Noutăți
Concursul Pronosticurilor
Publicitate

Bill Gates

fondatorul corporației Microsoft

Dacă nu sînteți pe Internet - nu existați în business-ul pe care îl administrați

Portalul Moldfootball.com a fost fondat în anul 2000, fiind în tot acest răstimp cel mai popular și mai accesat site sportiv din Moldova, iar numărul cititorilor noștri este în continuă creștere. 

 
dacă conștientizați utilitatea publicității
 
dacă aveți oferte și idei de colaborare
 
sau propuneri de inițiere a unor proiecte comune

Aflați mai multe despre portalul de fotbal №1 în Moldova accesînd rubrica "Despre noi" sau apelînd la una dintre următoarele opțiuni

scrieți-ne la adresa de email

admin@divizia-a.md

sau contactați-ne la numărul de telefon

+373 78653478
Calendarul sezonului
Faza 1, Grupa A
26.08.2022, Etapa 1
  • FC Sucleia - FC Fălești
    1:3
Faza 1, Grupa B
26.08.2022, Etapa 1
  • Olimp - Victoria
    1:3
Faza 1, Grupa A
27.08.2022, Etapa 1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    2:1
  • Speranis - FC Florești
    2:1
Faza 1, Grupa B
27.08.2022, Etapa 1
  • Speranța D - Spartanii
    3:0
Faza 1, Grupa A
02.09.2022, Etapa 2
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
  • FC Fălești - Speranis
    1:3
Faza 1, Grupa B
02.09.2022, Etapa 2
  • Spartanii - Real-Succes
    2:0
Faza 1, Grupa A
03.09.2022, Etapa 2
  • FCM Ungheni - FC Florești
    1:0
Faza 1, Grupa B
03.09.2022, Etapa 2
  • Victoria - FC Văsieni
    5:1
  • Olimp - Speranța D
    1:2
Faza 1, Grupa A
09.09.2022, Etapa 3
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    0:3
  • Speranis - Sheriff-2
    0:0
  • FC Florești - FC Fălești
    1:3
Faza 1, Grupa B
09.09.2022, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    2:2
Faza 1, Grupa B
10.09.2022, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • FC Văsieni - Spartanii
    1:2
Faza 1, Grupa A
30.09.2022, Etapa 5
  • Speranis - FCM Ungheni
    2:4
  • FC Florești - FC Sucleia
    3:1
Faza 1, Grupa B
30.09.2022, Etapa 5
  • FC Văsieni - Speranța D
    2:1
Faza 1, Grupa A
01.10.2022, Etapa 5
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, Grupa B
01.10.2022, Etapa 5
  • Real-Succes - Victoria
    1:7
  • Spartanii - Olimp
    2:1
Faza 1, Grupa B
04.10.2022, Etapa 1
  • Real-Succes - FC Văsieni
    1:3
Faza 1, Grupa A
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Florești - Speranis
    3:0
Faza 1, Grupa B
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Văsieni - Real-Succes
    1:6
  • Spartanii - Speranța D
    3:0
Faza 1, Grupa A
08.10.2022, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    1:1
  • FC Fălești - FC Sucleia
    2:1
Faza 1, Grupa B
08.10.2022, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    9:0
Faza 1, Grupa A
14.10.2022, Etapa 7
  • FC Florești - FCM Ungheni
    2:0
Faza 1, Grupa B
14.10.2022, Etapa 7
  • Real-Succes - Spartanii
    0:4
Faza 1, Grupa A
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    0:5
  • Speranis - FC Fălești
    2:4
Faza 1, Grupa B
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Văsieni - Victoria
    0:2
