Noutăți
Concursul Pronosticurilor
Liga 1 2023/24

Faza 1, grupa A

Clasament
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Victoria
15
11
1
3
46:17
34
2. Sheriff-2
15
10
2
3
38:10
32
3. Speranța D
15
6
3
6
14:15
21
4. Iskra
15
6
3
6
24:32
21
5. FCM Ungheni
15
6
2
7
38:30
20
6. Dinamo-Auto
15
0
1
14
6:62
1
Golgheteri
E.Sidorenco (FCM Ungheni)
15 (1)
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
10 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
10 (2)
D.Pleșca (Sheriff-2)
8 (1)
A.Popovici (Iskra)
8 (2)
Tuluc (Iskra)
6
Molla (Victoria)
6 (1)
Blajchin (Victoria)
6 (1)
Ad.Rusu (Speranța D)
5
Spatar (Sheriff-2)
5
Etapa 1
19.08.2023
Speranța D - Iskra
Marcator: Ad.Rusu, 87 - 1:0
18.08.2023
FCM Ungheni - Dinamo-Auto
Marcatori: Nesteriuc, 20 - 1:0, V.Caț, 64 - 2:0, F.Cojocaru, 74 - 3:0, F.Cojocaru, 78 - 4:0, Șobraneschi, 83 - 5:0, F.Cojocaru, 90+2 - 6:0
18.08.2023
Sheriff-2 - Victoria
Marcatori: Forov, 21 - 1:0, Covalschii, 26 - 2:0, Blajchin, 37 - 2:1, Spatar, 70 - 3:1, Molla, 88 - 3:2
Etapa 2
26.08.2023
Dinamo-Auto - Speranța D
Marcatori: D.Cerescu, 50 (pen) - 0:1, Kalu, 76 - 1:1, Iancioglo, 86 - 1:2
25.08.2023
Victoria - Iskra
Marcatori: And.Arabaji, 27 - 1:0, C.Cebotari, 32 - 2:0, Tuluc, 36 - 2:1, Șleahtițchi, 37 - 3:1, C.Cebotari, 48 - 4:1, C.Cebotari, 51 - 5:1, Cricimari, 57 - 6:1, And.Arabaji, 62 - 7:1
25.08.2023
Sheriff-2 - FCM Ungheni
Marcator: Novicov, 23 (pen) - 1:0
Etapa 3
02.09.2023
Iskra - Dinamo-Auto
Marcator: Bacalov, 17 (autogol) - 1:0
01.09.2023
FCM Ungheni - Victoria
Marcatori: Gh.Orbu, 56 - 0:1, E.Sidorenco, 82 - 1:1
01.09.2023
Speranța D - Sheriff-2
Marcatori: D.Pleșca, 10 - 0:1, D.Pleșca, 54 (pen) - 0:2
Etapa 4
16.09.2023
FCM Ungheni - Speranța D
Marcatori: E.Sidorenco, 6 - 1:0, Sanduleac, 57 - 2:0, I.Gavrilița, 78 - 2:1
15.09.2023
Victoria - Dinamo-Auto
Marcatori: Blajchin, 14 - 1:0, Blajchin, 45+1 - 2:0, Coșcodan, 57 - 3:0, Gh.Orbu, 60 - 4:0, Ikechukwu, 86 (pen) - 4:1
15.09.2023
Sheriff-2 - Iskra
Marcatori: Forov, 5 - 1:0, Spatar, 62 - 2:0, Novicov, 65 (pen) - 3:0, Bolișakov, 68 - 4:0
Etapa 5
23.09.2023
Speranța D - Victoria
Marcatori: Molla, 5 (pen) - 0:1, Șleahtițchi, 15 - 0:2, Nogai, 21 - 0:3, I.Gavrilița, 62 - 1:3
23.09.2023
Iskra - FCM Ungheni
Marcatori: A.Roman, 3 (autogol) - 1:0, A.Popovici, 50 - 2:0, Novicov, 66 - 3:0, F.Cojocaru, 80 - 3:1, D.Roman, 90+2 - 3:2
22.09.2023
Dinamo-Auto - Sheriff-2
Marcatori: Loukou, 5 - 0:1, D.Boțan, 25 - 0:2, D.Pleșca, 32 - 0:3
Etapa 6
30.09.2023
Iskra - Speranța D
Marcatori: Ozioma, 4 - 0:1, Schițenco, 39 - 1:1, A.Namașco, 45 - 2:1
29.09.2023
