Noutăți
Concursul Pronosticurilor
Iskra - FCM Ungheni 3:2 (rezumat video)
Speranis - FC Fălești 0:1 (rezumat video)
Speranța D - Victoria 1:3 (rezumat video)
Dinamo-Auto - Sheriff-2 0:3 (rezumat video)
FC Fălești - Saksan 1:2 (rezumat video)
FCM Ungheni - Speranța D 2:1 (rezumat video)
Victoria - Dinamo-Auto 4:1 (rezumat video)
Olimp - Speranis 2:2 (rezumat video)
Sheriff-2 - Iskra 4:0 (rezumat video)
Real-Succes - Univer 0:3 (rezumat video)
Olimp revine în meciul cu Speranis, Sheriff-2 se impune la scor cu Iskra, o nouă înfrîngere pentru Dinamo-Auto: rezultatele etapei 4
Olimp revine în meciul cu Speranis, Sheriff-2 se impune la scor cu Iskra, o nouă înfrîngere pentru Dinamo-Auto: rezultatele etapei 4
Victoria - Dinamo-Auto 4:1 Goluri: Blajchin, 14 - 1:0, Blajchin, 45+1 - 2:0, Coșcodan, 57 - 3:0, Gh.Orbu, 60 - 4:0, Ikechukwu, 86 (pen...
15.09.23
1
Real-Succes și-a întărit lotul cu un fundaș experimentat de la Zimbru
Real-Succes și-a întărit lotul cu un fundaș experimentat de la Zimbru
Conform informației site-ului Divizia-A.md, clubul Real Succes a completat lotul cu un fundaș care deține experiența evoluției în Super Liga. Este vorba despre Valeriu...
15.09.23
1
Dinamo-Auto și Univer au cedat la scor în meciurile de verificare cu un club din Super Liga
Dinamo-Auto și Univer au cedat la scor în meciurile de verificare cu un club din Super Liga
Cluburile Dinamo-Auto și Univer au disputat în această săptămână meciuri amicale cu FC Florești, care reprezintă Super Liga. Ambele echipe din Liga 1 au cedat la scor în fața adversarului din eșalonul superior....
08.09.23
5
Iskra - Dinamo-Auto 1:0 (rezumat video)
Iskra - Dinamo-Auto 1:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Iskra - Dinamo-Auto (1:0) din cadrul etapei a 3-a din Faza 1 Liga 1.
02.09.23
0
Iskra și Real Succes au acumulat primele puncte, Dinamo-Auto râmâne cu zero la activ: rezultate de sâmbătă ale etapei a 3-a
Iskra și Real Succes au acumulat primele puncte, Dinamo-Auto râmâne cu zero la activ: rezultate de sâmbătă ale etapei a 3-a
Real-Succes - Olimp 1:1 Goluri: Decev, 42 - 0:1, Daraban, 69 - 1:1 Real-Succes: Garanovschi, V.Cebotari, S.Unt...
02.09.23
0
FCM Ungheni a scos un egal cu Victoria, Univer a învins FC Fălești, Sheriff-2 se impune la Drochia: rezultatele etapei a 3-a
FCM Ungheni a scos un egal cu Victoria, Univer a învins FC Fălești, Sheriff-2 se impune la Drochia: rezultatele etapei a 3-a
Univer - FC Fălești 3:0 Goluri: Gaidarlî, 36 - 1:0, Borovschii, 52 - 2:0, Borovschii, 72 - 3:0 Univer: A...
01.09.23
0
În etapa a 3-a din Liga 1 vor fi transmise ăn direct două meciuri la We Sport TV
În etapa a 3-a din Liga 1 vor fi transmise ăn direct două meciuri la We Sport TV
În etapa a 3-a din Liga 1, vor fi transmise în direct două meciuri de către postul de televiziune We Sport TV. Pe 1 septembrie, telespectatorii postului vor putea urmări partida dintre Univer și FC Fălești....
31.08.23
0
1/32 de finală din Cupa Moldovei. Ambele echipe din Comrat și Speranța Drochia părăsesc competiția
1/32 de finală din Cupa Moldovei. Ambele echipe din Comrat și Speranța Drochia părăsesc competiția
Astăzi au fost disputate meciurile din cadrul 1/32 de finală a Cupei Moldovei Moldtelecom. În această etapă a competiției au participat 11 echipe din Liga 1 (Sheriff-2 nu evoluează în Cupă). În urma partidelor disputa...