  • Speranța D - Olimp
    2:2
Faza 1, Grupa A
21.10.2022, Etapa 8
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    6:0
Faza 1, Grupa B
21.10.2022, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    2:0
Faza 1, Grupa A
22.10.2022, Etapa 8
  • FC Fălești - FC Florești
    1:2
  • Sheriff-2 - Speranis
    4:0
Faza 1, Grupa B
22.10.2022, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    1:0
  • Spartanii - FC Văsieni
    4:0
Faza 1, Grupa A
27.10.2022, Etapa 9
  • FC Florești - Sheriff-2
    1:0
Faza 1, Grupa A
28.10.2022, Etapa 9
  • Speranis - FC Sucleia
    6:1
Faza 1, Grupa B
28.10.2022, Etapa 9
  • Real-Succes - Speranța D
    2:1
Faza 1, Grupa A
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    4:1
Faza 1, Grupa B
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Văsieni - Olimp
    3:1
  • Spartanii - Victoria
    4:1
Faza 1, Grupa A
04.11.2022, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Speranis
    3:2
Faza 1, Grupa B
04.11.2022, Etapa 10
  • Victoria - Real-Succes
    7:0
  • Olimp - Spartanii
    0:4
Faza 1, Grupa A
05.11.2022, Etapa 10
  • FC Sucleia - FC Florești
    0:1
Faza 1, Grupa B
05.11.2022, Etapa 10
  • Speranța D - FC Văsieni
    0:1
Faza 1, Grupa A
08.11.2022, Etapa 10
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    4:1
Faza 1, Grupa A
13.11.2022, Etapa 4
  • FCM Ungheni - FC Fălești
    0:2
  • Sheriff-2 - FC Florești
    0:1
  • FC Sucleia - Speranis
    6:0
Faza 1, Grupa B
13.11.2022, Etapa 4
  • Olimp - FC Văsieni
    2:1
  • Victoria - Spartanii
    5:0
  • Speranța D - Real-Succes
    3:1
Faza 2, Grupa 1
17.03.2023, Etapa 1
  • FC Florești - Dacia Buiucani
    --:--
  • Spartanii - Dinamo-Auto
    --:--
  • Victoria - FC Fălești
    --:--
Faza 1, Grupa 2
17.03.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranța D
    --:--
  • Speranis - Olimp
    --:--
  • FC Văsieni - Sheriff-2
    --:--
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    --:--
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 1, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Florești
10
7
0
3
15:8
21
2. FC Fălești
10
6
1
3
22:16
19
3. Sheriff-2
10
5
3
2
28:6
18
4. FCM Ungheni
10
5
1
4
20:15
16
5. Speranis
10
3
1
6
17:27
10
6. FC Sucleia
10
1
0
9
10:40
3
Noul format de desfășurare al Super Ligii și Ligii 1 
Golgheteri
Maneacov (FC Fălești)
10
Ankudinov (Sheriff-2)
8 (1)
Dani (Speranis)
8 (1)
Porojniuc (FCM Ungheni)
7
Cemîrtan (FC Florești)
5 (1)
Gliga (Sheriff-2)
4
Hatman (Sheriff-2)
4 (1)
A.Stratan (FCM Ungheni)
4 (2)
FAZA 1, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Victoria
10
8
0
2
41:9
24
2. Spartanii
10
8
0
2
25:11
24
3. Speranța D
10
4
1
5
14:14
13
4. FC Văsieni
10
4
0
6
13:24
12
5. Olimp
10
2
2
6
12:28
8
6. Real-Succes
10
2
1
7
13:32
7
Noul format de desfășurare al Super Ligii și Ligii 1 
Golgheteri
Gh.Orbu (Victoria)
8 (2)
C.Cebotari (Victoria)
7
M.Stan (Victoria)
7 (1)
Șumchin (Spartanii)
7 (1)
Cricimari (Victoria)
6
Nzokou (Speranța D)
6 (3)
G.Spînu (Spartanii)
5
D.Calaraș (Olimp)
5 (1)
Molla (Victoria)
4
Koffi (Spartanii)
4
Bîrcă (FC Văsieni)
4
Trofan (Speranța D)
4 (1)