Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia 2021/22, Etapa 2

07 august 2021, simbata
Sursa: Divizia-A.md
Cahul-2005 - Spartanii 0:2
Goluri: Onofrei, 55 - 0:1, Onofrei, 80 (pen) - 0:2
Cahul-2005: N.Țurcan, Guștiuc, Pruteanu, Val.Mîţă, Borozan, D.Maximov, Vas.Mîţă, Iu.Mîrza, Putregai (R.Chiriac, 63), Diacenco, Stancev.
Rezerve: Stancov, Ceavdari, Gurgurov, Sofronovici, And.Arabadji, Mahu, G.Mîţă, E.Fiodorov.
Spartanii: Garanovschi, I.Sandu, Furdui, Gurulea (V.Beșeti, 77), Adam (N.Cebotari-jun, 67), Şumchin (M.Calincov, 77), Murovanîi (A.Grosu, 58), D.Guştiuc, V.Cojocaru, Brînzaniuc, Moşneaga.
Rezerve: Galac, Burlacu, Drab, Onofrei, V.Bejenari.
Arbitru: I.Boșca. Cahul, stadionul Atlant.

FCM Ungheni - Olimp 2:3
Goluri: Arama, 19 - 1:0, Bargan, 56 - 1:1, Piron, 67 - 1:2, Arama, 79 - 2:2, D.Calaraș, 90 - 2:3
În minutul 20, Arama (U) a ratat un penalty (portarul).
FCM Ungheni: Secrieru, V.Marjin, Proca (Lebădă, 75), Arama, F.Cojocaru, O.Vatavu (M.Rotaru, 63), Șoldan, Porojniuc, D.Vatavu (D.Bejanu, 75), Șobraneschi (D.Creangă, 85), C.Cebotaru (Barbacaru, 63).
Rezerve: Zaharciuc, G.Marjin, Iepuraș, Bîrzoi, Nichiforov, Miron.
Olimp: Cîlcic, S.Dobrioglo, Bargan (Botnarenco, 81), Borovschi, S.Gheorghiev, Haritov, Gaidarji, Pulucciu (V.Dobrioglo, 63), Piron, M.Uzun, D.Calaraş.
Rezerve: Ozdemir, Covricov, Gagauz, Rostokin.
Arbitru: I.Bilea. Ungheni, stadion orășenesc.

Sporting - Dacia Buiucani 1:0
Gol: Iavorchi, 89 - 1:0
Sporting: Coliba-Verde, D.Lungu (C.Lungu, 71), V.Gonța, Mandiș, Cristioglo (C.Iavorschi, 46), A.Apostol, Roizman (Donia, 46), Cheltuitor (Șonţovoi, 71), Motricală, Olărescu, M.Șoimu (Zalenschi, 46).
Rezerve: Gulienco, A.Cușnir, Privilean, C.Cebotari, Teaca, Semcov.
Dacia Buiucani: V.Dodon, Baciu, D.Bivol (Nemerenco, 62), I.Botnari (V.Dumbrava, 78), R.Bejan, O.Martin (N.Namolovan, 46), Cravcescu, Macovei (V.Bîtlan, 22), A.Rusnac, Postica, Gutium (Dosca, 78).
Rezerve: E.Valuța, D.Pașa.
Eliminare: Mandiș (S), 76.
Arbitru: A.Ceban. Chișinău, stadionul Real-Succes.

Iskra - Speranța D 3:3
Goluri: M.Țurcan, 25 (pen) - 0:1, Cegurco, 42 - 1:1, D.Caras, 56 (autogol) - 2:1, Laevschi, 59 - 2:2, Cegurco, 66 - 3:2, Zaplitnîi, 90 - 3:3
Iskra: A.Cebotari, Turta, D.Popovici, A.Ceban (Gherin, 78), Bumbac, L.Iurcu (R.Beșeti, 67), Cegurco (Terlețchii, 85), A.Popovici, Poian, Reznic, Malțev.
Rezerve: Parandiuc, V.Cușnir, Gudz, Tuluc.
Speranța D: Nicolaev, Dan.Caras, Conea, M.Țurcan, Zaplitnîi, Vas.Noroc (Bodean, 81), Burlac (T.Mocanu, 46), V.Lisa, Stînga (Cernișov, 76), Conohov, Laevschi.
Rezerve: Chiaburu, Colesnic.
Arbitru: G.Sidenco. Rîbnița, stadion orășenesc.

