Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Liga 1, totalurile primei părți a campionatului. Cine a jucat și a marcat

29 decembrie 2022, joi
Sursa: Site-ul oficial al FMF
Liga 1, totalurile primei părți a campionatului. Cine a jucat și a marcat Vă prezentăm cine a jucat și cine a marcat în cele 60 de meciuri din Faza 1 a Ligii 1.

În total, echipele din Liga 1 au folosit 252 de jucători.

De la începutul campionatului s-au înscris 230 de goluri (gazdele – 141, oaspeţii – 89), în medie - 3,83 goluri pe meci.

FC Florești

Vladimir Covcenco - 10 meciuri (2 goluri), Artiom Bilinschii – 10, Oleg Gavriușin – 10, Nichita Holodov – 10 (3), Dmitrii Procopișin - 9, Artiom Turta – 9, Vadim Cemîrtan – 9 (5), Stanislav Ivanov – 8, Iurie Mîrza – 8 (3), Maxim Pleșca – 8, Maxim Blajchin – 7 (1), Artiom Zeleniuc – 7, Daniil Poian – 7, Evgheni Pleșco – 6, Vladislav Boico – 6, Denis Macalici – 2, Maxim Copelciuc – 1, Oleg Hromțov – 1
Autogol: David Cemschi (FC Fălești)
Antrenor: Nicolai Țurcanu

FC Fălești

Dmitrii Burac – 10, Dmitri Maneacov – 10 (10), Oleg Platniuc – 10 (1), Gheorghe Ciocoi – 10 (1), Piotr Gherman – 10 (3), Maxim Golovatîi – 10 (3), Daniel Caras – 10 (1), David Cemschi – 9, Ion Besarab – 9, Denis Dumenico – 9, Gheorghi Ovseannicov – 9 (1), Igor Melnic – 8 (1), Maxim Hovanschi – 8, Robert Turava – 5 (1), Dumitru Braiu – 2, Daniel Juravliov – 2, Vasile Railean – 2, Ivan Sîciov – 1, Valerian Cojocaru – 1
Antrenori: Veaceslav Rogac (1-7), Vladimir Cojocari (8-10)

Sheriff 2 Tiraspol

Roman Scurtul – 10, Dan-Angelo Boțan – 10 (1), Vlad Coliș – 10, Danil Ankudinov (Kazahstan) – 9 (8), Eugeniu Gliga – 9 (4), Nichita Covali – 9 (3), Vladislav Costin – 9, Danila Ignatov – 8, Adrian Hatman – 8 (3), Artiom Dijinari – 8, Alizade Carmanov – 8 (1), Roman Dumenco – 7, Nicolai Covalschii – 7 (1), Stanislav Greșciuc – 7 (1), Denis Pleșca – 6 (1), Dmitrii Pogreban – 5 (4), Vladislav Iațco – 5, Pavel Cucereavenco – 4, Serghei Savocica – 2, Charles Petro (Malawi) – 2, Andrei Filipov – 2, Artiom Ivanov – 2, Evgheni Draciuc – 2, Denis Gușpit – 2 (1)
Antrenor: Shota Makharadze

FCM Ungheni

Andrei Stratan – 10 (4), Nicolai Porojniuc – 10 (7), Florin Cojocaru – 10 (3), Iulian Lebădă – 10, Octavian Vatavu – 9 (1), Vlad-Vladimir Șobraneschi – 9 (3), Andrei Miron – 9, Pavel Proca – 9 (1), Eduard Șoldan – 9, Vladislav Nichiforov – 9, Nicolae Nesteriuc – 9, Vasile Chirinciuc – 7, Sergiu Zaharciuc – 7, Dan Motricală – 6, Victor Secrieru – 4, Vladimir Pendus – 4, Dan Bîrzoi – 4, Ion Pahomea – 4, Lucian Budac - 1
Autogol: Maxim Leghezin (FC Sucleia)
Antrenor: Dorin Bambuleac

