Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Arhiva noutăților

22.11.2022
2
Speranis a cedat la scor într-un amical cu un club din România
18.11.2022
8
Andrei Stratan, într-un mod original, și-a cerut iubita în căsătorie (video)
17.11.2022
0
S-a stabilit programul meciurilor fazei a II-a, Liga 1 (actualizat)
13.11.2022
2
Se cunosc toate cluburile promovate în Grupa I din Faza II a Ligii 1
13.11.2022
16
FCM Ungheni - FC Fălești 0:2 (rezumat video)
13.11.2022
0
Sheriff-2 - FC Florești 0:1 (rezumat video)
13.11.2022
5
Olimp - FC Văsieni 2:1 (rezumat video)
13.11.2022
7
Victoria - Spartanii 5:0 (rezumat video)
13.11.2022
2
CF Sucleia - Speranis 6:0 (rezumat video)
13.11.2022
0
Speranța D - Real-Succes 3:1 (rezumat video)
13.11.2022
0
FC Fălești este ultimul club promovat în Grupa 1 din Faza II: rezultatele etapei 4 din Ligа 1
10.11.2022
8
FC Fălești și FCM Ungheni vor decide într-un meci direct cine va fi ultima participantă a Grupei I din Faza II din Liga 1
08.11.2022
12
Sheriff-2 a învins FC Florești în lupta pentru primul loc în grupa A: rezultatul etapei 10 (rezumat video)
05.11.2022
3
Speranța D - FC Văsieni 0:1 (rezumat video)
05.11.2022
1
FC Sucleia - FC Florești 0:1 (rezumat video)
05.11.2022
0
FC Sucleia continuă fără puncte acumulate, FC Florești preia conducerea în grupa A: rezultatele etapei 10
04.11.2022
1
Victoria - Real-Succes 7:0 (rezumat video)
04.11.2022
1
Olimp - Spartanii 0:4 (rezumat video)
04.11.2022
8
FCM Ungheni - Speranis 3:2 (rezumat video)
04.11.2022
1
FCM Ungheni continuă lupta pentru Grupa 1, Spartanii și Victoria se impun cu scoruri fluvii: rezultatele etapei 10
01.11.2022
16
Ce va fi dacă Sheriff-2 va accede în Grupa 1 sau play-off, care oferă dreptul de a promova în Super Liga? Explicăm Regulamentul
29.10.2022
26
FC Fălești - FCM Ungheni 4:1 (rezumat video)
29.10.2022
1
FC Văsieni - Olimp 3:1 (rezumat video)
29.10.2022
34
Spartanii - Victoria 4:1 (rezumat video)
29.10.2022
4
FC Fălești învinge FCM Ungheni în lupta pentru Grupa 1 din Faza II, Spartanii - lider unic în grupa sa: rezultatele meciurilor etapei 9
28.10.2022
0
Victoria și Spartanii și-au garantat promovarea în Grupa 1 din Faza II
28.10.2022
5
Speranis - FC Sucleia 6:1 (rezumat video)
28.10.2022
5
Real-Succes - Speranța D 2:1 (rezumat video)
28.10.2022
1
Sucleia continuă fără puncte, Speranța nu mai are șanse de a promova în Grupa 1 în Faza 2: rezultatele etapei 9
27.10.2022
11
FC Florești a învins Sheriff-2 și a preluat conducerea în grupa A (rezumat video)
24.10.2022
4
Răspuns la comentarii - o nouă opțiune pe Divizia-A.md
22.10.2022
15
Sheriff-2 - Speranis 4:0 (rezumat video)
22.10.2022
4
FC Fălești - FC Florești 1:2 (rezumat video)
22.10.2022
7
Victoria - Speranța D 1:0 (rezumat video)
22.10.2022
1
Spartanii - FC Văsieni 4:0 (rezumat video)
22.10.2022
1
Sheriff-2 a revenit pe primul loc în grupa A, Spartanii și Victoria și-au consolidat pozițiile în grupa B: rezultatele meciurilor etapei 8
21.10.2022
2
FCM Ungheni - FC Sucleia 6:0 (rezumat video)
21.10.2022
4
Olimp - Real-Succes 2:0 (rezumat video)
21.10.2022
0
FCM Ungheni a surclasat Sucleia, Olimp obține prima victorie în acest sezon: rezultatele etapei 8
21.10.2022