Victoria - Real-Succes 4:0
Goluri: Gh.Orbu, 22 - 1:0, M.Stan, 30 - 2:0, S.Bivol, 68 - 3:0, Molla, 76 - 4:0
Victoria: Burac, Bonengue, Păscăluță, Gh.Orbu, Bîcicov (I.Pavlov, 46), S.Bivol (Ciuntu, 72), M.Popescu (V.Rassulov, 46), Ceh, Iu.Erhan (Daniliuc, 72), M.Stan (Tiron, 69), Molla.
Rezerve: Vicol, V.Negară.
Real-Succes: Ciobanu-Nițuleac, Moisei (Cheibaș, 89), Luchiță, Platovschi (D.Cucereavîi, 64), Lupan (C.Martin, 46), Matran, Agatinei (Gîrlea, 79), A.Lavric, Axenti, Puiu (Stegărescu, 79), Cilipic.
Rezerve: Gabura, Matveevici, Castraveț, Chele, Mînăscurtă, R.Calestru.
Arbitru: O.Pînzari. Chișinău, Joma-Arena.
Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    0:2
  • FCM Ungheni - Olimp
    2:3
  • Sporting - Dacia Buiucani
    1:0
  • Iskra - Speranța D
    3:3
  • Victoria - Real-Succes
    4:0
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    3:1
  • Olimp - Cahul-2005
    2:2
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    4:0
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:0
  • Speranța D - Victoria
    0:2
  • Spartanii - Sporting
    5:1
20.08.2021, Etapa 4
  • Victoria - Dacia Buiucani
    2:2
  • FC Sucleia - Speranța D
    3:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:0
21.08.2021, Etapa 4
  • Iskra - Spartanii
    0:3
  • Sporting - Olimp
    1:2
  • FCM Ungheni - Cahul-2005
    3:3
27.08.2021, Etapa 5
  • Olimp - Iskra
    1:2
  • Dacia Buiucani - FC Sucleia
    5:1
  • Spartanii - Victoria
    2:2
28.08.2021, Etapa 5
  • Cahul-2005 - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    2:5
  • Real-Succes - FCM Ungheni
    1:3
10.09.2021, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    3:2
  • FC Sucleia - Spartanii
    0:1
11.09.2021, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sporting
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    3:1
  • Sheriff-2 - Dacia Buiucani
    1:1
  • Real-Succes - Speranța D
    3:2
17.09.2021, Etapa 7
  • Dacia Buiucani - Real-Succes
    1:0
18.09.2021, Etapa 7
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:0
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Cahul-2005 - Victoria
    0:1
  • Sporting - Iskra
    2:0
24.09.2021, Etapa 8
  • FCM Ungheni - Iskra
    5:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:3
  • Real-Succes - Spartanii
    0:3
25.09.2021, Etapa 8
  • Victoria - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Dacia Buiucani
    0:0
01.10.2021, Etapa 9
  • Olimp - Real-Succes
    4:2
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    0:3
  • Sporting - FC Sucleia
    2:1
02.10.2021, Etapa 9
  • Dacia Buiucani - FCM Ungheni
    2:2
  • Spartanii - Speranța D
    0:0
  • Iskra - Victoria
    1:1
15.10.2021, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Victoria
    2:2
  • FC Sucleia - Iskra
    1:0
  • Sheriff-2 - Sporting
    0:1
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    5:0
16.10.2021, Etapa 10
  • Real-Succes - Cahul-2005
    4:0
  • Speranța D - Olimp
    0:1
22.10.2021, Etapa 11
  • Olimp - Dacia Buiucani
    0:3
  • Sporting - Real-Succes
    0:2
23.10.2021, Etapa 11
  • Spartanii - FCM Ungheni
    1:0
  • Cahul-2005 - Speranța D
    0:1
  • Iskra - Sheriff-2
    0:3
  • Victoria - FC Sucleia
    2:1
29.10.2021, Etapa 12
  • Victoria - Sheriff-2
    2:1
  • Olimp - Spartanii
    1:3
30.10.2021, Etapa 12