29.08.23
0
Speranis a revenit în partida cu Univer, Speranța a luat trei puncte la Ternovca, FC Fălești se impune la limită cu Real Succes: rezultatele etapei a 2-a
Speranis a revenit în partida cu Univer, Speranța a luat trei puncte la Ternovca, FC Fălești se impune la limită cu Real Succes: rezultatele etapei a 2-a
Speranis - Univer 3:2 Goluri: Borovschii, 4 - 0:1, V.Gheorghița, 43 (pen) - 0:2, A.Stratan, 43 - 1:2, Porojniuc, 45 - 2:2, A.Cojocari,...
26.08.23
0
Se cunoaște meciul etapei a doua care va fi transmis în direct de We Sport TV
Se cunoaște meciul etapei a doua care va fi transmis în direct de We Sport TV
Meciul etapei, care va fi transmis în direct de postul de televiziune We Sport TV, va fi confruntarea dintre liderele Grupei A: Sheriff-2 - FCM Ungheni. Partida va avea loc mâine în cadrul etapei a doua din Faza I și...
24.08.23
0
Toate noutățile
Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    16:00
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    16:00
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    16:00
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    16:00
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    16:00
  • Saksan - Univer
    16:00
Faza 1, grupa A
06.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    15:00
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    15:00
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    15:00
  • Iskra - Victoria
    15:00
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    15:00
  • Real-Succes - FC Fălești
    15:00
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    14:00
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    14:00
  • FC Fălești - Univer
    14:00
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    14:00
  • Dinamo-Auto - Iskra
    14:00
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    14:00
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    14:00
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    14:00
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    14:00
  • Iskra - Sheriff-2
    14:00
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    14:00
  • Speranis - Olimp
    14:00
Faza 1, grupa A
04.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    13:00
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    13:00
  • Real-Succes - Saksan
    13:00
  • FC Fălești - Speranis
    13:00
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    13:00
  • Victoria - Speranța D
    13:00
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    13:00
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    13:00
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    13:00
  • Real-Succes - Speranis
    13:00
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Speranța D - Iskra
    13:00
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    13:00
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    13:00
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    13:00
  • Speranis - Univer
    13:00
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    13:00
  • Victoria - Iskra
    13:00
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    13:00
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    13:00
  • Speranța D - Sheriff-2
    13:00
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    13:00
  • Saksan - Speranis
    13:00
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    13:00
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • FCM Ungheni - Victoria
    13:00
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    13:00
  • FCM Ungheni - Speranța D
    13:00
Faza 1, grupa B
08.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    13:00
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
  • Victoria - Dinamo-Auto
    13:00
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • FC Fălești - Saksan
    13:00
  • Olimp - Speranis
    13:00
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    13:00
  • Iskra - FCM Ungheni
    13:00
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    13:00
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    13:00
  • Saksan - Real-Succes
    13:00
  • Speranis - FC Fălești
    13:00
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 1, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Sheriff-2
5
5
0
0
13:2
15
2. Victoria
5
3
1
1
17:7
10
3. FCM Ungheni
5
2
1
2
11:6
7
4. Speranța D
5
2
0
3
5:8
6
5. Iskra
5
2
0
3
5:14
6
6. Dinamo-Auto
5
0
0
5
2:16
0
Golgheteri
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
4
C.Cebotari (Victoria)
3
Blajchin (Victoria)
3
D.Pleșca (Sheriff-2)
3 (1)
Novicov (Iskra / Sheriff-2)
3 (2)
Gh.Orbu (Victoria)
2
Șleahtițchi (Victoria)
2
And.Arabaji (Victoria)
2
I.Gavrilița (Speranța D)
2
Spatar (Sheriff-2)
2
Forov (Sheriff-2)
2
Sidorenco (FCM Ungheni)
2
Molla (Victoria)
2 (1)
FAZA 1, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Saksan
5
2
3
0
10:7
9
2. FC Fălești
5
3
0
2
5:6
9
3. Speranis
5
2
2
1
8:5
8
4. Univer
5
2
2
1
11:6
8
5. Olimp
5
0
4
1
5:6
4
6. Real-Succes
5
0
1
4
3:12
1
Golgheteri
Borovschii (Univer)
4
Maneacov (FC Fălești)
3
M.Danilov (Speranis)
3
Gla (Saksan)
3
Abba (Saksan)
3
Noroc (FC Fălești)
2
D.Calaraș (Olimp)
2
A.Stratan (Speranis)
2
Guibero (Saksan)
2
L.Bamba (Saksan)
2
Cozma (Univer)
2
V.Gheorghița (Univer)
2 (1)