Noutăți
Tradiționalul turneu Cupa Rădăuțanui nu se va desfășura în acest an
4
19.01.21
FC Sucleia va juca un amical cu un club din Divizia Națională
1
18.01.21
Trei jucători de la FC Bălți vor merge în probe la un club din Bundesliga
8
16.01.21
Revenirea în Comrat se amînă. A doua parte a sezonului, Olimp va juca în Ceadîr Lunga
3
09.01.21
FC Bălți va disputa meciuri amicale cu 4 cluburi din Divizia Națională
8
09.01.21
FMF a petrecut lucrări de conservare a terenului de fotbal din Drochia (foto)
0
05.01.21
A fost întocmit calendarul părții secunde a campionatului în Divizia A
4
25.12.20
FC Bălți va avea o bază proprie. La primăvară echipa se va antrena deja la noul stadion
22
19.12.20
Președintele clubului Real-Succes Veaceslav Maximov: "Cînd vom avea un teren cu iarbă naturală, va fi posibil de vorbit și de promovarea în Divizia Națională"
3
15.12.20
Vladimir Țaranu, președinte FC Bălți: "Am auzit de „Modelul de rentabilitate socială a investițiilor în fotbal" de mult timp. Este o idee foarte bună"
0
13.12.20
Comitetul de Arbitri a suspendat centralul meciului dintre Tighina și Speranța Drochia
8
02.12.20
Speranța Drochia a surclasat Spartanii în ultimul meci din acest an jucat în Divizia A (rezumat video)
11
28.11.20
Daniel Adam: "Cred că meciul cu Speranța va fi unul greu, pentru că adversarii doresc să se revanșeze după meciul precedent direct"
9
27.11.20
Veaceslav Sofroni a fost suspendat pentru cinci etape ale Diviziei A
7
25.11.20
FC Bălți a sărbătorit încheierea cu succes a anului. Iarna echipa va merge în Turcia la un cantonament (video)
4
24.11.20
Arhiva noutăților
Concursul Pronosticurilor

Echipele din Divizia A și-au aflat adversarii în 1/32 de finală a Cupei Moldovei

11 august 2020, marti
Sursa: Site-ul oficial al FMF
Cupa Moldovei Orange continuă în zilele de 15 și 16 august cu meciurile din cadrul 1/32 de finală. Din această fază intră în concurs echipele FC Edineț, FC Sîngerei, FCM Ungheni, FC Bogzești, Sporting Trestieni, Maiak Chirsova, dar și reprezentantele Diviziei A.

Programul partidelor:

15 august

FC Edineț - CSF Bălți (Edineț, st.orășenesc)
FC Sîngerei - FC Grănicerul (Sîngerei , st.orășenesc)
FCM Ungheni - Speranța Drochia (Ungheni, t.s)
FC Inter - FC Fălești (Soroca, st.orășenesc)
FC Pepeni - FC Victoria (Pepeni, st.sătesc)
FC Socol – FC Olimp (Copceac, st.sătesc)
FC Cimișlia – CSF Spartanii (Cimișlia, st.orășenesc)
ARF Ialoveni - Real Succes (Nimoreni, st.Noroc)
FC Văsieni – FC Cahul-2005 (Văsieni, st.sătesc)
CSCT Saksan - CF Sucleia (Ceadîr-Lunga, st.orășenesc, t.s)
FC Bogzești - Sporting Trestieni (Telenești, st.orășenesc)
FC Maiak Chirsova - FC Tighina (Chirsova, st.sătesc)

16 august

FC Mănoilești – FC Sireți (Ungheni, t.s)
FC Visoca – Iskra Rîbnița (Soroca, st.orășenesc)

Toate meciurile sunt programate pentru ora 17.30.

Începînd cu 1/16 de finală vor intra în competiție două formații din Divizia Națională, FC Florești și Dacia Buiucani, iar din optimi și restul echipelor din eșalonul superior.

