Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia 2021/22, Etapa 10

15 octombrie 2021, vineri
Sursa: Divizia-A.md
FCM Ungheni - Victoria 2:2
Goluri: Porojniuc, 19 - 1:0, Proca, 22 - 2:0, Gh.Orbu, 32 (pen) - 2:1, Gh.Orbu, 82 (pen) - 2:2
FCM Ungheni: Secrieru, G.Marjin, V.Marjin (D.Bejanu, 64), Proca, Lebădă (Barbacaru, 90), Arama, F.Cojocaru, O.Vatavu, Șoldan, Porojniuc, Șobraneschi
Rezerve: Zaharciuc, Iepuraș, Bîrzoi, D.Creangă, Nichiforov, C.Cebotaru, M.Rotaru
Victoria: Burac, Bonengue, M.Stan (Ciuntu, 54), Păscăluță (V.Negară, 68), Gh.Orbu, Tiron, A.Grosu (M.Popescu, 54), S.Bivol, I.Pavlov, Iu.Erhan, Daniliuc (Ceh, 68).
Rezerve: Vicol, Chiper
Arbitru: O.Pînzari. Ungheni, stadionul orîșenesc.

FC Sucleia - Iskra 1:0
Gol: Haruna, 24 - 1:0
FC Sucleia: I.Marcov, Arnaut, Calin (Șleahtițkii, 46), Cebanica, D.Reniță (Stamov, 90+2), Conteh, Abolaji, Koroma, Kouassi, Haruna, Lazarev.
Rezerve: Grozdev, Manastirli, Nichitov, Pilipenco, V.Marcov, Chioroglo.
Iskra: A.Cebotari, Terlețchii, Gherin, Bumbac, Tuluc, L.Iurcu (R.Beșeti, 67), A.Popovici, Ala, Turta, A.Ceban (D.Popovici, 49), Malțev.
Rezerve: -
Arbitru: I.Covtun. Ceadîr Lunga, stadionul orășenesc.

Sheriff-2 - Sporting 0:1
Gol: Cristioglo, 53 - 0:1
Sheriff-2: Savocica, Corneencov (A.Ivanov, 73), Gliga, N.Covali (Covalischii, 73), R.Scurtul (Pogreban, 73), Ignatov, Carmanov (Hatman, 56), Maracuța (Forov, 56), Picus, Pleșco, Seraf.Cojocari.
Rezerve: M.Cioban, V.Costin, Ichim, Cucereavenco.
Sporting: Coliba-Verde, D.Lungu, V.Gonța, Smîntînă, Cristioglo, C.Cebotari (Semcov, 46), A.Apostol, Cheltuitor (Roizman, 75), Mandiș, A.Cușnir, E.Avram.
Rezerve: Cerlat, P.Donțu, Garşinschi, Donia, Mirciu.
Eliminare: E.Avram (S), 84.
Arbitru: D.Ivlev. Tiraspol, Complexul Sportiv Sheriff.

Dacia Buiucani - Spartanii 5:0
Goluri: Postica, 23 - 1:0, I.Botnari, 28 - 2:0, A.Rusnac, 61 (pen) - 3:0, Gutium, 71 - 4:0, V.Bîtlan, 89 - 5:0
Dacia Buiucani: V.Dodon, D.Bivol (Harea, 75), V.Bîtlan, I.Botnari (V.Dumbrava, 75), R.Bejan, Cravcescu, Macovei, A.Rusnac, Postica (D.Pașa, 83), N.Namolovan (Nemerenco, 69), Gutium.
Rezerve: E.Valuța, G.Holban, V.Lupașco, Dosca, O.Martin.
Spartanii: Garanovschi (M.Popa, 66), I.Sandu, I.Mamaliga, Furdui, Drab (Adam, 46), Gurulea (Onofrei, 35), Şumchin, Murovanîi (N.Cebotari-jun., 46), D.Guştiuc, V.Cojocaru, M.Calincov (Burlacu, 66).
Rezerve: Nazari.
Arbitru: V.Banari. Chișinău, stadionul Joma Arena.
