Noutăți
Concursul Pronosticurilor
Speranța D
Speranța D
Anul fondării: 22.02.2016
Stadion: orășenesc, Drochia
Antrenor principal: Dumitru Turcu
Președinte: Valerii Plopa
Culorile clubului: roș-verzi
Echipele din Divizia A și-au aflat adversarii în 1/32 de finală a Cupei Moldovei
Echipele din Divizia A și-au aflat adversarii în 1/32 de finală a Cupei Moldovei
Cupa Moldovei Orange continuă în zilele de 15 și 16 august cu meciurile din cadrul 1/32 de finală. Din această fază intră în concurs echipele FC Edineț, FC Sîngerei, FCM Ungheni, FC Bogzești, Sporting Trestieni, Maiak Chirsova, dar...
11.08.20
14
Speranța D - Tighina 1:3 (rezumat video)
Speranța D - Tighina 1:3 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Speranța D - Tighina (1:3) din cadrul etapei a 3-a din Divizia A. MyCujoo - este o platformă, care îmmbină streamingul video prin intermediul unei a...
08.08.20
3
Tighina se impune în meciul cu Speranța Drochia, iar Iskra pierde acasa în fața lui Cahul-2005: rezultatele etapei 3 din Divizia A (se actualizează)
Tighina se impune în meciul cu Speranța Drochia, iar Iskra pierde acasa în fața lui Cahul-2005: rezultatele etapei 3 din Divizia A (se actualizează)
Astăzi în Divizia A se dispută trei meciuri din cadrul etapei a 3-a. FC Sireți - Olimp 1:2 Marcatori: Gheorghiev, 14 (pen) - 0:1, Gologan, 66 (pen) - 1:1, Borovschi, 83 - 1:2. FC Sireți
08.08.20
21
Spartanii - Speranța D 2:0 (rezumat video)
Spartanii - Speranța D 2:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Spartanii - Speranța D (2:0) din cadrul etapei a 2-a din Divizia A. MyCujoo - este o platformă, care îmmbină streamingul video prin intermediul unei...
01.08.20
4
Real-Succes nimicește FC Grănicerul, FC Fălești și Victoria se despart indecis: rezultatele etapei 2 din Divizia A
Real-Succes nimicește FC Grănicerul, FC Fălești și Victoria se despart indecis: rezultatele etapei 2 din Divizia A
Astăzi în Divizia A s-au disputat trei meciuri din cadrul etapei a 2-a din Divizia A. Real-Succes - Grănicerul 7:2 Goluri: Țîra, 8 - 1:0, Manole, 14 - 2:0, Manole,...
01.08.20
10
Concursul Pronosticurilor acum și la meciurile Diviziei A
Concursul Pronosticurilor acum și la meciurile Diviziei A
Dragi prieteni! Site-ul Divizia-A.md vă propune Concursul Pronosticurilor și pentru meciurile Diviziei A. Regulile sînt foarte simple. Pentru fiecare scor indicat corect - se acordă 5 puncte, pe...
01.08.20
0
Speranța D - FC Fălești 3:1 (rezumat video)
Speranța D - FC Fălești 3:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Speranța D - FC Fălești (3:1) din cadrul etapei a 1-a din Divizia A. MyCujoo - este o platformă, care îmmbină streamingul video prin inte...
25.07.20
14
Veaceslav Lisa va rata primele patru etape din Divizia A
Veaceslav Lisa va rata primele patru etape din Divizia A
În cîteva zile va începe un nou sezon în Divizia A, însă un jucător vor rata startul campionatului din cauza suspendării. Este vorba despre fotbalistul clubului Speranța Drochia Veaceslav Lisa
22.07.20
2
14 cluburi din Divizia A au primit permisiunea de a relua antrenamentele
14 cluburi din Divizia A au primit permisiunea de a relua antrenamentele
Astăzi, Ministerul Educației, Culturii și Cercetării a emis un prin Ordin, care conține denumirile formațiunilor de fotbal cărora li s-a acceptat acreditarea pentru reluarea procesului de antrenament, în baza solicitărilor expediate de Feder...