Finala este programată pe 28 mai 2021 la stadionul Zimbru din Chișinău.
Catre Chelsea
16.08.2020
00:03

Chelsea nu te mai vezi vad ca)))

Catre Chelsea
14.08.2020
21:37

Osa vezi in ce stare este Ungheniu, dupa rezultat osa te vad cum comentezi.... Bafta patanii?

Шеф
12.08.2020
22:15

Маяк-Тигина 1-8

Soroca
12.08.2020
13:32

Falesti pregătiți torba
Ati avut noroc anul trecut !

jk
12.08.2020
11:52

fc BALTI SUNTEM CU VOI ASTEPTAM NUMAI VICTORIE

Al nostru raion
12.08.2020
10:54

FCM Ungheni și FC Mănoilești mult succes !

Chelsea
12.08.2020
08:19

Ungheniul acesta numai la raioane joaca :D numai galagie din ei :D

trocinel97
«Atenție! Posibil acest utilizator a scris comentarii folosind mai multe nick-uri: Патрик»
12.08.2020
07:31

абизательно победы Унгень я за вас болею

Патрик
«Atenție! Posibil acest utilizator a scris comentarii folosind mai multe nick-uri: trocinel97»
12.08.2020
07:30

ФЧМ Унгень удачи вам в матче c Дрокиевские цыганы

1232
12.08.2020
01:43

Название города Сынжерей написано с ошибкой (Сынгерей).

Afag
12.08.2020
01:26

Admin, Эти матчи будут транслировать?

А где ещё 4
11.08.2020
23:43

Этап называется 1/32 значит должны участвовать 32 команды????????
Где ещё 4 команды????????????????????????????????????????

Cumătru fmf
11.08.2020
23:04

To патрик
17:30

Cumătru fmf
11.08.2020
23:03

Bălți, Fcm Ungheni, Tighina trec fără probleme

Патрик
«Atenție! Posibil acest utilizator a scris comentarii folosind mai multe nick-uri: trocinel97»
11.08.2020
22:58

напишыте пожалуста кто знает а во сколька начнеться матчи

basta niss
11.08.2020
21:05

Succes Sportng Trestieni (Nisporeni)!!!!

Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
    0:3
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    1:0
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
    3:1
  • Tighina - Olimp
    1:0
  • FC Sireți - Spartanii
    0:4
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
    1:1
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
    0:1
  • Iskra - FC Sucleia
    4:1
  • FC Bălți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sireți
    2:0
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
    7:2
  • FC Fălești - Victoria
    3:2
  • Spartanii - Speranța D
    2:0
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
    1:7
  • Grănicerul - FC Fălești
    2:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:1
  • FC Sucleia - FC Bălți
    1:3
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
    1:2
  • Speranța D - Tighina
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    2:4
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    1:1
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:1
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    3:1
  • Spartanii - Grănicerul
    0:1
  • Tighina - Victoria
    3:1
  • FC Sireți - Speranța D
    2:3
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    6:1
  • Sheriff-2 - Spartanii
    0:0
  • FC Bălți - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - FC Fălești
    4:2
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    9:0
  • Grănicerul - Tighina
    0:4
  • Real-Succes - Cahul-2005
    1:3
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    0:2
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
    3:1
  • Tighina - Sheriff-2
    0:1
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    1:1
  • FC Sireți - Grănicerul
    0:2
  • Speranța D - Victoria
    1:0
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    0:1
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    8:0
  • FC Sucleia - Tighina
    2:2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    2:2
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    1:4
  • Iskra - FC Fălești
    3:1
  • FC Bălți - Real-Succes
    4:2
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    0:0
  • Spartanii - Iskra
    4:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:1
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
    0:2
  • Tighina - Cahul-2005
    1:3
  • FC Sireți - FC Sucleia
    0:9
  • Victoria - Grănicerul
    0:1
02.10.2020, Etapa 9
  • FC Sucleia - Speranța D
    1:1
  • Iskra - Tighina
    2:1
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:0
03.10.2020, Etapa 9
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    3:0
  • FC Bălți - Spartanii
    4:0
  • Real-Succes - FC Fălești
    1:2
04.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    4:3
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    4:0
  • Victoria - FC Sucleia
    4:6
  • Grănicerul - Sheriff-2
    0:1
10.10.2020, Etapa 10
  • Tighina - FC Bălți
    0:3
  • FC Sireți - Iskra
    4:4
  • Speranța D - Cahul-2005
    1:3
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
    5:0
  • Iskra - Speranța D
    2:2
  • FC Fălești - Spartanii
    1:4
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:1
17.10.2020, Etapa 11
  • Cahul-2005 - Victoria
    6:0
  • Real-Succes - Tighina
    0:1
20.10.2020, Etapa 11
  • FC Bălți - FC Sireți
    5:0
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    2:3
  • Victoria - Iskra
    3:3
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    0:3
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
    6:1
  • Speranța D - FC Bălți
    1:0
  • FC Sireți - Real-Succes
    1:2
  • Grănicerul - Cahul-2005
    1:3
27.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    2:1
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
    2:0
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    4:1
  • FC Fălești - FC Sireți
    1:3
  • Spartanii - Tighina
    1:4
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    3:1
  • FC Bălți - Victoria
    4:1
  • Real-Succes - Speranța D
    1:1
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    2:1
  • Spartanii - FC Sireți
    1:1
  • Iskra - Sheriff-2
    1:2
07.11.2020, Etapa 14
  • FC Fălești - Speranța D
    0:7
  • Real-Succes - Victoria
    2:3
  • FC Bălți - Grănicerul
    2:1
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    1:0