Calendarul sezonului
Faza 1, Grupa A
26.08.2022, Etapa 1
  • FC Sucleia - FC Fălești
    1:3
Faza 1, Grupa B
26.08.2022, Etapa 1
  • Olimp - Victoria
    1:3
Faza 1, Grupa A
27.08.2022, Etapa 1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    2:1
  • Speranis - FC Florești
    2:1
Faza 1, Grupa B
27.08.2022, Etapa 1
  • Speranța D - Spartanii
    3:0
Faza 1, Grupa A
02.09.2022, Etapa 2
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
  • FC Fălești - Speranis
    1:3
Faza 1, Grupa B
02.09.2022, Etapa 2
  • Spartanii - Real-Succes
    2:0
Faza 1, Grupa A
03.09.2022, Etapa 2
  • FCM Ungheni - FC Florești
    1:0
Faza 1, Grupa B
03.09.2022, Etapa 2
  • Victoria - FC Văsieni
    5:1
  • Olimp - Speranța D
    1:2
Faza 1, Grupa A
09.09.2022, Etapa 3
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    0:3
  • Speranis - Sheriff-2
    0:0
  • FC Florești - FC Fălești
    1:3
Faza 1, Grupa B
09.09.2022, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    2:2
Faza 1, Grupa B
10.09.2022, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • FC Văsieni - Spartanii
    1:2
Faza 1, Grupa A
30.09.2022, Etapa 5
  • Speranis - FCM Ungheni
    2:4
  • FC Florești - FC Sucleia
    3:1
Faza 1, Grupa B
30.09.2022, Etapa 5
  • FC Văsieni - Speranța D
    2:1
Faza 1, Grupa A
01.10.2022, Etapa 5
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, Grupa B
01.10.2022, Etapa 5
  • Real-Succes - Victoria
    1:7
  • Spartanii - Olimp
    2:1
Faza 1, Grupa B
04.10.2022, Etapa 1
  • Real-Succes - FC Văsieni
    1:3
Faza 1, Grupa A
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Florești - Speranis
    3:0
Faza 1, Grupa B
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Văsieni - Real-Succes
    1:6
  • Spartanii - Speranța D
    3:0
Faza 1, Grupa A
08.10.2022, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    1:1
  • FC Fălești - FC Sucleia
    2:1
Faza 1, Grupa B
08.10.2022, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    9:0
Faza 1, Grupa A
14.10.2022, Etapa 7
  • FC Florești - FCM Ungheni
    2:0
Faza 1, Grupa B
14.10.2022, Etapa 7
  • Real-Succes - Spartanii
    0:4
Faza 1, Grupa A
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    0:5
  • Speranis - FC Fălești
    2:4
Faza 1, Grupa B
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Văsieni - Victoria
    0:2
  • Speranța D - Olimp
    2:2
Faza 1, Grupa A
21.10.2022, Etapa 8
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    6:0
Faza 1, Grupa B
21.10.2022, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    2:0
Faza 1, Grupa A
22.10.2022, Etapa 8
  • FC Fălești - FC Florești
    1:2
  • Sheriff-2 - Speranis
    4:0
Faza 1, Grupa B
22.10.2022, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    1:0
  • Spartanii - FC Văsieni
    4:0
Faza 1, Grupa A
27.10.2022, Etapa 9
  • FC Florești - Sheriff-2
    1:0
Faza 1, Grupa A
28.10.2022, Etapa 9
  • Speranis - FC Sucleia
    6:1
Faza 1, Grupa B
28.10.2022, Etapa 9
  • Real-Succes - Speranța D
    2:1
Faza 1, Grupa A
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    4:1