Victoria - Sheriff-2
Marcator: Iachimov, 79 - 1:0
29.09.2023
Dinamo-Auto - FCM Ungheni
Marcatori: E.Sidorenco, 11 - 0:1, Adjem, 34 - 1:1, E.Sidorenco, 45 - 1:2, E.Sidorenco, 60 - 1:3, F.Cojocaru, 63 - 1:4, E.Sidorenco, 90 - 1:5
Etapa 7
08.10.2023
Sheriff-2 - FCM Ungheni
Marcatori: D.Pleșca, 16 - 1:0, R.Novicov, 21 - 2:0, Loukou, 33 - 3:0, Nichiforov, 54 - 3:1, Loukou, 75 - 4:1, Loukou, 86 - 5:1
07.10.2023
Speranța D - Dinamo-Auto
07.10.2023
Iskra - Victoria
Marcatori: Gh.Orbu, 70 - 0:1, And.Arabaji, 90+1 - 0:2
Etapa 8
21.10.2023
Victoria - FCM Ungheni
Marcatori: Molla, 18 - 1:0, Nogai, 32 - 2:0, Gh.Orbu, 50 - 3:0, E.Sidorenco, 56 - 3:1, Șleahtițchi, 59 - 4:1, Gh.Orbu, 63 - 5:1, E.Sidorenco, 67 - 5:2, E.Sidorenco, 71 - 5:3
21.10.2023
Dinamo-Auto - Iskra
Marcatori: Ursachi, 8 - 0:1, A.Popovici, 12 (pen) - 0:2, A.Popovici, 22 - 0:3, Schițenco, 32 - 0:4, Dragni, 62 - 1:4
20.10.2023
Sheriff-2 - Speranța D
Marcator: Spatar, 10 - 1:0
Etapa 9
28.10.2023
Dinamo-Auto - Victoria
Marcatori: Molla, 74 - 0:1, Poian, 77 - 0:2, Gh.Orbu, 90+3 (pen) - 0:3
28.10.2023
Iskra - Sheriff-2
Marcatori: Iațco, 4 (autogol) - 1:0, D.Pleșca, 17 - 1:1
27.10.2023
Speranța D - FCM Ungheni
Marcatori: Șobraneschi, 14 - 0:1, I.Gavrilița, 69 - 1:1, I.Gavrilița, 83 (pen) - 2:1
Etapa 10
05.11.2023
FCM Ungheni - Iskra
Marcatori: A.Popovici, 17 - 0:1, O.Vatavu, 45+3 - 1:1, F.Cojocaru, 54 - 2:1, E.Sidorenco, 72 - 3:1
05.11.2023
Victoria - Speranța D
Marcator: Gh.Orbu, 69 (pen) - 1:0
02.11.2023
Sheriff-2 - Dinamo-Auto
Marcatori: Dijinari, 7 - 1:0, Moumouni, 19 - 2:0, V.Costin, 22 - 3:0, D.Pleșca, 28 - 4:0, Dijinari, 38 - 5:0, Cîrnaț, 53 - 6:0, Draciuc, 65 - 7:0, Cîrnaț, 72 - 8:0
Etapa 11
11.11.2023
Sheriff-2 - Victoria
Marcator: Forov, 83 - 1:0
11.11.2023
Speranța D - Iskra
10.11.2023
FCM Ungheni - Dinamo-Auto
Marcatori: Lebădă, 10 - 1:0, A.Roman, 74 - 2:0, F.Cojocaru, 76 - 3:0, F.Cojocaru, 79 - 4:0, E.Sidorenco, 81 - 5:0, E.Sidorenco, 85 (pen) - 6:0, A.Roman, 87 - 7:0
Etapa 12
25.11.2023
Dinamo-Auto - Speranța D
Marcatori: Conea, 12 - 0:1, Ad.Rusu, 46 - 0:2, Kalu, 60 - 1:2, Ad.Rusu, 90+3 - 1:3
25.11.2023
Victoria - Iskra
Marcatori: Blajchin, 16 - 1:0, A.Namașco, 22 - 1:1, Sofronovici, 62 - 2:1, Molla, 64 - 3:1, Gh.Orbu, 67 - 4:1, Blajchin, 69 - 5:1, Gh.Orbu, 78 - 6:1, And.Arabaji, 88 - 7:1
24.11.2023
FCM Ungheni - Sheriff-2
Marcatori: V.Guzun, 13 - 0:1, E.Sidorenco, 31 - 1:1, E.Sidorenco, 85 - 2:1, F.Cojocaru, 90+6 (pen) - 3:1
Etapa 13
03.12.2023
Speranța D - Sheriff-2
Marcator: D.Cerescu, 45+3 (pen) - 1:0
03.12.2023
FCM Ungheni - Victoria
