Noutăți
Concursul Pronosticurilor

FC Fălești învinge FCM Ungheni în lupta pentru Grupa 1 din Faza II, Spartanii - lider unic în grupa sa: rezultatele meciurilor etapei 9

29 octombrie 2022, simbata
Sursa: Divizia-A.md
FC Văsieni - Olimp 3:1
Goluri: Bîrcă, 28 - 1:0, Marin, 47 - 2:0, Uzun, 84 - 2:1, Andrușciac, 90+2 - 3:1
FC Văsieni: N.Darii (c) (Stratu, 77), G.Popov, Bostan, А.Olaru, D.Pașa (Marin, 77), Mereacre (Panfil, 77), Bîrcă, Andrușceac (Șonţovoi, 90+3), S.Buga, Andr.Prepelița, Gîrbu.
Rezerve: Trofim, Grigorița, Gututui, D.Covali.
Olimp: Iofanov, Bolgar, F.Uzun, N.Uzun, D.Calaraş (c), Chendighelean, Statov, Iliev, Diacenco, Zlatovcen, Sircheli.
Rezerve: Cheruneț, Deordev, Chirciu, Cornescu.
Arbitru: V.Bughenco. Suruceni, stadion sătesc.

Spartanii - Victoria 4:1
Goluri: And.Arabaji, 13 - 0:1, Koffi, 43 - 1:1, D.Adam, 54 - 2:1, Kouadjo, 64 - 3:1, G.Spînu, 90 - 4:1
Spartanii: Garanovschi, Moşneaga (Adam, 46), Moisei, Kouadjo (Nazari, 73), Danilov, Koffi (Onofrei, 73), A.Graur, Şumchin, A.Bursuc, V.Bejenari (V.Beșeti, 43), I.Mamaliga (Gh.Spînu, 67).
Rezerve: Buzdugan, N.Cebotari-jun., Vacarciuc, Danilă, Roman, N.Rotaru.
Victoria: O.Malac, Cricimar (Stînga, 53), Iapără, M.Stan, C.Cebotari (E.Fiodorov, 70), Cravcescu, Zavalișca, M.Popescu (Manole, 70), And.Arabadji, Daniliuc (Coșcodan, 60), Molla (Vas.Mîţă, 70).
Rezerve: Vicol, I.Oprea, Gh.Orbu, Drab.
Arbitru: A.Diordiev. Selemet, stadionul sătesc.
FC Fălești - FCM Ungheni 4:1
Goluri: Golovatîi, 18 - 1:0, Gherman, 32 - 2:0, Șobraneschi, 45+1 - 2:1, Turava, 83 - 3:1, Maneacov, 88 - 4:1
În minutul 31 Maneacov (F) a ratat un penalty (portarul).
FC Fălești: Burac, Dan.Caras, Melnic (c) (Turava, 64), Dumenico (G.Ovseannicov, 46), Platniuc, Ciocoi, Maneacov (Juravliov, 90+2), Golovatîi (V.Railean, 90+2), Gherman, Hovanschii (Besarab, 22), Cemschi.
Rezerve: Chistol, Gaitur, Tonofrei, Dobîndă, Braiu, Val.Cojocaru.
FCM Ungheni: Zaharciuc, Motricală (Nesteriuc, 88), Proca, Lebădă, F.Cojocaru, Șoldan, Porojniuc, Șobraneschi, A.Miron, O.Vatavu (c), A.Stratan.
Rezerve: Budac, Chirinciuc, Bîrzoi, Pendus, Nichiforov.
Arbitru: А.Cuzeac. Fălești, stadion orășenesc.
Luca
30.10.2022
20:37

Novicov cu Bezimov în repriza a doua sau scăpat în pantaloni, c-am crăcănați mergeau, cu torba plină s-au dus la Chișinău.

Ion
30.10.2022
13:58

D-ule Vasile Roșioru, ce antrenori slabi ai, numai știu să povestească.
Mai bine să antreneze echipa și să o paregătească de meciuri, dar să nu ocupe cu șmecherii.

Торпезад
29.10.2022
16:59

E greu să joci fotbal și să ai rezultate când nu ai cu cine .apărarea moarta . La faza penalty-ului când se executa , jucătorul cu numărul 8 nici nu a mai avut dorința sa stea in picioare ,s-a pus jos. Nu cum așa ? Despre ce dorința sa mai fie vorba . Falestiul nu e nici ea mai departe . Dar macar r organizată . La Ungheni jucătorii se certau intre ei , fara disciplina. Nu vreau sa critic cu nimic . Pustiul numărul 92 , talentat . Dar e dificil sa tii o repriză de minge . La falesti apărarea mai concentrata .
A fost un meci cu scântei . Deși nu cred că vreuna din echipe își pune că scop sa promoveze în naționala. prea mare diferență de nivel .

Vlad RocKempes
29.10.2022
16:02

FCM Ungheni a avut o mulțime dar foarte slab cu realizarea. Ceva trebuie de schimbat în echipă , poate jucători noi , de mult timp evoluiază cam aceleaș nume. Promovarea se amână și chiar să fi fost alt final , iar apare problema cu terenul.

Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Faza 2, Grupa 1
08.03.2024, Etapa 1
  • Univer - Spartanii
    1:1
  • Speranța D - Saksan
    0:2
Faza 2, Grupa 2
08.03.2024, Etapa 1
  • Sheriff-2 - Iskra
    3:0
  • FCM Ungheni - Real-Succes
    2:1
Faza 2, Grupa 2
09.03.2024, Etapa 1
Faza 2, Grupa 1
10.03.2024, Etapa 1
  • FC Florești - Victoria
    4:0
Faza 2, Grupa 1
15.03.2024, Etapa 2
  • Victoria - Spartanii
    4:1
Faza 2, Grupa 2
15.03.2024, Etapa 2
Faza 2, Grupa 1
16.03.2024, Etapa 2
  • Saksan - Univer
    0:3
Faza 2, Grupa 2
16.03.2024, Etapa 2
  • Iskra - Speranis
    0:1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 2, Grupa 1
17.03.2024, Etapa 2
  • FC Florești - Speranța D
    3:0
Faza 2, Grupa 1
29.03.2024, Etapa 3
  • Spartanii - Saksan
    2:4
Faza 2, Grupa 2
29.03.2024, Etapa 3
Faza 2, Grupa 1
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    1:1
  • Univer - FC Florești
    1:2
Faza 2, Grupa 2
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranis - FC Fălești
    1:0
Faza 2, Grupa 2
05.04.2024, Etapa 4
Faza 2, Grupa 1
06.04.2024, Etapa 4
  • Victoria - Saksan
    1:2
  • FC Florești - Spartanii
    3:0
  • Speranța D - Univer
    0:3
Faza 2, Grupa 2
06.04.2024, Etapa 4
  • Iskra - FC Fălești
    2:1
Faza 2, Grupa 1
12.04.2024, Etapa 5
  • Univer - Victoria
    2:3
Faza 2, Grupa 2
12.04.2024, Etapa 5
  • Speranis - Sheriff-2
    0:1
  • FC Fălești - Real-Succes
    3:2
Faza 2, Grupa 1
13.04.2024, Etapa 5
  • Spartanii - Speranța D
    2:1
  • Saksan - FC Florești
    0:1
Faza 2, Grupa 2
13.04.2024, Etapa 5
Faza 2, Grupa 1
16.04.2024, Etapa 6
  • Victoria - FC Florești
    1:0
  • Saksan - Speranța D
    1:0
Faza 2, Grupa 1
17.04.2024, Etapa 6
  • Spartanii - Univer
    2:1
Faza 2, Grupa 2
19.04.2024, Etapa 6
  • Iskra - Real-Succes
    3:0
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    9:0
  • FCM Ungheni - Speranis
    2:2
Faza 2, Grupa 1
20.04.2024, Etapa 7
  • Spartanii - Victoria
    16:00
  • Univer - Saksan
    16:00
  • Speranța D - FC Florești
    16:00
Faza 2, Grupa 2
20.04.2024, Etapa 6
Faza 2, Grupa 2
26.04.2024, Etapa 7
  • Olimp - Iskra
    16:00
  • Speranis - Dinamo-Auto
    16:00
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    16:00
  • Real-Succes - Sheriff-2
    16:00
Faza 2, Grupa 1
27.04.2024, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    16:00
  • FC Florești - Univer
    16:00
  • Saksan - Spartanii
    16:00
Faza 2, Grupa 1
03.05.2024, Etapa 9
  • Univer - Speranța D
    16:00
  • Spartanii - FC Florești
    16:00
Faza 2, Grupa 1
04.05.2024, Etapa 9
  • Saksan - Victoria
    16:00
Faza 2, Grupa 1
08.05.2024, Etapa 10
  • Victoria - Univer
    17:00
  • Speranța D - Spartanii
    17:00
  • FC Florești - Saksan
    17:00
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 2, GRUPA 1
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Florești
6
5
0
1
13:2
15
2. Saksan
6
4
0
2
9:7
12
3. Victoria
6
3
1
2
10:10
10
4. Spartanii
6
2
1
3
8:14
7
5. Univer
6
2
1
3
11:8
7
6. Speranța D
6
0
1
5
2:12
1
Golgheteri
Gurgurov (Victoria)
4
S.Țurcan (Spartanii)
4 (1)
Holodov (FC Florești)
4 (1)
Zverikin (Saksan)
3
Cozma (Univer)
3
Pulucciu (Univer)
3 (1)
Ad.Rusu (Victoria)
2
N.Rotaru (Spartanii)
2
Iancioglo (Speranța D)
2
Picus (FC Florești)
2
D.Muntean (FC Florești)
2
FAZA 2, GRUPA 2
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Sheriff-2
6
6
0
0
25:2
18
2. Olimp
6
4
0
2
14:7
12
3. Speranis
6
3
1
2
7:6
10
4. FCM Ungheni
6
3
1
2
10:13
10
5. Iskra
6
3
0
3
9:7
9
6. FC Fălești
6
3
0
3
9:15
9
7. Real-Succes
6
1
0
5
8:14
3
8. Dinamo-Auto
6
0
0
6
0:18
0
Dinamo-Auto s-a retras din campionat din cauza problemelor financiare. În toate partidele echipei i-a fost acordată înfrîngere tehnică
Golgheteri
Spatar (Sheriff-2)
5
Decev (Olimp)
4
Loukou (Sheriff-2)
4
Dijinari (Sheriff-2)
3 (1)
D.Popovici (Iskra)
2
Golovatîi (FC Fălești)
2
Boico (FC Fălești)
2
A.Popovici (Olimp)
2
D.Boțan (Sheriff-2)
2
Covalschii (Sheriff-2)
2
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
2
Cricimari (Speranis)
2
C.Cebotari (Speranis)
2
I.Samardac (Speranis)
2