Noutăți
Sheriff-2 - Grănicerul 3:1 (rezumat video)
6
11.05.21
FC Sireți a retrogradat oficial în Divizia B, Iskra întrerupe o serie de 4 meciuri victorioase, iar Tighina - prelungește seria fără victorii pînă la cinci: rezultatele etapei 23
12
11.05.21
FC Sireți - Cahul-2005 2:9 (rezumat video)
4
08.05.21
Speranța D - FC Sucleia 0:3 (rezumat video)
0
08.05.21
Spartanii - FC Bălți 4:2 (rezumat video)
15
07.05.21
FC Fălești - Real-Succes 0:3 (rezumat video)
5
07.05.21
Tighina - Iskra 0:2 (rezumat video)
9
07.05.21
Olimp - Grănicerul 4:1 (rezumat video)
3
07.05.21
Victoria - Sheriff-2 1:2 (rezumat video)
2
06.05.21
Meciul Speranța D - FC Sucleia a fost primul în acest an desfășurat cu spectatori în tribune în Moldova (foto)
9
06.05.21
Comlionoc a parat un penalty, a uimit prin paradele sale, dar a și comis erori în poarta clubului FC Sireți, Sheriff se impune în meciul cu Victoria: rezultatele etapei 22 (actualizat)
11
06.05.21
La stadionul orășenesc din Bălți a fost instalat un tabel electronic modern (foto)
10
06.05.21
Clubului FC Sireți i-a fost acordată înfrîngere tehnică pentru evoluția unui jucător care nu a fost inclus în raportul de joc
5
06.05.21
Jucătorul clubului Olimp Serghei Gheorghiev a fost suspendat pentru trei etape de campionat
5
06.05.21
FC Bălți pierde surprinzător partida cu Spartanii, Olimp surclasează Grănicerul, Real-Succes părăsește zona retrogradării: rezultatele etapei 22 (actualizat)
24
05.05.21
Arhiva noutăților
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 19

21 aprilie 2021, miercuri
Sursa: Divizia-A.md
FC Bălți - Olimp 3:0
Goluri: Molochko, 22 - 1:0, D.Danu, 25 - 2:0, A.Stratan, 82 - 3:0
FC Bălți: Enyeribe, Costin, Alvaro, A.Grosu (Mișcov, 46), Danu (Golovatîi, 79), Gherman (Carazanu, 79), Molochko, Gomez (Secureanu, 86), A.Stratan, Bucătaru, E.Berco.
Rezerve: Burac.
Olimp: Cîlcic (Ozdemir, 46), Rostokin (Sinkovskii, 46), S.Gheorghiev, Bargan (Gargalîc, 76), S.Dobrioglo, D.Calaraş, Haritov, Gaidarji, Botnarenco (Pulucciu, 59), V.Dobrioglo, M.Uzun (Apostolov, 65).
Rezerve: Gagauz, Covricov.
Arbitru: N.Bălțătescu. Bălți, stadionul Pișevic.

FC Sucleia - Spartanii 1:2
Goluri: Shulaibu, 31 - 1:0, Stan, 72 - 1:1, D.Adam, 79 - 1:2
FC Sucleia - Spartanii 1:2
Marcator: Shuaibu, 31 - 1:0, M.Stan, 72 - 1:1, D.Adam, 81 - 1:2.
FC Sucleia: R.Istrati, Digori, Cusursuz, Conteh, Negara, Djaha, Kouassi, Nichitov (Burlac, 83), Shuaibu, Abdulmajeed, Cimpoeș (Mezerniuc, 75).
Rezerve: Garşinschi, Becu, Arnaut.
Spartanii: Galac, Ciuntu, Stan, V.Cojocaru, Adam, Onofrei, Ploniș, M.Popescu, V.Negară, V.Bejenari, Rotaru (Burlacu, 36).
Rezerve: Sîrghi, V.Beșeti, A.Mămăligă, Coda, Cheptine.
Arbitru: A.Breguța. Ceadîr-Lunga, stadionul orașenesc.

Sheriff-2 - Tighina 4:0
Goluri: M.Cojocaru, 5 - 1:0, Carmanov, 40 - 2:0, Carmanov, 53 - 3:0, Untura, 86 - 4:0
Sheriff-2: M.Cioban, Danilov, Corneencov (R.Scurtul, 58), Gliga (Procopişen, 65), N.Covali (Murovanîi, 79), Gaiu, Carmanov, Maracuța (Untura, 65), Picus (A.Ivanov, 58), Seraf.Cojocari, M.Cojocaru.
Rezerve: Filipov, Forov.
Tighina: A.Coval, R.Gadevici, N.Volcov (Evtodiev, 73), A.Tcaciuc, A.Spinu (Pavlovschii, 79), Bugaev, Chizca (Brecchel, 46), Chitic, Mihailuța, Mihailenco, C.Ciobanu (V.Botnari, 46).
Rezerve: Dolea, Saveliev, Boligari, A.Hodichin.
Arbitru: A.Șturmilov. Tiraspol, CS Sheriff.

