Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia 2021/22, Etapa 11

23 octombrie 2021, simbata
Sursa: Divizia-A.md
Spartanii - FCM Ungheni 1:0
Gol: N.Cebotari-jn, 11 - 1:0
Spartanii: Garanovschi, I.Sandu, Burlacu, I.Mamaliga (Adam, 72), Furdui (Murovanîi, 45), Şumchin, D.Guştiuc, V.Cojocaru, N.Cebotari-jun., Brînzaniuc, V.Beșeti (M.Calincov, 78).
Rezerve: M.Popa, Moşneaga, Nazari.
FCM Ungheni: Secrieru, V.Marjin, Proca, Lebădă (M.Rotaru, 67), Arama, F.Cojocaru, O.Vatavu, Șoldan, Porojniuc, Șobraneschi, D.Bejanu (G.Marjin, 67).
Rezerve: Zaharciuc, Iepuraș, Bîrzoi, Nichiforov.
Arbitru: R.Tobultoc. Selemet, stadionul sătesc.

Cahul-2005 - Speranța D 0:1
Gol: Lacusta, 70 - 0:1
Cahul-2005: Stancov, Stancev, Gurgurov, Vas.Mîţă, Iu.Mîrza, Putregai, Șișcov, Sofronovici, Diacenco (Cazanji, 78), Borozan, E.Fiodorov.
Rezerve: Ceavdari, Guștiuc, Val.Mîţă, G.Mîţă, R.Chiriac, D.Maximov.
Speranța D: Nicolaev, Lacusta (Chirciu, 90+2), M.Țurcan, Zaplitnîi, Burlac (Dorogan, 88), Cernișov, T.Mocanu (Colesnic, 68), V.Lisa, Laevschi, Stînga, Conohov.
Rezerve: -
Arbitru: A.Șturmilov. Cahul, stadionul Atlant.

Iskra - Sheriff-2 0:3
Goluri: Seraf.Cojocari, 19 - 0:1, Pogreban, 55 - 0:2, Untura, 77 - 0:3
Iskra: A.Cebotari (Parandiuc, 63), Terlețchii, Gherin (D.Popovici, 63), Bumbac (R.Beșeti, 65), A.Popovici, Ala, Tuluc, C.Lungu, Turta, Diaconu, Malțev.
Rezerve: V.Cușnir, L.Iurcu, A.Ceban.
Sheriff-2: Savocica, Untura, Pogreban (Forov, 82), Hatman (Carmanov, 57), A.Ivanov, R.Scurtul (Cucereavenco, 80), Ignatov (Ichim, 80), Maracuța, Picus, Pleșco (V.Costin, 80), Seraf.Cojocari.
Rezerve: Dumenco, Covalischii.
Arbitru: A.Cuzeac. Rîbnița, stadionul orășenesc.

