Noutăți
Concursul Pronosticurilor
Sheriff-2
Sheriff-2
Localitate: Tiraspol
Anul fondării: 4 aprilie 1997
Stadion: Sheriff, Tiraspol
Antrenor principal: Shota Makharadze
Președinte: Victor Gușan
Culorile clubului: galben-negre
Speranis - Sheriff-2 0:1 (rezumat video)
Speranis - Sheriff-2 0:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Speranis - Sheriff-2 (0:1) din cadrul etapei a 5-a din Faza II Liga 1.
12.04.24
0
Victoria revine în partida din Comrat, Sheriff-2 se impune grație unui penalty în ultimul minut de joc, răsturnări de scor în Fălești: rezultatele meciurilor etapei 5 din Faza 2
Victoria revine în partida din Comrat, Sheriff-2 se impune grație unui penalty în ultimul minut de joc, răsturnări de scor în Fălești: rezultatele meciurilor etapei 5 din Faza 2
Univer - Victoria 2:3 Goluri: Pulucciu, 6 - 1:0, D.Guștiuc, 11 (autogol) - 2:0, Gurgurov, 36 - 2:1, Gurgurov, 70 - 2:2, Bînzaru, 74 - 2:3 În minutul 61 Gaidarji (U) a ratat un penalty (portarul).
12.04.24
1
Sheriff-2 - Olimp 3:1 (rezumat video)
Sheriff-2 - Olimp 3:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Sheriff-2 - Olimp (3:1) din cadrul etapei a 4-a din Faza II Liga 1.
05.04.24
0
Sheriff-2 - FCM Ungheni 6:1 (rezumat video)
Sheriff-2 - FCM Ungheni 6:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Sheriff-2 - FCM Ungheni (6:1) din cadrul etapei a 2-a din Faza 2 Liga 1.
15.03.24
8
Victoria a surclasat Spartanii Selemet, iar Sheriff-2 - gruparea din Ungheni: rezultatele etapei 2 din Faza 2
Victoria a surclasat Spartanii Selemet, iar Sheriff-2 - gruparea din Ungheni: rezultatele etapei 2 din Faza 2
Victoria - Spartanii 4:1 Goluri: Gurgurov, 9 - 1:0, Gurgurov, 41 - 2:0, N.Rotaru, 52 - 2:1, Ad.Rusu, 77 - 3:1, I.Sandu, 88 - 4:1
15.03.24
0
Sheriff-2 - Iskra 3:0 (rezumat video)
Sheriff-2 - Iskra 3:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Sheriff-2 - Iskra (3:0) din cadrul primei etape din Faza 2 Liga 1.
08.03.24
1
Saksan este lider în Grupa 1, Sheriff-2 a preluat conducerea în Grupa 2: rezultatele primei etape din Faza II
Saksan este lider în Grupa 1, Sheriff-2 a preluat conducerea în Grupa 2: rezultatele primei etape din Faza II
Sheriff-2 - Iskra 3:0 Goluri: Iațco, 7 - 1:0, Loukou, 32 - 2:0, Loukou, 68 - 3:0Sheriff-2: Obîscalov, Moumou...
08.03.24
0
Trei meciuri din Grupa 1 din primele două etape au fost transferate pentru alte zile
Trei meciuri din Grupa 1 din primele două etape au fost transferate pentru alte zile
În ședința din 4 martie 2024, Comitetul de organizare a Competițiilor al FMF a adoptat următoarele decizii importante: 1. A transfera meciul din Campionatul Republicii Moldova la fotbal, Ediția 2023/24, Liga 1, Faza 2, Grupa 1, E...
05.03.24
0
FC Florești a remizat cu Sheriff-2 într-un meci de verificare
FC Florești a remizat cu Sheriff-2 într-un meci de verificare
FC Florești, care a evoluat în prima parte a sezonului în Super Liga, a disputat un meci de verificare cu Sheriff-2 în vederea pregătirii pentru a doua parte a sezonului în Liga 1. Confruntarea dintre cele două...
27.02.24
0
⚽ Liga 1. S-a stabilit programul meciurilor fazei a II-a
⚽ Liga 1. S-a stabilit programul meciurilor fazei a II-a
Joi, 21 decembrie, la Casa Fotbalului a avut loc tragerea la sorți a meciurilor fazei a-II-a, Grupa 1 și Grupa 2 a Ligii 1. Prima etapă va avea loc în perioada 8-9 martie 2024. Grupa 1 este formată din 6 echipe și include 4 forma...
21.12.23
13
Dinamo-Auto - Sheriff-2 0:7 (rezumat video)
Dinamo-Auto - Sheriff-2 0:7 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Dinamo-Auto - Sheriff-2 (0:7) din cadrul etapei a 15-a din Faza 1 Liga 1.
