Noutăți
Concursul Pronosticurilor
Iskra
Iskra
Localitate: Rîbnița
Anul fondării: 19 iunie 2009
Stadion: orășenesc, Rîbnița
Antrenor principal: Dmitrii Vasiliev
Președinte: Alexandr Chiricenco
Culorile clubului: albastre
Finala din play-off din Liga 1 se va juca la Joma Arena: Victoria va găzdui Saksan
Finala din play-off din Liga 1 se va juca la Joma Arena: Victoria va găzdui Saksan
Astăzi au fost disputate meciurile din cadrul semifinalelor din play-off din Faza 2 din Liga1, care au stabilit finalistele acestui sezon. În finala din play-off vor juca Victoria și Saksan, care pretind la promovarea în Su...
17.05.24
8
Saksan și Victoria vor juca în finala fazei play-off din Liga 1 sezonul 2023/24
Saksan și Victoria vor juca în finala fazei play-off din Liga 1 sezonul 2023/24
Victoria - Univer 3:0 Goluri: Molla, 41 - 1:0, Gurgurov, 49 - 2:0, Sofronovici, 63 - 3:0Victoria: V.Buga, I.Sandu, And....
17.05.24
1
Saksan - Iskra 4:0 (rezumat video)
Saksan - Iskra 4:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Saksan - Iskra (4:0) din cadrul semifinalei play-off din Faza II Liga 1.
17.05.24
2
Spartanii - Iskra 1:2 (rezumat video)
Spartanii - Iskra 1:2 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Spartanii - Iskra (1:2) din cadrul 1/4 de finală Faza II Liga 1.
11.05.24
8
Au fost stabilite semifinalistele fazei play-off din Liga 1
Au fost stabilite semifinalistele fazei play-off din Liga 1
Astăzi au fost stabilite semifinalistele fazei play-off din Liga 1, care va avea loc după următorul program: Saksan - Iskra (Ceadîr-Lunga, stadion orășenesc) Victoria - Univer (C...
11.05.24
1
Saksan și Iskra se califică în semifinale, alte două meciuri se încheie fără surprize: rezultatele 1/4 de finală din Liga 1
Saksan și Iskra se califică în semifinale, alte două meciuri se încheie fără surprize: rezultatele 1/4 de finală din Liga 1
Univer - Speranța D 2:1 Goluri: Borovschii, 43 - 1:0, I.Gavrilița, 49 - 1:1, C.Covali, 78 - 2:1Univer: Cîlcic, V....
11.05.24
4
Au fost stabilite toate perechile 1/4 de finală în faza play-off din Liga 1!
Au fost stabilite toate perechile 1/4 de finală în faza play-off din Liga 1!
Astăzi au fost jucate meciurile finale din Grupa A în Liga 1. După această etapă, echipele care au ocupat locurile 2-6 vor continua lupta în faza play-off pentru promovarea în Super Liga. FC Florești, după ce a &icirc...
08.05.24
3
Olimp - Iskra 3:1 (rezumat video)
Olimp - Iskra 3:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Olimp - Iskra (3:1) din cadrul etapei a 7-a din Faza II Liga 1.
26.04.24
0
S-au stabilit perechile din prima etapă a rundei play-off din Liga 1
S-au stabilit perechile din prima etapă a rundei play-off din Liga 1
S-au stabilit perechile în prima etapă a rundei play-off a Ligii 1. Echipele clasate pe locurile 1-6 în Grupa 2 au format trei perechi. Olimp – FC Fălești Speranis – FCM Ungheni
26.04.24
14
În Grupa 2 din Faza 2 din Liga 1 a fost jucată ultima etapă
Olimp - Iskra 3:1 Goluri: A.Popovici, 1 - 1:0, Chirciu, 23 - 2:0, A.Calciu, 36 - 2:1, B.Stoianov, 83 - 3:1Olimp:...
26.04.24
0
Iskra - Real-Succes 3:0 (rezumat video)
Iskra - Real-Succes 3:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Iskra - Real-Succes (3:0) din cadrul etapei a 6-a din Faza II Liga 1.
19.04.24
7
Real Succes a retrogradat în Liga 2, FCM Ungheni și Speranis egalează, Sheriff-2 înscrie de nouă ori în poarta lui FC Fălești: rezultatele etapei a 6-a din Grupa 2 din Faza 2
Real Succes a retrogradat în Liga 2, FCM Ungheni și Speranis egalează, Sheriff-2 înscrie de nouă ori în poarta lui FC Fălești: rezultatele etapei a 6-a din Grupa 2 din Faza 2
Iskra - Real-Succes 3:0 Goluri: Malțev, 6 - 1:0, Tuluc, 8 - 2:0, D.Popovici, 48 - 3:0 Iskra: A.Cebotari, A.Nama...
