Noutăți
Concursul Pronosticurilor
FC Fălești
FC Fălești
Localitate: Fălești
Anul fondării:  
Stadion: Fălești, stadion orășenesc
Antrenor principal: Veaceslav Rogac
Președinte: Victor Tatian
Culorile clubului: albastre
Un jucător experimentat de la FC Fălești se poate transfera la Speranis Nisporeni
Un jucător experimentat de la FC Fălești se poate transfera la Speranis Nisporeni
Conform informației site-ului Divizia-A.md, în această pauză de iarnă, Speranis poate transfera un jucător experimentat. Noul jucător al grupării din Nisporeni poate fi fundașul Vadim...
27.02.24
0
⚽ Liga 1. S-a stabilit programul meciurilor fazei a II-a
⚽ Liga 1. S-a stabilit programul meciurilor fazei a II-a
Joi, 21 decembrie, la Casa Fotbalului a avut loc tragerea la sorți a meciurilor fazei a-II-a, Grupa 1 și Grupa 2 a Ligii 1. Prima etapă va avea loc în perioada 8-9 martie 2024. Grupa 1 este formată din 6 echipe și include 4 forma...
21.12.23
13
Speranis - FC Fălești 4:4 (rezumat video)
Speranis - FC Fălești 4:4 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Speranis - FC Fălești (4:4) din cadrul etapei a 15-a din Faza 1 Liga 1.
16.12.23
3
Speranis a remizat cu FC Fălești, Saksan și Sheriff-2 și-au surclasat adversarii, Speranța se impune în fața Victoriei: rezultatele etapei a 15-a
Speranis a remizat cu FC Fălești, Saksan și Sheriff-2 și-au surclasat adversarii, Speranța se impune în fața Victoriei: rezultatele etapei a 15-a
Speranța D - Victoria 2:1 Goluri: Ad.Rusu, 43 - 1:0, Ad.Rusu, 80 - 2:0, Blajchin, 83 (pen) - 2:1 Speranța D: N...
16.12.23
3
FC Fălești - Saksan 4:7 (rezumat video)
FC Fălești - Saksan 4:7 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului FC Fălești - Saksan (4:7) din cadrul etapei a 14-a din Faza 1 Liga 1.
09.12.23
10
FC Fălești pierde la scor partida cu Saksan, Univer obține o victorie grea cu Real-Succes, Olimp a învins Speranis: rezultatele etapei a 14-a
Real-Succes - Univer 1:2 Goluri: Gaiu, 7 - 1:0, A.Vidrașcu, 46 - 1:1, Bargan, 69 - 1:2Real-Succes: Garanovschi, M...
09.12.23
4
Univer obține o victorie grea cu FC Fălești și își asigură prezența în Grupa 1 în Faza II (rezumat video)
Univer obține o victorie grea cu FC Fălești și își asigură prezența în Grupa 1 în Faza II (rezumat video)
Univer - FC Fălești 3:2 Marcatori: Cozma, 21 - 1:0, Gulceac, 28 (pen) - 1:1, Cozma, 40 - 2:1, Platniuc, 48 - 2:2, S.Gheorghiev, 89 - 3:2. Univer: A.Coval, V.Gheorghița, Cara, Gaidarji (c), V.Dobrioglo,...
02.12.23
3
Opt jucători nu au drept de joc în etapa a 13-a din Liga 1
Opt jucători nu au drept de joc în etapa a 13-a din Liga 1
Faza I din Liga 1 se apropie de final - rămân de disputat 3 etape. Totodată, opt jucători vor rata următoarea etapă, cea cu numărul 13 din Liga 1. Trei fotbaliști nu au drept de joc din cauza cartonașelor roșii pri...
28.11.23
1
We Sport TV va transmite în direct două meciuri din etapa a 13-a din Liga 1
We Sport TV va transmite în direct două meciuri din etapa a 13-a din Liga 1
Vineri și sâmbătă vor fi jucate meciurile etapei a 13-a din Liga 1. Postul de televiziune We Sport TV va transmite în direct, vineri, 1 decembrie, meciul Real Succes - Olimp. Meciul se va disputa la stadionul Real Succes di...
28.11.23
2
FC Fălești - Real-Succes 2:5 (rezumat video)
FC Fălești - Real-Succes 2:5 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului FC Fălești - Real-Succes (2:5) din cadrul etapei a 12-a din Faza 1 Liga 1.
24.11.23
8
Real-Succes obține prima victorie în acest sezon, FCM Ungheni a învins Sheriff-2, Univer obține o victorie grea cu Speranis: rezultatele etapei a 12-a
Real-Succes obține prima victorie în acest sezon, FCM Ungheni a învins Sheriff-2, Univer obține o victorie grea cu Speranis: rezultatele etapei a 12-a
FCM Ungheni - Sheriff-2 3:1 Goluri: V.Guzun, 13 - 0:1, E.Sidorenco, 31 - 1:1, E.Sidorenco, 85 - 2:1, F.Cojocaru, 90+6 (pen) - 3:1
24.11.23
0
FC Fălești - Olimp 0:1 (rezumat video)
FC Fălești - Olimp 0:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului FC Fălești - Olimp (0:1) din cadrul etapei a 11-a din Faza 1 Liga 1.
10.11.23
12
Speranis a surclasat Real-Succes, FCM Ungheni se impune lejer în meciul cu Dinamo-Auto, Olimp a învins FC Fălești: rezultatele etapei a 11-a
Speranis a surclasat Real-Succes, FCM Ungheni se impune lejer în meciul cu Dinamo-Auto, Olimp a învins FC Fălești: rezultatele etapei a 11-a
FCM Ungheni - Dinamo-Auto 7:0 Goluri: Lebădă, 10 - 1:0, A.Roman, 74 - 2:0, F.Cojocaru, 76 - 3:0, F.Cojocaru, 79 - 4:0, E.Sidorenco, 81...
