Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Liga 1, totalurile primei părți a campionatului. Cine a jucat și a marcat

29 decembrie 2022, joi
Sursa: Site-ul oficial al FMF
Liga 1, totalurile primei părți a campionatului. Cine a jucat și a marcat Vă prezentăm cine a jucat și cine a marcat în cele 60 de meciuri din Faza 1 a Ligii 1.

În total, echipele din Liga 1 au folosit 252 de jucători.

De la începutul campionatului s-au înscris 230 de goluri (gazdele – 141, oaspeţii – 89), în medie - 3,83 goluri pe meci.

FC Florești

Vladimir Covcenco - 10 meciuri (2 goluri), Artiom Bilinschii – 10, Oleg Gavriușin – 10, Nichita Holodov – 10 (3), Dmitrii Procopișin - 9, Artiom Turta – 9, Vadim Cemîrtan – 9 (5), Stanislav Ivanov – 8, Iurie Mîrza – 8 (3), Maxim Pleșca – 8, Maxim Blajchin – 7 (1), Artiom Zeleniuc – 7, Daniil Poian – 7, Evgheni Pleșco – 6, Vladislav Boico – 6, Denis Macalici – 2, Maxim Copelciuc – 1, Oleg Hromțov – 1
Autogol: David Cemschi (FC Fălești)
Antrenor: Nicolai Țurcanu

FC Fălești

Dmitrii Burac – 10, Dmitri Maneacov – 10 (10), Oleg Platniuc – 10 (1), Gheorghe Ciocoi – 10 (1), Piotr Gherman – 10 (3), Maxim Golovatîi – 10 (3), Daniel Caras – 10 (1), David Cemschi – 9, Ion Besarab – 9, Denis Dumenico – 9, Gheorghi Ovseannicov – 9 (1), Igor Melnic – 8 (1), Maxim Hovanschi – 8, Robert Turava – 5 (1), Dumitru Braiu – 2, Daniel Juravliov – 2, Vasile Railean – 2, Ivan Sîciov – 1, Valerian Cojocaru – 1
Antrenori: Veaceslav Rogac (1-7), Vladimir Cojocari (8-10)

Sheriff 2 Tiraspol

Roman Scurtul – 10, Dan-Angelo Boțan – 10 (1), Vlad Coliș – 10, Danil Ankudinov (Kazahstan) – 9 (8), Eugeniu Gliga – 9 (4), Nichita Covali – 9 (3), Vladislav Costin – 9, Danila Ignatov – 8, Adrian Hatman – 8 (3), Artiom Dijinari – 8, Alizade Carmanov – 8 (1), Roman Dumenco – 7, Nicolai Covalschii – 7 (1), Stanislav Greșciuc – 7 (1), Denis Pleșca – 6 (1), Dmitrii Pogreban – 5 (4), Vladislav Iațco – 5, Pavel Cucereavenco – 4, Serghei Savocica – 2, Charles Petro (Malawi) – 2, Andrei Filipov – 2, Artiom Ivanov – 2, Evgheni Draciuc – 2, Denis Gușpit – 2 (1)
Antrenor: Shota Makharadze

FCM Ungheni

Andrei Stratan – 10 (4), Nicolai Porojniuc – 10 (7), Florin Cojocaru – 10 (3), Iulian Lebădă – 10, Octavian Vatavu – 9 (1), Vlad-Vladimir Șobraneschi – 9 (3), Andrei Miron – 9, Pavel Proca – 9 (1), Eduard Șoldan – 9, Vladislav Nichiforov – 9, Nicolae Nesteriuc – 9, Vasile Chirinciuc – 7, Sergiu Zaharciuc – 7, Dan Motricală – 6, Victor Secrieru – 4, Vladimir Pendus – 4, Dan Bîrzoi – 4, Ion Pahomea – 4, Lucian Budac - 1
Autogol: Maxim Leghezin (FC Sucleia)
Antrenor: Dorin Bambuleac

