Noutăți
Concursul Pronosticurilor
Victoria
Victoria
Localitate:  Chișinău
Anul fondării: 23 septembrie 1995
Stadion: Joma Arena, Chișinău
Antrenor principal: Alexandru Novicov
Președinte: Vasile Roșioru
Culorile clubului: negre
Victoria a învins Saksan și a primit dreptul de a evolua în Super Liga în sezonul viitor (rezumat video)
Victoria a învins Saksan și a primit dreptul de a evolua în Super Liga în sezonul viitor (rezumat video)
Astăzi, a fost jucat meciul Victoria - Saksan în cadrul finalei play-off din Faza 2. Victoria - Saksan 1:0 Marcator: Bînzaru, 19 - 1:0 În minutul 40 Mocanu (S) a ratat un penalty.
23.05.24
5
Finala din play-off din Liga 1 se va juca la Joma Arena: Victoria va găzdui Saksan
Finala din play-off din Liga 1 se va juca la Joma Arena: Victoria va găzdui Saksan
Astăzi au fost disputate meciurile din cadrul semifinalelor din play-off din Faza 2 din Liga1, care au stabilit finalistele acestui sezon. În finala din play-off vor juca Victoria și Saksan, care pretind la promovarea în Su...
17.05.24
8
Saksan și Victoria vor juca în finala fazei play-off din Liga 1 sezonul 2023/24
Saksan și Victoria vor juca în finala fazei play-off din Liga 1 sezonul 2023/24
Victoria - Univer 3:0 Goluri: Molla, 41 - 1:0, Gurgurov, 49 - 2:0, Sofronovici, 63 - 3:0Victoria: V.Buga, I.Sandu, And....
17.05.24
1
Victoria - Univer 3:0 (rezumat video)
Victoria - Univer 3:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Victoria - Univer (3:0) din cadrul semifinalei play-off din Faza II Liga 1.
17.05.24
0
Victoria - Speranis 3:0 (rezumat video)
Victoria - Speranis 3:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Victoria - Speranis (3:0) din cadrul 1/4 de finală din Faza II Liga 1.
11.05.24
7
Au fost stabilite semifinalistele fazei play-off din Liga 1
Au fost stabilite semifinalistele fazei play-off din Liga 1
Astăzi au fost stabilite semifinalistele fazei play-off din Liga 1, care va avea loc după următorul program: Saksan - Iskra (Ceadîr-Lunga, stadion orășenesc) Victoria - Univer (C...
11.05.24
1
Saksan și Iskra se califică în semifinale, alte două meciuri se încheie fără surprize: rezultatele 1/4 de finală din Liga 1
Saksan și Iskra se califică în semifinale, alte două meciuri se încheie fără surprize: rezultatele 1/4 de finală din Liga 1
Univer - Speranța D 2:1 Goluri: Borovschii, 43 - 1:0, I.Gavrilița, 49 - 1:1, C.Covali, 78 - 2:1Univer: Cîlcic, V....
11.05.24
4
Au fost stabilite toate perechile 1/4 de finală în faza play-off din Liga 1!
Au fost stabilite toate perechile 1/4 de finală în faza play-off din Liga 1!
Astăzi au fost jucate meciurile finale din Grupa A în Liga 1. După această etapă, echipele care au ocupat locurile 2-6 vor continua lupta în faza play-off pentru promovarea în Super Liga. FC Florești, după ce a &icirc...
08.05.24
3
Victoria - Univer 4:1 (rezumat video)
Victoria - Univer 4:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Victoria - Univer (4:1) din cadrul etapei a 10-a din Faza II Liga 1.
08.05.24
2
Spartanii au urcat pe locul 4, FC Florești a încheiat sezonul cu un egal, Victoria a învins Univer: rezultatele etapei a 10-a
Victoria - Univer 4:1 Goluri: Namolovan, 14 - 1:0, Postoroncă, 16 - 2:0, Cozma, 19 - 2:1, Bînzaru, 74 - 3:1, Poian, 82 - 4:1
08.05.24
0
Victoria obține o victorie grea cu Saksan: rezultatul etapei a 9-a din faza 2 din Liga 1 (rezumat video)
Victoria obține o victorie grea cu Saksan: rezultatul etapei a 9-a din faza 2 din Liga 1 (rezumat video)
Saksan - Victoria 0:1 Gol: Molla, 55 - 0:1 Saksan: C.Leu (c), Moroi (Sprinsean, 57), Ghedrouțan (Mardarii, 57),...
04.05.24
0
Victoria - Speranța D 5:1 (rezumat video)
Victoria - Speranța D 5:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Victoria - Speranța D (5:1) din cadrul etapei a 8-a din Faza II Liga 1.
