Noutăți
Concursul Pronosticurilor
FCM Ungheni - FC Fălești 0:2 (rezumat video)
Sheriff-2 - FC Florești 0:1 (rezumat video)
Olimp - FC Văsieni 2:1 (rezumat video)
Victoria - Spartanii 5:0 (rezumat video)
CF Sucleia - Speranis 6:0 (rezumat video)
Speranța D - Real-Succes 3:1 (rezumat video)
Sheriff-2 a învins FC Florești în lupta pentru primul loc în grupa A: rezultatul etapei 10 (rezumat video)
Speranța D - FC Văsieni 0:1 (rezumat video)
FC Sucleia - FC Florești 0:1 (rezumat video)
Victoria - Real-Succes 7:0 (rezumat video)
Se cunosc toate cluburile promovate în Grupa I din Faza II a Ligii 1
Se cunosc toate cluburile promovate în Grupa I din Faza II a Ligii 1
Astăzi în Liga 1 au avut loc șase meciuri din ultima etapă a a campionatului, care a stabilit poziția finală în clasament a echipelor din ambele grupe. Astfel, se cunosc toate cluburile care vor lupta în Faza II &icir...
13.11.22
2
FCM Ungheni - FC Fălești 0:2 (rezumat video)
FCM Ungheni - FC Fălești 0:2 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului FCM Ungheni - FC Fălești (0:2) din cadrul etapei a 4-a din Liga 1. Transmisiunile în direct și rezumatele meciurilor din Liga 1 sunt gratuite. Este...
13.11.22
16
FC Fălești este ultimul club promovat în Grupa 1 din Faza II: rezultatele etapei 4 din Ligа 1
FC Fălești este ultimul club promovat în Grupa 1 din Faza II: rezultatele etapei 4 din Ligа 1
FCM Ungheni - FC Fălești 0:2 Goluri: Gherman, 70 - 0:1, Maneacov, 90+1 - 0:2FCM Ungheni: Zaharciuc, Motricală, Chiri...
13.11.22
0
FC Fălești și FCM Ungheni vor decide într-un meci direct cine va fi ultima participantă a Grupei I din Faza II din Liga 1
FC Fălești și FCM Ungheni vor decide într-un meci direct cine va fi ultima participantă a Grupei I din Faza II din Liga 1
Duminică, 13 noiembrie vor fi disputate ultimele 6 meciuri din Faza I din Liga 1. În acest moment a rămas o singură necunoscută în Grupa I din Faza II, pentru care luptă FC Fălești și FCM Ungheni. În ultima etapă aceste două cluburi...
10.11.22
8
FCM Ungheni continuă lupta pentru Grupa 1, Spartanii și Victoria se impun cu scoruri fluvii: rezultatele etapei 10
FCM Ungheni continuă lupta pentru Grupa 1, Spartanii și Victoria se impun cu scoruri fluvii: rezultatele etapei 10
Victoria - Real-Succes 7:0 Goluri: Luchița, 14 (autogol) - 1:0, M.Stan, 41 - 2:0, C.Cebotari, 56 - 3:0, Cricimari, 70 - 4:0, Fi...
04.11.22
1
Ce va fi dacă Sheriff-2 va accede în Grupa 1 sau play-off, care oferă dreptul de a promova în Super Liga? Explicăm Regulamentul
Ce va fi dacă Sheriff-2 va accede în Grupa 1 sau play-off, care oferă dreptul de a promova în Super Liga? Explicăm Regulamentul
Explicăm ce spune regulamentul despre participarea echipelor de rezervă în campionatul Moldovei, în cazul în care Sheriff-2 poate ocupa locul unu sau doi în grupa sa, fapt care îi oferă posibilitatea de a lupta în...
01.11.22
16
FC Fălești învinge FCM Ungheni în lupta pentru Grupa 1 din Faza II, Spartanii - lider unic în grupa sa: rezultatele meciurilor etapei 9
FC Fălești învinge FCM Ungheni în lupta pentru Grupa 1 din Faza II, Spartanii - lider unic în grupa sa: rezultatele meciurilor etapei 9
FC Văsieni - Olimp 3:1 Goluri: Bîrcă, 28 - 1:0, Marin, 47 - 2:0, Uzun, 84 - 2:1, Andrușciac, 90+2 - 3:1 FC...
