Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Cinci cluburi din zece din Liga 1 au fost eliminate din Cupa Moldovei în 1/32 de finală

31 august 2022, miercuri
Sursa: Site-ul oficial al FMF
Cinci cluburi din zece din Liga 1 au fost eliminate din Cupa Moldovei în 1/32 de finală Au fost jucate meciurile 1/32 de finală a Cupei Moldovei Moldtelecom, ediția 2022/23. Meciurile competiției se dispută într-o singură manșă.

Meciul Maiak - FC Cimișlia va avea loc pe 31 august, iar partida FC Socol - FC Văsieni se va juca pe 7 septembrie.

Vă prezentăm rezultatele partidelor și marcatorii golurilor:

CSF La Familia Bender – CS Real Succes Chișinău 4-0 (Chirill Covali 18, 29, Serghei Schițenco 38, Vasile Voscalevschi 80-autogol)

CF Rîșcani - FC Edineț 1-2 (Anatoli Mandalac 19 / Veaceslav Beștanco 1, Alexandru Eșanu 12)

Codru Călărași - FCM Ungheni 0-1 (Florin Cojocaru 69)

FC Pepeni - FC Olimpia Natalievca 1-0 (Ilie Maxian 79)

FC Sîngerei - Speranis Nisporeni 2-1 (Denis Secureanu 75, Anatoli Mateițov 84 / Alexandr Cristioglo 81)

FC Stăuceni – CSF Spartanii Selemet 2-1 (Mihai Crudu 11, Igor Țîgîrlaș 45+1 / Ion Danilov 61)

EFA Visoca - FC Florești 0-1 (Vladislav Boico 55)

FC Visoca - FC Inter Soroca 1-1, 4-3 la penalty (Cornel Pavalachi 54 / Ion Ursu 77)

CF Locomotiva Ocnița - FC Fălești 1-1, 4-2 la penalty (Renat Murguleț 72 / Dmitri Maneacov 44)

FC Slobozia Mare – Olimp Comrat 1-4 (Iulian Caraivan 34 / Alexandr Iliev 27, Dmitri Calaraș 59, 77, Cătălin Diacenco 63)

FC Grănicerul Glodeni – FC Speranța Drochia 1-2 în prelungiri (Mihai Pîslari 58 / Vasile Noroc 31, 118)

CS Atletic Strășeni – FC Victoria Chișinău 1-3 (Maxim Ulinici 80 / Ghenadie Orbu 10, Valeriu Gurgurov 57, Marin Stan 65)

Univer Oguzsport Comrat - FC Sucleia 1-0 (Mihail Botnarenco 57)

Maiak - FC Cimișlia 3:1

Începând cu optimile de finală se includ și echipele din Super Liga. Finala va avea loc pe 28 mai 2023.
77688988
31.08.2022
08:32

fan спасибо

fan
30.08.2022
20:12

CSF La Familia Bender – CS Real Succes Chișinău 4-0 (Chirill Covali 18, 29, Serghei Schițenco 38, Vasile Voscalevschi 80-autogol)
CF Rîșcani - FC Edineț 1-2 (Anatoli Mandalac 19 / Veaceslav Beștanco 1, Alexandru Eșanu 12)
Codru Călărași - FCM Ungheni 0-1 (Florin Cojocaru 69)

FC Pepeni - FC Olimpia Natalievca 1-0 (Ilie Maxian 79)

FC Sîngerei - Speranis Nisporeni 2-1 (Denis Secureanu 75, Anatoli Mateițov 84 / Alexandr Cristioglo 81)

FC Stăuceni – CSF Spartanii Selemet 2-1 (Mihai Crudu 11, Igor Țîgîrlaș 45+1 / Ion Danilov 61)

EFA Visoca - FC Florești 0-1 (Vladislav Boico 55)

FC Visoca - FC Inter Soroca 1-1, 4-3 la penalty (Cornel Pavalachi 54 / Ion Ursu 77)

CF Locomotiva Ocnița - FC Fălești 1-1, 4-2 la penalty (Renat Murguleț 72 / Dmitri Maneacov 44)

FC Slobozia Mare – Olimp Comrat 1-4 (Iulian Caraivan 34 / Alexandr Iliev 27, Dmitri Calaraș 59, 77, Cătălin Diacenco 63)

FC Grănicerul Glodeni – FC Speranța Drochia 1-2 în prelungiri (Mihai Pîslari 58 / Vasile Noroc 31, 118)

CS Atletic Strășeni – FC Victoria Chișinău 1-3

Univer Oguzsport Comrat - FC Sucleia se joacă

Apa12
30.08.2022
20:08

Cupa Moldovei , joaca 2 echipe nici una nu doreste sa cistige sa nu mai joace un meci in plus

77688988
30.08.2022
20:03

Огюз -Суклея какой счёт кто знает?

Nic
30.08.2022
19:51

Granicerul-FC Speranta Drochia 1-2

Unkognito
30.08.2022
19:48

Atletic-Victoria 1:3

Шеф
30.08.2022
19:33

Фамилия - реал сукчес 4-0

FCMU
30.08.2022
19:16

Călărași 0:1 Ungheni final

fan
30.08.2022
18:13

Cine stie ce scir are SperantaD-Granicerul

Шеф
30.08.2022
18:00

Фамилия - реал сукчес ....послец первого тайма 3-0

Ron
30.08.2022
15:57

"Шелькович"- тоже неплохо)))
Стадион имени Александра Григорьевича Шельковича)))

mpv
30.08.2022
11:43

ФК Пепень - ФК Олимпия (Арбузы, сельский стадион)
Село называется Пепены а не Арбузы как вы написали!