Victoria - FC Sucleia 2:1
Goluri: Bonengue, 27 - 1:0, M.Popescu, 56 - 2:0, Abolaji, 72 - 2:1
Victoria: Burac, Bonengue, M.Stan, Păscăluță (Ciuntu, 62), A.Grosu (V.Rassulov, 35), S.Bivol, M.Popescu (Cheptine, 62), Ceh, I.Pavlov (V.Negară, 82), Iu.Erhan, Daniliuc (Gh.Orbu, 62).
Rezerve: Vicol, Chiper.
FC Sucleia: I.Marcov, Arnaut, Conteh, Manastirli (Cebanica, 62), Abolaji, D.Reniță, Koroma, Kouassi, Șleahtițkii (Stamov, 62), Haruna, Lazarev (V.Marcov, 62).
Rezerve: Grozdev, Pilipenco, Chioroglo.
Arbitru: O.Stoianov. Chișinău, Joma Arena.
Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    0:2
  • FCM Ungheni - Olimp
    2:3
  • Sporting - Dacia Buiucani
    1:0
  • Iskra - Speranța D
    3:3
  • Victoria - Real-Succes
    4:0
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    3:1
  • Olimp - Cahul-2005
    2:2
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    4:0
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:0
  • Speranța D - Victoria
    0:2
  • Spartanii - Sporting
    5:1
20.08.2021, Etapa 4
  • Victoria - Dacia Buiucani
    2:2
  • FC Sucleia - Speranța D
    3:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:0
21.08.2021, Etapa 4
  • Iskra - Spartanii
    0:3
  • Sporting - Olimp
    1:2
  • FCM Ungheni - Cahul-2005
    3:3
27.08.2021, Etapa 5
  • Olimp - Iskra
    1:2
  • Dacia Buiucani - FC Sucleia
    5:1
  • Spartanii - Victoria
    2:2
28.08.2021, Etapa 5
  • Cahul-2005 - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    2:5
  • Real-Succes - FCM Ungheni
    1:3
10.09.2021, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    3:2
  • FC Sucleia - Spartanii
    0:1
11.09.2021, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sporting
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    3:1
  • Sheriff-2 - Dacia Buiucani
    1:1
  • Real-Succes - Speranța D
    3:2
17.09.2021, Etapa 7
  • Dacia Buiucani - Real-Succes
    1:0
18.09.2021, Etapa 7
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:0
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Cahul-2005 - Victoria
    0:1
  • Sporting - Iskra
    2:0
24.09.2021, Etapa 8
  • FCM Ungheni - Iskra
    5:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:3
  • Real-Succes - Spartanii
    0:3
25.09.2021, Etapa 8
  • Victoria - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Dacia Buiucani
    0:0
01.10.2021, Etapa 9
  • Olimp - Real-Succes
    4:2
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    0:3
  • Sporting - FC Sucleia
    2:1
02.10.2021, Etapa 9
  • Dacia Buiucani - FCM Ungheni
    2:2
  • Spartanii - Speranța D
    0:0
  • Iskra - Victoria
    1:1
15.10.2021, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Victoria
    2:2
  • FC Sucleia - Iskra
    1:0
  • Sheriff-2 - Sporting
    0:1
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    5:0
16.10.2021, Etapa 10
  • Real-Succes - Cahul-2005
    4:0
  • Speranța D - Olimp
    0:1
22.10.2021, Etapa 11
  • Olimp - Dacia Buiucani
    0:3
  • Sporting - Real-Succes
    0:2
23.10.2021, Etapa 11
  • Spartanii - FCM Ungheni
    1:0
  • Cahul-2005 - Speranța D
    0:1
  • Iskra - Sheriff-2
    0:3
  • Victoria - FC Sucleia
    2:1
29.10.2021, Etapa 12
  • Victoria - Sheriff-2
    2:1
  • Olimp - Spartanii
    1:3
30.10.2021, Etapa 12
05.11.2021, Etapa 13
  • Olimp - FCM Ungheni
    4:1
  • Dacia Buiucani - Sporting
    3:2
  • Real-Succes - Victoria
    1:0
06.11.2021, Etapa 13
19.11.2021, Etapa 14
  • FC Sucleia - Real-Succes
    3:0
  • Sporting - Spartanii
    2:4
20.11.2021, Etapa 14
05.03.2022, Etapa 13
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    14:00
12.03.2022, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    00:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Spartanii
14
10
3
1
30:13
33
2. Dacia Buiucani
14
9
4
1
35:10
31
3. Sporting
14
9
0
5
24:18
27
4. Victoria
14
7
4
3
25:17
25
5. Olimp
14
7
3
4
31:26
24
6. Sheriff-2
12
6
3
3
24:11
21
7. Iskra
14
4
3
7
15:30
15
8. FCM Ungheni
14
3
5
6
25:28
14
9. FC Sucleia
12
4
2
6
17:18
14
10. Real-Succes
14
4
2
8
15:26
14
11. Speranța D
14
2
3
9
11:27
9
12. Cahul-2005
14
0
2
12
6:34
2
Cahul-2005 s-a retras din campionat după etapa a 11-a. În restul meciurilor, echipei îi va fi administrată înfrîngere tehnică.
Golgheteri
Porojniuc (FCM Ungheni)
9
Chele (Real-Succes)
7 (1)
M.Stan (Victoria)
7 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
7 (3)
V.Bîtlan (Dacia Buiucani)
6
Iavorchi (Sporting)
6 (2)
Cilipic (Real-Succes)
5
Șumchin (Spartanii)
5
Gutium (Dacia Buiucani)
5
Cristioglo (Sporting)
5