29.10.22
4
Victoria și Spartanii și-au garantat promovarea în Grupa 1 din Faza II
Victoria și Spartanii și-au garantat promovarea în Grupa 1 din Faza II
Două echipe din Grupa B - Victoria și Spartanii și-au garantat promovarea în Grupa 1 din Faza II. Ambele cluburi au acumulat un număr egal de puncte - câte 18. Diferența de următoarea echipă clasată este de 8 puncte: Speran...
28.10.22
0
Sucleia continuă fără puncte, Speranța nu mai are șanse de a promova în Grupa 1 în Faza 2: rezultatele etapei 9
Sucleia continuă fără puncte, Speranța nu mai are șanse de a promova în Grupa 1 în Faza 2: rezultatele etapei 9
Real-Succes - Speranța D 2:1 Goluri: Trofan, 31 (pen) - 0:1, C.Martin, 45+1 - 1:1, Cilipic, 56 - 2:1 Re...
28.10.22
1
FC Florești a învins Sheriff-2 și a preluat conducerea în grupa A (rezumat video)
FC Florești a învins Sheriff-2 și a preluat conducerea în grupa A (rezumat video)
FC Florești - Sheriff-2 1:0 Gol: Holodov, 55 - 1:0 FC Florești: S.Ivanov, Pleșco, Holodov, Cemîrtan (c) (P...
27.10.22
11
Toate noutățile
Calendarul sezonului
Faza 1, Grupa A
26.08.2022, Etapa 1
  • FC Sucleia - FC Fălești
    1:3
Faza 1, Grupa B
26.08.2022, Etapa 1
  • Olimp - Victoria
    1:3
Faza 1, Grupa A
27.08.2022, Etapa 1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    2:1
  • Speranis - FC Florești
    2:1
Faza 1, Grupa B
27.08.2022, Etapa 1
  • Speranța D - Spartanii
    3:0
Faza 1, Grupa A
02.09.2022, Etapa 2
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
  • FC Fălești - Speranis
    1:3
Faza 1, Grupa B
02.09.2022, Etapa 2
  • Spartanii - Real-Succes
    2:0
Faza 1, Grupa A
03.09.2022, Etapa 2
  • FCM Ungheni - FC Florești
    1:0
Faza 1, Grupa B
03.09.2022, Etapa 2
  • Victoria - FC Văsieni
    5:1
  • Olimp - Speranța D
    1:2
Faza 1, Grupa A
09.09.2022, Etapa 3
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    0:3
  • Speranis - Sheriff-2
    0:0
  • FC Florești - FC Fălești
    1:3
Faza 1, Grupa B
09.09.2022, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    2:2
Faza 1, Grupa B
10.09.2022, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • FC Văsieni - Spartanii
    1:2
Faza 1, Grupa A
30.09.2022, Etapa 5
  • Speranis - FCM Ungheni
    2:4
  • FC Florești - FC Sucleia
    3:1
Faza 1, Grupa B
30.09.2022, Etapa 5
  • FC Văsieni - Speranța D
    2:1
Faza 1, Grupa A
01.10.2022, Etapa 5
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, Grupa B
01.10.2022, Etapa 5
  • Real-Succes - Victoria
    1:7
  • Spartanii - Olimp
    2:1
Faza 1, Grupa B
04.10.2022, Etapa 1
  • Real-Succes - FC Văsieni
    1:3
Faza 1, Grupa A
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Florești - Speranis
    3:0
Faza 1, Grupa B
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Văsieni - Real-Succes
    1:6
  • Spartanii - Speranța D
    3:0
Faza 1, Grupa A
08.10.2022, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    1:1
  • FC Fălești - FC Sucleia
    2:1
Faza 1, Grupa B
08.10.2022, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    9:0
Faza 1, Grupa A
14.10.2022, Etapa 7
  • FC Florești - FCM Ungheni
    2:0
Faza 1, Grupa B
14.10.2022, Etapa 7
  • Real-Succes - Spartanii
    0:4
Faza 1, Grupa A
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    0:5