Marcatori: Molla, 14 - 0:1, I.Sandu, 20 - 0:2, F.Cojocaru, 40 - 1:2, Sofronovici, 47 - 1:3, Gh.Orbu, 55 - 1:4, E.Sidorenco, 64 - 2:4, Nogai, 72 (autogol) - 3:4, Nogai, 73 - 3:5, A.Rusu, 80 (autogol) - 3:6
01.12.2023
Iskra - Dinamo-Auto
Marcatori: A.Popovici, 6 - 1:0, Tuluc, 20 - 2:0, A.Popovici, 40 - 3:0, Tuluc, 44 - 4:0, Tuluc, 57 - 5:0, A.Popovici, 65 - 6:0, Mwamba, 89 - 6:1
Etapa 14
09.12.2023
Victoria - Dinamo-Auto
08.12.2023
Sheriff-2 - Iskra
Marcatori: Draciuc, 59 - 1:0, Tuluc, 80 - 1:1
08.12.2023
FCM Ungheni - Speranța D
Etapa 15
16.12.2023
Speranța D - Victoria
Marcatori: Ad.Rusu, 43 - 1:0, Ad.Rusu, 80 - 2:0, Blajchin, 83 (pen) - 2:1
16.12.2023
Iskra - FCM Ungheni
Marcatori: Novicov, 45 - 1:0, Tuluc, 45+2 - 2:0, A.Popovici, 82 (pen) - 3:0, Lebădă, 90 - 3:1
16.12.2023
Dinamo-Auto - Sheriff-2
Marcatori: D.Pleșca, 8 - 0:1, D.Pleșca, 21 - 0:2, V.Burca, 56 - 0:3, D.Boțan, 74 - 0:4, Spatar, 75 - 0:5, S.Cara, 78 - 0:6, Spatar, 82 - 0:7

Faza 1, grupa B

Clasament
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Saksan
15
10
5
0
44:14
35
2. Univer
15
10
3
2
33:18
33
3. Speranis
15
5
4
6
26:28
19
4. FC Fălești
15
5
2
8
24:32
17
5. Olimp
15
4
5
6
19:24
17
6. Real-Succes
15
1
1
13
14:44
4
Golgheteri
L.Bamba (Saksan)
10
Guibero (Saksan)
10
Maneacov (FC Fălești)
8
A.Umar (Saksan)
8 (1)
Cozma (Univer)
7
Decev (Olimp)
6
Porojniuc (Speranis)
6
Abba (Saksan)
6
S.Gheorghiev (Univer)
5
Borovschii (Univer)
5
Etapa 1
19.08.2023
Real-Succes - Speranis
Marcatori: Ploniș, 8 - 0:1, A.Stratan, 35 - 0:2, M.Danilov, 80 - 0:3
19.08.2023
Univer - Saksan
Marcatori: V.Gheorghița, 5 - 1:0, Cozma, 21 - 2:0, Gla, 34 - 2:1, Borovschii, 40 - 3:1, L.Bamba, 49 - 3:2, L.Bamba, 57 - 3:3
18.08.2023
FC Fălești - Olimp
Marcatori: Maneacov, 21 - 1:0, Maneacov, 45 - 2:0, Chirciu, 48 - 2:1
Etapa 2
26.08.2023
Speranis - Univer
Marcatori: Borovschii, 4 - 0:1, V.Gheorghița, 43 (pen) - 0:2, A.Stratan, 43 - 1:2, Porojniuc, 45 - 2:2, A.Cojocari, 82 (pen) - 3:2
26.08.2023
FC Fălești - Real-Succes
Marcator: Maneacov, 11 - 1:0
25.08.2023
Olimp - Saksan
Marcatori: Abba, 45+1 - 0:1, Iu.Mîrză, 58 - 1:1
Etapa 3
02.09.2023
Real-Succes - Olimp
Marcatori: Decev, 42 - 0:1, Daraban, 69 - 1:1
02.09.2023
Saksan - Speranis
01.09.2023
Univer - FC Fălești
Marcatori: Gaidarlî, 36 - 1:0, Borovschii, 52 - 2:0, Borovschii, 72 - 3:0
Etapa 4
16.09.2023
FC Fălești - Saksan
Marcatori: Abba, 26 - 0:1, Noroc, 54 - 1:1, Abba, 90+3 - 1:2
15.09.2023
Olimp - Speranis
Marcatori: M.Danilov, 52 - 0:1, M.Danilov, 60 - 0:2, D.Calaraș, 70 - 1:2, D.Calaraș, 90+4 - 2:2
15.09.2023
Real-Succes - Univer
Marcatori: Cozma, 22 - 0:1, Cara, 61 - 0:2, E.Țiverenco, 75 - 0:3
