Noutăți
Concursul Pronosticurilor
Olimp
Olimp
Localitate: Comrat
Anul fondării: 2013
Stadion: orășenesc, Ceadîr-Lunga
Antrenor principal: Viorel Crăciun
Președinte: Nicolae Barladean
Culorile clubului: albastre
Olimp - FC Văsieni 2:1 (rezumat video)
Olimp - FC Văsieni 2:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Olimp - FC Văsieni (2:1) din cadrul etapei a 4-a din Liga 1. Transmisiunile în direct și rezumatele meciurilor din Liga 1 sunt gratuite. Este necesa...
13.11.22
5
FC Fălești este ultimul club promovat în Grupa 1 din Faza II: rezultatele etapei 4 din Ligа 1
FC Fălești este ultimul club promovat în Grupa 1 din Faza II: rezultatele etapei 4 din Ligа 1
FCM Ungheni - FC Fălești 0:2 Goluri: Gherman, 70 - 0:1, Maneacov, 90+1 - 0:2FCM Ungheni: Zaharciuc, Motricală, Chiri...
13.11.22
0
Olimp - Spartanii 0:4 (rezumat video)
Olimp - Spartanii 0:4 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Olimp - Spartanii (0:4) din cadrul etapei a 10-a din Liga 1. Transmisiunile în direct și rezumatele meciurilor din Liga 1 sunt gratuite. Este necesa...
04.11.22
1
FCM Ungheni continuă lupta pentru Grupa 1, Spartanii și Victoria se impun cu scoruri fluvii: rezultatele etapei 10
FCM Ungheni continuă lupta pentru Grupa 1, Spartanii și Victoria se impun cu scoruri fluvii: rezultatele etapei 10
Victoria - Real-Succes 7:0 Goluri: Luchița, 14 (autogol) - 1:0, M.Stan, 41 - 2:0, C.Cebotari, 56 - 3:0, Cricimari, 70 - 4:0, Fi...
04.11.22
1
FC Văsieni - Olimp 3:1 (rezumat video)
FC Văsieni - Olimp 3:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului FC Văsieni - Olimp (3:1) din cadrul etapei a 9-a din Liga 1. Transmisiunile în direct și rezumatele meciurilor din Liga 1 sunt gratuite. Este necesa...
29.10.22
1
FC Fălești învinge FCM Ungheni în lupta pentru Grupa 1 din Faza II, Spartanii - lider unic în grupa sa: rezultatele meciurilor etapei 9
FC Fălești învinge FCM Ungheni în lupta pentru Grupa 1 din Faza II, Spartanii - lider unic în grupa sa: rezultatele meciurilor etapei 9
FC Văsieni - Olimp 3:1 Goluri: Bîrcă, 28 - 1:0, Marin, 47 - 2:0, Uzun, 84 - 2:1, Andrușciac, 90+2 - 3:1 FC...
29.10.22
4
Olimp - Real-Succes 2:0 (rezumat video)
Olimp - Real-Succes 2:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Olimp - Real-Succes (2:0) din cadrul etapei a 8-a din Liga 1. Transmisiunile în direct și rezumatele meciurilor din Liga 1 sunt gratuite. Este neces...
21.10.22
4
Speranța D - Olimp 2:2 (rezumat video)
Speranța D - Olimp 2:2 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Speranța D - Olimp (2:2) din cadrul etapei a 7-a din Liga 1. Transmisiunile în direct și rezumatele meciurilor din Liga 1 sunt gratuite. Este necesa...
15.10.22
14
FC Fălești preia conducerea în Grupa A. În grupa B sunt doi lideri: rezultatele meciurilor etapei 7
FC Fălești preia conducerea în Grupa A. În grupa B sunt doi lideri: rezultatele meciurilor etapei 7
FC Sucleia - Sheriff-2 0:5 Goluri: Pogreban, 5 - 0:1, Pogreban, 42 - 0:2, Gliga, 56 - 0:3, N.Covali, 74 - 0:4, S.Greșciuc, 80 - 0:5
15.10.22
0
Victoria - Olimp 9:0 (rezumat video)
Victoria - Olimp 9:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Victoria - Olimp (9:0) din cadrul etapei a 6-a din Liga 1. Transmisiunile în direct și rezumatele meciurilor din Liga 1 sunt gratuite. Este necesar...