Speranis Nisporeni

Cristian Dani – 10 (8), Constantin Iavorschi – 10 (3), Dan Guștiuc – 10, Sandu Mateescu – 9, Nichita Iambaev – 9 (2), Veaceslav Lisa – 9 (1), Alexandr Cristioglo – 9 (1) Dionisie Gheiceanu – 8 (1), Vadim Zalenschi – 8, Ghenadie Plonis – 8, Victor Negară – 7, Andrian Apostol – 7 (1), Andrei Cușnir – 7, Artiom Cubani – 6, Maxim Bolocan – 6, Eduard Avram – 5, Vladlen Donia – 5, Ivan Iancioglo – 5, Victor Jalbu – 4, Nichita Semcov – 2
Antrenor: Vitalie Galat

FC Sucleia

Leonid Tofan – 10, Mihail Cunețchi – 9, Maxim Borșci – 9 (2), Fiodor Botnari – 9 (2), Ruslan Istrati – 8, Alexandr Buiuclî – 8 (2), Oleg Tovstopeat – 8, Ion Sclifos – 8, Maxim Ataman – 8, Sergiu Coșciug – 7, Andrei Negara – 6, Nichita Tovstopeat – 6 (1), Maxim Leghezin – 5, Vladimir Oleinic – 5 (2), Alexandr Gradinar – 5, Gabriel Godoroja – 5, Vitali Niconov – 3, Alexandr Cuzmenco – 3 (1), Daniel Balan – 3, Grigorii Maracuța – 1, Mihail Tingul – 1, Andrei Rotari – 1
Antrenor: Andrei Radiola (2-10)

FC Victoria Chișinău

Marin Stan – 10 (7), Vladislav Zavalișca – 10, Andrei Arabadji – 10 (2), Marin Popescu – 10, Constantin-Iuliu Cebotari – 10 (7), Tudor Iapără – 9 (1), Vitalie Daniliuc – 9, Grigore Coșcodan – 9, Ghenadie Orbu – 9 (8), Oleg Molla – 8 (4), Egor Fiodorov – 8 (2), Vadim Cravcescu – 7, Vadim Cricimar – 7 (6), Petru Stînga – 7, Oleg Malac – 6, Vasile Mîțâ – 5, Andrei Vicol – 4, Iulian Erhan – 4 (1), Valeriu Gurgurov – 4 (1), Marius Manole – 4, Ion Sandu – 3 (1), Andrei Drab – 3, Ion Oprea - 2
Autogol: Vasile Luchița (Real Succes)
Antrenor: Alexandr Novicov

Spartanii Selemet

Ion Danilov – 10, Roman Șumchin – 10 (7), Nicolae Garanovschi – 9, Daniel Moisei – 9, Alexandru Graur – 9, Andrei Bursuc – 9 (1), Daniel Moșneaga – 9, Victor Beșeti – 9 (1), Octavian Onofrei – 9 (2), Vadim Bejenari – 8 (1), Ion Mamaliga – 8 (2), Koffi Kevin Ulrich Junior Aiba (Coasta de Fildeș) – 8 (4), Marc Anderson Kouadjo (Coasta de Fildeș) – 7 (1), Daniel Adam – 7 (1), Gheorghe Spînu – 7 (5), Nicolae Cebotari – 7, Pavel Nazari – 6, Alexandru Vacarciuc – 5, Nicolae Rotaru – 4, Alexandr Railean – 2, Constantin-Raul Roman – 2, Alexandr Grițiuc – 1, Cristian Buzdugan – 1, Vlad Danilă – 1, Alexandru Vlas - 1
Antrenor: Viorel Cojocaru

Speranța Drochia

Ion Gavrilița – 10 (1), Maxim Latîșov – 10, Valeriu Conea – 10 (1), Exemption Shalom Agba (Nigeria) – 10 (1), Vasile Noroc – 10, Sergiu Nicolaev – 9, Ozioma Joseph Lucius (Nigeria) – 9 (1), Guilit Kevin Nzokou Mouafo (Camerun) – 9 (6), Serghei Trofan – 9 (4), Laurențiu Cernîșov – 9, Onyeka Precious Young (Nigeria) – 8, Ionel Mirciu – 7, Gheorghe Suciu – 5, Adrian Colesnic – 5, Mihail Burlac – 4, Nichita Murzac – 4, Maxim Cațer – 4, Vladislav Chiaburu – 1, Maxim Țîmpov – 1
Antrenor: Vitalie Cuzub