Etapa 5
23.09.2023
Saksan - Real-Succes
Marcatori: Gla, 16 - 1:0, Guibero, 21 - 2:0, Tiron, 43 - 2:1, Gla, 67 - 3:1, A.Umar, 83 (autogol) - 3:2, Guibero, 86 - 4:2
22.09.2023
Univer - Olimp
22.09.2023
Speranis - FC Fălești
Marcator: Noroc, 78 - 0:1
Etapa 6
30.09.2023
Speranis - Real-Succes
Marcatori: C.Cebotari, 39 - 1:0, Gaiu, 45+1 - 1:1, Porojniuc, 70 - 2:1
30.09.2023
Saksan - Univer
Marcatori: Guibero, 17 - 1:0, Gaidarlî, 45+1 - 1:1
29.09.2023
Olimp - FC Fălești
Marcatori: Maneacov, 14 - 0:1, Maneacov, 25 - 0:2, Maneacov, 30 - 0:3, V.Bulat, 51 - 1:3, Chirciu, 68 - 2:3
Etapa 7
07.10.2023
Saksan - Olimp
Marcatori: Abba, 17 - 1:0, L.Bamba, 30 (autogol) - 1:1
07.10.2023
Real-Succes - FC Fălești
Marcatori: Maneacov, 15 - 0:1, Noroc, 25 - 0:2, Besarab, 45+2 - 0:3
06.10.2023
Univer - Speranis
Marcatori: C.Cebotari, 37 - 0:1, C.Mandrîcenco, 64 - 1:1, C.Mandrîcenco, 79 - 2:1
Etapa 8
21.10.2023
Olimp - Real-Succes
Marcatori: Iu.Mîrză, 17 - 1:0, Decev, 32 - 2:0, Gurulea, 47 - 2:1, Castro, 74 - 3:1
20.10.2023
Speranis - Saksan
Marcatori: A.Cojocari, 29 (pen) - 1:0, Guibero, 41 - 1:1, Guibero, 80 - 1:2, Guibero, 89 - 1:3
20.10.2023
FC Fălești - Univer
Marcatori: Cozma, 77 - 0:1, C.Mandrîcenco, 82 - 0:2, Maneacov, 87 - 1:2
Etapa 9
28.10.2023
Saksan - FC Fălești
Marcatori: A.Umar, 39 - 1:0, L.Bamba, 90+1 - 2:0
28.10.2023
Speranis - Olimp
Marcatori: M.Danilov, 33 - 1:0, Porojniuc, 90+1 - 2:0
27.10.2023
Univer - Real-Succes
Marcatori: C.Mandrîcenco, 45 (pen) - 1:0, Voscalevschi, 54 - 1:1, Borovschii, 64 - 2:1
Etapa 10
04.11.2023
Olimp - Univer
Marcatori: S.Gheorghiev, 54 - 0:1, Cozma, 75 - 0:2
04.11.2023
Real-Succes - Saksan
Marcatori: A.Umar, 21 - 0:1, S.Aliyu, 23 - 0:2, Guibero, 50 - 0:3, L.Bamba, 64 - 0:4, Guibero, 76 - 0:5
04.11.2023
FC Fălești - Speranis
Etapa 11
11.11.2023
Univer - Saksan
Marcator: L.Bamba, 63 - 0:1
10.11.2023
FC Fălești - Olimp
Marcator: D.Calaraș, 72 - 0:1
10.11.2023
Real-Succes - Speranis
Marcatori: A.Cojocari, 37 (pen) - 0:1, A.Cojocari, 47 - 0:2, V.Bejenari, 53 - 0:3, C.Cebotari, 59 - 0:4, Lavric, 78 (autogol) - 1:4, Vas.Frunză, 80 - 1:5
Etapa 12
25.11.2023
Olimp - Saksan
Marcatori: A.Umar, 46 - 0:1, A.Umar, 72 - 0:2, S.Aliyu, 88 - 0:3
24.11.2023
FC Fălești - Real-Succes
Marcatori: C.Martin, 16 - 0:1, Cimbroveanu, 45 - 0:2, Gurulea, 45+3 - 0:3, Gaiu, 50 - 0:4, Golovatîi, 75 - 1:4, V.Cravcescu, 87 - 2:4, Adebayo, 88 - 2:5
24.11.2023
Speranis - Univer
Marcatori: E.Țiverenco, 22 - 0:1, Porojniuc, 41 - 1:1, Porojniuc, 47 - 2:1, S.Gheorghiev, 73 - 2:2, S.Gheorghiev, 78 - 2:3, S.Gheorghiev, 89 - 2:4