16.12.23
0
Speranis a remizat cu FC Fălești, Saksan și Sheriff-2 și-au surclasat adversarii, Speranța se impune în fața Victoriei: rezultatele etapei a 15-a
Speranis a remizat cu FC Fălești, Saksan și Sheriff-2 și-au surclasat adversarii, Speranța se impune în fața Victoriei: rezultatele etapei a 15-a
Speranța D - Victoria 2:1 Goluri: Ad.Rusu, 43 - 1:0, Ad.Rusu, 80 - 2:0, Blajchin, 83 (pen) - 2:1 Speranța D: N...
16.12.23
3
Sheriff-2 - Iskra 1:1 (rezumat video)
Sheriff-2 - Iskra 1:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Sheriff-2 - Iskra (1:1) din cadrul etapei a 14-a din Faza 1 Liga 1.
08.12.23
7
Speranța D - Sheriff-2 1:0 (rezumat video)
Speranța D - Sheriff-2 1:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Speranța D - Sheriff-2 (1:0) din cadrul etapei a 13-a din Faza 1 Liga 1.
03.12.23
0
Victoria și-a garantat calificarea în Grupa 1 în Faza II din campionat
Victoria și-a garantat calificarea în Grupa 1 în Faza II din campionat
Victoria de astăzi în fața clubului Iskra i-a asigurat clubului Victoria calificarea în Grupa 1 în Faza II a campionatului. La moment, echipa condusă de Alexandr Novicov ocupă locul doi în clasament, în sp...
25.11.23
1
FCM Ungheni - Sheriff-2 3:1 (rezumat video)
FCM Ungheni - Sheriff-2 3:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului FCM Ungheni - Sheriff-2 (3:1) din cadrul etapei a 12-a din Faza 1 Liga 1.
24.11.23
5
Real-Succes obține prima victorie în acest sezon, FCM Ungheni a învins Sheriff-2, Univer obține o victorie grea cu Speranis: rezultatele etapei a 12-a
Real-Succes obține prima victorie în acest sezon, FCM Ungheni a învins Sheriff-2, Univer obține o victorie grea cu Speranis: rezultatele etapei a 12-a
FCM Ungheni - Sheriff-2 3:1 Goluri: V.Guzun, 13 - 0:1, E.Sidorenco, 31 - 1:1, E.Sidorenco, 85 - 2:1, F.Cojocaru, 90+6 (pen) - 3:1
24.11.23
0
Sheriff-2 - Victoria 1:0 (rezumat video)
Sheriff-2 - Victoria 1:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Sheriff-2 - Victoria (1:0) din cadrul etapei a 11-a din Faza 1 Liga 1.
11.11.23
0
Sheriff-2 a învins Victoria, Speranța și Iskra se despart indecis, Saksan își contină seria fără înfrîngeri: rezultatele etapei a 12-a din Liga 1
Sheriff-2 a învins Victoria, Speranța și Iskra se despart indecis, Saksan își contină seria fără înfrîngeri: rezultatele etapei a 12-a din Liga 1
Sheriff-2 - Victoria 1:0 Gol: Forov, 83 - 1:0Sheriff-2: R.Dumenco (c), Covalischii, Sandețchii (Gușpit, 46), Novico...
11.11.23
3
FMF a transferat un meci din Liga 1 cu participarea echipei Sheriff-2
FMF a transferat un meci din Liga 1 cu participarea echipei Sheriff-2
În ședința din 6 noiembrie 2023, Comitetul de organizare a Competițiilor al FMF a adoptat următoarea decizie: Cu privire la reprogramarea meciului din Campionatul Republicii Moldova la fotbal, Ediția 2023/24, Liga 1, Faza 1, Grup...
