Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Arhiva noutăților

19.04.2024
0
FCM Ungheni - Speranis 2:2 (rezumat video)
19.04.2024
2
Sheriff-2 - FC Fălești 9:0 (rezumat video)
19.04.2024
7
Iskra - Real-Succes 3:0 (rezumat video)
19.04.2024
0
Real Succes a retrogradat în Liga 2, FCM Ungheni și Speranis egalează, Sheriff-2 înscrie de nouă ori în poarta lui FC Fălești: rezultatele etapei a 6-a din Grupa 2 din Faza 2
19.04.2024
2
Serghei Svinarenco s-a transferat la FC Florești
17.04.2024
5
Spartanii au învins Univer în ultimul meci din Grupa 1 din Faza 2 (rezumat video)
17.04.2024
3
Nicolai Țurcan: "Când nu marchezi un gol, încasezi un gol"
16.04.2024
1
Victoria - FC Florești 1:0 (rezumat video)
16.04.2024
2
Saksan - Speranța D 1:0 (rezumat video)
16.04.2024
1
FC Florești suferă prima înfrîngere din Faza 2, Saksan se apropie de lidera clasamentului: rezultatele etapei 6 din Grupa 1 din Liga 1
16.04.2024
0
We Sport TV va transmite în direct două meciuri din Grupa 1 din Faza 2
13.04.2024
29
Saksan - FC Florești 0:1 (rezumat video)
13.04.2024
3
Spartanii - Speranța D 2:1 (rezumat video)
13.04.2024
1
Olimp - FCM Ungheni 3:0 (rezumat video)
13.04.2024
4
FC Florești obține o victorie grea cu Saksan, FCM Ungheni pierde la scor partida cu Olimp, Spartanii înving Speranța: rezultatele etapei a 5-a
13.04.2024
3
Doi jucători importanți au plecat de la Spartanii
12.04.2024
0
Speranis - Sheriff-2 0:1 (rezumat video)
12.04.2024
7
FC Fălești - Real-Succes 3:2 (rezumat video)
12.04.2024
1
Univer - Victoria 2:2 (rezumat video)
12.04.2024
1
Victoria revine în partida din Comrat, Sheriff-2 se impune grație unui penalty în ultimul minut de joc, răsturnări de scor în Fălești: rezultatele meciurilor etapei 5 din Faza 2
11.04.2024
1
Nichita Holodov: "Noi respectăm echipa Saksan și cunoaștem de ce sunt ei în stare"
08.04.2024
3
Nicolai Turcan: "Există strategia de dezvoltare a FC Florești, pe care noi încercăm s-o implementăm"
07.04.2024
4
Maxim Danilov și-a fracturat brațul în meciul cu Real Succes
06.04.2024
2
FC Florești - Spartanii 3:0 (rezumat video)
06.04.2024
0
Speranța D - Univer 0:3 (rezumat video)
06.04.2024
0
Victoria - Saksan 1:2 (rezumat video)
06.04.2024
6
Iskra - FC Fălești 2:1 (rezumat video)
06.04.2024
0
FC Florești e tot mai aproape de Super Liga, Iskra obține prima victorie în Faza 2: rezultatele etapei 4 din Faza 2 din Liga 1
05.04.2024
0
Real Succes - Speranis 1:2 (rezumat video)
05.04.2024
0
Sheriff-2 - Olimp 3:1 (rezumat video)
30.03.2024
2
Speranis - FC Fălești 1:0 (rezumat video)
30.03.2024
3
Speranța D - Victoria 1:1 (rezumat video)
30.03.2024
0
Univer - FC Florești 1:2 (rezumat video)
30.03.2024
3
FC Florești a învins Univer, Speranța Drochia și Victoria se despart indecis, Speranis obține o victorie grea cu FC Fălești: rezultatele etapei a 3-a din Faza 2
29.03.2024
8
Spartanii - Saksan 2:4 (rezumat video)
29.03.2024
4
Olimp - Real-Succes 4:1 (rezumat video)
29.03.2024
5
FCM Ungheni - Iskra 2:1 (rezumat video)
29.03.2024
3
Saksan a învins Spartanii Sportul în meciul central al etapei a 3-a din Faza 2 din Liga 1
29.03.2024
0
Câte un jucător de la Saksan și Univer au fost suspendați pentru două etape din cauza comportamentului violent în meciul direct
29.03.2024
0
Dan Pîsla a fost suspendat pentru trei etape din Liga 1
26.03.2024
1
FC Florești a transferat al treilea jucător în acest an
22.03.2024
0
Conferința FMF - TFF facilitează schimbul de experiență pentru Asociațiile Raionale de Fotbal (foto)
22.03.2024
0
Olimp a transferat un jucător, care a evoluat în ultimii patru ani în România
22.03.2024
2
FC Florești poate transfera un jucător cu experiența evoluției în Super Liga
17.03.2024
12
FC Florești a învins Speranța și a preluat conducerea în Grupa: rezultatul etapei 2 (rezumat video)
16.03.2024
1
FC Florești a transferat un tânăr mijlocaș
16.03.2024
10
FC Fălești - Olimp 2:1 (rezumat video)
16.03.2024
9
Saksan - Univer 0:1 (rezumat video)
16.03.2024
5
Iskra - Speranis 0:1 (rezumat video)
16.03.2024
0
Univer câștigă Saksan în derby-ul etapei, FC Fălești scoate o victorie, marcînd în minutul 89: rezultatele etapei 2 din Faza 2
Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Faza 2, Grupa 1
08.03.2024, Etapa 1
  • Univer - Spartanii
    1:1
  • Speranța D - Saksan
    0:2
Faza 2, Grupa 2
08.03.2024, Etapa 1
  • Sheriff-2 - Iskra
    3:0
  • FCM Ungheni - Real-Succes
    2:1
Faza 2, Grupa 2
09.03.2024, Etapa 1
Faza 2, Grupa 1
10.03.2024, Etapa 1
  • FC Florești - Victoria
    4:0
Faza 2, Grupa 1
15.03.2024, Etapa 2
  • Victoria - Spartanii
    4:1
Faza 2, Grupa 2
15.03.2024, Etapa 2
Faza 2, Grupa 1
16.03.2024, Etapa 2
  • Saksan - Univer
    0:3
Faza 2, Grupa 2
16.03.2024, Etapa 2
  • Iskra - Speranis
    0:1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 2, Grupa 1
17.03.2024, Etapa 2
  • FC Florești - Speranța D
    3:0
Faza 2, Grupa 1
29.03.2024, Etapa 3
  • Spartanii - Saksan
    2:4
Faza 2, Grupa 2
29.03.2024, Etapa 3
Faza 2, Grupa 1
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    1:1
  • Univer - FC Florești
    1:2
Faza 2, Grupa 2
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranis - FC Fălești
    1:0
Faza 2, Grupa 2
05.04.2024, Etapa 4
Faza 2, Grupa 1
06.04.2024, Etapa 4
  • Victoria - Saksan
    1:2
  • FC Florești - Spartanii
    3:0
  • Speranța D - Univer
    0:3
Faza 2, Grupa 2
06.04.2024, Etapa 4
  • Iskra - FC Fălești
    2:1
Faza 2, Grupa 1
12.04.2024, Etapa 5
  • Univer - Victoria
    2:3
Faza 2, Grupa 2
12.04.2024, Etapa 5
  • Speranis - Sheriff-2
    0:1
  • FC Fălești - Real-Succes
    3:2
Faza 2, Grupa 1
13.04.2024, Etapa 5
  • Spartanii - Speranța D
    2:1
  • Saksan - FC Florești
    0:1
Faza 2, Grupa 2
13.04.2024, Etapa 5
Faza 2, Grupa 1
16.04.2024, Etapa 6
  • Victoria - FC Florești
    1:0
  • Saksan - Speranța D
    1:0
Faza 2, Grupa 1
17.04.2024, Etapa 6
  • Spartanii - Univer
    2:1
Faza 2, Grupa 2
19.04.2024, Etapa 6
  • Iskra - Real-Succes
    3:0
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    9:0
  • FCM Ungheni - Speranis
    2:2
Faza 2, Grupa 1
20.04.2024, Etapa 7
  • Spartanii - Victoria
    16:00
  • Univer - Saksan
    16:00
  • Speranța D - FC Florești
    16:00
Faza 2, Grupa 2
20.04.2024, Etapa 6
Faza 2, Grupa 2
26.04.2024, Etapa 7
  • Olimp - Iskra
    16:00
  • Speranis - Dinamo-Auto
    16:00
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    16:00
  • Real-Succes - Sheriff-2
    16:00
Faza 2, Grupa 1
27.04.2024, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    16:00
  • FC Florești - Univer
    16:00
  • Saksan - Spartanii
    16:00
Faza 2, Grupa 1
03.05.2024, Etapa 9
  • Univer - Speranța D
    16:00
  • Spartanii - FC Florești
    16:00
Faza 2, Grupa 1
04.05.2024, Etapa 9
  • Saksan - Victoria
    16:00
Faza 2, Grupa 1
08.05.2024, Etapa 10
  • Victoria - Univer
    17:00
  • Speranța D - Spartanii
    17:00
  • FC Florești - Saksan
    17:00
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 2, GRUPA 1
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Florești
6
5
0
1
13:2
15
2. Saksan
6
4
0
2
9:7
12
3. Victoria
6
3
1
2
10:10
10
4. Spartanii
6
2
1
3
8:14
7
5. Univer
6
2
1
3
11:8
7
6. Speranța D
6
0
1
5
2:12
1
Golgheteri
Gurgurov (Victoria)
4
S.Țurcan (Spartanii)
4 (1)
Holodov (FC Florești)
4 (1)
Zverikin (Saksan)
3
Cozma (Univer)
3
Pulucciu (Univer)
3 (1)
Ad.Rusu (Victoria)
2
N.Rotaru (Spartanii)
2
Iancioglo (Speranța D)
2
Picus (FC Florești)
2
D.Muntean (FC Florești)
2
FAZA 2, GRUPA 2
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Sheriff-2
6
6
0
0
25:2
18
2. Olimp
6
4
0
2
14:7
12
3. Speranis
6
3
1
2
7:6
10
4. FCM Ungheni
6
3
1
2
10:13
10
5. Iskra
6
3
0
3
9:7
9
6. FC Fălești
6
3
0
3
9:15
9
7. Real-Succes
6
1
0
5
8:14
3
8. Dinamo-Auto
6
0
0
6
0:18
0
Dinamo-Auto s-a retras din campionat din cauza problemelor financiare. În toate partidele echipei i-a fost acordată înfrîngere tehnică
Golgheteri
Spatar (Sheriff-2)
5
Decev (Olimp)
4
Loukou (Sheriff-2)
4
Dijinari (Sheriff-2)
3 (1)
D.Popovici (Iskra)
2
Golovatîi (FC Fălești)
2
Boico (FC Fălești)
2
A.Popovici (Olimp)
2
D.Boțan (Sheriff-2)
2
Covalschii (Sheriff-2)
2
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
2
Cricimari (Speranis)
2
C.Cebotari (Speranis)
2
I.Samardac (Speranis)
2