Speranis Nisporeni

Cristian Dani – 10 (8), Constantin Iavorschi – 10 (3), Dan Guștiuc – 10, Sandu Mateescu – 9, Nichita Iambaev – 9 (2), Veaceslav Lisa – 9 (1), Alexandr Cristioglo – 9 (1) Dionisie Gheiceanu – 8 (1), Vadim Zalenschi – 8, Ghenadie Plonis – 8, Victor Negară – 7, Andrian Apostol – 7 (1), Andrei Cușnir – 7, Artiom Cubani – 6, Maxim Bolocan – 6, Eduard Avram – 5, Vladlen Donia – 5, Ivan Iancioglo – 5, Victor Jalbu – 4, Nichita Semcov – 2
Antrenor: Vitalie Galat

FC Sucleia

Leonid Tofan – 10, Mihail Cunețchi – 9, Maxim Borșci – 9 (2), Fiodor Botnari – 9 (2), Ruslan Istrati – 8, Alexandr Buiuclî – 8 (2), Oleg Tovstopeat – 8, Ion Sclifos – 8, Maxim Ataman – 8, Sergiu Coșciug – 7, Andrei Negara – 6, Nichita Tovstopeat – 6 (1), Maxim Leghezin – 5, Vladimir Oleinic – 5 (2), Alexandr Gradinar – 5, Gabriel Godoroja – 5, Vitali Niconov – 3, Alexandr Cuzmenco – 3 (1), Daniel Balan – 3, Grigorii Maracuța – 1, Mihail Tingul – 1, Andrei Rotari – 1
Antrenor: Andrei Radiola (2-10)

FC Victoria Chișinău

Marin Stan – 10 (7), Vladislav Zavalișca – 10, Andrei Arabadji – 10 (2), Marin Popescu – 10, Constantin-Iuliu Cebotari – 10 (7), Tudor Iapără – 9 (1), Vitalie Daniliuc – 9, Grigore Coșcodan – 9, Ghenadie Orbu – 9 (8), Oleg Molla – 8 (4), Egor Fiodorov – 8 (2), Vadim Cravcescu – 7, Vadim Cricimar – 7 (6), Petru Stînga – 7, Oleg Malac – 6, Vasile Mîțâ – 5, Andrei Vicol – 4, Iulian Erhan – 4 (1), Valeriu Gurgurov – 4 (1), Marius Manole – 4, Ion Sandu – 3 (1), Andrei Drab – 3, Ion Oprea - 2
Autogol: Vasile Luchița (Real Succes)
Antrenor: Alexandr Novicov

Spartanii Selemet

Ion Danilov – 10, Roman Șumchin – 10 (7), Nicolae Garanovschi – 9, Daniel Moisei – 9, Alexandru Graur – 9, Andrei Bursuc – 9 (1), Daniel Moșneaga – 9, Victor Beșeti – 9 (1), Octavian Onofrei – 9 (2), Vadim Bejenari – 8 (1), Ion Mamaliga – 8 (2), Koffi Kevin Ulrich Junior Aiba (Coasta de Fildeș) – 8 (4), Marc Anderson Kouadjo (Coasta de Fildeș) – 7 (1), Daniel Adam – 7 (1), Gheorghe Spînu – 7 (5), Nicolae Cebotari – 7, Pavel Nazari – 6, Alexandru Vacarciuc – 5, Nicolae Rotaru – 4, Alexandr Railean – 2, Constantin-Raul Roman – 2, Alexandr Grițiuc – 1, Cristian Buzdugan – 1, Vlad Danilă – 1, Alexandru Vlas - 1
Antrenor: Viorel Cojocaru

Speranța Drochia

Ion Gavrilița – 10 (1), Maxim Latîșov – 10, Valeriu Conea – 10 (1), Exemption Shalom Agba (Nigeria) – 10 (1), Vasile Noroc – 10, Sergiu Nicolaev – 9, Ozioma Joseph Lucius (Nigeria) – 9 (1), Guilit Kevin Nzokou Mouafo (Camerun) – 9 (6), Serghei Trofan – 9 (4), Laurențiu Cernîșov – 9, Onyeka Precious Young (Nigeria) – 8, Ionel Mirciu – 7, Gheorghe Suciu – 5, Adrian Colesnic – 5, Mihail Burlac – 4, Nichita Murzac – 4, Maxim Cațer – 4, Vladislav Chiaburu – 1, Maxim Țîmpov – 1
Antrenor: Vitalie Cuzub

