Noutăți
Concursul Pronosticurilor
Victoria
Victoria
Localitate:  Chișinău
Anul fondării: 23 septembrie 1995
Stadion: Joma Arena, Chișinău
Antrenor principal: Alexandru Novicov
Președinte: Vasile Roșioru
Culorile clubului: negre
Victoria și-a garantat calificarea în Grupa 1 în Faza II din campionat
Victoria și-a garantat calificarea în Grupa 1 în Faza II din campionat
Victoria de astăzi în fața clubului Iskra i-a asigurat clubului Victoria calificarea în Grupa 1 în Faza II a campionatului. La moment, echipa condusă de Alexandr Novicov ocupă locul doi în clasament, în sp...
25.11.23
1
Victoria - Iskra 7:1 (rezumat video)
Victoria - Iskra 7:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Victoria - Iskra (7:1) din cadrul etapei a 12-a din Faza 1 Liga 1.
25.11.23
0
Victoria a surclasat Iskra, Speranța a învins Dinamo-Auto, Saksan se impune lejer în meciul cu Olimp: rezultatele etapei a 12-a
Victoria a surclasat Iskra, Speranța a învins Dinamo-Auto, Saksan se impune lejer în meciul cu Olimp: rezultatele etapei a 12-a
Dinamo-Auto - Speranța D 1:3 Goluri: Conea, 12 - 0:1, Ad.Rusu, 46 - 0:2, Kalu, 60 - 1:2, Ad.Rusu, 90+3 - 1:3 Dinamo-Aut...
25.11.23
0
Real-Succes obține prima victorie în acest sezon, FCM Ungheni a învins Sheriff-2, Univer obține o victorie grea cu Speranis: rezultatele etapei a 12-a
Real-Succes obține prima victorie în acest sezon, FCM Ungheni a învins Sheriff-2, Univer obține o victorie grea cu Speranis: rezultatele etapei a 12-a
FCM Ungheni - Sheriff-2 3:1 Goluri: V.Guzun, 13 - 0:1, E.Sidorenco, 31 - 1:1, E.Sidorenco, 85 - 2:1, F.Cojocaru, 90+6 (pen) - 3:1
24.11.23
0
Sheriff-2 - Victoria 1:0 (rezumat video)
Sheriff-2 - Victoria 1:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Sheriff-2 - Victoria (1:0) din cadrul etapei a 11-a din Faza 1 Liga 1.
11.11.23
0
Sheriff-2 a învins Victoria, Speranța și Iskra se despart indecis, Saksan își contină seria fără înfrîngeri: rezultatele etapei a 12-a din Liga 1
Sheriff-2 a învins Victoria, Speranța și Iskra se despart indecis, Saksan își contină seria fără înfrîngeri: rezultatele etapei a 12-a din Liga 1
Sheriff-2 - Victoria 1:0 Gol: Forov, 83 - 1:0Sheriff-2: R.Dumenco (c), Covalischii, Sandețchii (Gușpit, 46), Novico...
11.11.23
3
Patru jucători vor rata următorul meci din Liga 1, iar doi dintre ei din cauza suspendărilor pe un termen îndelungat
Patru jucători vor rata următorul meci din Liga 1, iar doi dintre ei din cauza suspendărilor pe un termen îndelungat
Meciurile etapei a 11-a din Liga 1 vor avea loc vineri și sâmbătă, însă unii jucători vor rata aceste partide din cauza cumului de cartonașe. Astfel, din cauza suspendării nu va avea drept de joc căpitanul Victoriei
08.11.23
0
FMF a transferat un meci din Liga 1 cu participarea echipei Sheriff-2
FMF a transferat un meci din Liga 1 cu participarea echipei Sheriff-2
În ședința din 6 noiembrie 2023, Comitetul de organizare a Competițiilor al FMF a adoptat următoarea decizie: Cu privire la reprogramarea meciului din Campionatul Republicii Moldova la fotbal, Ediția 2023/24, Liga 1, Faza 1, Grup...
07.11.23
0
Victoria - Speranța D 1:0 (rezumat video)
Victoria - Speranța D 1:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Victoria - Speranța D (1:0) din cadrul etapei a 10-a din Faza 1 Liga 1.
05.11.23
1
Victoria obține o victorie chinuită cu Speranța, FCM Ungheni învinge Iskra: rezultatele etapei a 10-a
Victoria obține o victorie chinuită cu Speranța, FCM Ungheni învinge Iskra: rezultatele etapei a 10-a
FCM Ungheni - Iskra 3:1 Goluri: A.Popovici, 17 - 0:1, O.Vatavu, 45+3 - 1:1, F.Cojocaru, 54 - 2:1, E.Sidorenco, 72 - 3:1
05.11.23
0
Dinamo-Auto - Victoria 0:3 (rezumat video)
Dinamo-Auto - Victoria 0:3 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Dinamo-Auto - Victoria (0:3) din cadrul etapei a 9-a din Faza 1 Liga 1.
28.10.23
3
Victoria a surclasat Dinamo-Auto, Sheriff-2 pierde puncte cu Iskra, Saksan a învins FC Fălești: rezultatele etapei a 9-a
Victoria a surclasat Dinamo-Auto, Sheriff-2 pierde puncte cu Iskra, Saksan a învins FC Fălești: rezultatele etapei a 9-a
Dinamo-Auto - Victoria 0:3 Goluri: Molla, 74 - 0:1, Poian, 77 - 0:2, Gh.Orbu, 90+3 (pen) - 0:3Dinamo-Auto: D.Balan...