Faza 1, Grupa B
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Văsieni - Olimp
    3:1
  • Spartanii - Victoria
    4:1
Faza 1, Grupa A
04.11.2022, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Speranis
    3:2
Faza 1, Grupa B
04.11.2022, Etapa 10
  • Victoria - Real-Succes
    7:0
  • Olimp - Spartanii
    0:4
Faza 1, Grupa A
05.11.2022, Etapa 10
  • FC Sucleia - FC Florești
    0:1
Faza 1, Grupa B
05.11.2022, Etapa 10
  • Speranța D - FC Văsieni
    0:1
Faza 1, Grupa A
08.11.2022, Etapa 10
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    4:1
Faza 1, Grupa A
13.11.2022, Etapa 4
  • FCM Ungheni - FC Fălești
    0:2
  • Sheriff-2 - FC Florești
    0:1
  • FC Sucleia - Speranis
    6:0
Faza 1, Grupa B
13.11.2022, Etapa 4
  • Olimp - FC Văsieni
    2:1
  • Victoria - Spartanii
    5:0
  • Speranța D - Real-Succes
    3:1
Faza 2, Grupa 1
10.03.2023, Etapa 1
  • Spartanii - Dinamo-Auto
    1:1
Faza 2, Grupa 2
10.03.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranța D
    1:4
  • FC Văsieni - Sheriff-2
    2:1
Faza 2, Grupa 1
11.03.2023, Etapa 1
  • FC Florești - Dacia Buiucani
    0:0
  • Victoria - FC Fălești
    3:1
Faza 2, Grupa 2
11.03.2023, Etapa 1
  • Speranis - Olimp
    2:1
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    0:1
Faza 2, Grupa 1
17.03.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Victoria
    1:2
  • FC Florești - Spartanii
    4:0
Faza 2, Grupa 2
17.03.2023, Etapa 2
  • Olimp - FC Văsieni
    1:2
  • Real-Succes - Speranis
    2:1
Faza 2, Grupa 1
18.03.2023, Etapa 2
  • Dacia Buiucani - FC Fălești
    3:1
Faza 2, Grupa 2
18.03.2023, Etapa 2
  • Speranța D - FC Sucleia
    1:2
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    4:0
Faza 2, Grupa 1
23.03.2023, Etapa 3
  • Victoria - FC Florești
    1:2
Faza 2, Grupa 1
31.03.2023, Etapa 3
  • FC Fălești - Dinamo-Auto
    1:8
Faza 2, Grupa 2
31.03.2023, Etapa 3
  • Speranis - Speranța D
    6:1
  • FC Văsieni - Real-Succes
    4:4
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    1:5
Faza 2, Grupa 1
01.04.2023, Etapa 3
  • Spartanii - Dacia Buiucani
    0:5
Faza 2, Grupa 2
01.04.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Olimp
    0:4
Faza 2, Grupa 1
07.04.2023, Etapa 4
  • FC Florești - FC Fălești
    7:0
Faza 2, Grupa 2
07.04.2023, Etapa 4
  • Olimp - FC Sucleia
    1:1
  • Real-Succes - FCM Ungheni
    0:3
  • Speranis - FC Văsieni
    2:1
Faza 2, Grupa 1
08.04.2023, Etapa 4
  • Dacia Buiucani - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 2, Grupa 2
08.04.2023, Etapa 4
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:3
Faza 2, Grupa 1
09.04.2023, Etapa 4
  • Spartanii - Victoria
    4:1
Faza 2, Grupa 1
14.04.2023, Etapa 5
  • Victoria - Dacia Buiucani
    1:5
  • FC Fălești - Spartanii
    1:5
Faza 2, Grupa 2
14.04.2023, Etapa 5
  • FC Sucleia - Real-Succes
    2:1
  • Sheriff-2 - Olimp
    6:1
Faza 2, Grupa 1
15.04.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - FC Florești
    2:0
Faza 2, Grupa 2
15.04.2023, Etapa 5
  • FC Văsieni - Speranța D
    1:2