Etapa 13
02.12.2023
Univer - FC Fălești
Marcatori: Cozma, 22 - 1:0, Gulceac, 28 (pen) - 1:1, Cozma, 40 - 2:1, Platniuc, 48 - 2:2, S.Gheorghiev, 88 - 3:2
01.12.2023
Real-Succes - Olimp
Marcatori: E.Ceban, 17 - 1:0, Decev, 63 - 1:1, Jecov, 89 - 1:2
01.12.2023
Saksan - Speranis
Marcatori: Gla, 37 - 1:0, L.Bamba, 40 - 2:0, L.Bamba, 59 - 3:0, A.Umar, 76 - 4:0, L.Bamba, 89 - 5:0
Etapa 14
09.12.2023
Real-Succes - Univer
Marcatori: Gaiu, 7 - 1:0, A.Vidrașcu, 46 - 1:1, Bargan, 69 - 1:2
09.12.2023
FC Fălești - Saksan
Marcatori: Amian, 9 - 0:1, Drab, 11 - 1:1, A.Umar, 15 (pen) - 1:2, Gulceac, 26 - 2:2, L.Bamba, 36 - 2:3, A.Savin, 38 - 3:3, Amian, 50 - 3:4, L.Bamba, 56 - 3:5, A.Umar, 66 - 3:6, Cemschi, 80 - 4:6, Abba, 83 - 4:7
09.12.2023
Olimp - Speranis
Marcatori: Ojog, 16 - 1:0, Dani, 19 - 1:1, Decev, 39 - 2:1, Decev, 80 - 3:1
Etapa 15
16.12.2023
Univer - Olimp
Marcatori: Bargan, 41 - 1:0, Cozma, 45 - 2:0, Gaidarji, 65 (pen) - 3:0, V.Gheorghița, 77 - 4:0, Decev, 82 - 4:1, V.Bulat, 88 - 4:2
16.12.2023
Saksan - Real-Succes
Marcatori: D.Cucer, 15 - 1:0, Guibero, 17 - 2:0, Guibero, 25 - 3:0, A.Umar, 44 - 4:0, S.Aliyu, 65 - 5:0, Abba, 90+1 - 6:0
16.12.2023
Speranis - FC Fălești
Marcatori: Cemschi, 9 - 0:1, Porojniuc, 10 - 1:1, Golovatîi, 19 - 1:2, Cemschi, 58 - 1:3, C.Cebotari, 62 - 2:3, Golovatîi, 75 - 2:4, A.Apostol, 78 - 3:4, A.Apostol, 84 - 4:4

Faza 2, Grupa 1

Clasament
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
Etapa 1
10.03.2024
FC Florești - Victoria
14:00
08.03.2024
Univer - Spartanii
14:00
08.03.2024
Speranța D - Saksan
14:00
Etapa 2
17.03.2024
FC Florești - Speranța D
14:00
16.03.2024
Saksan - Univer
14:00
15.03.2024
Victoria - Spartanii
14:00
Etapa 3
30.03.2024
Speranța D - Victoria
15:00
30.03.2024
Univer - FC Florești
15:00
29.03.2024
Spartanii - Saksan
15:00
Etapa 4
06.04.2024
Victoria - Saksan
16:00
06.04.2024
FC Florești - Spartanii
16:00
06.04.2024
Speranța D - Univer
16:00
Etapa 5
13.04.2024
Spartanii - Speranța D
16:00
13.04.2024
Saksan - FC Florești
16:00
12.04.2024
Univer - Victoria
16:00

Faza 2, Grupa 2

Clasament
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
Etapa 1
09.03.2024
Dinamo-Auto - FC Fălești
14:00
09.03.2024
Olimp - Speranis
14:00
08.03.2024
Sheriff-2 - Iskra
14:00
08.03.2024
FCM Ungheni - Real-Succes
14:00
Etapa 2
16.03.2024
Iskra - Speranis
15:00
16.03.2024
FC Fălești - Olimp
15:00
15.03.2024
Real-Succes - Dinamo-Auto
15:00
15.03.2024
Sheriff-2 - FCM Ungheni
15:00
Etapa 3
30.03.2024
Speranis - FC Fălești
15:00
29.03.2024
FCM Ungheni - Iskra
15:00
29.03.2024
Dinamo-Auto - Sheriff-2