28.10.23
0
Victoria - FCM Ungheni 5:3 (rezumat video)
Victoria - FCM Ungheni 5:3 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Victoria - FCM Ungheni (5:3) din cadrul etapei a 8-a din Faza 1 Liga 1.
21.10.23
5
Hat-trickul lui Sidorenco nu a ajutat FCM Ungheni să învingă Victoria, Iskra s-a descurcat uşor cu Dinamo-Auto, Olimp cîştigă partida cu Real-Succes: rezultatele etapei 8
Victoria - FCM Ungheni 5:3 Goluri: Molla, 18 - 1:0, Nogai, 32 - 2:0, Gh.Orbu, 50 - 3:0, E.Sidorenco, 56 - 3:1, Șleahtițchi, 59 - 4:1,...
21.10.23
5
Au fost stabilite perechile de adversari din cadrul 1/8 de finală a Cupei Moldovei Moldtelecom
Au fost stabilite perechile de adversari din cadrul 1/8 de finală a Cupei Moldovei Moldtelecom
Astăzi a avut loc tragerea la sorți pentru stabilirea perechilor din cadrul 1/8 de finală a Cupei Moldovei Moldtelecom, ediția 2023/24. Vă reamintim că din această fază intră în competiție cele 8 formații din Super Liga. FC...
10.10.23
5
Iskra - Victoria 0:2 (rezumat video)
Iskra - Victoria 0:2 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Iskra - Victoria (0:2) din cadrul etapei a 7-a din Faza 1 Liga 1.
07.10.23
0
Dinamo-Auto a acumulat primul punct, Real-Succes pierde acasă cu FC Făleşti, Olimp şi Saksan se despart indecis: rezultatele etapei a 7-a
Dinamo-Auto a acumulat primul punct, Real-Succes pierde acasă cu FC Făleşti, Olimp şi Saksan se despart indecis: rezultatele etapei a 7-a
Speranța D - Dinamo-Auto 0:0 Speranța D: Gh.Cazacu, Conea, Hacina (Murzac, 46), Agba, Tîşcul, Iancioglo (Gavrili...
07.10.23
0
Cinci cluburi din Liga 1 au acces în 1/8 de finală a Cupei Moldovei, trei au fost eliminate din competiție
Cinci cluburi din Liga 1 au acces în 1/8 de finală a Cupei Moldovei, trei au fost eliminate din competiție
S-au disputat meciurile din 1/16 de finală ale Cupei Moldovei Moldtelecom, ediția 2023/24. Vă prezentăm rezultatele înregistrate: FC Pepeni - FC Fălești 0-1 (Dmitri Maneacov 81) FC S...
04.10.23
0
Victoria - Sheriff-2 1:0 (rezumat video)
Victoria - Sheriff-2 1:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Victoria - Sheriff-2 (1:0) din cadrul etapei a 6-a din Faza 1 Liga 1.
29.09.23
0
Sheriff-2 suferă prima înfrângere în acest sezon, FC Fălești și FCM Ungheni obțin victorii. Sidorenco a reușit un poker, Maneacov - un hat-trick: rezultatele etapei a 6-a
Sheriff-2 suferă prima înfrângere în acest sezon, FC Fălești și FCM Ungheni obțin victorii. Sidorenco a reușit un poker, Maneacov - un hat-trick: rezultatele etapei a 6-a
Victoria - Sheriff-2 1:0 Gol: Iachimov, 79 - 1:0Victoria: Malac, Nogai, I.Sandu, Poian, Iachimov, Manastîrl&i...
29.09.23
0
Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    2:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    13:00
  • FCM Ungheni - Victoria
    13:00
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    13:00
  • FCM Ungheni - Speranța D
    13:00
Faza 1, grupa B
08.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    13:00
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
  • Victoria - Dinamo-Auto
    13:00
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • FC Fălești - Saksan
    13:00
  • Olimp - Speranis
    13:00
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    13:00
  • Iskra - FCM Ungheni
    13:00
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    13:00
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    13:00
  • Saksan - Real-Succes
    13:00
  • Speranis - FC Fălești
    13:00
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 1, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Sheriff-2
12
9
1
2
30:8
28
2. Victoria
12
9
1
2
36:12
28
3. FCM Ungheni
12
6
1
5
34:21
19
4. Iskra
13
5
2
6
20:30
17
5. Speranța D
12
4
2
6
11:14
14
6. Dinamo-Auto
13
0
1
12
6:52
1
Golgheteri
E.Sidorenco (FCM Ungheni)
14 (1)
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
9 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
9 (2)
A.Popovici (Iskra)
7 (1)
D.Pleșca (Sheriff-2)
6 (1)
Blajchin (Victoria)
5
Molla (Victoria)
5 (1)
And.Arabaji (Victoria)
4
Tuluc (Iskra)
4
Loukou (Sheriff-2)
4
I.Gavrilița (Speranța D)
4 (1)
FAZA 1, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Saksan
13
8
5
0
31:10
29
2. Univer
12
7
3
2
24:13
24
3. Speranis
13
5
3
5
21:21
18
4. FC Fălești
12
5
1
6
14:18
16
5. Olimp
13
3
5
5
14:19
14
6. Real-Succes
13
1
1
11
13:36
4
Golgheteri
Maneacov (FC Fălești)
8
Guibero (Saksan)
8
L.Bamba (Saksan)
8
Cozma (Univer)
6
Porojniuc (Speranis)
5
A.Umar (Saksan)
5
Borovschii (Univer)
5
M.Danilov (Speranis)
4
Gla (Saksan)
4
Abba (Saksan)
4
S.Gheorghiev (Univer)
4
C.Mandrîcenco (Univer)
4 (1)
A.Cojocari (Speranis)
4 (3)