Noutăți
Concursul Pronosticurilor

FC Sireți continuă seria fără victorii, Real-Succes și Iskra se despart la egalitate: rezultatele etapei 6 din Divizia A (se actualizează)

12 septembrie 2020, simbata
Sursa: Divizia-A.md
Astăzi în Divizia A s-a disputat trei meciuri din cadrul etapei a 6-a.

Vă reamintim că toate meciurile Diviziei A din acest sezon sunt transmise în direct de către platforma MyCujoo. Un meci în fiecare etapă este transmis gratis, restul – contra sumei de 1,50 €, iar abonamentul pentru vizionarea tuturor meciurilor pînă la finele anului 2020 costă doar 9€ euro. Mai multe detalii – găsiți accesînd acest link.

Real-Succes - Iskra 1:1
Goluri
: Gafina, 31 - 0:1, Manole, 50 - 1:1
În minutul 30 Gafina (I) a rătat un penalty (portar)
Real-Succes: Garanovschi, A.Lavric, M.Ștefan, Zămosteanu, Chele, N.Moraru, Castraveț, Hatman, Garganciuc (Guiban, 75), Manole, Moisei (Mînăscurtă, 75).
Rezerve: Gh.Cazacu, Buiuclî, Țîra, Chilian, A.Ursu, Axenti, Șavga.
Iskra: Sîrghi, D.Rassulov (V.Cușnir, 81), Ceh, Gafina, Diaconu, Bumbac (Dum.Graur, 67), Bîcicov (A.Ceban, 67), Roizman (A.Lupașco, 71), Tuluc, Reznic, Malțev.
Rezerve: Parandiuc, Latîșov, Elțov.
Arbitru: G.Dandeș. Chișinău, stadion Real-Succes.

FC Sireți - Grănicerul 0:2
Gol:
Dobrovinschi, 9 - 0:1, Ovseannicov, 90+2 - 0:2.
FC Sireți: Slavinschi, Ermurachi, Gologan (Bețivu, 67), Pojoga (Iu.Bursuc, 46), Serbușca, O.Șoimu (Badea, 67), R.Beșeti (Mihei, 56), Sula, Știrbu, S.Epureanu, Casim (Meleca, 51).
Rezerve: An.Popovici.
Grănicerul: Cristofovici, Carabulea, Orlov, Cheptenari (Sinegur, 78), Colbasiuc (Calistru, 63), G.Ovseannicov, Pîslari, Dobrovinschi, Cernîh (Găicean, 71), Hovanschii, Grijuc.
Rezerve: Usatenco, Tașco, Ghen.Boghiu, Gafinciuc, Dan.Caras.
Arbitru: A.Cuzeac. Sireți, stadion sătesc.

Speranța D - Victoria 1:0
Gol
: M.Țurcan, 57 - 1:0.
În minutul 14 Speranța a rătat un penalty (portar)
Speranța D: Nicolaev, Tomac, M.Țurcan, Vas.Noroc (Dorogan, 87), Vîlcu, Conea, Laevschi (V.Lisa, 83), Cernișov (T.Mocanu, 46), Stînga, Viţu, S.Cojocari.
Rezerve: Chiaburu, Polivaniuc, M.Țurcanu, Borşci, A.Maxim, Ursachilă.
Victoria: Vicol, Bordianu, Petrascu (Tonu, 46), Cheltuitor, Gh.Orbu (Curchi, 53), Tiron, S.Bivol, D.Covali (Șonţovoi, 46), Frecațel (Ala, 46), Iancioglo, R.Jalbă (Butucel, 57).
Rezerve: Conica, Valuța.
Arbitru: N.Murzac. Drochia, stadion orășenesc.
s
12.09.2020
19:56

Никола лучший в Дрокии

2021
12.09.2020
18:49

Но до этого же 3 проиграли.

&&&
12.09.2020
18:25

МДа! у Искры вместо воспитанников играют одни молдовани и старики , пора бы своих выставлять в основу ! А то уже пенальти забить не могут

Junior
12.09.2020
18:14

Что за заголовок? "Виктория" ОПЯТЬ проиграла? Прошлую они выйграли 9:0!

Fan FMF
12.09.2020
17:59

Golul la Real Succes, Manole Marius a înscris!

FAN
12.09.2020
17:55

BRAVOOO...SPERANTA....!!!

Klose
12.09.2020
17:42

Все голы вчера забили, на сегодня не осталось у команд :) Даже пенали не могут забить.