08.10.22
3
O nouă remiză pentru Sheriff-2, Victoria cu un scor fluviu învinge Olimp, FC Fălești acumulează puncte pe teren propriu: rezultatele etapei 6
O nouă remiză pentru Sheriff-2, Victoria cu un scor fluviu învinge Olimp, FC Fălești acumulează puncte pe teren propriu: rezultatele etapei 6
FCM Ungheni - Sheriff-2 1:1 Goluri: Porojniuc, 1 - 1:0, Ankudinov, 5 - 1:1FCM Ungheni: Zaharciuc, Chirinciuc, Proca,...
08.10.22
6
Olimp și FC Sucleia vor fi amendate de FMF cu cîte 3000 lei fiecare
Olimp și FC Sucleia vor fi amendate de FMF cu cîte 3000 lei fiecare
La ultima ședință a Comitetului de Competiții al FMF au fost analizate încălcările comise în cadrul meciurilor din Liga 1. Astfel, două cluburi din sudul țării au comis aceleași abateri în ultima etapă din campionat:...
07.10.22
0
Spartanii - Olimp 2:1 (rezumat video)
Spartanii - Olimp 2:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Spartanii - Olimp (2:1) din cadrul etapei a 5-a din Liga 1. Transmisiunile în direct și rezumatele meciurilor din Liga 1 sunt gratuite. Este necesar...
01.10.22
0
În grupa B sunt trei lideri, Sheriff-2 pierde puncte la Fălești: rezultatele etapei 5 din Liga 1
În grupa B sunt trei lideri, Sheriff-2 pierde puncte la Fălești: rezultatele etapei 5 din Liga 1
Real-Succes - Victoria 1:7 Goluri: And.Arabaji, 9 - 0:1, M.Stan, 39 - 0:2, C.Cebotari, 56 - 0:3, Cricimari, 60 - 0:4, Gh.Orbu,...
01.10.22
1
Trei cluburi din Liga 1 continuă lupta pentru Cupa Moldovei în 1/8 de finală
Trei cluburi din Liga 1 continuă lupta pentru Cupa Moldovei în 1/8 de finală
Au fost jucate meciurile 1/16 de finală a Cupei Moldovei Moldtelecom, ediția 2022/23. Meciurile competiției se dispută într-o singură manșă. Vă prezentăm rezultatele partidelor și marcatorii golurilor:
14.09.22
5
Real-Succes - Olimp 2:2 (rezumat video)
Real-Succes - Olimp 2:2 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Real-Succes - Olimp (2:2) din cadrul etapei a 3-a din Liga 1. Transmisiunile în direct și rezumatele meciurilor din Liga 1 sunt gratuite. Este neces...
09.09.22
1
Speranis și Sheriff-2 se despart indecis, FC Fălești și FCM Ungheni obțin victorii: rezultatele etapei a 3-a
Speranis și Sheriff-2 se despart indecis, FC Fălești și FCM Ungheni obțin victorii: rezultatele etapei a 3-a
Vineri în Liga 1 au avut loc patru meciuri ale etapei a 3-a. FC Sucleia - FCM Ungheni 0:3 Marcatori: Șobraneschi, 33 - 0:1, F.Cojocaru, 53 - 0:2, Leghezin, 82 (autogol) - 0:3. FC Sucl...
09.09.22
0
Au fost stabilite perechile din cadrul 1/16 de finală a Cupei Moldovei
Au fost stabilite perechile din cadrul 1/16 de finală a Cupei Moldovei
În urma meciurilor din cadrul 1/32 de finală au fpost stabilite perechile din cadrul 1/16 de finală: FC Visoca - FC Speranța Drochia FC Edineț - FC Iskra Rîbnița FCM Ungheni -...