Calendarul sezonului
Liga 1 2022/23, Grupa A
26.08.2022, Etapa 1
  • FC Sucleia - FC Fălești
    1:3
Liga 1 2022/23, Grupa B
26.08.2022, Etapa 1
  • Olimp - Victoria
    1:3
Liga 1 2022/23, Grupa A
27.08.2022, Etapa 1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    2:1
  • Speranis - FC Florești
    2:1
Liga 1 2022/23, Grupa B
27.08.2022, Etapa 1
  • Speranța D - Spartanii
    3:0
Liga 1 2022/23, Grupa A
02.09.2022, Etapa 2
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
  • FC Fălești - Speranis
    1:3
Liga 1 2022/23, Grupa B
02.09.2022, Etapa 2
  • Spartanii - Real-Succes
    2:0
Liga 1 2022/23, Grupa A
03.09.2022, Etapa 2
  • FCM Ungheni - FC Florești
    1:0
Liga 1 2022/23, Grupa B
03.09.2022, Etapa 2
  • Victoria - FC Văsieni
    5:1
  • Olimp - Speranța D
    1:2
Liga 1 2022/23, Grupa A
09.09.2022, Etapa 3
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    0:3
  • Speranis - Sheriff-2
    0:0
  • FC Florești - FC Fălești
    1:3
Liga 1 2022/23, Grupa B
09.09.2022, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    2:2
Liga 1 2022/23, Grupa B
10.09.2022, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • FC Văsieni - Spartanii
    1:2
Liga 1 2022/23, Grupa A
30.09.2022, Etapa 5
  • Speranis - FCM Ungheni
    2:4
  • FC Florești - FC Sucleia
    3:1
Liga 1 2022/23, Grupa B
30.09.2022, Etapa 5
  • FC Văsieni - Speranța D
    2:1
Liga 1 2022/23, Grupa A
01.10.2022, Etapa 5
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:1
Liga 1 2022/23, Grupa B
01.10.2022, Etapa 5
  • Real-Succes - Victoria
    1:7
  • Spartanii - Olimp
    2:1
Liga 1 2022/23, Grupa B
04.10.2022, Etapa 1
  • Real-Succes - FC Văsieni
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Florești - Speranis
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Văsieni - Real-Succes
    15:00
  • Spartanii - Speranța D
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
08.10.2022, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sucleia
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
08.10.2022, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
14.10.2022, Etapa 7
  • FC Florești - FCM Ungheni
    15:00
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
14.10.2022, Etapa 7
  • Real-Succes - Spartanii
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
15.10.2022, Etapa 7
  • Speranis - FC Fălești
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Văsieni - Victoria
    15:00
  • Speranța D - Olimp
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
21.10.2022, Etapa 8
  • FC Fălești - FC Florești
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
21.10.2022, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
22.10.2022, Etapa 8
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    14:00
  • Sheriff-2 - Speranis
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
22.10.2022, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    14:00
  • Spartanii - FC Văsieni
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
28.10.2022, Etapa 9
  • Speranis - FC Sucleia
    14:00
  • FC Florești - Sheriff-2
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
28.10.2022, Etapa 9
  • Real-Succes - Speranța D
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Văsieni - Olimp
    14:00
  • Spartanii - Victoria
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
04.11.2022, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Speranis
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
04.11.2022, Etapa 10
  • Victoria - Real-Succes
    13:00
  • Olimp - Spartanii
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
05.11.2022, Etapa 10
  • FC Sucleia - FC Florești
    13:00
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
05.11.2022, Etapa 10
  • Speranța D - FC Văsieni
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
13.11.2022, Etapa 4
  • FCM Ungheni - FC Fălești
    13:00
  • Sheriff-2 - FC Florești
    13:00
  • FC Sucleia - Speranis
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
13.11.2022, Etapa 4
  • Olimp - FC Văsieni
    13:00
  • Victoria - Spartanii
    13:00
  • Speranța D - Real-Succes
    13:00
Calendarul sezonului
Conferința
LIGA 1 2022/23, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FCM Ungheni
4
3
0
1
9:4
9
2. Sheriff-2
4
2
2
0
14:2
8
3. Speranis
4
2
1
1
7:6
7
4. FC Fălești
4
2
1
1
8:6
7
5. FC Florești
4
1
0
3
5:7
3
6. FC Sucleia
4
0
0
4
2:20
0
Golgheteri
Ankudinov (Sheriff-2)
5 (1)
Maneacov (FC Fălești)
3
Porojniuc (FCM Ungheni)
3
Dani (Speranis)
3
Hatman (Sheriff-2)
2
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
2
Cemîrtan (FC Florești)
2 (1)
LIGA 1 2022/23, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Speranța D
4
3
0
1
8:4
9
2. Victoria
4
3
0
1
16:5
9
3. Spartanii
4
3
0
1
6:5
9
4. FC Văsieni
3
1
0
2
4:8
3
5. Olimp
4
0
1
3
5:9
1
6. Real-Succes
3
0
1
2
3:11
1
Golgheteri
Gh.Orbu (Victoria)
6 (2)
Nzokou (Speranța D)
4 (1)
M.Stan (Victoria)
3
D.Calaraș (Olimp)
2 (1)