Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Spartanii a prelungit seria fără înfrîngeri pînă la 6 meciuri, Victoria pînă la 5: rezultatele etapei 6

10 septembrie 2021, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Astăzi în Divizia A au avut loc două meciuri ale etapei a 6-a.

Vă reamintim că toate meciurile Diviziei A din acest sezon sunt transmise în direct de către platforma MyCujoo. Сostul unui meci - 30 MDL ori puteți cumpăra un abonament pentru toate meciurile până la sfârșitul anului 2021 (84 de jocuri) cu 295 de lei. Mai multe detalii – găsiți accesînd acest link.

Victoria - Olimp 3:2
Marcatori: Molla, 11 - 1:0, Păscăluță, 24 - 2:0, Borovschi, 52 - 2:1, D.Calaraş, 75 - 2:2, M.Stan, 76 - 3:2
Victoria: Burac (Vicol, 60), Bonengue, M.Stan, Păscăluță, Gh.Orbu (M.Popescu, 75), A.Grosu (I.Pavlov, 65), S.Bivol, V.Rassulov (Tiron, 60), Ceh, Iu.Erhan (V.Negară, 60), Molla.
Rezerve: Cheptine, Chiper, Daniliuc.
Olimp: Cîlcic, S.Dobrioglo (Covricov, 33), Bargan, Borovschi (Cara, 57), Haritov, Gaidarji, Botnarenco (Rostokin, 33), V.Dobrioglo, Piron, M.Uzun, D.Calaraş.
Rezerve: Stoinov, Gagauz.
Eliminare: Haritov, 89
Arbitru: G.Dandeș. Chișinău, stadion Joma Arena.

FC Sucleia - Spartanii 0:1
Marcator: Onofrei, 39 - 0:1
FC Sucleia: Marcov, Calin, Cebanica, Conteh, Gohou, Manastirli, Abolaji, Abolaji, Marcov, Koroma, Kouassi, Șleahtițkii.
Rezerve: Grozdev, Stamov, Pilipenco, Chioroglo, F.Bogdanov, Lazarev.
Spartanii: M.Popa, I.Mamaliga, Furdui, Gurulea, Adam, Onofrei, D.Guştiuc, V.Cojocaru, V.Bejenari, Brînzaniuc, Moşneaga.
Rezerve: I.Sandu, Burlacu, Drab, Şumchin, Murovanîi, M.Calincov, N.Cebotari-jun., V.Beșeti, Nazari.
Arbitru: A.Breguța. Chișinău, Ceadîr Lunga, stadionul orășenesc t.s. Ceadîr-Lunga.
Стас Чадыр-Лунга
11.09.2021
20:05

45177.Не факт что получат ,кто знает что будет с составами.....А на сегодняшний день вот именно что Я отталкивался от таблицы и амбиций команд .Что сказать ,повторюсь с такой игрой очень слабо и ловить в НД нечего...

Маймун
11.09.2021
15:59

Дандиш молодец, надо было всех выгнать этих комратских, чадыр- сила !!! ФМФ, у нас в Чадыре следующая игра- дерби, дандиша обязательно назначить, у него есть опыт с комратом справляться, он всё равно в Кишинёв через Чадыр ездит уже давно!!!

45177
11.09.2021
13:55

на выезде получат полную торбу

45177
11.09.2021
13:53

Стасик посмотри в таблицу и узбагойся

Стас Чадыр-Лунга
11.09.2021
03:31

Молодцы Суклея.Спартаний ни о чём))))) Какая Националка с детьми 2005 года не могут справится.Ели ноги унесли...

FAN
11.09.2021
01:38

FORTA VICTORIAAAA....!!!

Сергей К.
11.09.2021
01:35

Щас 3-3 будет

Сила в правде
11.09.2021
00:51

Гагаузы камбэк будет? Слабенько, хотя и соперники посложнее пошли.

Стас Чадыр-Лунга
11.09.2021
00:42

Вперёд Суклея!

Гепатит
10.09.2021
23:10

Вперёд Олимп!!!

Inkognito
10.09.2021
22:53

Succes Victoria?

Calendarul sezonului
Liga 1 2022/23, Grupa A
26.08.2022, Etapa 1
  • FC Sucleia - FC Fălești
    17:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
26.08.2022, Etapa 1
  • Olimp - Victoria
    17:00
  • Real-Succes - FC Văsieni
    17:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
27.08.2022, Etapa 1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    17:00
  • Speranis - FC Florești
    17:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
27.08.2022, Etapa 1
  • Speranța D - Spartanii
    17:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
02.09.2022, Etapa 2
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    17:00
  • FC Fălești - Speranis
    17:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
02.09.2022, Etapa 2
  • Spartanii - Real-Succes
    17:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
03.09.2022, Etapa 2
  • FCM Ungheni - FC Florești
    17:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
03.09.2022, Etapa 2
  • Victoria - FC Văsieni
    17:00
  • Olimp - Speranța D
    17:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
09.09.2022, Etapa 3
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    17:00
  • Speranis - Sheriff-2
    17:00
  • FC Florești - FC Fălești
    17:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
09.09.2022, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    17:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
10.09.2022, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    17:00
  • FC Văsieni - Spartanii
    17:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
16.09.2022, Etapa 4
  • FCM Ungheni - FC Fălești
    16:00
  • Sheriff-2 - FC Florești
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
16.09.2022, Etapa 4
  • Olimp - FC Văsieni
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
17.09.2022, Etapa 4
  • FC Sucleia - Speranis
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
17.09.2022, Etapa 4
  • Victoria - Spartanii
    16:00
  • Speranța D - Real-Succes
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
30.09.2022, Etapa 5
  • Speranis - FCM Ungheni
    16:00
  • FC Florești - FC Sucleia
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
30.09.2022, Etapa 5
  • FC Văsieni - Speranța D
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
01.10.2022, Etapa 5
  • FC Fălești - Sheriff-2
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
01.10.2022, Etapa 5
  • Real-Succes - Victoria
    16:00
  • Spartanii - Olimp
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Florești - Speranis
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Văsieni - Real-Succes
    15:00
  • Spartanii - Speranța D
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
08.10.2022, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sucleia
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
08.10.2022, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
14.10.2022, Etapa 7
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    15:00
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
14.10.2022, Etapa 7
  • Real-Succes - Spartanii
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
15.10.2022, Etapa 7
  • Speranis - FC Fălești
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Văsieni - Victoria
    15:00
  • Speranța D - Olimp
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
21.10.2022, Etapa 8
  • FC Fălești - FC Florești
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
21.10.2022, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
22.10.2022, Etapa 8
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    14:00
  • Sheriff-2 - Speranis
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
22.10.2022, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    14:00
  • Spartanii - FC Văsieni
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
28.10.2022, Etapa 9
  • Speranis - FC Sucleia
    14:00
  • FC Florești - Sheriff-2
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
28.10.2022, Etapa 9
  • Real-Succes - Speranța D
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Văsieni - Olimp
    14:00
  • Spartanii - Victoria
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
04.11.2022, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Speranis
    13:00
  • FC Sucleia - FC Florești
    13:00
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
04.11.2022, Etapa 10
  • Victoria - Real-Succes
    13:00
  • Speranța D - FC Văsieni
    13:00
  • Olimp - Spartanii
    13:00
Calendarul sezonului
Conferința