Noutăți
Concursul Pronosticurilor

FC Fălești este ultimul club promovat în Grupa 1 din Faza II: rezultatele etapei 4 din Ligа 1

13 noiembrie 2022, duminica
Sursa: Divizia-A.md
FC Fălești este ultimul club promovat în Grupa 1 din Faza II: rezultatele etapei 4 din Ligа 1
FCM Ungheni - FC Fălești 0:2
Goluri: Gherman, 70 - 0:1, Maneacov, 90+1 - 0:2
FCM Ungheni: Zaharciuc, Motricală, Chirinciuc (Nichiforov, 86), Proca, Lebădă, F.Cojocaru, Pendus (Șoldan, 46), Porojniuc, A.Miron (Nesteriuc, 73), O.Vatavu (c), A.Stratan.
Rezerve: Secrieru, Budac, Bîrzoi.
FC Fălești: Burac, Dan.Caras, Dumenico, Platniuc, Ciocoi (Turava, 90), Maneacov, G.Ovseannicov, Golovatîi, Gherman (Besarab, 84), Hovanschii, Cemschi.
Rezerve: Gaitur, Chistol, V.Railean, Melnic, Juravliov, Tonofrei, Dobîndă, Braiu.
 Eliminare: O.Vatavu (U), 89.
Arbitru: I.Boșca. Ungheni, stadion orășenesc.

Sheriff-2 - FC Florești 0:1
Gol: Mîrza, 5 - 0:1
Sheriff-2: Dumenco, Pogreban, Gliga, Hatman, N.Covali (S.Greșciuc, 89), R.Scurtul, V.Costin (Covalischii, 77), Ignatov (c), D.Boțan (Iațco, 89), Coliş (Carmanov, 52), A.Dijinari.
Rezerve: Filipov, Pleşca, S.Greșciuc, Draciuc, Cucereavenco.
FC Florești: S.Ivanov, Pleșco, Holodov, Procopişen, Gavriușen, Bilinschii, Zeleniuc, Iu.Mîrza (c), Turta, Covcenco, Blajchin (Pleșca, 67).
Rezerve: M.Copeliciuc, Cemîrtan, Boico, Poian.
Arbitru: A.Gîrneț. Tiraspol, Complexul Sportiv Sheriff.

FC Sucleia - Speranis 6:0
Goluri: Cuzmenco, 17 - 1:0, N.Tovstopeat, 40 - 2:0, Oleinic, 44 - 3:0, F.Botnari, 52 - 4:0, M.Borș, 79 - 5:0, Buiuclî, 84 (pen) - 6:0
FC Sucleia: R.Istrati, Cunetchi (O.Tovstopeat, 85), V.Oleinic, D.Balan (Godoroja, 72), Gradinar (Botnari, 46), Buiuclî, N.Tovstopeat (Ataman, 85), L.Tofan (c), Sclifos, Niconov, Cuzmenco (Borshch, 72).
Rezerve: S.Cociug, Negara.
Speranis: Jalbu, Cristioglo, C.Iavorschi (c), A.Apostol, Zalenschi, Iancioglo, V.Lisa, Dani, Donia, Mateescu, D.Guştiuc.
Rezerve: Bolocan, Semcov, E.Avram.
Arbitru: O.Pînzari. Ceadîr Lunga, stadion orășenesc.
Olimp - FC Văsieni 2:1
Goluri: Mereacre, 26 - 0:1, Statov, 64 - 1:1, D.Calaraș, 80 - 2:1
Olimp: Iofanov, Bolgar, Diacenco, D.Calaraş (c), Chendighelean, Zlatovcen, Iliev, Statov, Sircheli, N.Uzun, M.Stoleru.
Rezerve: Cheruneț, Deordev, Chirciu, Cornescu, A.Coliș.
FC Văsieni: N.Darii (c) (Stratu, 75), G.Popov, Bostan, Caragi, D.Pașa (Șonţovoi, 89), Mereacre (Marin, 89), I.Darii (Trofim, 66), Bîrcă, Andrușceac (D.Covali, 75), Andr.Prepelița, Gîrbu.
Rezerve: Grigorița, Gututui, Panfil.
Arbitru: A.Șturmilov. Comrat, stadion orășenesc.

