Noutăți
Concursul Pronosticurilor
Speranis
Speranis
Localitate: Nisporeni
Anul fondării: 20 martie 2019
Stadion: Nisporeni, stadion orășenesc
Antrenor principal: Vitalie Galat
Președinte:  
Culorile clubului: alb-verzi
Un jucător experimentat de la FC Fălești se poate transfera la Speranis Nisporeni
Un jucător experimentat de la FC Fălești se poate transfera la Speranis Nisporeni
Conform informației site-ului Divizia-A.md, în această pauză de iarnă, Speranis poate transfera un jucător experimentat. Noul jucător al grupării din Nisporeni poate fi fundașul Vadim...
27.02.24
0
⚽ Liga 1. S-a stabilit programul meciurilor fazei a II-a
⚽ Liga 1. S-a stabilit programul meciurilor fazei a II-a
Joi, 21 decembrie, la Casa Fotbalului a avut loc tragerea la sorți a meciurilor fazei a-II-a, Grupa 1 și Grupa 2 a Ligii 1. Prima etapă va avea loc în perioada 8-9 martie 2024. Grupa 1 este formată din 6 echipe și include 4 forma...
21.12.23
13
Speranis - FC Fălești 4:4 (rezumat video)
Speranis - FC Fălești 4:4 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Speranis - FC Fălești (4:4) din cadrul etapei a 15-a din Faza 1 Liga 1.
16.12.23
3
Speranis a remizat cu FC Fălești, Saksan și Sheriff-2 și-au surclasat adversarii, Speranța se impune în fața Victoriei: rezultatele etapei a 15-a
Speranis a remizat cu FC Fălești, Saksan și Sheriff-2 și-au surclasat adversarii, Speranța se impune în fața Victoriei: rezultatele etapei a 15-a
Speranța D - Victoria 2:1 Goluri: Ad.Rusu, 43 - 1:0, Ad.Rusu, 80 - 2:0, Blajchin, 83 (pen) - 2:1 Speranța D: N...
16.12.23
3
Olimp - Speranis 3:1 (rezumat video)
Olimp - Speranis 3:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Olimp - Speranis (3:1) din cadrul etapei a 14-a din Faza 1 Liga 1.
09.12.23
1
FC Fălești pierde la scor partida cu Saksan, Univer obține o victorie grea cu Real-Succes, Olimp a învins Speranis: rezultatele etapei a 14-a
Real-Succes - Univer 1:2 Goluri: Gaiu, 7 - 1:0, A.Vidrașcu, 46 - 1:1, Bargan, 69 - 1:2Real-Succes: Garanovschi, M...
09.12.23
4
Saksan - Speranis 5:0 (rezumat video)
Saksan - Speranis 5:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Saksan - Speranis (5:0) din cadrul etapei a 13-a din Faza 1 Liga 1.
01.12.23
3
Saksan a surclasat Speranis, Dinamo-Auto pierde la scor partida cu Iskra, Olimp învinge dramatic Real-Succes: rezultatele etapei a 13-a
Saksan a surclasat Speranis, Dinamo-Auto pierde la scor partida cu Iskra, Olimp învinge dramatic Real-Succes: rezultatele etapei a 13-a
Real-Succes - Olimp 1:2 Goluri: E.Ceban, 17 - 1:0, Decev, 63 - 1:1, Jecov, 89 - 1:2 Real-Succes: Garanovschi,...
01.12.23
0
Speranis - Univer 2:4 (rezumat video)
Speranis - Univer 2:4 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Speranis - Univer (2:4) din cadrul etapei a 12-a din Faza 1 Liga 1.
24.11.23
2
Real-Succes obține prima victorie în acest sezon, FCM Ungheni a învins Sheriff-2, Univer obține o victorie grea cu Speranis: rezultatele etapei a 12-a
Real-Succes obține prima victorie în acest sezon, FCM Ungheni a învins Sheriff-2, Univer obține o victorie grea cu Speranis: rezultatele etapei a 12-a
FCM Ungheni - Sheriff-2 3:1 Goluri: V.Guzun, 13 - 0:1, E.Sidorenco, 31 - 1:1, E.Sidorenco, 85 - 2:1, F.Cojocaru, 90+6 (pen) - 3:1
24.11.23
0
Real Succes - Speranis 1:5 (rezumat video)
Real Succes - Speranis 1:5 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Real Succes - Speranis (1:5) din cadrul etapei a 11-a din Faza 1 Liga 1.
10.11.23
2
Speranis a surclasat Real-Succes, FCM Ungheni se impune lejer în meciul cu Dinamo-Auto, Olimp a învins FC Fălești: rezultatele etapei a 11-a
Speranis a surclasat Real-Succes, FCM Ungheni se impune lejer în meciul cu Dinamo-Auto, Olimp a învins FC Fălești: rezultatele etapei a 11-a
FCM Ungheni - Dinamo-Auto 7:0 Goluri: Lebădă, 10 - 1:0, A.Roman, 74 - 2:0, F.Cojocaru, 76 - 3:0, F.Cojocaru, 79 - 4:0, E.Sidorenco, 81...
10.11.23
0
FC Fălești - Speranis 0:0 (rezumat video)
FC Fălești - Speranis 0:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului FC Fălești - Speranis (0:0) din cadrul etapei a 10-a din Faza 1 Liga 1.
04.11.23
3
Univer a învins Olimp, Saksan se impune lejer în meciul cu Real Succes, FC Fălești și Speranis se despart indecis: rezultatele etapei a 10-a
Olimp - Univer 0:2 Goluri: S.Gheorghiev, 54 - 0:1, Cozma, 75 - 0:2În minutul 47 Calaraș (О) a ratat un penalty (pe l&icir...