10.11.23
0
FC Fălești - Speranis 0:0 (rezumat video)
FC Fălești - Speranis 0:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului FC Fălești - Speranis (0:0) din cadrul etapei a 10-a din Faza 1 Liga 1.
04.11.23
3
Univer a învins Olimp, Saksan se impune lejer în meciul cu Real Succes, FC Fălești și Speranis se despart indecis: rezultatele etapei a 10-a
Olimp - Univer 0:2 Goluri: S.Gheorghiev, 54 - 0:1, Cozma, 75 - 0:2În minutul 47 Calaraș (О) a ratat un penalty (pe l&icir...
04.11.23
3
Saksan - FC Fălești 2:0 (rezumat video)
Saksan - FC Fălești 2:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Saksan - FC Fălești (2:0) din cadrul etapei a 9-a din Faza 1 Liga 1.
28.10.23
12
Victoria a surclasat Dinamo-Auto, Sheriff-2 pierde puncte cu Iskra, Saksan a învins FC Fălești: rezultatele etapei a 9-a
Victoria a surclasat Dinamo-Auto, Sheriff-2 pierde puncte cu Iskra, Saksan a învins FC Fălești: rezultatele etapei a 9-a
Dinamo-Auto - Victoria 0:3 Goluri: Molla, 74 - 0:1, Poian, 77 - 0:2, Gh.Orbu, 90+3 (pen) - 0:3Dinamo-Auto: D.Balan...
28.10.23
0
FC Fălești - Univer 1:2 (rezumat video)
FC Fălești - Univer 1:2 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului FC Fălești - Univer (1:2) din cadrul etapei a 8-a din Faza 1 Liga 1.
20.10.23
3
Hat-trick-ul lui Guibero aduce victoria pentu Saksan la Nisporeni, Univer învinge în deplasare lidera FC Fălești, Sheriff-2 se impune contra Speranței: rezultatele etapei a 8-a
Hat-trick-ul lui Guibero aduce victoria pentu Saksan la Nisporeni, Univer învinge în deplasare lidera FC Fălești, Sheriff-2 se impune contra Speranței: rezultatele etapei a 8-a
Speranis - Saksan 1:3 Goluri: A.Cojocari, 29 (pen) - 1:0, Guibero, 41 - 1:1, Guibero, 80 - 1:2, Guibero, 89 - 1:3 Spera...
20.10.23
0
Au fost stabilite perechile de adversari din cadrul 1/8 de finală a Cupei Moldovei Moldtelecom
Au fost stabilite perechile de adversari din cadrul 1/8 de finală a Cupei Moldovei Moldtelecom
Astăzi a avut loc tragerea la sorți pentru stabilirea perechilor din cadrul 1/8 de finală a Cupei Moldovei Moldtelecom, ediția 2023/24. Vă reamintim că din această fază intră în competiție cele 8 formații din Super Liga. FC...
10.10.23
5
Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Faza 2, Grupa 1
08.03.2024, Etapa 1
  • Univer - Spartanii
    14:00
  • Speranța D - Saksan
    14:00
Faza 2, Grupa 2
08.03.2024, Etapa 1
  • Sheriff-2 - Iskra
    14:00
  • FCM Ungheni - Real-Succes
    14:00
Faza 2, Grupa 2
09.03.2024, Etapa 1
  • Dinamo-Auto - FC Fălești
    14:00
  • Olimp - Speranis
    14:00
Faza 2, Grupa 1
10.03.2024, Etapa 1
  • FC Florești - Victoria
    14:00
Faza 2, Grupa 1
15.03.2024, Etapa 2
  • Victoria - Spartanii
    14:00
Faza 2, Grupa 2
15.03.2024, Etapa 2
  • Real-Succes - Dinamo-Auto
    15:00
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    15:00
Faza 2, Grupa 1
16.03.2024, Etapa 2
  • Saksan - Univer
    14:00
Faza 2, Grupa 2
16.03.2024, Etapa 2
  • Iskra - Speranis
    15:00
  • FC Fălești - Olimp
    15:00
Faza 2, Grupa 1
17.03.2024, Etapa 2
  • FC Florești - Speranța D
    14:00
Faza 2, Grupa 1
29.03.2024, Etapa 3
  • Spartanii - Saksan
    15:00
Faza 2, Grupa 2
29.03.2024, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Iskra
    15:00
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    15:00
  • Olimp - Real-Succes
    15:00
Faza 2, Grupa 1
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    15:00
  • Univer - FC Florești
    15:00
Faza 2, Grupa 2
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranis - FC Fălești
    15:00
Faza 2, Grupa 2
05.04.2024, Etapa 4
  • Real-Succes - Speranis
    16:00
  • Sheriff-2 - Olimp
    16:00
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    16:00
Faza 2, Grupa 1
06.04.2024, Etapa 4
  • Victoria - Saksan
    16:00
  • FC Florești - Spartanii
    16:00
  • Speranța D - Univer
    16:00
Faza 2, Grupa 2
06.04.2024, Etapa 4
  • Iskra - FC Fălești
    16:00
Faza 2, Grupa 1
12.04.2024, Etapa 5
  • Univer - Victoria
    16:00
Faza 2, Grupa 2
12.04.2024, Etapa 5
  • Speranis - Sheriff-2
    16:00
  • FC Fălești - Real-Succes
    16:00
Faza 2, Grupa 1
13.04.2024, Etapa 5
  • Spartanii - Speranța D
    16:00
  • Saksan - FC Florești
    16:00
Faza 2, Grupa 2
13.04.2024, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Iskra
    16:00
  • Olimp - FCM Ungheni
    16:00
Calendarul sezonului
Conferința