05.11.2021, Etapa 13
  • Olimp - FCM Ungheni
    4:1
  • Dacia Buiucani - Sporting
    3:2
  • Real-Succes - Victoria
    1:0
06.11.2021, Etapa 13
19.11.2021, Etapa 14
  • FC Sucleia - Real-Succes
    3:0
  • Sporting - Spartanii
    2:4
20.11.2021, Etapa 14
05.03.2022, Etapa 13
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    14:00
12.03.2022, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    00:00
18.03.2022, Etapa 15
  • Olimp - Sporting
    15:00
  • Real-Succes - Sheriff-2
    15:00
  • Cahul-2005 - FCM Ungheni
    00:00
19.03.2022, Etapa 15
  • Spartanii - Iskra
    15:00
  • Dacia Buiucani - Victoria
    15:00
  • Speranța D - FC Sucleia
    15:00
01.04.2022, Etapa 16
  • Sheriff-2 - Speranța D
    15:00
  • FC Sucleia - Dacia Buiucani
    15:00
  • Sporting - Cahul-2005
    00:00
02.04.2022, Etapa 16
  • FCM Ungheni - Real-Succes
    15:00
  • Victoria - Spartanii
    15:00
  • Iskra - Olimp
    15:00
08.04.2022, Etapa 17
  • Sporting - FCM Ungheni
    16:00
  • Cahul-2005 - Iskra
    00:00
  • Olimp - Victoria
    16:00
09.04.2022, Etapa 17
  • Spartanii - FC Sucleia
    16:00
  • Dacia Buiucani - Sheriff-2
    16:00
  • Speranța D - Real-Succes
    16:00
15.04.2022, Etapa 18
  • Sheriff-2 - Spartanii
    16:00
  • FC Sucleia - Olimp
    16:00
  • Victoria - Cahul-2005
    00:00
16.04.2022, Etapa 18
  • FCM Ungheni - Speranța D
    16:00
  • Real-Succes - Dacia Buiucani
    16:00
  • Iskra - Sporting
    16:00
22.04.2022, Etapa 19
  • Olimp - Sheriff-2
    16:00
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    00:00
23.04.2022, Etapa 19
  • Iskra - FCM Ungheni
    16:00
  • Sporting - Victoria
    16:00
  • Spartanii - Real-Succes
    16:00
  • Dacia Buiucani - Speranța D
    16:00
29.04.2022, Etapa 20
  • FCM Ungheni - Dacia Buiucani
    16:00
  • FC Sucleia - Sporting
    16:00
  • Victoria - Iskra
    16:00
  • Sheriff-2 - Cahul-2005
    00:00
30.04.2022, Etapa 20
  • Speranța D - Spartanii
    16:00
  • Real-Succes - Olimp
    16:00
06.05.2022, Etapa 21
  • Sporting - Sheriff-2
    17:00
  • Cahul-2005 - Real-Succes
    00:00
  • Olimp - Speranța D
    17:00
07.05.2022, Etapa 21
  • Victoria - FCM Ungheni
    17:00
  • Iskra - FC Sucleia
    17:00
  • Spartanii - Dacia Buiucani
    17:00
13.05.2022, Etapa 22
  • FCM Ungheni - Spartanii
    17:00
  • Dacia Buiucani - Olimp
    17:00
  • Speranța D - Cahul-2005
    00:00
  • Real-Succes - Sporting
    17:00
  • Sheriff-2 - Iskra
    17:00
  • FC Sucleia - Victoria
    17:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Spartanii
14
10
3
1
30:13
33
2. Dacia Buiucani
14
9
4
1
35:10
31
3. Sporting
14
9
0
5
24:18
27
4. Victoria
14
7
4
3
25:17
25
5. Olimp
14
7
3
4
31:26
24
6. Sheriff-2
12
6
3
3
24:11
21
7. Iskra
14
4
3
7
15:30
15
8. FCM Ungheni
14
3
5
6
25:28
14
9. FC Sucleia
12
4
2
6
17:18
14
10. Real-Succes
14
4
2
8
15:26
14
11. Speranța D
14
2
3
9
11:27
9
12. Cahul-2005
14
0
2
12
6:34
2
Cahul-2005 s-a retras din campionat după etapa a 11-a. În restul meciurilor, echipei îi va fi administrată înfrîngere tehnică.
Golgheteri
Porojniuc (FCM Ungheni)
9
Chele (Real-Succes)
7 (1)
M.Stan (Victoria)
7 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
7 (3)
V.Bîtlan (Dacia Buiucani)
6
Iavorchi (Sporting)
6 (2)
Cilipic (Real-Succes)
5
Șumchin (Spartanii)
5
Gutium (Dacia Buiucani)
5
Cristioglo (Sporting)
5