07.11.23
0
Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Faza 2, Grupa 1
08.03.2024, Etapa 1
  • Univer - Spartanii
    1:1
  • Speranța D - Saksan
    0:2
Faza 2, Grupa 2
08.03.2024, Etapa 1
  • Sheriff-2 - Iskra
    3:0
  • FCM Ungheni - Real-Succes
    2:1
Faza 2, Grupa 2
09.03.2024, Etapa 1
Faza 2, Grupa 1
10.03.2024, Etapa 1
  • FC Florești - Victoria
    4:0
Faza 2, Grupa 1
15.03.2024, Etapa 2
  • Victoria - Spartanii
    4:1
Faza 2, Grupa 2
15.03.2024, Etapa 2
Faza 2, Grupa 1
16.03.2024, Etapa 2
  • Saksan - Univer
    0:3
Faza 2, Grupa 2
16.03.2024, Etapa 2
  • Iskra - Speranis
    0:1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 2, Grupa 1
17.03.2024, Etapa 2
  • FC Florești - Speranța D
    3:0
Faza 2, Grupa 1
29.03.2024, Etapa 3
  • Spartanii - Saksan
    2:4
Faza 2, Grupa 2
29.03.2024, Etapa 3
Faza 2, Grupa 1
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    1:1
  • Univer - FC Florești
    1:2
Faza 2, Grupa 2
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranis - FC Fălești
    1:0
Faza 2, Grupa 2
05.04.2024, Etapa 4
Faza 2, Grupa 1
06.04.2024, Etapa 4
  • Victoria - Saksan
    1:2
  • FC Florești - Spartanii
    3:0
  • Speranța D - Univer
    0:3
Faza 2, Grupa 2
06.04.2024, Etapa 4
  • Iskra - FC Fălești
    2:1
Faza 2, Grupa 1
12.04.2024, Etapa 5
  • Univer - Victoria
    2:3
Faza 2, Grupa 2
12.04.2024, Etapa 5
  • Speranis - Sheriff-2
    0:1
  • FC Fălești - Real-Succes
    3:2
Faza 2, Grupa 1
13.04.2024, Etapa 5
  • Spartanii - Speranța D
    2:1
  • Saksan - FC Florești
    0:1
Faza 2, Grupa 2
13.04.2024, Etapa 5
Faza 2, Grupa 1
16.04.2024, Etapa 6
  • Victoria - FC Florești
    16:00
  • Saksan - Speranța D
    16:00
Faza 2, Grupa 1
17.04.2024, Etapa 6
  • Spartanii - Univer
    16:00
Faza 2, Grupa 2
19.04.2024, Etapa 6
  • Iskra - Real-Succes
    16:00
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    16:00
  • FCM Ungheni - Speranis
    16:00
Faza 2, Grupa 1
20.04.2024, Etapa 7
  • Spartanii - Victoria
    16:00
  • Univer - Saksan
    16:00
  • Speranța D - FC Florești
    16:00
Faza 2, Grupa 2
20.04.2024, Etapa 6
  • Dinamo-Auto - Olimp
    16:00
Faza 2, Grupa 2
26.04.2024, Etapa 7
  • Olimp - Iskra
    16:00
  • Speranis - Dinamo-Auto
    16:00
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    16:00
  • Real-Succes - Sheriff-2
    16:00
Faza 2, Grupa 1
27.04.2024, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    16:00
  • FC Florești - Univer
    16:00
  • Saksan - Spartanii
    16:00
Faza 2, Grupa 1
03.05.2024, Etapa 9
  • Univer - Speranța D
    16:00
  • Spartanii - FC Florești
    16:00
Faza 2, Grupa 1
04.05.2024, Etapa 9
  • Saksan - Victoria
    16:00
Faza 2, Grupa 1
08.05.2024, Etapa 10
  • Victoria - Univer
    17:00
  • Speranța D - Spartanii
    17:00
  • FC Florești - Saksan
    17:00
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 2, GRUPA 1
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Florești
5
5
0
0
13:1
15
2. Saksan
5
3
0
2
8:7
9
3. Victoria
5
2
1
2
9:10
7
4. Univer
5
2
1
2
10:6
7
5. Spartanii
5
1
1
3
6:13
4
6. Speranța D
5
0
1
4
2:11
1
Golgheteri
Gurgurov (Victoria)
4
Holodov (FC Florești)
4 (1)
Cozma (Univer)
3
S.Țurcan (Spartanii)
3 (1)
Pulucciu (Univer)
3 (1)
Ad.Rusu (Victoria)
2
N.Rotaru (Spartanii)
2
Iancioglo (Speranța D)
2
D.Muntean (FC Florești)
2
Picus (FC Florești)
2
Zverikin (Saksan)
2
FAZA 2, GRUPA 2
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Sheriff-2
5
5
0
0
16:2
15
2. Olimp
5
3
0
2
11:7
9
3. Speranis
5
3
0
2
5:4
9
4. FC Fălești
5
3
0
2
9:6
9
5. FCM Ungheni
5
3
0
2
8:11
9
6. Iskra
5
2
0
3
6:7
6
7. Real-Succes
5
1
0
4
8:11
3
8. Dinamo-Auto
5
0
0
5
0:15
0
Dinamo-Auto s-a retras din campionat din cauza problemelor financiare. În toate partidele echipei i-a fost acordată înfrîngere tehnică
Golgheteri
Decev (Olimp)
4
Loukou (Sheriff-2)
4
Boico (FC Fălești)
2
Golovatîi (FC Fălești)
2
A.Popovici (Olimp)
2
D.Boțan (Sheriff-2)
2
Covalschii (Sheriff-2)
2
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
2
C.Cebotari (Speranis)
2