19.04.24
0
Iskra - FC Fălești 2:1 (rezumat video)
Iskra - FC Fălești 2:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Iskra - FC Fălești (2:1) din cadrul etapei a 4-a din Faza II Liga 1.
06.04.24
6
FC Florești e tot mai aproape de Super Liga, Iskra obține prima victorie în Faza 2: rezultatele etapei 4 din Faza 2 din Liga 1
FC Florești e tot mai aproape de Super Liga, Iskra obține prima victorie în Faza 2: rezultatele etapei 4 din Faza 2 din Liga 1
Victoria - Saksan 1:2 Goluri: Zverikin, 14 - 0:1, Ad.Rusu, 16 - 1:1, Zverikin, 51 - 1:2Victoria: V.Buga, I.Sandu,...
06.04.24
0
FCM Ungheni - Iskra 2:1 (rezumat video)
FCM Ungheni - Iskra 2:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului FCM Ungheni - Iskra (2:1) din cadrul etapei a 3-a din Faza II Liga 1.
29.03.24
5
Saksan a învins Spartanii Sportul în meciul central al etapei a 3-a din Faza 2 din Liga 1
Saksan a învins Spartanii Sportul în meciul central al etapei a 3-a din Faza 2 din Liga 1
FCM Ungheni - Iskra 2:1 Goluri: V.Gobjilă, 52 - 0:1, Novicov, 77 - 1:1, Lebădă, 90 - 2:1FCM Ungheni: Secrieru, Nov...
29.03.24
3
Iskra - Speranis 0:1 (rezumat video)
Iskra - Speranis 0:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Iskra - Speranis (0:1) din cadrul etapei a 2-a din Faza 2 Liga 1.
16.03.24
5
Univer câștigă Saksan în derby-ul etapei, FC Fălești scoate o victorie, marcînd în minutul 89: rezultatele etapei 2 din Faza 2
Univer câștigă Saksan în derby-ul etapei, FC Fălești scoate o victorie, marcînd în minutul 89: rezultatele etapei 2 din Faza 2
Iskra - Speranis 0:1 Gol: C.Cebotari, 31 - 0:1Iskra: A.Cebotari, Zeleniuc, Roizman, E.Bulat, Tuluc, Elțov, Schițenco...
16.03.24
0
Sheriff-2 - Iskra 3:0 (rezumat video)
Sheriff-2 - Iskra 3:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Sheriff-2 - Iskra (3:0) din cadrul primei etape din Faza 2 Liga 1.
08.03.24
1
Saksan este lider în Grupa 1, Sheriff-2 a preluat conducerea în Grupa 2: rezultatele primei etape din Faza II
Saksan este lider în Grupa 1, Sheriff-2 a preluat conducerea în Grupa 2: rezultatele primei etape din Faza II
Sheriff-2 - Iskra 3:0 Goluri: Iațco, 7 - 1:0, Loukou, 32 - 2:0, Loukou, 68 - 3:0Sheriff-2: Obîscalov, Moumou...
08.03.24
0
Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Faza 2, Grupa 1
08.03.2024, Etapa 1
  • Univer - Spartanii
    1:1
  • Speranța D - Saksan
    0:2
Faza 2, Grupa 2
08.03.2024, Etapa 1
  • Sheriff-2 - Iskra
    3:0
  • FCM Ungheni - Real-Succes
    2:1
Faza 2, Grupa 2
09.03.2024, Etapa 1
Faza 2, Grupa 1
10.03.2024, Etapa 1
  • FC Florești - Victoria
    4:0
Faza 2, Grupa 1
15.03.2024, Etapa 2
  • Victoria - Spartanii
    4:1
Faza 2, Grupa 2
15.03.2024, Etapa 2
Faza 2, Grupa 1
16.03.2024, Etapa 2
  • Saksan - Univer
    0:3
Faza 2, Grupa 2
16.03.2024, Etapa 2
  • Iskra - Speranis
    0:1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 2, Grupa 1
17.03.2024, Etapa 2
  • FC Florești - Speranța D
    3:0
Faza 2, Grupa 1
29.03.2024, Etapa 3
  • Spartanii - Saksan
    2:4
Faza 2, Grupa 2
29.03.2024, Etapa 3
Faza 2, Grupa 1
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    1:1
  • Univer - FC Florești
    1:2
Faza 2, Grupa 2
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranis - FC Fălești
