Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 26

25 mai 2021, marti
Sursa: Divizia-A.md
Olimp - FC Sucleia 3:2
Goluri: Godday, 12 - 0:1, Bargan, 31 - 1:1, Godday, 66 (pen) - 1:2, Gheorghiev, 79 - 2:2, Haritov, 83 - 3:2
În minutul 91 Godday (S) a ratat un penalty (portar).
Olimp: Ozdemir, Bargan, Borovschi, S.Gheorghiev, Haritov, Gaidarji, Apostolov (S.Dobrioglo, 22), Pulucciu (Rostokin, 46), V.Dobrioglo (Botnarenco, 79), M.Uzun, D.Calaraş.
Rezerve: Cîlcic, Gagauz, N.Uzun, Gargalîc, Covricov.
FC Sucleia: R.Istrati, Digori, Conteh, Djaha, Garşinschi, Godday, Shuaibu, Iu.Cojocaru (Becu, 73), Manastirli, Abdulmajeed, Cimpoeș (Negara, 46).
Rezerve: Grozdev, Stamov, Marcov.
Eliminare: Djaha (S), 65.
Arbitru: A.Șturmilov. Ceadîr-Lunga, stadionul orașenesc.

Sheriff-2 - Cahul-2005 1:0
Gol: Gliga, 39 - 1:0
Sheriff-2: M.Cioban, Procopişen (N.Covali, 57), Danilov, Corneencov (Maracuța, 82), Gliga, A.Ivanov (Untura, 82), R.Scurtul (Forov, 65), Ignatov, Murovanîi, Seraf.Cojocari, Cucereavenco (Picus, 57).
Rezerve: Savocica, Coliş, Carmanov.
Cahul-2005: Stancov, Pruteanu, Val.Mîţă, Vas.Mîţă, Şumchin, S.Nudnii, Stancev (E.Fiodorov, 75), Iu.Mîrza, Dan.Zagorodni, Zaporojan (Diacenco, 58), And.Arabadji (Sofronovici, 68).
Magla, D.Maximov, G.Mîţă, Olteanu, Den.Zagorodni.
Eliminare: Murovanîi (S), 77.
Arbitru: A.Cojocaru. Tiraspol, complexul sportiv Sheriff.

Grănicerul - Iskra 1:5
Goluri: L.Iurcu, 7 - 0:1, A.Cebotari, 19 - 0:2, L.Iurcu, 21 - 0:3, Tașev, 40 - 0:4, Hovanschii, 63 (pen) - 1:4, L.Iurcu, 70 - 1:5
Grănicerul: Ad.Popovici, Carabulea, Cheptenari, Colbasiuc, Găicean, Vasilevschi, Cernîh, Tașco, Dan.Caras, Orlov, Hovanschii.
Rezerve: -
Iskra: N.Țurcan, A.Ceban, Hamurar, Bumbac, L.Iurcu, A.Cebotari, N.Ciumacenko, Gherin, Tasev, Reznic, Malțev.
Rezerve: V.Cușnir, D.Rassulov, V.Rassulov, A.Popovici, Diaconu, D.Popovici, Tuluc.
Arbitru: S.Derenov. Glodeni, stadionul orașenesc.

Victoria - FC Bălți 2:4
Goluri: Bîcicov, 4 - 1:0, Țîgîrlaș, 17 - 1:1, Gh.Orbu, 25 (pen) - 2:1, Molochko, 41 - 2:2, Molochko, 56 - 2:3, Molochko, 77 - 2:4
Victoria: Vicol, Bordianu, Bonengue, Molla, Cheltuitor (Gherman, 70), Gh.Orbu, Tiron, S.Bivol (Frecațel, 55), Bîcicov (Iancioglo, 61), Ceh, R.Jalbă (Butucel, 70).
Rezerve: Ciobanu-Nițuleac, Ala.
FC Bălți: Enyeribe, Costin, Alvaro (Tîşcul, 89), Moţpan, Tîgîrlaș (Carazanu, 72), Danu, Gherman, Molochko, Gomez, Bucătaru, E.Berco (Golovatîi, 55).
Rezerve: Burac, Secureanu.
Arbitru: S.Leu. Chișinău, Joma-Arena.

Speranța D - Real-Succes 1:0
Gol: Noroc, 6 - 1:0
Speranța D: Chiaburu, Colesnic, Conea, M.Țurcan, Vîlcu, Vas.Noroc, Dorogan, V.Lisa, Ursachilă, Stînga, Viţu.
Rezerve: Nicolaev, Polivaniuc.
Real-Succes: Garanovschi, A.Lavric (Agatinei, 46), Moşneaga, Luchiță (Șavga, 74), Chele, Chilian (Guiban, 46), Moisei, Matran (Mînăscurtă, 57), Lupan, Cilipic, Axenti (Castraveț, 57).
Rezerve: Gh.Cazacu.
Arbitru: V.Morgun. Drochia, stadion orășenesc.