FC Văsieni

Andrei Stratu – 10, Gheorghe Popov – 9, Andrei Bîrcă – 9 (4), Andrei Prepelița – 8, Teodor Bostan – 8 (5), Sergiu Buga – 8 (2), Dionisie Pașa – 8 (1), Dan Covali – 8, Toma Gîrbu – 8, Radu Andrușceac – 8 (1), Vasile Mereacre – 7 (1), Ion Caragi – 7, Fiodor Trofim – 7 (1), Ion Panfil – 7 (1), Vadim Șonțovoi – 7, Ion Darii – 6 (1), Marin Selevestru – 5, Alexandru Olaru – 4 (1), Nicolae Darii – 4, Fiodor Grigorița – 3, Vasile Sula – 3, Marcel Guțuțui – 3
Antrenor: Teodor Scafari

Olimp Comrat

Danil Zlatovcen – 10, Victor Iofanov – 10, Gheorghi Statov – 10 (1), Alexandr Iliev – 10, Cătălin Diacenco – 10 (1), Veaceslav Sircheli – 9, Marian Stoleru – 9 (2), Nicolai Uzun – 9 (2), Dmitri Calaraș – 8 (5), Serghei Chindeghelean – 8, Fiodor Uzun – 8, Alexandr Bolgar – 7, Ilie Cornescu – 6, Alexandr Deordev – 6, Alexandr Coliș – 3, Vladislav Chirciu – 1 (1), Cristian Cuțuc – 1
Antrenori: Viorel Crăciun (1-3), Valeriu Catana (4-10)

Real Succes Chișinău

Radu Calestru – 10, Vasile Luchița – 10 (3), Ion Mînăscurtă – 10 (2), Sorin Chele – 9 (2), Vadim Negru – 9, Cristian Martin – 8 (1), Pavel Gurulea – 8, Damian Cucereavîi – 8 (1), Ion Veverița – 8, Valentin Matveevici – 7, Sandu Untila – 7, Denis Cilipic – 7 (2), Gheorghe Platovschi – 7 (1), Alexandr Burgoci – 6, Vasile Voscalevschi – 5, Vladislav Cebotari – 4, Valentin Agatinei – 4, Vladislav Verdeș – 4, Teodor Gonța – 4, Eugeniu Afanasiev – 3, Alexandru Lavric – 3, Alin Sclifos – 3, Dorin Daraban – 3, Mihail Galeamov - 1
Autogol: Gheorghe Popov ( FC Văsieni)
Antrenori: Victor Botezatu (1-3), Marian Ciobanu (4-10)
Городок
02.01.2023
21:22

Цитата ЗОВ
А почему нет статистики по голевым?
и по сухим матчам

ЗОВ
29.12.2022
19:26

А почему нет статистики по голевым?

Dortmund
29.12.2022
18:07

cu statistica slab stati... greseli multe...

