Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia 2021/22, Etapa 4

21 august 2021, simbata
Sursa: Divizia-A.md
Iskra - Spartanii 0:3
Goluri: D.Adam, 55 - 0:1, D.Adam, 83 - 0:2, V.Bejenari, 90 - 0:3
Iskra: Parandiuc, V.Cușnir, D.Popovici, Bumbac (Gherin, 46), Cegurco (Terlețchii, 75), Tuluc (R.Beșeti, 75), Poian, Turta, A.Ceban (L.Iurcu, 70), A.Popovici, Malțev.
Rezerve: A.Cebotari, Reznic.
Spartanii: Garanovschi, I.Sandu, Furdui, Onofrei (Drab, 78), Murovanîi (Gurulea, 65), D.Guştiuc (Adam, 46), V.Cojocaru, M.Calincov (V.Bejenari, 46), Brînzaniuc, V.Beșeti (A.Grosu, 70), Moşneaga.
Rezerve: M.Popa, Şumchin.
Arbitru: C.Pidghirnîi. Rîbnița, stadionul orașenesc.

Sporting - Olimp 1:2
Goluri: V.Gonța, 43 - 1:0, Borovschii, 67 - 1:1, Botnarenco, 90 - 1:2
În minutul 64 А.Apostol (S) a ratat un penalty (portar).
Sporting: Coliba-Verde, D.Lungu, V.Gonța, Mandiș, C.Iavorschi (M.Șoimu, 61), A.Apostol, Zalenschi (C.Cebotari, 46), Șonţovoi (Donia, 77), Roizman, Mirciu (Cristioglo, 46), Olărescu.
Rezerve: Gulienco, A.Cușnir, Garşinschi, Teaca, Semcov, Motricală, E.Avram.
Olimp: Cîlcic, S.Dobrioglo, Bargan, Borovschi, S.Gheorghiev, Haritov (Cara, 86), Rostokin (Botnarenco, 46), Gaidarji, Pulucciu, Piron, M.Uzun.
Rezerve: Stoinov, Covricov, Gagauz, V.Dobrioglo.
Arbitru: V.Minciuna. Chișinău, stadionul Real-Succes.

FCM Ungheni - Cahul-2005 3:3
Goluri: Stancev, 26 - 0:1, Porojniuc, 44 - 1:1, Porojniuc, 45 - 2:1, Diacenco, 49 (autogol) - 3:1, Stancev, 58 - 3:2, Vas.Mîță, 87 - 3:3
FCM Ungheni: Secrieru, V.Marjin, Chirinciuc, Proca (Barbacaru, 67, C.Cebotaru, 85), Lebădă (M.Rotaru, 46), Arama, F.Cojocaru, O.Vatavu, Porojniuc, Șobraneschi, D.Bejanu (Nichiforov, 67).
Rezerve: Zaharciuc, G.Marjin, Iepuraș, Bîrzoi, Miron, D.Vatavu.
Cahul-2005: N.Țurcan, Guștiuc, Val.Mîţă (Șișcov, 55), Borozan, Stancev, D.Maximov (E.Fiodorov, 62), Gurgurov, Vas.Mîţă, G.Mîţă, Putregai (R.Chiriac, 76), Diacenco.
Rezerve: Stancov, Ceavdari, Cazanji, And.Arabadji, Sofronovici, Iu.Mîrza, Pruteanu.
Arbitru: A.Șturmilov. Ungheni, stadionul orașenesc.
Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    0:2
  • FCM Ungheni - Olimp
    2:3
  • Sporting - Dacia Buiucani
    1:0
  • Iskra - Speranța D
    3:3
  • Victoria - Real-Succes
    4:0
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    3:1
  • Olimp - Cahul-2005
    2:2
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    4:0
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:0
  • Speranța D - Victoria
    0:2
  • Spartanii - Sporting
    5:1
20.08.2021, Etapa 4
  • Victoria - Dacia Buiucani
    2:2
  • FC Sucleia - Speranța D
    3:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:0
21.08.2021, Etapa 4
  • Iskra - Spartanii
    0:3
  • Sporting - Olimp
    1:2
  • FCM Ungheni - Cahul-2005
    3:3
27.08.2021, Etapa 5
  • Olimp - Iskra
    1:2
  • Dacia Buiucani - FC Sucleia
    5:1
  • Spartanii - Victoria
    2:2
28.08.2021, Etapa 5
  • Cahul-2005 - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    2:5
  • Real-Succes - FCM Ungheni
    1:3
10.09.2021, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    3:2
  • FC Sucleia - Spartanii
    0:1
11.09.2021, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sporting
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    3:1
  • Sheriff-2 - Dacia Buiucani
    1:1
  • Real-Succes - Speranța D
    3:2
17.09.2021, Etapa 7
  • Dacia Buiucani - Real-Succes
    1:0
18.09.2021, Etapa 7
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:0
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Cahul-2005 - Victoria
    0:1
  • Sporting - Iskra
    2:0
24.09.2021, Etapa 8
  • FCM Ungheni - Iskra
    16:00
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    16:00
  • Sheriff-2 - Olimp
    16:00
  • Real-Succes - Spartanii
    16:00
25.09.2021, Etapa 8
  • Victoria - Sporting
    16:00
  • Speranța D - Dacia Buiucani
    16:00
01.10.2021, Etapa 9
  • Olimp - Real-Succes
    15:00
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    15:00
  • Sporting - FC Sucleia
    15:00
02.10.2021, Etapa 9
  • Dacia Buiucani - FCM Ungheni
    15:00
  • Spartanii - Speranța D
    15:00
  • Iskra - Victoria
    15:00
15.10.2021, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Victoria
    15:00
  • FC Sucleia - Iskra
    15:00
  • Sheriff-2 - Sporting
    15:00
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    15:00
16.10.2021, Etapa 10
  • Real-Succes - Cahul-2005
    15:00
  • Speranța D - Olimp
    15:00
31.12.2021, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    00:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Spartanii
7
5
2
0
16:5
17
2. Sporting
7
5
0
2
12:8
15
3. Dacia Buiucani
7
4
2
1
14:6
14
4. Victoria
7
4
2
1
15:8
14
5. Sheriff-2
6
4
1
1
14:5
13
6. Olimp
7
3
2
2
15:14
11
7. Iskra
7
3
1
3
12:14
10
8. FCM Ungheni
7
2
1
4
13:17
7
9. FC Sucleia
6
1
1
4
7:12
4
10. Speranța D
7
1
1
5
9:19
4
11. Real-Succes
7
1
1
5
5:15
4
12. Cahul-2005
7
0
2
5
6:15
2
Golgheteri
M.Stan (Victoria)
5 (1)
A.Popovici (Iskra)
4
V.Bîtlan (Dacia Buiucani)
4
Arama (FCM Ungheni)
4
Porojniuc (FCM Ungheni)
4
Iavorchi (Sporting)
4 (1)
Vas.Mîță (Cahul-2005)
3
Molla (Victoria)
3
Gh.Orbu (Victoria)
3
Cegurco (Iskra)
3
L.Iurcu (Iskra)
3
Shuaibu (FC Sucleia)
3
Borovschii (Olimp)
3
Forov (Sheriff-2)
3
Pleșco (Sheriff-2)
3
Onofrei (Spartanii)
3 (1)