FC Sireți - FC Fălești 4:9
Goluri: Lacusta, 14 - 0:1, Maneacov, 32 - 0:2, Lacusta, 45 - 0:3, Ciocoi, 50 (pen) - 0:4, Ciocoi, 51 - 0:5, O.Șoimu, 54 - 1:5, Lacusta, 57 - 1:6, Ermurachi, 60 - 2:6, Maneacov, 74 - 2:7, Ermurachi, 75 - 3:7, Oala, 76 - 3:8, Maneacov, 83 - 3:9, Comleonoc, 85 - 4:9
FC Sireți: Iu.Bursuc, Ermurachi, Bețivu, Mihei, Meleca, Comlionoc, Casim, Ciobu, S.Epureanu, Sula, O.Șoimu.
Rezerve: Badea, Slavinschi.
FC Fălești: Dîntu, Oala, Melnic, Sîciov, Andriţchi, Dumenico, Ciocoi, Maneacov, Daniliuc, Besarab, Lacusta.
Rezerve: Grăjdianu, Turava, Val.Cojocaru, Braiu, Grajdean, V.Bejenari.
Arbitru: C.Pidghirnîi. Sireți, stadionul sătesc.

Tighina - Spartanii 0:3
Goluri: R.Gușan, 6 - 0:1, M.Popescu, 19 - 0:2, Stan, 33 - 0:3
Tighina: A.Coval, N.Volcov, C.Ciobanu, A.Tcaciuc, A.Spinu, Chitic, Mihailuța, Mihailenco, Boligari (Evtodiev, 59), V.Botnari, Brecchel.
Rezerve: Pudovinnicov, R.Gadevici, Dolea, Saveliev, Bugaev, Pavlovschii, Chizca, A.Cușnir, A.Hodichin.
Spartanii: Sîrghi, R.Guşan, Burlacu (Rotaru, 77), Ciuntu, M.Stan, V.Negară, Adam, M.Popescu, V.Cojocaru, V.Bejenari, N.Cebotari-jun.
Rezerve: Galac, V.Beșeti, Cheptine, A.Mămăligă, Coda.
Arbitru: D.Ivlev. Bender, stadion orășenesc.
Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    0:2
  • FCM Ungheni - Olimp
    2:3
  • Sporting - Dacia Buiucani
    1:0
  • Iskra - Speranța D
    3:3
  • Victoria - Real-Succes
    4:0
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    3:1
  • Olimp - Cahul-2005
    2:2
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    4:0
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:0
  • Speranța D - Victoria
    0:2
  • Spartanii - Sporting
    5:1
20.08.2021, Etapa 4
  • Victoria - Dacia Buiucani
    2:2
  • FC Sucleia - Speranța D
    3:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:0
21.08.2021, Etapa 4
  • Iskra - Spartanii
    0:3
  • Sporting - Olimp
    1:2
  • FCM Ungheni - Cahul-2005
    3:3
27.08.2021, Etapa 5
  • Olimp - Iskra
    1:2
  • Dacia Buiucani - FC Sucleia
    5:1
  • Spartanii - Victoria
    2:2
28.08.2021, Etapa 5
  • Cahul-2005 - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    2:5
  • Real-Succes - FCM Ungheni
    1:3
10.09.2021, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    3:2
  • FC Sucleia - Spartanii
    0:1
11.09.2021, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sporting
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    3:1
  • Sheriff-2 - Dacia Buiucani
    1:1
  • Real-Succes - Speranța D
    3:2
17.09.2021, Etapa 7
  • Dacia Buiucani - Real-Succes
    1:0
18.09.2021, Etapa 7
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:0
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Cahul-2005 - Victoria
    0:1
  • Sporting - Iskra
    2:0
24.09.2021, Etapa 8
  • FCM Ungheni - Iskra
    16:00
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    16:00
  • Sheriff-2 - Olimp
    16:00
  • Real-Succes - Spartanii
    16:00
25.09.2021, Etapa 8
  • Victoria - Sporting
    16:00
  • Speranța D - Dacia Buiucani
    16:00
01.10.2021, Etapa 9
  • Olimp - Real-Succes
    15:00
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    15:00
  • Sporting - FC Sucleia
    15:00
02.10.2021, Etapa 9
  • Dacia Buiucani - FCM Ungheni
    15:00
  • Spartanii - Speranța D
    15:00
  • Iskra - Victoria
    15:00
15.10.2021, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Victoria
    15:00
  • FC Sucleia - Iskra
    15:00
  • Sheriff-2 - Sporting
    15:00
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    15:00
16.10.2021, Etapa 10
  • Real-Succes - Cahul-2005
    15:00
  • Speranța D - Olimp
    15:00
31.12.2021, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    00:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Spartanii
7
5
2
0
16:5
17
2. Sporting
7
5
0
2
12:8
15
3. Dacia Buiucani
7
4
2
1
14:6
14
4. Victoria
7
4
2
1
15:8
14
5. Sheriff-2
6
4
1
1
14:5
13
6. Olimp
7
3
2
2
15:14
11
7. Iskra
7
3
1
3
12:14
10
8. FCM Ungheni
7
2
1
4
13:17
7
9. FC Sucleia
6
1
1
4
7:12
4
10. Speranța D
7
1
1
5
9:19
4
11. Real-Succes
7
1
1
5
5:15
4
12. Cahul-2005
7
0
2
5
6:15
2
Golgheteri
M.Stan (Victoria)
5 (1)
A.Popovici (Iskra)
4
V.Bîtlan (Dacia Buiucani)
4
Porojniuc (FCM Ungheni)
4
Arama (FCM Ungheni)
4
Iavorchi (Sporting)
4 (1)
Vas.Mîță (Cahul-2005)
3
Gh.Orbu (Victoria)
3
Molla (Victoria)
3
Cegurco (Iskra)
3
L.Iurcu (Iskra)
3
Shuaibu (FC Sucleia)
3
Borovschii (Olimp)
3
Forov (Sheriff-2)
3
Pleșco (Sheriff-2)
3
Onofrei (Spartanii)
3 (1)