Calendarul sezonului
Faza 2, Grupa 1
17.03.2022, Etapa 2
  • Dacia Buiucani - FC Fălești
    15:00
  • Dinamo-Auto - Victoria
    15:00
  • FC Florești - Spartanii
    --:--
Faza 2, Grupa 1
31.03.2022, Etapa 3
  • Spartanii - Dacia Buiucani
    --:--
  • Victoria - FC Florești
    --:--
  • FC Fălești - Dinamo-Auto
    --:--
Faza 2, Grupa 1
07.04.2022, Etapa 4
  • Dacia Buiucani - Dinamo-Auto
    --:--
  • FC Florești - FC Fălești
    --:--
  • Spartanii - Victoria
    --:--
Faza 2, Grupa 1
14.04.2022, Etapa 5
  • Victoria - Dacia Buiucani
    --:--
  • FC Fălești - Spartanii
    --:--
  • Dinamo-Auto - FC Florești
    --:--
Faza 2, Grupa 1
21.04.2022, Etapa 6
  • Dacia Buiucani - FC Florești
    --:--
  • Dinamo-Auto - Spartanii
    --:--
  • FC Fălești - Victoria
    --:--
Faza 2, Grupa 1
29.04.2022, Etapa 7
  • FC Fălești - Dacia Buiucani
    --:--
  • Victoria - Dinamo-Auto
    --:--
  • Spartanii - FC Florești
    --:--
Faza 2, Grupa 1
03.05.2022, Etapa 8
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    --:--
  • FC Florești - Victoria
    --:--
  • Dinamo-Auto - FC Fălești
    --:--
Faza 2, Grupa 1
06.05.2022, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Dacia Buiucani
    --:--
  • FC Fălești - FC Florești
    --:--
  • Victoria - Spartanii
    --:--
Faza 2, Grupa 1
10.05.2022, Etapa 10
  • Dacia Buiucani - Victoria
    --:--
  • Spartanii - FC Fălești
    --:--
  • FC Florești - Dinamo-Auto
    --:--
Faza 1, Grupa A
26.08.2022, Etapa 1
  • FC Sucleia - FC Fălești
    1:3
Faza 1, Grupa B
26.08.2022, Etapa 1
  • Olimp - Victoria
    1:3
Faza 1, Grupa A
27.08.2022, Etapa 1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    2:1
  • Speranis - FC Florești
    2:1
Faza 1, Grupa B
27.08.2022, Etapa 1
  • Speranța D - Spartanii
    3:0
Faza 1, Grupa A
02.09.2022, Etapa 2
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
  • FC Fălești - Speranis
    1:3
Faza 1, Grupa B
02.09.2022, Etapa 2
  • Spartanii - Real-Succes
    2:0
Faza 1, Grupa A
03.09.2022, Etapa 2
  • FCM Ungheni - FC Florești
    1:0
Faza 1, Grupa B
03.09.2022, Etapa 2
  • Victoria - FC Văsieni
    5:1
  • Olimp - Speranța D
    1:2
Faza 1, Grupa A
09.09.2022, Etapa 3
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    0:3
  • Speranis - Sheriff-2
    0:0
  • FC Florești - FC Fălești
    1:3
Faza 1, Grupa B
09.09.2022, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    2:2
Faza 1, Grupa B
10.09.2022, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • FC Văsieni - Spartanii
    1:2
Faza 1, Grupa A
30.09.2022, Etapa 5
  • Speranis - FCM Ungheni
    2:4
  • FC Florești - FC Sucleia
    3:1
Faza 1, Grupa B
30.09.2022, Etapa 5
  • FC Văsieni - Speranța D
    2:1
Faza 1, Grupa A
01.10.2022, Etapa 5
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, Grupa B
01.10.2022, Etapa 5
  • Real-Succes - Victoria
    1:7
  • Spartanii - Olimp
    2:1
Faza 1, Grupa B
04.10.2022, Etapa 1
  • Real-Succes - FC Văsieni
    1:3
Faza 1, Grupa A
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Florești - Speranis
    3:0
Faza 1, Grupa B
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Văsieni - Real-Succes
    1:6
  • Spartanii - Speranța D
    3:0
Faza 1, Grupa A
08.10.2022, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    1:1
  • FC Fălești - FC Sucleia
    2:1
Faza 1, Grupa B
08.10.2022, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    9:0
Faza 1, Grupa A
14.10.2022, Etapa 7
  • FC Florești - FCM Ungheni
    2:0
Faza 1, Grupa B
14.10.2022, Etapa 7
  • Real-Succes - Spartanii
    0:4
Faza 1, Grupa A