0
Antrenorul principal al clubului FC Fălești Veaceslav Rogac a fost suspendat pentru 3 etape de campionat
19.10.2022
0
⚽ Toate echipele din Liga 1 au fost eliminate din Cupa Moldovei 2022/23
15.10.2022
5
Un jucător de la Speranis a spart un geam la stadionul din Nisporeni după înfrîngerea din meciul cu FC Fălești
15.10.2022
1
FC Văsieni - Victoria 0:2 (rezumat video)
15.10.2022
0
FC Sucleia - Sheriff-2 0:5 (rezumat video)
15.10.2022
17
Speranis - FC Fălești 2:4 (rezumat video)
15.10.2022
14
Speranța D - Olimp 2:2 (rezumat video)
15.10.2022
0
FC Fălești preia conducerea în Grupa A. În grupa B sunt doi lideri: rezultatele meciurilor etapei 7
14.10.2022
2
FC Florești - FCM Ungheni 2:0 (rezumat video)
14.10.2022
4
Real Succes - Spartanii 0:4 (rezumat video)
14.10.2022
0
Spartanii au surclasat Real-Succes, Spînu a reușit un hat-trick. FCM Ungheni pierde puncte în Bender: rezultatele etapei 7
Calendarul sezonului
Faza 1, Grupa A
26.08.2022, Etapa 1
  • FC Sucleia - FC Fălești
    1:3
Faza 1, Grupa B
26.08.2022, Etapa 1
  • Olimp - Victoria
    1:3
Faza 1, Grupa A
27.08.2022, Etapa 1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    2:1
  • Speranis - FC Florești
    2:1
Faza 1, Grupa B
27.08.2022, Etapa 1
  • Speranța D - Spartanii
    3:0
Faza 1, Grupa A
02.09.2022, Etapa 2
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
  • FC Fălești - Speranis
    1:3
Faza 1, Grupa B
02.09.2022, Etapa 2
  • Spartanii - Real-Succes
    2:0
Faza 1, Grupa A
03.09.2022, Etapa 2
  • FCM Ungheni - FC Florești
    1:0
Faza 1, Grupa B
03.09.2022, Etapa 2
  • Victoria - FC Văsieni
    5:1
  • Olimp - Speranța D
    1:2
Faza 1, Grupa A
09.09.2022, Etapa 3
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    0:3
  • Speranis - Sheriff-2
    0:0
  • FC Florești - FC Fălești
    1:3
Faza 1, Grupa B
09.09.2022, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    2:2
Faza 1, Grupa B
10.09.2022, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • FC Văsieni - Spartanii
    1:2
Faza 1, Grupa A
30.09.2022, Etapa 5
  • Speranis - FCM Ungheni
    2:4
  • FC Florești - FC Sucleia
    3:1
Faza 1, Grupa B
30.09.2022, Etapa 5
  • FC Văsieni - Speranța D
    2:1
Faza 1, Grupa A
01.10.2022, Etapa 5
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, Grupa B
01.10.2022, Etapa 5
  • Real-Succes - Victoria
    1:7
  • Spartanii - Olimp
    2:1
Faza 1, Grupa B
04.10.2022, Etapa 1
  • Real-Succes - FC Văsieni
    1:3
Faza 1, Grupa A
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Florești - Speranis
    3:0
Faza 1, Grupa B
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Văsieni - Real-Succes
    1:6
  • Spartanii - Speranța D
    3:0
Faza 1, Grupa A
08.10.2022, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    1:1
  • FC Fălești - FC Sucleia
    2:1
Faza 1, Grupa B
08.10.2022, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    9:0
Faza 1, Grupa A
14.10.2022, Etapa 7
  • FC Florești - FCM Ungheni
    2:0
Faza 1, Grupa B
14.10.2022, Etapa 7
  • Real-Succes - Spartanii
    0:4
Faza 1, Grupa A
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    0:5
  • Speranis - FC Fălești
    2:4
Faza 1, Grupa B