27.04.24
0
FC Florești pierde puncte cu Univer, Victoria a surclasat Speranța, Spartanii au învins Saksan: rezultatele etapei a 8-a
Victoria - Speranța D 5:1 Goluri: Gurgurov, 18 - 1:0, Molla, 24 - 2:0, Namolovan, 42 - 3:0, Ad.Rusu, 69 - 4:0, I.Gavrilița, 72 - 4:1,...
27.04.24
0
Spartanii - Victoria 0:1 (rezumat video)
Spartanii - Victoria 0:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Spartanii - Victoria (0:1) din cadrul etapei a 7-a din Faza II Liga 1.
20.04.24
3
Saksan obține o victorie grea cu Univer, FC Florești se impune lejer cu Speranța, Victoria a învins Spartanii: rezultatele etapei a 7-a
Saksan obține o victorie grea cu Univer, FC Florești se impune lejer cu Speranța, Victoria a învins Spartanii: rezultatele etapei a 7-a
Spartanii - Victoria 0:1 Gol: Molla, 71 - 0:1Spartanii: Vîrlan, Iutiș, Harb, S.Țurcan, N.Rotaru, Nazari (c), O...
20.04.24
0
Victoria - FC Florești 1:0 (rezumat video)
Victoria - FC Florești 1:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Victoria - FC Florești (1:0) din cadrul etapei a 6-a din Faza II Liga 1.
16.04.24
1
FC Florești suferă prima înfrîngere din Faza 2, Saksan se apropie de lidera clasamentului: rezultatele etapei 6 din Grupa 1 din Liga 1
FC Florești suferă prima înfrîngere din Faza 2, Saksan se apropie de lidera clasamentului: rezultatele etapei 6 din Grupa 1 din Liga 1
Victoria - FC Florești 1:0 Gol: Molla, 85 - 1:0Victoria: V.Buga, I.Sandu (c), Poian (Iu.Bejan, 64), Blajchin (Molla,...
16.04.24
1
We Sport TV va transmite în direct două meciuri din Grupa 1 din Faza 2
We Sport TV va transmite în direct două meciuri din Grupa 1 din Faza 2
Astăzi vor fi jucate meciurile etapei a 6-a din Grupa 1 în Liga 1. În această etapă, postul de televiziune We Sport TV va transmite în direct două partide. Pe 16 aprilie va fi transmis în direct m...
16.04.24
0
Univer - Victoria 2:2 (rezumat video)
Univer - Victoria 2:2 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Univer - Victoria (2:3) din cadrul etapei a 5-a din Faza II Liga 1.
12.04.24
1
Victoria revine în partida din Comrat, Sheriff-2 se impune grație unui penalty în ultimul minut de joc, răsturnări de scor în Fălești: rezultatele meciurilor etapei 5 din Faza 2
Victoria revine în partida din Comrat, Sheriff-2 se impune grație unui penalty în ultimul minut de joc, răsturnări de scor în Fălești: rezultatele meciurilor etapei 5 din Faza 2
Univer - Victoria 2:3 Goluri: Pulucciu, 6 - 1:0, D.Guștiuc, 11 (autogol) - 2:0, Gurgurov, 36 - 2:1, Gurgurov, 70 - 2:2, Bînzaru, 74 - 2:3 În minutul 61 Gaidarji (U) a ratat un penalty (portarul).
12.04.24
1
Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Faza 2, Grupa 1
08.03.2024, Etapa 1
  • Univer - Spartanii
    1:1
  • Speranța D - Saksan
    0:2
Faza 2, Grupa 2
08.03.2024, Etapa 1
  • Sheriff-2 - Iskra
    3:0
  • FCM Ungheni - Real-Succes
    2:1
Faza 2, Grupa 2
09.03.2024, Etapa 1
Faza 2, Grupa 1
10.03.2024, Etapa 1
  • FC Florești - Victoria
    4:0
Faza 2, Grupa 1
15.03.2024, Etapa 2
  • Victoria - Spartanii
    4:1
Faza 2, Grupa 2
15.03.2024, Etapa 2
Faza 2, Grupa 1
16.03.2024, Etapa 2
  • Saksan - Univer
    0:3
Faza 2, Grupa 2
16.03.2024, Etapa 2
  • Iskra - Speranis
    0:1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 2, Grupa 1
17.03.2024, Etapa 2
  • FC Florești - Speranța D
    3:0
Faza 2, Grupa 1
29.03.2024, Etapa 3
  • Spartanii - Saksan
    2:4
Faza 2, Grupa 2