  • FCM Ungheni - Speranis
    0:3
Faza 2, Grupa 1
21.04.2023, Etapa 6
  • Dacia Buiucani - FC Florești
    2:0
  • Dinamo-Auto - Spartanii
    2:0
  • FC Fălești - Victoria
    1:5
Faza 2, Grupa 2
22.04.2023, Etapa 6
  • Speranța D - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - Sheriff-2
    0:4
  • Speranis - FC Sucleia
    7:0
  • FC Văsieni - FCM Ungheni
    5:2
Faza 2, Grupa 2
28.04.2023, Etapa 7
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:1
  • FC Sucleia - FC Văsieni
    2:3
  • Sheriff-2 - Speranis
    1:1
  • Olimp - Real-Succes
    0:1
Faza 2, Grupa 1
29.04.2023, Etapa 7
  • FC Fălești - Dacia Buiucani
    0:5
  • Victoria - Dinamo-Auto
    0:2
  • Spartanii - FC Florești
    1:2
Faza 2, Grupa 1
03.05.2023, Etapa 8
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    2:0
  • FC Florești - Victoria
    3:1
  • Dinamo-Auto - FC Fălești
    6:2
Faza 2, Grupa 1
06.05.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Dacia Buiucani
    0:0
  • FC Fălești - FC Florești
    1:3
  • Victoria - Spartanii
    1:3
Play-off
06.05.2023, Runda 1
  • Speranis - Speranța D
    4:0
  • FC Văsieni - FC Sucleia
    6:1
Faza 2, Grupa 1
10.05.2023, Etapa 10
  • Dacia Buiucani - Victoria
    3:1
  • Spartanii - FC Fălești
    3:1
  • FC Florești - Dinamo-Auto
    2:0
Play-off
14.05.2023, 1/4 de finală
  • Spartanii - Real-Succes
    7:1
  • Dinamo-Auto - Speranis
    1:1
  • FC Florești - FC Văsieni
    2:0
  • Victoria - FC Fălești
    6:2
Play-off
19.05.2023, 1/2 de finală
  • Dinamo-Auto - Spartanii
    2:0
  • FC Florești - Victoria
    2:2
Play-off
24.05.2023, Finala
  • Dinamo-Auto - Victoria
    5:1
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 2, GRUPA 1
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Dacia Buiucani
10
8
2
0
26:3
26
2. FC Florești
10
7
1
2
23:8
22
3. Dinamo-Auto
10
5
2
3
22:9
17
4. Spartanii
10
4
1
5
17:20
13
5. Victoria
10
3
0
7
16:25
9
6. FC Fălești
10
0
0
10
9:48
0
Noul format de desfășurare al Super Ligii și Ligii 1 
Golgheteri
Solodovnicov (FC Florești)
9
I.Botnari (Dacia Buiucani)
7
Ndukwe (Dinamo-Auto)
7 (1)
Demian (Dacia Buiucani)
6 (1)
Koffi (Spartanii)
4
Golovatîi (FC Fălești)
4
Gh.Orbu (Victoria)
4 (1)
M.Stan (Victoria)
4 (2)
Molla (Victoria)
3
P.Nazari (Spartanii)
3
Maneacov (FC Fălești)
3
Gutium (Dacia Buiucani)
3
Cemîrtan (FC Florești)
3
Kings (Dinamo-Auto)
3
Mboula (Dinamo-Auto)
3
Șumchin (Spartanii)
3 (1)
FAZA 2, GRUPA 2
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Sheriff-2
7
5
1
1
24:5
16
2. Speranis
7
5
1
1
22:6
16
3. FC Văsieni
7
4
1
2
18:14
13
4. FC Sucleia
7
3
1
3
9:18
10
5. Speranța D
7
3
1
3
10:14
10
6. Real-Succes
7
2
1
4
9:18
7
7. Olimp
7
1
2
4
9:13
5
8. FCM Ungheni
7
1
0
6
5:18
3
Noul format de desfășurare al Super Ligii și Ligii 1 
Golgheteri
Iavorschi (Speranis)
8
Pogreban (Sheriff-2)
6
Porojniuc (Speranis)
5
Tiron (Real-Succes)
4
M.Țaranu (Speranis)
4
Ad.Rusu (FC Văsieni)
4
Noroc (Speranța D)
4 (1)
Golubev (FC Sucleia)
3
D.Calaraș (Olimp)
3
Gliga (Sheriff-2)
3
D.Boțan (Sheriff-2)
3
А.Olaru (FC Văsieni)
3
S.Mihailovschi (FC Văsieni)
3