08.09.22
6
Meciurile etapei a 4-a din Liga 1 au fost transferate pentru mijlocul lunii noiembrie
Meciurile etapei a 4-a din Liga 1 au fost transferate pentru mijlocul lunii noiembrie
Comitetul de Urgență al FMF a efectuat modificări în programul meciurilor din Liga 1, grupele A și B. În legătură cu participarea selecționatei Moldovei U19 la Campionatul European U-19, în perioada 14 - 28 septembrie...
08.09.22
1
Olimp - Speranța D 1:2 (rezumat video)
Olimp - Speranța D 1:2 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Olimp - Speranța D (1:2) din cadrul etapei a 2-a din Liga 1. Transmisiunile în direct și rezumatele meciurilor din Liga 1 sunt gratuite. Este necesa...
03.09.22
5
Calendarul sezonului
Faza 1, Grupa A
26.08.2022, Etapa 1
  • FC Sucleia - FC Fălești
    1:3
Faza 1, Grupa B
26.08.2022, Etapa 1
  • Olimp - Victoria
    1:3
Faza 1, Grupa A
27.08.2022, Etapa 1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    2:1
  • Speranis - FC Florești
    2:1
Faza 1, Grupa B
27.08.2022, Etapa 1
  • Speranța D - Spartanii
    3:0
Faza 1, Grupa A
02.09.2022, Etapa 2
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
  • FC Fălești - Speranis
    1:3
Faza 1, Grupa B
02.09.2022, Etapa 2
  • Spartanii - Real-Succes
    2:0
Faza 1, Grupa A
03.09.2022, Etapa 2
  • FCM Ungheni - FC Florești
    1:0
Faza 1, Grupa B
03.09.2022, Etapa 2
  • Victoria - FC Văsieni
    5:1
  • Olimp - Speranța D
    1:2
Faza 1, Grupa A
09.09.2022, Etapa 3
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    0:3
  • Speranis - Sheriff-2
    0:0
  • FC Florești - FC Fălești
    1:3
Faza 1, Grupa B
09.09.2022, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    2:2
Faza 1, Grupa B
10.09.2022, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • FC Văsieni - Spartanii
    1:2
Faza 1, Grupa A
30.09.2022, Etapa 5
  • Speranis - FCM Ungheni
    2:4
  • FC Florești - FC Sucleia
    3:1
Faza 1, Grupa B
30.09.2022, Etapa 5
  • FC Văsieni - Speranța D
    2:1
Faza 1, Grupa A
01.10.2022, Etapa 5
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, Grupa B
01.10.2022, Etapa 5
  • Real-Succes - Victoria
    1:7
  • Spartanii - Olimp
    2:1
Faza 1, Grupa B
04.10.2022, Etapa 1
  • Real-Succes - FC Văsieni
    1:3
Faza 1, Grupa A
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Florești - Speranis
    3:0
Faza 1, Grupa B
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Văsieni - Real-Succes
    1:6
  • Spartanii - Speranța D
    3:0
Faza 1, Grupa A
08.10.2022, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    1:1
  • FC Fălești - FC Sucleia
    2:1
Faza 1, Grupa B
08.10.2022, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    9:0
Faza 1, Grupa A
14.10.2022, Etapa 7
  • FC Florești - FCM Ungheni
    2:0
Faza 1, Grupa B
14.10.2022, Etapa 7
  • Real-Succes - Spartanii
    0:4
Faza 1, Grupa A
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    0:5
  • Speranis - FC Fălești
    2:4
Faza 1, Grupa B
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Văsieni - Victoria
    0:2
  • Speranța D - Olimp
    2:2
Faza 1, Grupa A