    1:0
Faza 2, Grupa 2
05.04.2024, Etapa 4
Faza 2, Grupa 1
06.04.2024, Etapa 4
  • Victoria - Saksan
    1:2
  • FC Florești - Spartanii
    3:0
  • Speranța D - Univer
    0:3
Faza 2, Grupa 2
06.04.2024, Etapa 4
  • Iskra - FC Fălești
    2:1
Faza 2, Grupa 1
12.04.2024, Etapa 5
  • Univer - Victoria
    2:3
Faza 2, Grupa 2
12.04.2024, Etapa 5
  • Speranis - Sheriff-2
    0:1
  • FC Fălești - Real-Succes
    3:2
Faza 2, Grupa 1
13.04.2024, Etapa 5
  • Spartanii - Speranța D
    2:1
  • Saksan - FC Florești
    0:1
Faza 2, Grupa 2
13.04.2024, Etapa 5
Faza 2, Grupa 1
16.04.2024, Etapa 6
  • Victoria - FC Florești
    1:0
  • Saksan - Speranța D
    1:0
Faza 2, Grupa 1
17.04.2024, Etapa 6
  • Spartanii - Univer
    2:1
Faza 2, Grupa 2
19.04.2024, Etapa 6
  • Iskra - Real-Succes
    3:0
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    9:0
  • FCM Ungheni - Speranis
    2:2
Faza 2, Grupa 1
20.04.2024, Etapa 7
  • Spartanii - Victoria
    0:1
  • Univer - Saksan
    1:2
  • Speranța D - FC Florești
    0:3
Faza 2, Grupa 2
20.04.2024, Etapa 6
Faza 2, Grupa 2
26.04.2024, Etapa 7
Faza 2, Grupa 1
27.04.2024, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    5:1
  • FC Florești - Univer
    1:1
  • Saksan - Spartanii
    1:3
Faza 2, Grupa 1
03.05.2024, Etapa 9
  • Univer - Speranța D
    7:0
  • Spartanii - FC Florești
    1:2
Faza 2, Grupa 1
04.05.2024, Etapa 9
  • Saksan - Victoria
    0:1
Play-off
04.05.2024, 1/8 de finală
  • Olimp - FC Fălești
    3:0
  • Speranis - FCM Ungheni
    3:2
Faza 2, Grupa 1
08.05.2024, Etapa 10
  • Victoria - Univer
    4:1
  • Speranța D - Spartanii
    1:2
  • FC Florești - Saksan
    2:2
Play-off
11.05.2024, 1/4 de finală
  • Univer - Speranța D
    2:1
  • Victoria - Speranis
    3:0
  • Spartanii - Iskra
    1:1
  • Saksan - Olimp
    0:0
Play-off
17.05.2024, 1/2 de finală
  • Victoria - Univer
    3:0
  • Saksan - Iskra
    4:0
Play-off
23.05.2024, Finala
  • Victoria - Saksan
    17:00
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 2, GRUPA 1
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Florești
10
7
2
1
21:6
23
2. Victoria
10
7
1
2
21:12
22
3. Saksan
10
5
1
4
14:14
16
4. Spartanii
10
4
1
5
14:19
13
5. Univer
10
3
2
5
21:15
11
6. Speranța D
10
0
1
9
4:29
1
Golgheteri
S.Țurcan (Spartanii)
7 (3)
Cozma (Univer)
6
Holodov (FC Florești)
6 (1)
Gurgurov (Victoria)
5
Molla (Victoria)
4
Ad.Rusu (Victoria)
4
N.Rotaru (Spartanii)
4
Namolovan (Victoria)
3
Picus (FC Florești)
3
D.Muntean (FC Florești)
3
Zverikin (Saksan)
3
Borovschii (Univer)
3
Pulucciu (Univer)
3 (1)
FAZA 2, GRUPA 2
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Sheriff-2
7
6
1
0
28:5
19
2. Olimp
7
5
0
2
17:8
15
3. Speranis
7
4
1
2
10:6
13
4. FCM Ungheni
7
3
2
2
12:15
11
5. FC Fălești
7
3
1
3
11:17
10
6. Iskra
7
3
0
4
10:10
9
7. Real-Succes
7
1
1
5
11:17
4
8. Dinamo-Auto
7
0
0
7
0:21
0
Dinamo-Auto s-a retras din campionat din cauza problemelor financiare. În toate partidele echipei i-a fost acordată înfrîngere tehnică
Golgheteri
Spatar (Sheriff-2)
5
Decev (Olimp)
4
D.Boțan (Sheriff-2)
4
Loukou (Sheriff-2)
4
Golovatîi (FC Fălești)
3
Boico (FC Fălești)
3
A.Popovici (Olimp)
3
Dijinari (Sheriff-2)
3 (1)