FC Văsieni

Andrei Stratu – 10, Gheorghe Popov – 9, Andrei Bîrcă – 9 (4), Andrei Prepelița – 8, Teodor Bostan – 8 (5), Sergiu Buga – 8 (2), Dionisie Pașa – 8 (1), Dan Covali – 8, Toma Gîrbu – 8, Radu Andrușceac – 8 (1), Vasile Mereacre – 7 (1), Ion Caragi – 7, Fiodor Trofim – 7 (1), Ion Panfil – 7 (1), Vadim Șonțovoi – 7, Ion Darii – 6 (1), Marin Selevestru – 5, Alexandru Olaru – 4 (1), Nicolae Darii – 4, Fiodor Grigorița – 3, Vasile Sula – 3, Marcel Guțuțui – 3
Antrenor: Teodor Scafari

Olimp Comrat

Danil Zlatovcen – 10, Victor Iofanov – 10, Gheorghi Statov – 10 (1), Alexandr Iliev – 10, Cătălin Diacenco – 10 (1), Veaceslav Sircheli – 9, Marian Stoleru – 9 (2), Nicolai Uzun – 9 (2), Dmitri Calaraș – 8 (5), Serghei Chindeghelean – 8, Fiodor Uzun – 8, Alexandr Bolgar – 7, Ilie Cornescu – 6, Alexandr Deordev – 6, Alexandr Coliș – 3, Vladislav Chirciu – 1 (1), Cristian Cuțuc – 1
Antrenori: Viorel Crăciun (1-3), Valeriu Catana (4-10)

Real Succes Chișinău

Radu Calestru – 10, Vasile Luchița – 10 (3), Ion Mînăscurtă – 10 (2), Sorin Chele – 9 (2), Vadim Negru – 9, Cristian Martin – 8 (1), Pavel Gurulea – 8, Damian Cucereavîi – 8 (1), Ion Veverița – 8, Valentin Matveevici – 7, Sandu Untila – 7, Denis Cilipic – 7 (2), Gheorghe Platovschi – 7 (1), Alexandr Burgoci – 6, Vasile Voscalevschi – 5, Vladislav Cebotari – 4, Valentin Agatinei – 4, Vladislav Verdeș – 4, Teodor Gonța – 4, Eugeniu Afanasiev – 3, Alexandru Lavric – 3, Alin Sclifos – 3, Dorin Daraban – 3, Mihail Galeamov - 1
Autogol: Gheorghe Popov ( FC Văsieni)
Antrenori: Victor Botezatu (1-3), Marian Ciobanu (4-10)
Городок
02.01.2023
21:22

Цитата ЗОВ
А почему нет статистики по голевым?
и по сухим матчам

ЗОВ
29.12.2022
19:26

А почему нет статистики по голевым?

Dortmund
29.12.2022
18:07

cu statistica slab stati... greseli multe...

Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Faza 2, Grupa 1
08.03.2024, Etapa 1
  • Univer - Spartanii
    1:1
  • Speranța D - Saksan
    0:2
Faza 2, Grupa 2
08.03.2024, Etapa 1
  • Sheriff-2 - Iskra
    3:0
  • FCM Ungheni - Real-Succes
    2:1
Faza 2, Grupa 2
09.03.2024, Etapa 1
Faza 2, Grupa 1
10.03.2024, Etapa 1
  • FC Florești - Victoria
    4:0
Faza 2, Grupa 1
15.03.2024, Etapa 2
  • Victoria - Spartanii
    4:1
Faza 2, Grupa 2
15.03.2024, Etapa 2
Faza 2, Grupa 1
16.03.2024, Etapa 2
  • Saksan - Univer
    0:3
Faza 2, Grupa 2
16.03.2024, Etapa 2
  • Iskra - Speranis
    0:1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 2, Grupa 1
17.03.2024, Etapa 2
  • FC Florești - Speranța D
    3:0
Faza 2, Grupa 1
29.03.2024, Etapa 3
  • Spartanii - Saksan
    2:4
Faza 2, Grupa 2
29.03.2024, Etapa 3
Faza 2, Grupa 1
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    1:1
  • Univer - FC Florești
    1:2
Faza 2, Grupa 2
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranis - FC Fălești
    1:0
Faza 2, Grupa 2
05.04.2024, Etapa 4
Faza 2, Grupa 1
06.04.2024, Etapa 4
  • Victoria - Saksan
    1:2
  • FC Florești - Spartanii
    3:0
  • Speranța D - Univer
    0:3
Faza 2, Grupa 2
06.04.2024, Etapa 4
  • Iskra - FC Fălești
    2:1
Faza 2, Grupa 1
12.04.2024, Etapa 5
  • Univer - Victoria
    2:3
Faza 2, Grupa 2
12.04.2024, Etapa 5
  • Speranis - Sheriff-2
    0:1
  • FC Fălești - Real-Succes
    3:2
Faza 2, Grupa 1
13.04.2024, Etapa 5
  • Spartanii - Speranța D
    2:1
  • Saksan - FC Florești
    0:1
Faza 2, Grupa 2
13.04.2024, Etapa 5
Faza 2, Grupa 1
16.04.2024, Etapa 6
  • Victoria - FC Florești
    1:0
  • Saksan - Speranța D
    1:0
Faza 2, Grupa 1
17.04.2024, Etapa 6
  • Spartanii - Univer
    2:1
Faza 2, Grupa 2
19.04.2024, Etapa 6
  • Iskra - Real-Succes
    16:00
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    16:00
  • FCM Ungheni - Speranis
    16:00
Faza 2, Grupa 1
20.04.2024, Etapa 7
  • Spartanii - Victoria
    16:00
  • Univer - Saksan
    16:00
  • Speranța D - FC Florești
    16:00
Faza 2, Grupa 2
20.04.2024, Etapa 6
  • Dinamo-Auto - Olimp
    16:00
Faza 2, Grupa 2
26.04.2024, Etapa 7
  • Olimp - Iskra
    16:00
  • Speranis - Dinamo-Auto
    16:00
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    16:00
  • Real-Succes - Sheriff-2
    16:00
Faza 2, Grupa 1
27.04.2024, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    16:00
  • FC Florești - Univer
    16:00
  • Saksan - Spartanii
    16:00
Faza 2, Grupa 1
03.05.2024, Etapa 9
  • Univer - Speranța D
    16:00
  • Spartanii - FC Florești
    16:00
Faza 2, Grupa 1
04.05.2024, Etapa 9
  • Saksan - Victoria
    16:00
Faza 2, Grupa 1
08.05.2024, Etapa 10
  • Victoria - Univer
    17:00
  • Speranța D - Spartanii
    17:00
  • FC Florești - Saksan
    17:00
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 2, GRUPA 1
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Florești
6
5
0
1
13:2
15
2. Saksan
6
4
0
2
9:7
12
3. Victoria
6
3
1
2
10:10
10
4. Spartanii
6
2
1
3
8:14
7
5. Univer
6
2
1
3
11:8
7
6. Speranța D
6
0
1
5
2:12
1
Golgheteri
Gurgurov (Victoria)
4
S.Țurcan (Spartanii)
4 (1)
Holodov (FC Florești)
4 (1)
Zverikin (Saksan)
3
Cozma (Univer)
3
Pulucciu (Univer)
3 (1)
Ad.Rusu (Victoria)
2
N.Rotaru (Spartanii)
2
Iancioglo (Speranța D)
2
Picus (FC Florești)
2
D.Muntean (FC Florești)
2
FAZA 2, GRUPA 2
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Sheriff-2
5
5
0
0
16:2
15
2. Olimp
5
3
0
2
11:7
9
3. Speranis
5
3
0
2
5:4
9
4. FC Fălești
5
3
0
2
9:6
9
5. FCM Ungheni
5
3
0
2
8:11
9
6. Iskra
5
2
0
3
6:7
6
7. Real-Succes
5
1
0
4
8:11
3
8. Dinamo-Auto
5
0
0
5
0:15
0
Dinamo-Auto s-a retras din campionat din cauza problemelor financiare. În toate partidele echipei i-a fost acordată înfrîngere tehnică
Golgheteri
Decev (Olimp)
4
Loukou (Sheriff-2)
4
Golovatîi (FC Fălești)
2
Boico (FC Fălești)
2
A.Popovici (Olimp)
2
D.Boțan (Sheriff-2)
2
Covalschii (Sheriff-2)
2
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
2
C.Cebotari (Speranis)
2