Autor
Comentarii
Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
    0:3
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    1:0
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
    3:1
  • Tighina - Olimp
    1:0
  • FC Sireți - Spartanii
    0:4
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
    1:1
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
    0:1
  • Iskra - FC Sucleia
    4:1
  • FC Bălți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sireți
    2:0
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
    7:2
  • FC Fălești - Victoria
    3:2
  • Spartanii - Speranța D
    2:0
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
    1:7
  • Grănicerul - FC Fălești
    2:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:1
  • FC Sucleia - FC Bălți
    1:3
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
    1:2
  • Speranța D - Tighina
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    2:4
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    1:1
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:1
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    3:1
  • Spartanii - Grănicerul
    0:1
  • Tighina - Victoria
    3:1
  • FC Sireți - Speranța D
    2:3
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    6:1
  • Sheriff-2 - Spartanii
    0:0
  • FC Bălți - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - FC Fălești
    4:2
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    9:0
  • Grănicerul - Tighina
    0:4
  • Real-Succes - Cahul-2005
    1:3
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    0:2
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
    3:1
  • Tighina - Sheriff-2
    0:1
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    1:1
  • FC Sireți - Grănicerul
    0:2
  • Speranța D - Victoria
    1:0
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    0:1
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    8:0
  • FC Sucleia - Tighina
    2:2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    2:2
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    1:4
  • Iskra - FC Fălești
    3:1
  • FC Bălți - Real-Succes
    4:2
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    0:0
  • Spartanii - Iskra
    4:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:1
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
    0:0 HT
  • Tighina - Cahul-2005
    0:0 HT
  • FC Sireți - FC Sucleia
    0:4 HT
  • Victoria - Grănicerul
    0:0 HT
02.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    15:00
  • FC Sucleia - Speranța D
    15:00
  • Iskra - Tighina
    15:00
03.10.2020, Etapa 9
  • Sheriff-2 - Victoria
    15:00
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    15:00
  • FC Bălți - Spartanii
    15:00
  • Real-Succes - FC Fălești
    15:00
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    15:00
  • Victoria - FC Sucleia
    15:00
  • Grănicerul - Sheriff-2
    15:00
10.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    15:00
  • Tighina - FC Bălți
    15:00
  • FC Sireți - Iskra
    15:00
  • Speranța D - Cahul-2005
    15:00
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
    15:00
  • Iskra - Speranța D
    15:00
  • FC Fălești - Spartanii
    15:00
17.10.2020, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Olimp
    15:00
  • Cahul-2005 - Victoria
    15:00
  • FC Bălți - FC Sireți
    15:00
  • Real-Succes - Tighina
    15:00
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    15:00
  • Speranța D - FC Bălți
    15:00
  • Victoria - Iskra
    15:00
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
    15:00
  • FC Sireți - Real-Succes
    15:00
  • Grănicerul - Cahul-2005
    15:00
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    15:00
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
    15:00
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sireți
    15:00
  • Spartanii - Tighina
    15:00
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    15:00
  • FC Bălți - Victoria
    15:00
  • Real-Succes - Speranța D
    15:00
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    14:00
  • Spartanii - FC Sireți
    14:00
  • FC Fălești - Speranța D
    14:00
07.11.2020, Etapa 14
  • Real-Succes - Victoria
    14:00
  • FC Bălți - Grănicerul
    14:00
  • Iskra - Sheriff-2
    14:00
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    14:00
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
    14:00
  • Grănicerul - Real-Succes
    14:00
  • Victoria - FC Fălești
    14:00
14.11.2020, Etapa 15
  • Cahul-2005 - Olimp
    14:00
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    14:00
  • Speranța D - Spartanii
    14:00
  • FC Sireți - Tighina
    14:00
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    13:00
  • Tighina - Speranța D
    13:00
  • FC Fălești - Grănicerul
    13:00
21.11.2020, Etapa 16
  • Real-Succes - Sheriff-2
    13:00
  • Spartanii - Victoria
    13:00
  • FC Bălți - FC Sucleia
    13:00
  • Iskra - Cahul-2005
    13:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Case de pariuri recomandate
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
7
7
0
0
17:4
21
2. Spartanii
8
5
2
1
22:7
17
3. Sheriff-2
8
5
2
1
15:4
17
4. Tighina
7
5
1
1
15:5
16
5. Speranța D
8
5
1
2
16:10
16
6. Cahul-2005
7
4
1
2
21:10
13
7. FC Sucleia
7
3
1
3
11:14
10
8. Grănicerul
7
3
0
4
7:15
9
9. Iskra
8
2
2
4
13:14
8
10. Olimp
8
2
2
4
8:13
8
11. Real-Succes
8
1
3
4
13:14
6
12. Victoria
7
1
1
5
15:19
4
13. FC Fălești
7
1
0
6
9:26
3
14. FC Sireți
7
0
0
7
3:30
0
Golgheteri
Onofrei (Spartanii)
8
Șumchin (Cahul-2005)
6
Stancev (Cahul-2005)
6
E.Țiverenco (Tighina)
6
Cheltuitor (Victoria)
5
A.Popovici (Spartanii)
5
Țîgîrlaș (FC Bălți)
5
M.Țurcan (Speranța D)
5
Noroc (Speranța D)
5
Seraf.Cojocari (Sheriff-2)
4
Manole (Real-Succes)
4 (1)