Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Pe 9 iulie va avea loc tragerea la sorți a calendarului noului sezon al Diviziei A

06 iulie 2021, marti
Sursa: Divizia-A.md
Pe 9 iulie va avea loc tragerea la sorți a calendarului noului sezon al Diviziei A Conform informației site-ului Divizia-A.md, în următoarele zile va fi stabilit calendarul viitorului sezon al Diviziei A.

Astfel, vineri, 9 iulie, va avea loc tragerea la sorți la sediul FMF, pentru determinarea programului meciurilor în al doilea eșalon valoric.

Vă reamintim că startul sezonului 2021/22 în Divizia A este programat pentru 23 iulie. De asemenea, în viitorul apropiat, va fi anunțată lista echipelor care vor participa în noul sezon competițional.

Echipele care au primit dreptul de a promova din Divizia B în acest sezon sînt FCM Ungheni și Sporting (Trestieni), care vor înlocui cluburile FC Fălești și FC Sireți.
Baba Vanga MDA
08.07.2021
21:55

Echipele oficiale care vor fii pe Divizia A ediția 2021-2022

1. Dacia-Buiucani
2. Cahul
3. Spartanii
4. Sucleia
5. Olimp
6. Speranța Drochia
7. Iskra
8. Victoria
9. Real Succes
10. Sheriff 2
11. FCM Ungheni
12. Sporting

Сперанца
08.07.2021
20:34

12

Unghenschii
08.07.2021
18:08

12 echipe vor fi în Div A
Glodeni și Tighina nu vor juca

Dagamo
08.07.2021
14:18

Nu Vă mai juca in A încă o echipă ..........

Dagamo
08.07.2021
14:08

Numărul echipelor Dev.A se vor mai micşora, mîne vom afla.....

Сайт как сайт
07.07.2021
13:41

А можно состав команд

Baba Vanga
07.07.2021
13:12

Etapa 1 divizia a ediția 2021-2022

FCM Ungheni vs FC Real-Succes

Бекхэм
07.07.2021
08:38

Наверно 12 команд будет, - Кодру и Тигина

Сайт как сайт
06.07.2021
23:37

Ну всё тот же состав плюс Унгены и Дачия,Спортинг.Один вопрос с Тигиной и все.Там пока неизвестно что и как но больше к тому что небудет играть.....Место вакантно

Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    18:00
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    18:00
31.07.2021, Etapa 1
  • Sheriff-2 - Victoria
    18:00
  • Real-Succes - Iskra
    18:00
  • Speranța D - Sporting
    18:00
  • Spartanii - Olimp
    18:00
06.08.2021, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    18:00
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    18:00
  • FCM Ungheni - Olimp
    18:00
  • Sporting - Dacia Buiucani
    18:00
  • Iskra - Speranța D
    18:00
  • Victoria - Real-Succes
    18:00
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    18:00
  • Olimp - Cahul-2005
    18:00
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    18:00
  • Real-Succes - FC Sucleia
    18:00
  • Speranța D - Victoria
    18:00
  • Spartanii - Sporting
    18:00
Calendarul sezonului
Conferința