Victoria - Spartanii 5:0
Goluri: Molla, 59 - 1:0, Gh.Orbu, 74 - 2:0, C.Cebotari, 81 - 3:0, C.Cebotari, 86 - 4:0, C.Cebotari, 92 - 5:0
Victoria: Malac, Cricimar (C.Cebotari, 70), Iapără, M.Stan, Stînga (And.Arabadji, 46), Cravcescu, Zavalișca, E.Fiodorov (Coșcodan, 46), M.Popescu, Daniliuc (Gh.Orbu, 46), Molla (c) (Drab, 90).
Rezerve: Vicol, I.Oprea, Vas.Mîţă.
Spartanii: Garanovschi, Kouadjo, Buzdugan, Danilov, Koffi, Spînu (Onofrei, 70), Şumchin (Roman, 86), A.Bursuc (c), N.Cebotari-jun. (N.Rotaru, 61), Vacarciuc (Adam, 61), V.Beșeti (Nazari, 70).
Rezerve: Gritiuc, Moşneaga, Moisei, V.Bejenari, I.Mamaliga, Danilă.
Arbitru: V.Banari. Chișinău, stadionul Joma Arena.

Speranța D - Real-Succes 3:1
Goluri: Ozioma, 57 - 1:0, Nzokou, 63 (pen) - 2:0, Platovschi, 69 - 2:1, Trofan, 90 - 3:1
Speranța D: Nicolaev, Conea (c), Trofan, Vas.Noroc, Ozioma, Agba, Gavriliţa (Colesnic, 90), Cernișov (M.Cațer, 83), Nzokou, Latîșov (Murzac, 90+3), Young.
Rezerve: Chiaburu, Mirciu.
Real-Succes: Matveevici, S.Untila, R.Calestru, Luchiță (Platovschi, 46), Mînăscurtă, V.Negru, V.Cebotari, C.Martin, Burgoci, Veverița, D.Cucereavîi.
Rezerve: Daraban, Tozlovan, Stegărescu.
Arbitru: I.Tudos. Drochia, stadion orășenesc.
Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Faza 2, Grupa 1
08.03.2024, Etapa 1
  • Univer - Spartanii
    1:1
  • Speranța D - Saksan
    0:2
Faza 2, Grupa 2
08.03.2024, Etapa 1
  • Sheriff-2 - Iskra
    3:0
  • FCM Ungheni - Real-Succes
    2:1
Faza 2, Grupa 2
09.03.2024, Etapa 1
Faza 2, Grupa 1
10.03.2024, Etapa 1
  • FC Florești - Victoria
    4:0
Faza 2, Grupa 1
15.03.2024, Etapa 2
  • Victoria - Spartanii
    4:1
Faza 2, Grupa 2
15.03.2024, Etapa 2
Faza 2, Grupa 1
16.03.2024, Etapa 2
  • Saksan - Univer
    0:3
Faza 2, Grupa 2
16.03.2024, Etapa 2
  • Iskra - Speranis
    0:1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 2, Grupa 1
17.03.2024, Etapa 2
  • FC Florești - Speranța D
    3:0
Faza 2, Grupa 1
29.03.2024, Etapa 3
  • Spartanii - Saksan
    2:4
Faza 2, Grupa 2
29.03.2024, Etapa 3
Faza 2, Grupa 1
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    1:1
  • Univer - FC Florești
    1:2
Faza 2, Grupa 2
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranis - FC Fălești
    1:0
Faza 2, Grupa 2
05.04.2024, Etapa 4
Faza 2, Grupa 1
06.04.2024, Etapa 4
  • Victoria - Saksan
    1:2
  • FC Florești - Spartanii
    3:0
  • Speranța D - Univer
    0:3
Faza 2, Grupa 2
06.04.2024, Etapa 4
  • Iskra - FC Fălești
    2:1
Faza 2, Grupa 1
12.04.2024, Etapa 5
  • Univer - Victoria
    2:3
Faza 2, Grupa 2
12.04.2024, Etapa 5
  • Speranis - Sheriff-2
    0:1
  • FC Fălești - Real-Succes
    3:2
Faza 2, Grupa 1
13.04.2024, Etapa 5
  • Spartanii - Speranța D