29.03.2024, Etapa 3
Faza 2, Grupa 1
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    1:1
  • Univer - FC Florești
    1:2
Faza 2, Grupa 2
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranis - FC Fălești
    1:0
Faza 2, Grupa 2
05.04.2024, Etapa 4
Faza 2, Grupa 1
06.04.2024, Etapa 4
  • Victoria - Saksan
    1:2
  • FC Florești - Spartanii
    3:0
  • Speranța D - Univer
    0:3
Faza 2, Grupa 2
06.04.2024, Etapa 4
  • Iskra - FC Fălești
    2:1
Faza 2, Grupa 1
12.04.2024, Etapa 5
  • Univer - Victoria
    2:3
Faza 2, Grupa 2
12.04.2024, Etapa 5
  • Speranis - Sheriff-2
    0:1
  • FC Fălești - Real-Succes
    3:2
Faza 2, Grupa 1
13.04.2024, Etapa 5
  • Spartanii - Speranța D
    2:1
  • Saksan - FC Florești
    0:1
Faza 2, Grupa 2
13.04.2024, Etapa 5
Faza 2, Grupa 1
16.04.2024, Etapa 6
  • Victoria - FC Florești
    1:0
  • Saksan - Speranța D
    1:0
Faza 2, Grupa 1
17.04.2024, Etapa 6
  • Spartanii - Univer
    2:1
Faza 2, Grupa 2
19.04.2024, Etapa 6
  • Iskra - Real-Succes
    3:0
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    9:0
  • FCM Ungheni - Speranis
    2:2
Faza 2, Grupa 1
20.04.2024, Etapa 7
  • Spartanii - Victoria
    0:1
  • Univer - Saksan
    1:2
  • Speranța D - FC Florești
    0:3
Faza 2, Grupa 2
20.04.2024, Etapa 6
Faza 2, Grupa 2
26.04.2024, Etapa 7
Faza 2, Grupa 1
27.04.2024, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    5:1
  • FC Florești - Univer
    1:1
  • Saksan - Spartanii
    1:3
Faza 2, Grupa 1
03.05.2024, Etapa 9
  • Univer - Speranța D
    7:0
  • Spartanii - FC Florești
    1:2
Faza 2, Grupa 1
04.05.2024, Etapa 9
  • Saksan - Victoria
    0:1
Play-off
04.05.2024, 1/8 de finală
  • Olimp - FC Fălești
    3:0
  • Speranis - FCM Ungheni
    3:2
Faza 2, Grupa 1
08.05.2024, Etapa 10
  • Victoria - Univer
    4:1
  • Speranța D - Spartanii
    1:2
  • FC Florești - Saksan
    2:2
Play-off
11.05.2024, 1/4 de finală
  • Univer - Speranța D
    2:1
  • Victoria - Speranis
    3:0
  • Spartanii - Iskra
    1:1
  • Saksan - Olimp
    0:0
Play-off
17.05.2024, 1/2 de finală
  • Victoria - Univer
    3:0
  • Saksan - Iskra
    4:0
Play-off
23.05.2024, Finala
  • Victoria - Saksan
    1:0
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 2, GRUPA 1
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Florești
10
7
2
1
21:6
23
2. Victoria
10
7
1
2
21:12
22
3. Saksan
10
5
1
4
14:14
16
4. Spartanii
10
4
1
5
14:19
13
5. Univer
10
3
2
5
21:15
11
6. Speranța D
10
0
1
9
4:29
1
Golgheteri
S.Țurcan (Spartanii)
7 (3)
Cozma (Univer)
6
Holodov (FC Florești)
6 (1)
Gurgurov (Victoria)
5
Molla (Victoria)
4
Ad.Rusu (Victoria)
4
N.Rotaru (Spartanii)
4
Namolovan (Victoria)
3
Picus (FC Florești)
3
D.Muntean (FC Florești)
3
Zverikin (Saksan)
3
Borovschii (Univer)
3
Pulucciu (Univer)
3 (1)
FAZA 2, GRUPA 2
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Sheriff-2
7
6
1
0
28:5
19
2. Olimp
7
5
0
2
17:8
15
3. Speranis
7
4
1
2
10:6
13
4. FCM Ungheni
7
3
2
2
12:15
11
5. FC Fălești
7
3
1
3
11:17
10
6. Iskra
7
3
0
4
10:10
9
7. Real-Succes
7
1
1
5
11:17
4
8. Dinamo-Auto
7
0
0
7
0:21
0
Dinamo-Auto s-a retras din campionat din cauza problemelor financiare. În toate partidele echipei i-a fost acordată înfrîngere tehnică
Golgheteri
Spatar (Sheriff-2)
5
Decev (Olimp)
4
D.Boțan (Sheriff-2)
4
Loukou (Sheriff-2)
4
Golovatîi (FC Fălești)
3
Boico (FC Fălești)
3
A.Popovici (Olimp)
3
Dijinari (Sheriff-2)
3 (1)