15:00
29.03.2024
Olimp - Real-Succes
15:00
Etapa 4
06.04.2024
Iskra - FC Fălești
16:00
05.04.2024
Real-Succes - Speranis
16:00
05.04.2024
Sheriff-2 - Olimp
16:00
05.04.2024
FCM Ungheni - Dinamo-Auto
16:00
Etapa 5
13.04.2024
Dinamo-Auto - Iskra
16:00
13.04.2024
Olimp - FCM Ungheni
16:00
12.04.2024
Speranis - Sheriff-2
16:00
12.04.2024
FC Fălești - Real-Succes
16:00
Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Faza 2, Grupa 1
08.03.2024, Etapa 1
  • Univer - Spartanii
    14:00
  • Speranța D - Saksan
    14:00
Faza 2, Grupa 2
08.03.2024, Etapa 1
  • Sheriff-2 - Iskra
    14:00
  • FCM Ungheni - Real-Succes
    14:00
Faza 2, Grupa 2
09.03.2024, Etapa 1
  • Dinamo-Auto - FC Fălești
    14:00
  • Olimp - Speranis
    14:00
Faza 2, Grupa 1
10.03.2024, Etapa 1
  • FC Florești - Victoria
    14:00
Faza 2, Grupa 1
15.03.2024, Etapa 2
  • Victoria - Spartanii
    14:00
Faza 2, Grupa 2
15.03.2024, Etapa 2
  • Real-Succes - Dinamo-Auto
    15:00
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    15:00
Faza 2, Grupa 1
16.03.2024, Etapa 2
  • Saksan - Univer
    14:00
Faza 2, Grupa 2
16.03.2024, Etapa 2
  • Iskra - Speranis
    15:00
  • FC Fălești - Olimp
    15:00
Faza 2, Grupa 1
17.03.2024, Etapa 2
  • FC Florești - Speranța D
    14:00
Faza 2, Grupa 1
29.03.2024, Etapa 3
  • Spartanii - Saksan
    15:00
Faza 2, Grupa 2
29.03.2024, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Iskra
    15:00
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    15:00
  • Olimp - Real-Succes
    15:00
Faza 2, Grupa 1
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    15:00
  • Univer - FC Florești
    15:00
Faza 2, Grupa 2
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranis - FC Fălești
    15:00
Faza 2, Grupa 2
05.04.2024, Etapa 4
  • Real-Succes - Speranis
    16:00
  • Sheriff-2 - Olimp
    16:00
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    16:00
Faza 2, Grupa 1
06.04.2024, Etapa 4
  • Victoria - Saksan
    16:00
  • FC Florești - Spartanii
    16:00
  • Speranța D - Univer
    16:00
Faza 2, Grupa 2
06.04.2024, Etapa 4
  • Iskra - FC Fălești
    16:00
Faza 2, Grupa 1
12.04.2024, Etapa 5
  • Univer - Victoria
    16:00
Faza 2, Grupa 2
12.04.2024, Etapa 5
  • Speranis - Sheriff-2
    16:00
  • FC Fălești - Real-Succes
    16:00
Faza 2, Grupa 1
13.04.2024, Etapa 5
  • Spartanii - Speranța D
    16:00
  • Saksan - FC Florești
    16:00
Faza 2, Grupa 2
13.04.2024, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Iskra
    16:00
  • Olimp - FCM Ungheni
    16:00
Calendarul sezonului
Conferința