04.11.23
3
Speranis - Olimp 2:0 (rezumat video)
Speranis - Olimp 2:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Speranis - Olimp (2:0) din cadrul etapei a 9-a din Faza 1 Liga 1.
28.10.23
0
Victoria a surclasat Dinamo-Auto, Sheriff-2 pierde puncte cu Iskra, Saksan a învins FC Fălești: rezultatele etapei a 9-a
Victoria a surclasat Dinamo-Auto, Sheriff-2 pierde puncte cu Iskra, Saksan a învins FC Fălești: rezultatele etapei a 9-a
Dinamo-Auto - Victoria 0:3 Goluri: Molla, 74 - 0:1, Poian, 77 - 0:2, Gh.Orbu, 90+3 (pen) - 0:3Dinamo-Auto: D.Balan...
28.10.23
0
Speranis - Saksan 1:3 (rezumat video)
Speranis - Saksan 1:3 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Speranis - Saksan (1:3) din cadrul etapei a 8-a din Faza 1 Liga 1.
20.10.23
1
Hat-trick-ul lui Guibero aduce victoria pentu Saksan la Nisporeni, Univer învinge în deplasare lidera FC Fălești, Sheriff-2 se impune contra Speranței: rezultatele etapei a 8-a
Hat-trick-ul lui Guibero aduce victoria pentu Saksan la Nisporeni, Univer învinge în deplasare lidera FC Fălești, Sheriff-2 se impune contra Speranței: rezultatele etapei a 8-a
Speranis - Saksan 1:3 Goluri: A.Cojocari, 29 (pen) - 1:0, Guibero, 41 - 1:1, Guibero, 80 - 1:2, Guibero, 89 - 1:3 Spera...
20.10.23
0
We Sport TV va transmite în direct meciul Speranis - Saxan din etapa a 8 din Liga 1
We Sport TV va transmite în direct meciul Speranis - Saxan din etapa a 8 din Liga 1
Vineri și sâmbătă se vor juca meciurile etapei a 8-a din Liga 1. Postul de televiziune We Sport va transmite în direct, vineri, 20 octombrie, meciul Speranis - Saxan. Meciul se va disputa la stadionul liceului Mircea Eliadi...
17.10.23
3
Univer s-a impus în meciul cu Speranis în etapa a 7-a din Liga 1 (rezumat video)
Univer s-a impus în meciul cu Speranis în etapa a 7-a din Liga 1 (rezumat video)
Univer - Speranis 2:1 Goluri: C.Cebotari, 37 - 0:1, C.Mandrîcenco, 64 - 1:1, C.Mandrîcenco, 79 - 2:1 Univer: A.Coval, Cara, Gaidarji (c), V.Dobrioglo, Gaidarlî (E.Țiverenco, 57), M.Uzun,...
06.10.23
7
Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Faza 2, Grupa 1
08.03.2024, Etapa 1
  • Univer - Spartanii
    14:00
  • Speranța D - Saksan
    14:00
Faza 2, Grupa 2
08.03.2024, Etapa 1
  • Sheriff-2 - Iskra
    14:00
  • FCM Ungheni - Real-Succes
    14:00
Faza 2, Grupa 2
09.03.2024, Etapa 1
  • Dinamo-Auto - FC Fălești
    14:00
  • Olimp - Speranis
    14:00
Faza 2, Grupa 1
10.03.2024, Etapa 1
  • FC Florești - Victoria
    14:00
Faza 2, Grupa 1
15.03.2024, Etapa 2
  • Victoria - Spartanii
    14:00
Faza 2, Grupa 2
15.03.2024, Etapa 2
  • Real-Succes - Dinamo-Auto
    15:00
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    15:00
Faza 2, Grupa 1
16.03.2024, Etapa 2
  • Saksan - Univer
    14:00
Faza 2, Grupa 2
16.03.2024, Etapa 2
  • Iskra - Speranis
    15:00
  • FC Fălești - Olimp
    15:00
Faza 2, Grupa 1
17.03.2024, Etapa 2
  • FC Florești - Speranța D
    14:00
Faza 2, Grupa 1
29.03.2024, Etapa 3
  • Spartanii - Saksan
    15:00
Faza 2, Grupa 2
29.03.2024, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Iskra
    15:00
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    15:00
  • Olimp - Real-Succes
    15:00
Faza 2, Grupa 1
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    15:00
  • Univer - FC Florești
    15:00
Faza 2, Grupa 2
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranis - FC Fălești
    15:00
Faza 2, Grupa 2
05.04.2024, Etapa 4
  • Real-Succes - Speranis
    16:00
  • Sheriff-2 - Olimp
    16:00
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    16:00
Faza 2, Grupa 1
06.04.2024, Etapa 4
  • Victoria - Saksan
    16:00
  • FC Florești - Spartanii
    16:00
  • Speranța D - Univer
    16:00
Faza 2, Grupa 2
06.04.2024, Etapa 4
  • Iskra - FC Fălești
    16:00
Faza 2, Grupa 1
12.04.2024, Etapa 5
  • Univer - Victoria
    16:00
Faza 2, Grupa 2
12.04.2024, Etapa 5
  • Speranis - Sheriff-2
    16:00
  • FC Fălești - Real-Succes
    16:00
Faza 2, Grupa 1
13.04.2024, Etapa 5
  • Spartanii - Speranța D
    16:00
  • Saksan - FC Florești
    16:00
Faza 2, Grupa 2
13.04.2024, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Iskra
    16:00
  • Olimp - FCM Ungheni
    16:00
Calendarul sezonului
Conferința