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
    5:1
  • Grănicerul - Real-Succes
    0:1
  • Victoria - FC Fălești
    4:1
  • Cahul-2005 - Olimp
    0:0
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    0:3
14.11.2020, Etapa 15
  • FC Sireți - Tighina
    1:6
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    5:0
  • FC Fălești - Grănicerul
    1:2
  • Real-Succes - Sheriff-2
    0:2
21.11.2020, Etapa 16
  • Tighina - Speranța D
    2:2
  • Spartanii - Victoria
    1:0
  • FC Bălți - FC Sucleia
    7:0
  • Cahul-2005 - Iskra
    3:0
28.11.2020, Etapa 15
  • Speranța D - Spartanii
    5:1
19.03.2021, Etapa 17
  • Iskra - Olimp
    15:00
  • FC Sucleia - Real-Succes
    15:00
  • Grănicerul - Spartanii
    15:00
20.03.2021, Etapa 17
  • Cahul-2005 - FC Bălți
    15:00
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    15:00
  • Victoria - Tighina
    15:00
  • Speranța D - FC Sireți
    15:00
26.03.2021, Etapa 18
  • Olimp - Speranța D
    15:00
  • Spartanii - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sucleia
    15:00
  • Iskra - FC Bălți
    15:00
27.03.2021, Etapa 18
  • FC Sireți - Victoria
    15:00
  • Tighina - Grănicerul
    15:00
  • Cahul-2005 - Real-Succes
    15:00
02.04.2021, Etapa 19
  • FC Bălți - Olimp
    00:00
  • FC Sucleia - Spartanii
    00:00
  • Sheriff-2 - Tighina
    00:00
  • Victoria - Speranța D
    00:00
03.04.2021, Etapa 19
  • Iskra - Real-Succes
    00:00
  • Cahul-2005 - FC Fălești
    00:00
  • Grănicerul - FC Sireți
    00:00
09.04.2021, Etapa 20
  • Olimp - Victoria
    00:00
  • FC Sireți - Sheriff-2
    00:00
  • Tighina - FC Sucleia
    00:00
  • FC Fălești - Iskra
    00:00
10.04.2021, Etapa 20
  • Speranța D - Grănicerul
    00:00
  • Spartanii - Cahul-2005
    00:00
  • Real-Succes - FC Bălți
    00:00
16.04.2021, Etapa 21
  • FC Fălești - FC Bălți
    00:00
  • Iskra - Spartanii
    00:00
  • FC Sucleia - FC Sireți
    00:00
17.04.2021, Etapa 21
  • Real-Succes - Olimp
    00:00
  • Cahul-2005 - Tighina
    00:00
  • Sheriff-2 - Speranța D
    00:00
  • Grănicerul - Victoria
    00:00
23.04.2021, Etapa 22
  • Olimp - Grănicerul
    00:00
  • Victoria - Sheriff-2
    00:00
  • Spartanii - FC Bălți
    00:00
  • FC Fălești - Real-Succes
    00:00
24.04.2021, Etapa 22
  • Speranța D - FC Sucleia
    00:00
  • FC Sireți - Cahul-2005
    00:00
  • Tighina - Iskra
    00:00
30.04.2021, Etapa 23
  • FC Fălești - Olimp
    00:00
  • Iskra - FC Sireți
    00:00
  • FC Sucleia - Victoria
    00:00
01.05.2021, Etapa 23
  • Real-Succes - Spartanii
    00:00
  • FC Bălți - Tighina
    00:00
  • Cahul-2005 - Speranța D
    00:00
  • Sheriff-2 - Grănicerul
    00:00
07.05.2021, Etapa 24
  • Grănicerul - FC Sucleia
    00:00
  • Tighina - Real-Succes
    00:00
  • Spartanii - FC Fălești
    00:00
08.05.2021, Etapa 24
  • Victoria - Cahul-2005
    00:00
  • Olimp - Sheriff-2
    00:00
  • Speranța D - Iskra
    00:00
  • FC Sireți - FC Bălți
    00:00
14.05.2021, Etapa 25
  • FC Fălești - Tighina
    00:00
  • Real-Succes - FC Sireți
    00:00
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    00:00
15.05.2021, Etapa 25
  • Spartanii - Olimp
    00:00
  • FC Bălți - Speranța D
    00:00
  • Iskra - Victoria
    00:00
  • Cahul-2005 - Grănicerul
    00:00
21.05.2021, Etapa 26
  • Olimp - FC Sucleia
    00:00
  • Sheriff-2 - Cahul-2005
    00:00
  • Grănicerul - Iskra
    00:00
  • Victoria - FC Bălți
    00:00
  • Speranța D - Real-Succes
    00:00
  • FC Sireți - FC Fălești
    00:00
  • Tighina - Spartanii
    00:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Case de pariuri recomandate
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
16
14
0
2
45:9
42
2. Cahul-2005
16
12
2
2
47:14
38
3. Sheriff-2
16
10
2
4
26:16
32
4. Spartanii
16
9
3
4
35:25
30
5. Tighina
16
9
2
5
37:20
29
6. Speranța D
16
8
5
3
36:20
29
7. FC Sucleia
16
9
2
5
42:28
29
8. Grănicerul
16
6
0
10
17:34
18
9. Olimp
16
5
3
8
25:26
18
10. Iskra
16
4
5
7
29:35
17
11. Real-Succes
16
3
4
9
21:26
13
12. Victoria
16
3
2
11
30:45
11
13. FC Fălești
16
3
0
13
18:57
9
14. FC Sireți
16
1
2
13
13:66
5
Golgheteri
Godday (FC Sucleia)
17 (3)
M.Țurcan (Speranța D)
14 (1)
Șumchin (Cahul-2005)
13
E.Țiverenco (Tighina)
13
Stancev (Cahul-2005)
11
Onofrei (Spartanii)
11 (1)
A.Stratan (Cahul-2005)
10
Noroc (Speranța D)
10
Borovschii (FC Sireți / Olimp)
9
Molochko (FC Bălți)
9
M.Ștefan (Real-Succes)
9 (1)
Tuluc (Iskra)
8
Țîgîrlaș (FC Bălți)
8 (1)
Moțpan (FC Bălți)
8 (2)