Noutăți
Concursul Pronosticurilor
FC Fălești
FC Fălești
Localitate: Fălești
Anul fondării:  
Stadion: Fălești, stadion orășenesc
Antrenor principal: Veaceslav Rogac
Președinte: Victor Tatian
Culorile clubului: albastre
Olimp - FC Fălești 3:0 (rezumat video)
Olimp - FC Fălești 3:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Olimp - FC Fălești (3:0) din cadrul 1/8 de finală play-off din Faza II Liga 1.
04.05.24
10
Olimp și Speranis s-au calificat în 1/4 de finală: rezultatele primei etape din faza play-off din Liga 1
Olimp și Speranis s-au calificat în 1/4 de finală: rezultatele primei etape din faza play-off din Liga 1
Olimp - FC Fălești 3:0 Goluri: A.Popovici, 42 - 1:0, Chirciu, 60 - 2:0, Decev, 87 - 3:0Olimp: I.Marcov, Ojog, Chirciu (...
04.05.24
3
S-au stabilit perechile din prima etapă a rundei play-off din Liga 1
S-au stabilit perechile din prima etapă a rundei play-off din Liga 1
S-au stabilit perechile în prima etapă a rundei play-off a Ligii 1. Echipele clasate pe locurile 1-6 în Grupa 2 au format trei perechi. Olimp – FC Fălești Speranis – FCM Ungheni
26.04.24
14
FC Fălești - FCM Ungheni 2:2 (rezumat video)
FC Fălești - FCM Ungheni 2:2 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului FC Fălești - FCM Ungheni (2:2) din cadrul etapei a 7-a din Faza II Liga 1.
26.04.24
1
În Grupa 2 din Faza 2 din Liga 1 a fost jucată ultima etapă
Olimp - Iskra 3:1 Goluri: A.Popovici, 1 - 1:0, Chirciu, 23 - 2:0, A.Calciu, 36 - 2:1, B.Stoianov, 83 - 3:1Olimp:...
26.04.24
0
Sheriff-2 - FC Fălești 9:0 (rezumat video)
Sheriff-2 - FC Fălești 9:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Sheriff-2 - FC Fălești (9:0) din cadrul etapei a 6-a din Faza II Liga 1.
19.04.24
3
Real Succes a retrogradat în Liga 2, FCM Ungheni și Speranis egalează, Sheriff-2 înscrie de nouă ori în poarta lui FC Fălești: rezultatele etapei a 6-a din Grupa 2 din Faza 2
Real Succes a retrogradat în Liga 2, FCM Ungheni și Speranis egalează, Sheriff-2 înscrie de nouă ori în poarta lui FC Fălești: rezultatele etapei a 6-a din Grupa 2 din Faza 2
Iskra - Real-Succes 3:0 Goluri: Malțev, 6 - 1:0, Tuluc, 8 - 2:0, D.Popovici, 48 - 3:0 Iskra: A.Cebotari, A.Nama...
19.04.24
0
FC Fălești - Real-Succes 3:2 (rezumat video)
FC Fălești - Real-Succes 3:2 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului FC Fălești - Real-Succes (3:2) din cadrul etapei a 5-a din Faza II Liga 1.
12.04.24
7
Victoria revine în partida din Comrat, Sheriff-2 se impune grație unui penalty în ultimul minut de joc, răsturnări de scor în Fălești: rezultatele meciurilor etapei 5 din Faza 2
Victoria revine în partida din Comrat, Sheriff-2 se impune grație unui penalty în ultimul minut de joc, răsturnări de scor în Fălești: rezultatele meciurilor etapei 5 din Faza 2
Univer - Victoria 2:3 Goluri: Pulucciu, 6 - 1:0, D.Guștiuc, 11 (autogol) - 2:0, Gurgurov, 36 - 2:1, Gurgurov, 70 - 2:2, Bînzaru, 74 - 2:3 În minutul 61 Gaidarji (U) a ratat un penalty (portarul).
12.04.24
1
Iskra - FC Fălești 2:1 (rezumat video)
Iskra - FC Fălești 2:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Iskra - FC Fălești (2:1) din cadrul etapei a 4-a din Faza II Liga 1.
06.04.24
6
FC Florești e tot mai aproape de Super Liga, Iskra obține prima victorie în Faza 2: rezultatele etapei 4 din Faza 2 din Liga 1
FC Florești e tot mai aproape de Super Liga, Iskra obține prima victorie în Faza 2: rezultatele etapei 4 din Faza 2 din Liga 1
Victoria - Saksan 1:2 Goluri: Zverikin, 14 - 0:1, Ad.Rusu, 16 - 1:1, Zverikin, 51 - 1:2Victoria: V.Buga, I.Sandu,...
