Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Victoria ratează victoria în minutul 94, africanii de la Sucleia înving Sheriff-2 în Tiraspol: rezultatele etapei 12 din Divizia A (actualizat)

23 octombrie 2020, vineri
Sursa: Divizia-A.md

Astăzi în Divizia A s-au disputat trei meciuri ale etapei a 12-a.

Vă reamintim că toate meciurile Diviziei A din acest sezon sunt transmise în direct de către platforma MyCujoo. Un meci în fiecare etapă este transmis gratis, restul – contra sumei de 1,50 €, iar abonamentul pentru vizionarea tuturor meciurilor pînă la finele anului 2020 costă doar 9€ euro. Mai multe detalii – găsiți accesîndacest link.

Olimp - Spartanii 2:3
Goluri
: I.Borș, 24 - 0:1, Borovschi, 51 - 1:1, Lisu, 55 - 1:2, Borovschi, 61 - 2:2, M.Stan, 63 - 2:3
Olimp: Cîlcic, Sinkovskii, Gagauz, Borovschi, S.Gheorghiev, Gargalîc, Gaidarji, Apostolov, Botnarenco, Pulucciu (F.Uzun, 85), Covricov (M.Uzun, 37, Bolgar, 68, N.Uzun, 85).
Rezerve: Ozdemir.
Spartanii: Galac, Andr.Prepelița, I.Borș, V.Beșeti (A.Mămăligă, 82), Furdui, M.Stan, V.Cojocaru, Onofrei, Lisu, N.Cebotari-jun., Coda (Rotaru, 68, Adam, 85).
Rezerve: -
Arbitru: G.Dandeș. Ceadîr-Lunga, stadion orășenesc.

Victoria - Iskra 3:3
Goluri
: S.Valuța, 4 - 1:0, Pavlov, 12 - 2:0, L.Iurcu, 20 - 2:1, L.Iurcu, 21 - 2:2, Iancioglo, 34 - 3:2, Latîșov, 94 - 3:3.
Victoria: Conica, Bordianu, Tofilat (Butucel, 30), Gh.Orbu, S.Valuța (Cheltuitor, 63), S.Bivol, Frecațel, Iancioglo (D.Covali, 73), I.Pavlov, Curchi, R.Jalbă.
Rezerve: Vicol, N.Ursachi, Șonţovoi, Ala, I.Ursachi.
Iskra: Sîrghi, D.Rassulov, V.Cușnir, Diaconu (Ceh, 62), A.Ceban, L.Iurcu (Reznic, 62), Roizman (A.Lupașco, 46), Mirciu, Latîșov, Dum.Graur (Bumbac, 46), Tuluc.
Rezerve: Parandiuc.
Arbitru: A.Diordiev. Chișinău, stadion "Joma Arena".

Sheriff-2 - FC Sucleia 0:3
Goluri
: Godday, 77 - 0:1, Conteh, 85 - 0:2, Kouassi, 90+3 (pen) - 0:3
Sheriff-2: Samoilenco, Danilov (T.Gheorghiu, 63), Corneencov (Murovanîi, 46), Gliga (Gradinar, 72), N.Covali, Macalici, Cesnocov, Ignatov, Pleșco, Picus, Seraf.Cojocari.
Rezerve: M.Cioban, Procopişen, Cucereavenco, Ichim.
FC Sucleia: R.Istrati, Digori, Burlac, M.Isah, Conteh, Godday (Mezerniuc, 88), John, Kouassi, Iordachi (Nicolaiciuc, 80), Verebceanu, Arnaut.
Rezerve: A.Colibaba, Cimpoeș.
Arbitru: D.Luca. Tiraspol, Complexul Sportiv Sheriff.

Стас
23.10.2020
20:25

Поздравления и привет менеджменту Суклеи!

Гаскойн
23.10.2020
20:17

Пламенный привет менеджменту Шерифа.

Abcd
«Atenție! Posibil acest utilizator a scris comentarii folosind mai multe nick-uri: 1234567»
23.10.2020
20:02

Slava ,teai patat cu comentul tau,la voi toate meciurile se joaca la canora

1234567
«Atenție! Posibil acest utilizator a scris comentarii folosind mai multe nick-uri: Abcd»
23.10.2020
20:01

Sucleia a jucat tot meciul in 10 jucători,din cauza ca federatia doarme si nu pot numara cartonașele galbene,2 jucatori care nau primit avertizariin turul precedent,au fost suspendati pt acest meci, bravo Sucleia

Doom
23.10.2020
16:57

Однако Суклея молодцы.

Slavunea
23.10.2020
15:53

Slava eti un pistolet si impushkate)))

Slava
23.10.2020
15:39

Meciul Victoriei e clar aranjat, fac cred in asa fel ca la pauză sa conduca si la final sa piardă, totodată cu multe goluri , cota sa fie mai mare

Pfff
23.10.2020
15:27

20 минута 2-1 , 20 минута 2-2? Wtf?

Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
  • Sheriff-2 - Iskra
  • FC Sucleia - Cahul-2005
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
  • Tighina - Olimp
  • FC Sireți - Spartanii
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
  • Iskra - FC Sucleia
  • FC Bălți - Sheriff-2
  • Tighina - FC Sireți
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
  • FC Fălești - Victoria
  • Spartanii - Speranța D
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
  • Grănicerul - FC Fălești
  • Sheriff-2 - Real-Succes
  • FC Sucleia - FC Bălți
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
  • Speranța D - Tighina
  • Iskra - Cahul-2005
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
  • Real-Succes - FC Sucleia
  • FC Fălești - Sheriff-2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
  • Spartanii - Grănicerul
  • Tighina - Victoria
  • FC Sireți - Speranța D
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
  • Sheriff-2 - Spartanii
  • FC Bălți - Iskra
  • FC Sucleia - FC Fălești
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
  • Grănicerul - Tighina
  • Real-Succes - Cahul-2005
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
  • Tighina - Sheriff-2
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
  • FC Sireți - Grănicerul
  • Speranța D - Victoria
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
  • Sheriff-2 - FC Sireți
  • FC Sucleia - Tighina
  • Cahul-2005 - Spartanii
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
  • Iskra - FC Fălești
  • FC Bălți - Real-Succes
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
  • Spartanii - Iskra
  • Speranța D - Sheriff-2
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
  • Tighina - Cahul-2005
  • FC Sireți - FC Sucleia
  • Victoria - Grănicerul
02.10.2020, Etapa 9
  • FC Sucleia - Speranța D
  • Iskra - Tighina
  • Sheriff-2 - Victoria
03.10.2020, Etapa 9
  • Cahul-2005 - FC Sireți
  • FC Bălți - Spartanii
  • Real-Succes - FC Fălești
04.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
  • Victoria - FC Sucleia
  • Grănicerul - Sheriff-2
10.10.2020, Etapa 10
  • Tighina - FC Bălți
  • FC Sireți - Iskra
  • Speranța D - Cahul-2005
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
  • Iskra - Speranța D
  • FC Fălești - Spartanii
  • Sheriff-2 - Olimp
17.10.2020, Etapa 11
  • Cahul-2005 - Victoria
  • Real-Succes - Tighina
20.10.2020, Etapa 11
  • FC Bălți - FC Sireți
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
  • Victoria - Iskra
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
  • Speranța D - FC Bălți
  • FC Sireți - Real-Succes
  • Grănicerul - Cahul-2005
27.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
  • FC Fălești - FC Sireți
  • Spartanii - Tighina
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
  • FC Bălți - Victoria
  • Real-Succes - Speranța D
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
  • Spartanii - FC Sireți
  • Iskra - Sheriff-2
07.11.2020, Etapa 14
  • FC Fălești - Speranța D
  • Real-Succes - Victoria
  • FC Bălți - Grănicerul
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
  • Grănicerul - Real-Succes
  • Victoria - FC Fălești
  • Cahul-2005 - Olimp
  • Sheriff-2 - FC Bălți
14.11.2020, Etapa 15
  • FC Sireți - Tighina
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
  • FC Fălești - Grănicerul
  • Real-Succes - Sheriff-2
21.11.2020, Etapa 16
  • Tighina - Speranța D
  • Spartanii - Victoria
  • FC Bălți - FC Sucleia
  • Cahul-2005 - Iskra
28.11.2020, Etapa 15
  • Speranța D - Spartanii
    13:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Case de pariuri recomandate
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
16
14
0
2
45:9
42
2. Cahul-2005
16
12
2
2
47:14
38
3. Sheriff-2
16
10
2
4
26:16
32
4. Spartanii
15
9
3
3
34:20
30
5. Tighina
16
9
2
5
37:20
29
6. FC Sucleia
16
9
2
5
42:28
29
7. Speranța D
15
7
5
3
31:19
26
8. Grănicerul
16
6
0
10
17:34
18
9. Olimp
16
5
3
8
25:26
18
10. Iskra
16
4
5
7
29:35
17
11. Real-Succes
16
3
4
9
21:26
13
12. Victoria
16
3
2
11
30:45
11
13. FC Fălești
16
3
0
13
18:57
9
14. FC Sireți
16
1
2
13
13:66
5
Golgheteri
Godday (FC Sucleia)
17 (3)
Șumchin (Cahul-2005)
13
E.Țiverenco (Tighina)
13
M.Țurcan (Speranța D)
12 (1)
Stancev (Cahul-2005)
11
Onofrei (Spartanii)
11 (1)
A.Stratan (Cahul-2005)
10
Borovschii (FC Sireți / Olimp)
9
Molochko (FC Bălți)
9
M.Ștefan (Real-Succes)
9 (1)
Tuluc (Iskra)
8
Noroc (Speranța D)
8
Țîgîrlaș (FC Bălți)
8 (1)
Moțpan (FC Bălți)
8 (2)