Noutăți
Concursul Pronosticurilor
FCM Ungheni - Victoria 3:6 (rezumat video)
Speranța D - Sheriff-2 1:0 (rezumat video)
Univer obține o victorie grea cu FC Fălești și își asigură prezența în Grupa 1 în Faza II (rezumat video)
Real-Succes - Olimp 1:2 (rezumat video)
Saksan - Speranis 5:0 (rezumat video)
Iskra - Dinamo-Auto 6:1 (rezumat video)
Dinamo-Auto - Speranța D 1:3 (rezumat video)
Victoria - Iskra 7:1 (rezumat video)
Olimp - Saksan 0:3 (rezumat video)
Speranis - Univer 2:4 (rezumat video)
We Sport TV va transmite în direct două meciuri din etapa a 13-a din Liga 1
We Sport TV va transmite în direct două meciuri din etapa a 13-a din Liga 1
Vineri și sâmbătă vor fi jucate meciurile etapei a 13-a din Liga 1. Postul de televiziune We Sport TV va transmite în direct, vineri, 1 decembrie, meciul Real Succes - Olimp. Meciul se va disputa la stadionul Real Succes di...
28.11.23
2
Victoria și-a garantat calificarea în Grupa 1 în Faza II din campionat
Victoria și-a garantat calificarea în Grupa 1 în Faza II din campionat
Victoria de astăzi în fața clubului Iskra i-a asigurat clubului Victoria calificarea în Grupa 1 în Faza II a campionatului. La moment, echipa condusă de Alexandr Novicov ocupă locul doi în clasament, în sp...
25.11.23
1
Victoria a surclasat Iskra, Speranța a învins Dinamo-Auto, Saksan se impune lejer în meciul cu Olimp: rezultatele etapei a 12-a
Victoria a surclasat Iskra, Speranța a învins Dinamo-Auto, Saksan se impune lejer în meciul cu Olimp: rezultatele etapei a 12-a
Dinamo-Auto - Speranța D 1:3 Goluri: Conea, 12 - 0:1, Ad.Rusu, 46 - 0:2, Kalu, 60 - 1:2, Ad.Rusu, 90+3 - 1:3 Dinamo-Aut...
25.11.23
0
Speranis - Univer 2:4 (rezumat video)
Speranis - Univer 2:4 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Speranis - Univer (2:4) din cadrul etapei a 12-a din Faza 1 Liga 1.
24.11.23
2
Real-Succes obține prima victorie în acest sezon, FCM Ungheni a învins Sheriff-2, Univer obține o victorie grea cu Speranis: rezultatele etapei a 12-a
Real-Succes obține prima victorie în acest sezon, FCM Ungheni a învins Sheriff-2, Univer obține o victorie grea cu Speranis: rezultatele etapei a 12-a
FCM Ungheni - Sheriff-2 3:1 Goluri: V.Guzun, 13 - 0:1, E.Sidorenco, 31 - 1:1, E.Sidorenco, 85 - 2:1, F.Cojocaru, 90+6 (pen) - 3:1
24.11.23
0
Antrenorul principal al clubului Univer a fost suspendat pentru trei etape
Antrenorul principal al clubului Univer a fost suspendat pentru trei etape
În cadrul ședinței Comisiei de disciplină a FMF au fost analizate incidentele și încălcările, care au avut loc în ultima etapă din Liga 1. A fost stabilit că după meciul etapei a 11-a dintre Univer și Saksan (0:1), an...
24.11.23
1
Sheriff-2 a învins Victoria, Speranța și Iskra se despart indecis, Saksan își contină seria fără înfrîngeri: rezultatele etapei a 12-a din Liga 1
Sheriff-2 a învins Victoria, Speranța și Iskra se despart indecis, Saksan își contină seria fără înfrîngeri: rezultatele etapei a 12-a din Liga 1
Sheriff-2 - Victoria 1:0 Gol: Forov, 83 - 1:0Sheriff-2: R.Dumenco (c), Covalischii, Sandețchii (Gușpit, 46), Novico...