21.10.2022, Etapa 8
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    6:0
Faza 1, Grupa B
21.10.2022, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    2:0
Faza 1, Grupa A
22.10.2022, Etapa 8
  • FC Fălești - FC Florești
    1:2
  • Sheriff-2 - Speranis
    4:0
Faza 1, Grupa B
22.10.2022, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    1:0
  • Spartanii - FC Văsieni
    4:0
Faza 1, Grupa A
27.10.2022, Etapa 9
  • FC Florești - Sheriff-2
    1:0
Faza 1, Grupa A
28.10.2022, Etapa 9
  • Speranis - FC Sucleia
    6:1
Faza 1, Grupa B
28.10.2022, Etapa 9
  • Real-Succes - Speranța D
    2:1
Faza 1, Grupa A
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    4:1
Faza 1, Grupa B
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Văsieni - Olimp
    3:1
  • Spartanii - Victoria
    4:1
Faza 1, Grupa A
04.11.2022, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Speranis
    3:2
Faza 1, Grupa B
04.11.2022, Etapa 10
  • Victoria - Real-Succes
    7:0
  • Olimp - Spartanii
    0:4
Faza 1, Grupa A
05.11.2022, Etapa 10
  • FC Sucleia - FC Florești
    0:1
Faza 1, Grupa B
05.11.2022, Etapa 10
  • Speranța D - FC Văsieni
    0:1
Faza 1, Grupa A
08.11.2022, Etapa 10
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    4:1
Faza 1, Grupa A
13.11.2022, Etapa 4
  • FCM Ungheni - FC Fălești
    0:2
  • Sheriff-2 - FC Florești
    0:1
  • FC Sucleia - Speranis
    6:0
Faza 1, Grupa B
13.11.2022, Etapa 4
  • Olimp - FC Văsieni
    2:1
  • Victoria - Spartanii
    5:0
  • Speranța D - Real-Succes
    3:1
Faza 2, Grupa 1
17.03.2023, Etapa 1
  • FC Florești - Dacia Buiucani
    --:--
  • Spartanii - Dinamo-Auto
    --:--
  • Victoria - FC Fălești
    --:--
Faza 1, Grupa 2
17.03.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranța D
    --:--
  • Speranis - Olimp
    --:--
  • FC Văsieni - Sheriff-2
    --:--
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    --:--
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 1, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Florești
10
7
0
3
15:8
21
2. FC Fălești
10
6
1
3
22:16
19
3. Sheriff-2
10
5
3
2
28:6
18
4. FCM Ungheni
10
5
1
4
20:15
16
5. Speranis
10
3
1
6
17:27
10
6. FC Sucleia
10
1
0
9
10:40
3
Noul format de desfășurare al Super Ligii și Ligii 1 
Golgheteri
Maneacov (FC Fălești)
10
Ankudinov (Sheriff-2)
8 (1)
Dani (Speranis)
8 (1)
Porojniuc (FCM Ungheni)
7
Cemîrtan (FC Florești)
5 (1)
Gliga (Sheriff-2)
4
Hatman (Sheriff-2)
4 (1)
A.Stratan (FCM Ungheni)
4 (2)
FAZA 1, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Victoria
10
8
0
2
41:9
24
2. Spartanii
10
8
0
2
25:11
24
3. Speranța D
10
4
1
5
14:14
13
4. FC Văsieni
10
4
0
6
13:24
12
5. Olimp
10
2
2
6
12:28
8
6. Real-Succes
10
2
1
7
13:32
7
Noul format de desfășurare al Super Ligii și Ligii 1 
Golgheteri
Gh.Orbu (Victoria)
8 (2)
C.Cebotari (Victoria)
7
M.Stan (Victoria)
7 (1)
Șumchin (Spartanii)
7 (1)
Cricimari (Victoria)
6
Nzokou (Speranța D)
6 (3)
G.Spînu (Spartanii)
5
D.Calaraș (Olimp)
5 (1)
Molla (Victoria)
4
Koffi (Spartanii)
4
Bîrcă (FC Văsieni)
4
Trofan (Speranța D)
4 (1)