06.04.24
0
Speranis - FC Fălești 1:0 (rezumat video)
Speranis - FC Fălești 1:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Speranis - FC Fălești (1:0) din cadrul etapei a 3-a din Faza II Liga 1.
30.03.24
2
FC Florești a învins Univer, Speranța Drochia și Victoria se despart indecis, Speranis obține o victorie grea cu FC Fălești: rezultatele etapei a 3-a din Faza 2
Speranța D - Victoria 1:1 Goluri: Iancioglo, 41 - 1:0, Namolovan, 90+7 - 1:1Speranța D: Nicolaev, Conea (c) (A.Pegz...
30.03.24
3
FC Fălești - Olimp 2:1 (rezumat video)
FC Fălești - Olimp 2:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului FC Fălești - Olimp (2:1) din cadrul etapei a 2-a din Faza II Liga 1.
16.03.24
10
Univer câștigă Saksan în derby-ul etapei, FC Fălești scoate o victorie, marcînd în minutul 89: rezultatele etapei 2 din Faza 2
Univer câștigă Saksan în derby-ul etapei, FC Fălești scoate o victorie, marcînd în minutul 89: rezultatele etapei 2 din Faza 2
Iskra - Speranis 0:1 Gol: C.Cebotari, 31 - 0:1Iskra: A.Cebotari, Zeleniuc, Roizman, E.Bulat, Tuluc, Elțov, Schițenco...
16.03.24
0
Un jucător experimentat de la FC Fălești se poate transfera la Speranis Nisporeni
Un jucător experimentat de la FC Fălești se poate transfera la Speranis Nisporeni
Conform informației site-ului Divizia-A.md, în această pauză de iarnă, Speranis poate transfera un jucător experimentat. Noul jucător al grupării din Nisporeni poate fi fundașul Vadim...
27.02.24
0
⚽ Liga 1. S-a stabilit programul meciurilor fazei a II-a
⚽ Liga 1. S-a stabilit programul meciurilor fazei a II-a
Joi, 21 decembrie, la Casa Fotbalului a avut loc tragerea la sorți a meciurilor fazei a-II-a, Grupa 1 și Grupa 2 a Ligii 1. Prima etapă va avea loc în perioada 8-9 martie 2024. Grupa 1 este formată din 6 echipe și include 4 forma...
21.12.23
13
Speranis - FC Fălești 4:4 (rezumat video)
Speranis - FC Fălești 4:4 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Speranis - FC Fălești (4:4) din cadrul etapei a 15-a din Faza 1 Liga 1.
16.12.23
3
Speranis a remizat cu FC Fălești, Saksan și Sheriff-2 și-au surclasat adversarii, Speranța se impune în fața Victoriei: rezultatele etapei a 15-a
Speranis a remizat cu FC Fălești, Saksan și Sheriff-2 și-au surclasat adversarii, Speranța se impune în fața Victoriei: rezultatele etapei a 15-a
Speranța D - Victoria 2:1 Goluri: Ad.Rusu, 43 - 1:0, Ad.Rusu, 80 - 2:0, Blajchin, 83 (pen) - 2:1 Speranța D: N...
16.12.23
3
FC Fălești - Saksan 4:7 (rezumat video)
FC Fălești - Saksan 4:7 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului FC Fălești - Saksan (4:7) din cadrul etapei a 14-a din Faza 1 Liga 1.