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Văsieni - Victoria
    0:2
  • Speranța D - Olimp
    2:2
Faza 1, Grupa A
21.10.2022, Etapa 8
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    6:0
Faza 1, Grupa B
21.10.2022, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    2:0
Faza 1, Grupa A
22.10.2022, Etapa 8
  • FC Fălești - FC Florești
    1:2
  • Sheriff-2 - Speranis
    4:0
Faza 1, Grupa B
22.10.2022, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    1:0
  • Spartanii - FC Văsieni
    4:0
Faza 1, Grupa A
27.10.2022, Etapa 9
  • FC Florești - Sheriff-2
    1:0
Faza 1, Grupa A
28.10.2022, Etapa 9
  • Speranis - FC Sucleia
    6:1
Faza 1, Grupa B
28.10.2022, Etapa 9
  • Real-Succes - Speranța D
    2:1
Faza 1, Grupa A
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    4:1
Faza 1, Grupa B
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Văsieni - Olimp
    3:1
  • Spartanii - Victoria
    4:1
Faza 1, Grupa A
04.11.2022, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Speranis
    3:2
Faza 1, Grupa B
04.11.2022, Etapa 10
  • Victoria - Real-Succes
    7:0
  • Olimp - Spartanii
    0:4
Faza 1, Grupa A
05.11.2022, Etapa 10
  • FC Sucleia - FC Florești
    0:1
Faza 1, Grupa B
05.11.2022, Etapa 10
  • Speranța D - FC Văsieni
    0:1
Faza 1, Grupa A
08.11.2022, Etapa 10
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    4:1
Faza 1, Grupa A
13.11.2022, Etapa 4
  • FCM Ungheni - FC Fălești
    0:2
  • Sheriff-2 - FC Florești
    0:1
  • FC Sucleia - Speranis
    6:0
Faza 1, Grupa B
13.11.2022, Etapa 4
  • Olimp - FC Văsieni
    2:1
  • Victoria - Spartanii
    5:0
  • Speranța D - Real-Succes
    3:1
Faza 2, Grupa 1
17.03.2023, Etapa 1
  • FC Florești - Dacia Buiucani
    --:--
  • Spartanii - Dinamo-Auto
    --:--
  • Victoria - FC Fălești
    --:--
Faza 1, Grupa 2
17.03.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranța D
    --:--
  • Speranis - Olimp
    --:--
  • FC Văsieni - Sheriff-2
    --:--
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    --:--
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 1, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Florești
10
7
0
3
15:8
21
2. FC Fălești
10
6
1
3
22:16
19
3. Sheriff-2
10
5
3
2
28:6
18
4. FCM Ungheni
10
5
1
4
20:15
16
5. Speranis
10
3
1
6
17:27
10
6. FC Sucleia
10
1
0
9
10:40
3
Noul format de desfășurare al Super Ligii și Ligii 1 
Golgheteri
Maneacov (FC Fălești)
10
Ankudinov (Sheriff-2)
8 (1)
Dani (Speranis)
8 (1)
Porojniuc (FCM Ungheni)
7
Cemîrtan (FC Florești)
5 (1)
Gliga (Sheriff-2)
4
Hatman (Sheriff-2)
4 (1)
A.Stratan (FCM Ungheni)
4 (2)
FAZA 1, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Victoria
10
8
0
2
41:9
24
2. Spartanii
10
8
0
2
25:11
24
3. Speranța D
10
4
1
5
14:14
13
4. FC Văsieni
10
4
0
6
13:24
12
5. Olimp
10
2
2
6
12:28
8
6. Real-Succes
10
2
1
7
13:32
7
Noul format de desfășurare al Super Ligii și Ligii 1 
Golgheteri
Gh.Orbu (Victoria)
8 (2)
C.Cebotari (Victoria)
7
M.Stan (Victoria)
7 (1)
Șumchin (Spartanii)
7 (1)
Cricimari (Victoria)
6
Nzokou (Speranța D)
6 (3)
G.Spînu (Spartanii)
5
D.Calaraș (Olimp)
5 (1)
Molla (Victoria)
4
Koffi (Spartanii)
4
Bîrcă (FC Văsieni)
4
Trofan (Speranța D)
4 (1)