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    0:5
  • Speranis - FC Fălești
    2:4
Faza 1, Grupa B
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Văsieni - Victoria
    0:2
  • Speranța D - Olimp
    2:2
Faza 1, Grupa A
21.10.2022, Etapa 8
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    6:0
Faza 1, Grupa B
21.10.2022, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    2:0
Faza 1, Grupa A
22.10.2022, Etapa 8
  • FC Fălești - FC Florești
    1:2
  • Sheriff-2 - Speranis
    4:0
Faza 1, Grupa B
22.10.2022, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    1:0
  • Spartanii - FC Văsieni
    4:0
Faza 1, Grupa A
27.10.2022, Etapa 9
  • FC Florești - Sheriff-2
    1:0
Faza 1, Grupa A
28.10.2022, Etapa 9
  • Speranis - FC Sucleia
    6:1
Faza 1, Grupa B
28.10.2022, Etapa 9
  • Real-Succes - Speranța D
    2:1
Faza 1, Grupa A
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    4:1
Faza 1, Grupa B
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Văsieni - Olimp
    3:1
  • Spartanii - Victoria
    4:1
Faza 1, Grupa A
04.11.2022, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Speranis
    3:2
Faza 1, Grupa B
04.11.2022, Etapa 10
  • Victoria - Real-Succes
    7:0
  • Olimp - Spartanii
    0:4
Faza 1, Grupa A
05.11.2022, Etapa 10
  • FC Sucleia - FC Florești
    0:1
Faza 1, Grupa B
05.11.2022, Etapa 10
  • Speranța D - FC Văsieni
    0:1
Faza 1, Grupa A
08.11.2022, Etapa 10
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    4:1
Faza 1, Grupa A
13.11.2022, Etapa 4
  • FCM Ungheni - FC Fălești
    0:2
  • Sheriff-2 - FC Florești
    0:1
  • FC Sucleia - Speranis
    6:0
Faza 1, Grupa B
13.11.2022, Etapa 4
  • Olimp - FC Văsieni
    2:1
  • Victoria - Spartanii
    5:0
  • Speranța D - Real-Succes
    3:1
Faza 2, Grupa 1
10.03.2023, Etapa 1
  • Spartanii - Dinamo-Auto
    14:00
Faza 1, Grupa 2
10.03.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranța D
    14:00
  • FC Văsieni - Sheriff-2
    14:00
Faza 2, Grupa 1
11.03.2023, Etapa 1
  • FC Florești - Dacia Buiucani
    14:00
  • Victoria - FC Fălești
    14:00
Faza 1, Grupa 2
11.03.2023, Etapa 1
  • Speranis - Olimp
    14:00
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    14:00
Faza 1, Grupa 2
17.03.2023, Etapa 2
  • Olimp - FC Văsieni
    15:00
  • Real-Succes - Speranis
    15:00
Faza 1, Grupa 2
18.03.2023, Etapa 2
  • Speranța D - FC Sucleia
    15:00
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    --:--
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 1, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Florești
10
7
0
3
15:8
21
2. FC Fălești
10
6
1
3
22:16
19
3. Sheriff-2
10
5
3
2
28:6
18
4. FCM Ungheni
10
5
1
4
20:15
16
5. Speranis
10
3
1
6
17:27
10
6. FC Sucleia
10
1
0
9
10:40
3
Noul format de desfășurare al Super Ligii și Ligii 1 
Golgheteri
Maneacov (FC Fălești)
10
Ankudinov (Sheriff-2)
8 (1)
Dani (Speranis)
8 (1)
Porojniuc (FCM Ungheni)
7
Cemîrtan (FC Florești)
5 (1)
Gliga (Sheriff-2)
4
Hatman (Sheriff-2)
4 (1)
A.Stratan (FCM Ungheni)
4 (2)
FAZA 1, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Victoria
10
8
0
2
41:9
24
2. Spartanii
10
8
0
2
25:11
24
3. Speranța D
10
4
1
5
14:14
13
4. FC Văsieni
10
4
0
6
13:24
12
5. Olimp
10
2
2
6
12:28
8
6. Real-Succes
10
2
1
7
13:32
7
Noul format de desfășurare al Super Ligii și Ligii 1 
Golgheteri
Gh.Orbu (Victoria)
8 (2)
C.Cebotari (Victoria)
7
M.Stan (Victoria)
7 (1)
Șumchin (Spartanii)
7 (1)
Cricimari (Victoria)
6
Nzokou (Speranța D)
6 (3)
G.Spînu (Spartanii)
5
D.Calaraș (Olimp)
5 (1)
Molla (Victoria)
4
Koffi (Spartanii)
4
Bîrcă (FC Văsieni)
4
Trofan (Speranța D)
4 (1)