    2:1
  • Saksan - FC Florești
    0:1
Faza 2, Grupa 2
13.04.2024, Etapa 5
Faza 2, Grupa 1
16.04.2024, Etapa 6
  • Victoria - FC Florești
    1:0
  • Saksan - Speranța D
    1:0
Faza 2, Grupa 1
17.04.2024, Etapa 6
  • Spartanii - Univer
    2:1
Faza 2, Grupa 2
19.04.2024, Etapa 6
  • Iskra - Real-Succes
    3:0
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    9:0
  • FCM Ungheni - Speranis
    2:2
Faza 2, Grupa 1
20.04.2024, Etapa 7
  • Spartanii - Victoria
    0:1
  • Univer - Saksan
    1:2
  • Speranța D - FC Florești
    0:3
Faza 2, Grupa 2
20.04.2024, Etapa 6
Faza 2, Grupa 2
26.04.2024, Etapa 7
Faza 2, Grupa 1
27.04.2024, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    5:1
  • FC Florești - Univer
    1:1
  • Saksan - Spartanii
    1:3
Faza 2, Grupa 1
03.05.2024, Etapa 9
  • Univer - Speranța D
    7:0
  • Spartanii - FC Florești
    1:2
Faza 2, Grupa 1
04.05.2024, Etapa 9
  • Saksan - Victoria
    0:1
Play-off
04.05.2024, 1/8 de finală
  • Olimp - FC Fălești
    3:0
  • Speranis - FCM Ungheni
    3:2
Faza 2, Grupa 1
08.05.2024, Etapa 10
  • Victoria - Univer
    4:1
  • Speranța D - Spartanii
    1:2
  • FC Florești - Saksan
    2:2
Play-off
11.05.2024, 1/4 de finală
  • Univer - Speranța D
    2:1
  • Victoria - Speranis
    3:0
  • Spartanii - Iskra
    1:1
  • Saksan - Olimp
    0:0
Play-off
17.05.2024, 1/2 de finală
  • Victoria - Univer
    3:0
  • Saksan - Iskra
    4:0
Play-off
23.05.2024, Finala
  • Victoria - Saksan
    1:0
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 2, GRUPA 1
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Florești
10
7
2
1
21:6
23
2. Victoria
10
7
1
2
21:12
22
3. Saksan
10
5
1
4
14:14
16
4. Spartanii
10
4
1
5
14:19
13
5. Univer
10
3
2
5
21:15
11
6. Speranța D
10
0
1
9
4:29
1
Golgheteri
S.Țurcan (Spartanii)
7 (3)
Cozma (Univer)
6
Holodov (FC Florești)
6 (1)
Gurgurov (Victoria)
5
Ad.Rusu (Victoria)
4
Molla (Victoria)
4
N.Rotaru (Spartanii)
4
Namolovan (Victoria)
3
Picus (FC Florești)
3
D.Muntean (FC Florești)
3
Zverikin (Saksan)
3
Borovschii (Univer)
3
Pulucciu (Univer)
3 (1)
FAZA 2, GRUPA 2
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Sheriff-2
7
6
1
0
28:5
19
2. Olimp
7
5
0
2
17:8
15
3. Speranis
7
4
1
2
10:6
13
4. FCM Ungheni
7
3
2
2
12:15
11
5. FC Fălești
7
3
1
3
11:17
10
6. Iskra
7
3
0
4
10:10
9
7. Real-Succes
7
1
1
5
11:17
4
8. Dinamo-Auto
7
0
0
7
0:21
0
Dinamo-Auto s-a retras din campionat din cauza problemelor financiare. În toate partidele echipei i-a fost acordată înfrîngere tehnică
Golgheteri
Spatar (Sheriff-2)
5
Decev (Olimp)
4
D.Boțan (Sheriff-2)
4
Loukou (Sheriff-2)
4
Golovatîi (FC Fălești)
3
Boico (FC Fălești)
3
A.Popovici (Olimp)
3
Dijinari (Sheriff-2)
3 (1)