  • Speranis - FC Fălești
    2:4
Faza 1, Grupa B
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Văsieni - Victoria
    0:2
  • Speranța D - Olimp
    2:2
Faza 1, Grupa A
21.10.2022, Etapa 8
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    6:0
Faza 1, Grupa B
21.10.2022, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    2:0
Faza 1, Grupa A
22.10.2022, Etapa 8
  • FC Fălești - FC Florești
    1:2
  • Sheriff-2 - Speranis
    4:0
Faza 1, Grupa B
22.10.2022, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    1:0
  • Spartanii - FC Văsieni
    4:0
Faza 1, Grupa A
27.10.2022, Etapa 9
  • FC Florești - Sheriff-2
    1:0
Faza 1, Grupa A
28.10.2022, Etapa 9
  • Speranis - FC Sucleia
    6:1
Faza 1, Grupa B
28.10.2022, Etapa 9
  • Real-Succes - Speranța D
    2:1
Faza 1, Grupa A
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    4:1
Faza 1, Grupa B
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Văsieni - Olimp
    3:1
  • Spartanii - Victoria
    4:1
Faza 1, Grupa A
04.11.2022, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Speranis
    3:2
Faza 1, Grupa B
04.11.2022, Etapa 10
  • Victoria - Real-Succes
    7:0
  • Olimp - Spartanii
    0:4
Faza 1, Grupa A
05.11.2022, Etapa 10
  • FC Sucleia - FC Florești
    0:1
Faza 1, Grupa B
05.11.2022, Etapa 10
  • Speranța D - FC Văsieni
    0:1
Faza 1, Grupa A
08.11.2022, Etapa 10
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    4:1
Faza 1, Grupa A
13.11.2022, Etapa 4
  • FCM Ungheni - FC Fălești
    0:2
  • Sheriff-2 - FC Florești
    0:1
  • FC Sucleia - Speranis
    6:0
Faza 1, Grupa B
13.11.2022, Etapa 4
  • Olimp - FC Văsieni
    2:1
  • Victoria - Spartanii
    5:0
  • Speranța D - Real-Succes
    3:1
Faza 2, Grupa 1
10.03.2023, Etapa 1
  • FC Florești - Dacia Buiucani
    --:--
  • Spartanii - Dinamo-Auto
    --:--
  • Victoria - FC Fălești
    --:--
Faza 1, Grupa 2
10.03.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranța D
    --:--
  • Speranis - Olimp
    --:--
  • FC Văsieni - Sheriff-2
    --:--
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    --:--
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 1, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Florești
10
7
0
3
15:8
21
2. FC Fălești
10
6
1
3
22:16
19
3. Sheriff-2
10
5
3
2
28:6
18
4. FCM Ungheni
10
5
1
4
20:15
16
5. Speranis
10
3
1
6
17:27
10
6. FC Sucleia
10
1
0
9
10:40
3
Noul format de desfășurare al Super Ligii și Ligii 1 
Golgheteri
Maneacov (FC Fălești)
10
Ankudinov (Sheriff-2)
8 (1)
Dani (Speranis)
8 (1)
Porojniuc (FCM Ungheni)
7
Cemîrtan (FC Florești)
5 (1)
Gliga (Sheriff-2)
4
Hatman (Sheriff-2)
4 (1)
A.Stratan (FCM Ungheni)
4 (2)
FAZA 1, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Victoria
10
8
0
2
41:9
24
2. Spartanii
10
8
0
2
25:11
24
3. Speranța D
10
4
1
5
14:14
13
4. FC Văsieni
10
4
0
6
13:24
12
5. Olimp
10
2
2
6
12:28
8
6. Real-Succes
10
2
1
7
13:32
7
Noul format de desfășurare al Super Ligii și Ligii 1 
Golgheteri
Gh.Orbu (Victoria)
8 (2)
C.Cebotari (Victoria)
7
M.Stan (Victoria)
7 (1)
Șumchin (Spartanii)
7 (1)
Cricimari (Victoria)
6
Nzokou (Speranța D)
6 (3)
G.Spînu (Spartanii)
5
D.Calaraș (Olimp)
5 (1)
Molla (Victoria)
4
Koffi (Spartanii)
4
Bîrcă (FC Văsieni)
4
Trofan (Speranța D)
4 (1)