11.11.23
3
Speranis a surclasat Real-Succes, FCM Ungheni se impune lejer în meciul cu Dinamo-Auto, Olimp a învins FC Fălești: rezultatele etapei a 11-a
Speranis a surclasat Real-Succes, FCM Ungheni se impune lejer în meciul cu Dinamo-Auto, Olimp a învins FC Fălești: rezultatele etapei a 11-a
FCM Ungheni - Dinamo-Auto 7:0 Goluri: Lebădă, 10 - 1:0, A.Roman, 74 - 2:0, F.Cojocaru, 76 - 3:0, F.Cojocaru, 79 - 4:0, E.Sidorenco, 81...
10.11.23
0
Patru jucători vor rata următorul meci din Liga 1, iar doi dintre ei din cauza suspendărilor pe un termen îndelungat
Patru jucători vor rata următorul meci din Liga 1, iar doi dintre ei din cauza suspendărilor pe un termen îndelungat
Meciurile etapei a 11-a din Liga 1 vor avea loc vineri și sâmbătă, însă unii jucători vor rata aceste partide din cauza cumului de cartonașe. Astfel, din cauza suspendării nu va avea drept de joc căpitanul Victoriei
08.11.23
0
FMF a transferat un meci din Liga 1 cu participarea echipei Sheriff-2
FMF a transferat un meci din Liga 1 cu participarea echipei Sheriff-2
În ședința din 6 noiembrie 2023, Comitetul de organizare a Competițiilor al FMF a adoptat următoarea decizie: Cu privire la reprogramarea meciului din Campionatul Republicii Moldova la fotbal, Ediția 2023/24, Liga 1, Faza 1, Grup...
07.11.23
0
Toate noutățile
Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    13:00
  • FCM Ungheni - Speranța D
    13:00
Faza 1, grupa B
08.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    13:00
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
  • Victoria - Dinamo-Auto
    13:00
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • FC Fălești - Saksan
    13:00
  • Olimp - Speranis
    13:00
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    13:00
  • Iskra - FCM Ungheni
    13:00
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    13:00
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    13:00
  • Saksan - Real-Succes
    13:00
  • Speranis - FC Fălești
    13:00
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 1, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Victoria
13
10
1
2
42:15
31
2. Sheriff-2
13
9
1
3
30:9
28
3. FCM Ungheni
13
6
1
6
37:27
19
4. Speranța D
13
5
2
6
12:14
17
5. Iskra
13
5
2
6
20:30
17
6. Dinamo-Auto
13
0
1
12
6:52
1
Golgheteri
E.Sidorenco (FCM Ungheni)
15 (1)
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
10 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
10 (2)
A.Popovici (Iskra)
7 (1)
Molla (Victoria)
6 (1)
D.Pleșca (Sheriff-2)
6 (1)
Blajchin (Victoria)
5
And.Arabaji (Victoria)
4
Tuluc (Iskra)
4
Loukou (Sheriff-2)
4
I.Gavrilița (Speranța D)
4 (1)
FAZA 1, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Saksan
13
8
5
0
31:10
29
2. Univer
13
8
3
2
27:15
27
3. Speranis
13
5
3
5
21:21
18
4. FC Fălești
13
5
1
7
16:21
16
5. Olimp
13
3
5
5
14:19
14
6. Real-Succes
13
1
1
11
13:36
4
Golgheteri
Maneacov (FC Fălești)
8
Guibero (Saksan)
8
L.Bamba (Saksan)
8
Cozma (Univer)
6
Porojniuc (Speranis)
5
A.Umar (Saksan)
5
Borovschii (Univer)
5
S.Gheorghiev (Univer)
5
M.Danilov (Speranis)
4
Abba (Saksan)
4
Gla (Saksan)
4
C.Mandrîcenco (Univer)
4 (1)
A.Cojocari (Speranis)
4 (3)