09.12.23
10
Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Faza 2, Grupa 1
08.03.2024, Etapa 1
  • Univer - Spartanii
    1:1
  • Speranța D - Saksan
    0:2
Faza 2, Grupa 2
08.03.2024, Etapa 1
  • Sheriff-2 - Iskra
    3:0
  • FCM Ungheni - Real-Succes
    2:1
Faza 2, Grupa 2
09.03.2024, Etapa 1
Faza 2, Grupa 1
10.03.2024, Etapa 1
  • FC Florești - Victoria
    4:0
Faza 2, Grupa 1
15.03.2024, Etapa 2
  • Victoria - Spartanii
    4:1
Faza 2, Grupa 2
15.03.2024, Etapa 2
Faza 2, Grupa 1
16.03.2024, Etapa 2
  • Saksan - Univer
    0:3
Faza 2, Grupa 2
16.03.2024, Etapa 2
  • Iskra - Speranis
    0:1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 2, Grupa 1
17.03.2024, Etapa 2
  • FC Florești - Speranța D
    3:0
Faza 2, Grupa 1
29.03.2024, Etapa 3
  • Spartanii - Saksan
    2:4
Faza 2, Grupa 2
29.03.2024, Etapa 3
Faza 2, Grupa 1
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    1:1
  • Univer - FC Florești
    1:2
Faza 2, Grupa 2
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranis - FC Fălești
    1:0
Faza 2, Grupa 2
05.04.2024, Etapa 4
Faza 2, Grupa 1
06.04.2024, Etapa 4
  • Victoria - Saksan
    1:2
  • FC Florești - Spartanii
    3:0
  • Speranța D - Univer
    0:3
Faza 2, Grupa 2
06.04.2024, Etapa 4
  • Iskra - FC Fălești
    2:1
Faza 2, Grupa 1
12.04.2024, Etapa 5
  • Univer - Victoria
    2:3
Faza 2, Grupa 2
12.04.2024, Etapa 5
  • Speranis - Sheriff-2
    0:1
  • FC Fălești - Real-Succes
    3:2
Faza 2, Grupa 1
13.04.2024, Etapa 5
  • Spartanii - Speranța D
    2:1
  • Saksan - FC Florești
    0:1
Faza 2, Grupa 2
13.04.2024, Etapa 5
Faza 2, Grupa 1
16.04.2024, Etapa 6
  • Victoria - FC Florești
    1:0
  • Saksan - Speranța D
    1:0
Faza 2, Grupa 1
17.04.2024, Etapa 6
  • Spartanii - Univer
    2:1
Faza 2, Grupa 2
19.04.2024, Etapa 6
  • Iskra - Real-Succes
    3:0
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    9:0
  • FCM Ungheni - Speranis
    2:2
Faza 2, Grupa 1
20.04.2024, Etapa 7
  • Spartanii - Victoria
    0:1
  • Univer - Saksan
    1:2
  • Speranța D - FC Florești
    0:3
Faza 2, Grupa 2
20.04.2024, Etapa 6
Faza 2, Grupa 2
26.04.2024, Etapa 7
Faza 2, Grupa 1
27.04.2024, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    5:1
  • FC Florești - Univer
    1:1
  • Saksan - Spartanii
    1:3
Faza 2, Grupa 1
03.05.2024, Etapa 9
  • Univer - Speranța D
    7:0
  • Spartanii - FC Florești
    1:2
Faza 2, Grupa 1
04.05.2024, Etapa 9
  • Saksan - Victoria
    0:1
Play-off
04.05.2024, 1/8 de finală
  • Olimp - FC Fălești
    3:0
  • Speranis - FCM Ungheni
    3:2
Faza 2, Grupa 1
08.05.2024, Etapa 10
  • Victoria - Univer
    4:1
  • Speranța D - Spartanii
    1:2
  • FC Florești - Saksan
    2:2
Play-off
11.05.2024, 1/4 de finală
  • Univer - Speranța D
    2:1
  • Victoria - Speranis
    3:0
  • Spartanii - Iskra
    1:1
  • Saksan - Olimp
    0:0
Play-off
17.05.2024, 1/2 de finală
  • Victoria - Univer
    3:0
  • Saksan - Iskra
    4:0
Play-off
23.05.2024, Finala
  • Victoria - Saksan
    1:0
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 2, GRUPA 1
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Florești
10
7
2
1
21:6
23
2. Victoria
10
7
1
2
21:12
22
3. Saksan
10
5
1
4
14:14
16
4. Spartanii
10
4
1
5
14:19
13
5. Univer
10
3
2
5
21:15
11
6. Speranța D
10
0
1
9
4:29
1
Golgheteri
S.Țurcan (Spartanii)
7 (3)
Cozma (Univer)
6
Holodov (FC Florești)
6 (1)
Gurgurov (Victoria)
5
Ad.Rusu (Victoria)
4
Molla (Victoria)
4
N.Rotaru (Spartanii)
4
Namolovan (Victoria)
3
Picus (FC Florești)
3
D.Muntean (FC Florești)
3
Zverikin (Saksan)
3
Borovschii (Univer)
3
Pulucciu (Univer)
3 (1)
FAZA 2, GRUPA 2
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Sheriff-2
7
6
1
0
28:5
19
2. Olimp
7
5
0
2
17:8
15
3. Speranis
7
4
1
2
10:6
13
4. FCM Ungheni
7
3
2
2
12:15
11
5. FC Fălești
7
3
1
3
11:17
10
6. Iskra
7
3
0
4
10:10
9
7. Real-Succes
7
1
1
5
11:17
4
8. Dinamo-Auto
7
0
0
7
0:21
0
Dinamo-Auto s-a retras din campionat din cauza problemelor financiare. În toate partidele echipei i-a fost acordată înfrîngere tehnică
Golgheteri
Spatar (Sheriff-2)
5
Decev (Olimp)
4
D.Boțan (Sheriff-2)
4
Loukou (Sheriff-2)
4
Golovatîi (FC Fălești)
3
Boico (FC Fălești)
3
A.Popovici (Olimp)
3
Dijinari (Sheriff-2)
3 (1)