07.07.20
0
Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
  • Sheriff-2 - Iskra
  • FC Suclea - Cahul-2005
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
  • Tighina - Olimp
  • FC Sireți - Spartanii
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
  • Iskra - FC Suclea
  • FC Bălți - Sheriff-2
  • Tighina - FC Sireți
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
  • FC Fălești - Victoria
  • Spartanii - Speranța D
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
  • Grănicerul - FC Fălești
  • Sheriff-2 - Real-Succes
  • FC Suclea - FC Bălți
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
  • Speranța D - Tighina
  • Iskra - Cahul-2005
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    18:00
  • Real-Succes - FC Suclea
    18:00
  • FC Fălești - Sheriff-2
    18:00
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    18:00
  • Spartanii - Grănicerul
    18:00
  • Tighina - Victoria
    18:00
  • FC Sireți - Speranța D
    18:00
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    00:00
  • Sheriff-2 - Spartanii
    00:00
  • Iskra - FC Bălți
    00:00
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    00:00
  • Grănicerul - Tighina
    00:00
  • FC Suclea - FC Fălești
    00:00
  • Cahul-2005 - Real-Succes
    00:00
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    00:00
  • FC Fălești - Cahul-2005
    00:00
  • Spartanii - FC Suclea
    00:00
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    00:00
  • Tighina - Sheriff-2
    00:00
  • FC Sireți - Grănicerul
    00:00
  • Speranța D - Victoria
    00:00
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    00:00
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    00:00
  • FC Suclea - Tighina
    00:00
  • Cahul-2005 - Spartanii
    00:00
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    00:00
  • Iskra - FC Fălești
    00:00
  • FC Bălți - Real-Succes
    00:00
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    00:00
  • Spartanii - Iskra
    00:00
  • Speranța D - Sheriff-2
    00:00
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Fălești - FC Bălți
    00:00
  • Tighina - Cahul-2005
    00:00
  • FC Sireți - FC Suclea
    00:00
  • Victoria - Grănicerul
    00:00
02.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    00:00
  • FC Suclea - Speranța D
    00:00
  • Iskra - Tighina
    00:00
03.10.2020, Etapa 9
  • Sheriff-2 - Victoria
    00:00
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    00:00
  • FC Bălți - Spartanii
    00:00
  • Real-Succes - FC Fălești
    00:00
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    00:00
  • Victoria - FC Suclea
    00:00
  • Grănicerul - Sheriff-2
    00:00
10.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    00:00
  • Tighina - FC Bălți
    00:00
  • FC Sireți - Iskra
    00:00
  • Speranța D - Cahul-2005
    00:00
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Suclea - Grănicerul
    00:00
  • Iskra - Speranța D
    00:00
  • FC Fălești - Spartanii
    00:00
17.10.2020, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Olimp
    00:00
  • Cahul-2005 - Victoria
    00:00
  • FC Bălți - FC Sireți
    00:00
  • Real-Succes - Tighina
    00:00
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    00:00
  • Tighina - FC Fălești
    00:00
  • Speranța D - FC Bălți
    00:00
  • Victoria - Iskra
    00:00
24.10.2020, Etapa 12
  • FC Sireți - Real-Succes
    00:00
  • Grănicerul - Cahul-2005
    00:00
  • Sheriff-2 - FC Suclea
    00:00
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Suclea - Olimp
    00:00
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    00:00
  • FC Fălești - FC Sireți
    00:00
  • Spartanii - Tighina
    00:00
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    00:00
  • FC Bălți - Victoria
    00:00
  • Real-Succes - Speranța D
    00:00
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    00:00
  • Spartanii - FC Sireți
    00:00
  • FC Fălești - Speranța D
    00:00
07.11.2020, Etapa 14
  • Real-Succes - Victoria
    00:00
  • FC Bălți - Grănicerul
    00:00
  • Iskra - Sheriff-2
    00:00
  • Cahul-2005 - FC Suclea
    00:00
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Suclea - Iskra
    00:00
  • Grănicerul - Real-Succes
    00:00
  • Victoria - FC Fălești
    00:00
14.11.2020, Etapa 15
  • Cahul-2005 - Olimp
    00:00
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    00:00
  • Speranța D - Spartanii
    00:00
  • FC Sireți - Tighina
    00:00
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    00:00
  • Tighina - Speranța D
    00:00
  • FC Fălești - Grănicerul
    00:00
  • Real-Succes - Sheriff-2
    00:00
21.11.2020, Etapa 16
  • Spartanii - Victoria
    00:00
  • FC Bălți - FC Suclea
    00:00
  • Iskra - Cahul-2005
    00:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Case de pariuri recomandate
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Spartanii
3
3
0
0
13:1
9
2. FC Bălți
3
3
0
0
7:1
9
3. Tighina
3
3
0
0
6:1
9
4. Cahul-2005
3
2
0
1
5:3
6
5. Sheriff-2
3
2
0
1
3:2
6
6. Real-Succes
3
1
1
1
9:5
4
7. Iskra
3
1
0
2
6:6
3
8. Speranța D
3
1
0
2
4:6
3
9. Olimp
3
1
0
2
2:3
3
10. FC Fălești
3
1
0
2
4:7
3
11. FC Suclea
3
1
0
2
3:7
3
12. Grănicerul
3
1
0
2
4:10
3
13. Victoria
3
0
1
2
4:11
1
14. FC Sireți
3
0
0
3
1:8
0
Golgheteri
Onofrei (Spartanii)
5
Gh.Orbu (Victoria)
3
Ad.Popovici (Grănicerul)
3 (1)
M.Ștefan (Real-Succes)
2
Șumchin (Cahul-2005)
2
Tiverenco (Tighina)
2
Ciumacenko (Tighina)
2
A.Popovici (Spartanii)
2
Stan (Spartanii)
2
Țîgîrlaș (FC Bălți)
2
Manole (Real-Succes)
2 (1)
I.Mirciu (Iskra)
2 (1)