Victoria - Speranța D 2:2
Goluri: Bonengue, 10 (autogol) - 0:1, Pavlov, 32 - 1:1, Polivaniuc, 64 - 1:2, Iancioglo, 73 - 2:2
Victoria: Ciobanu-Nițuleac, Bordianu, Bonengue, Molla, Cheltuitor (Tonu, 46), Gh.Orbu, Tiron, S.Bivol, Bîcicov (Iancioglo, 61), Ceh, I.Pavlov (R.Jalbă, 67).
Rezerve: Vicol, Gherman, Frecațel, Ala, Butucel.
Speranța D: Nicolaev, M.Țurcan, Vas.Noroc, Vîlcu, Tomac, Polivaniuc (Colesnic, 75), Dorogan, Cernișov (Ursachilă, 45), T.Mocanu, V.Lisa, Viţu.
Rezerve: Chiaburu, Furdui.
Arbitru: A.Ghetmanciuc. Chișinău, Joma-Arena.

Iskra - Real-Succes 2:1
Goluri: A.Popovici, 67 - 1:0, Chele, 79 - 1:1, L.Iurcu, 87 - 2:1
Iskra: N.Țurcan, Turta, D.Popovici (V.Cușnir, 70), D.Rassulov, A.Ceban (Gherin, 70), Bumbac, A.Popovici, N.Ciumacenko, Tasev (L.Iurcu, 70), Reznic, Malțev.
Rezerve: A.Cebotari, Hamurar.
Real-Succes: Garanovschi, A.Lavric, Moşneaga, Luchiță (C.Martin, 67), Chele, Guiban (Agatinei, 64), Chilian, Matran, Lupan (Șavga, 80), Cilipic, Castraveț (M.Moraru, 80).
Rezerve: Gh.Cazacu, Gabura, Mînăscurtă, Axenti.
Arbitru: V.Morgun. Stăuceni, teren sintetic.


Cahul-2005 - FC Fălești 1:0
Gol: G.Mîță, 93 (pen) - 1:0
Cahul-2005: Stancov, Val.Mîţă, G.Mîţă, Vas.Mîţă, Iu.Mîrza, Şumchin, Dan.Zagorodni, Stancev (Sofronovici, 69), E.Fiodorov (D.Maximov, 80), Pruteanu, Den.Zagorodni.
Rezerve: Diacenco.
FC Fălești: Dîntu, Oala, Melnic, Andriţchi, Dumenico (Turava, 92), Ciocoi, Sîciov, Daniliuc, Besarab, Maneacov, Lacusta.
Rezerve: M.Popa, Macovschi, Jurat, Braiu, Gh.Boghiu, Ș.Borș, Val.Cojocaru, V.Bejenari.
Arbitru: A.Gîrneț. Cahul, stadionul Atlant.
Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
    0:3
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    1:0
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
    3:1
  • Tighina - Olimp
    1:0
  • FC Sireți - Spartanii
    0:4
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
    1:1
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
    0:1
  • Iskra - FC Sucleia
    4:1
  • FC Bălți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sireți
    2:0
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
    7:2
  • FC Fălești - Victoria
    3:2
  • Spartanii - Speranța D
    2:0
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
    1:7
  • Grănicerul - FC Fălești
    2:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:1
  • FC Sucleia - FC Bălți
    1:3
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
    1:2
  • Speranța D - Tighina
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    2:4
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    1:1
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:1
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    3:1
  • Spartanii - Grănicerul
    0:1
  • Tighina - Victoria
    3:1
  • FC Sireți - Speranța D
    2:3
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    6:1
  • Sheriff-2 - Spartanii
    0:0
  • FC Bălți - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - FC Fălești
    4:2
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    9:0
  • Grănicerul - Tighina
    0:4
  • Real-Succes - Cahul-2005
    1:3
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    0:2
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
    3:1
  • Tighina - Sheriff-2
    0:1
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    1:1
  • FC Sireți - Grănicerul
    0:2
  • Speranța D - Victoria
    1:0
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    0:1
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    8:0
  • FC Sucleia - Tighina
    2:2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    2:2
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    1:4
  • Iskra - FC Fălești
    3:1
  • FC Bălți - Real-Succes
    4:2
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    0:0
  • Spartanii - Iskra
    4:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:1
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
    0:2
  • Tighina - Cahul-2005
    1:3
  • FC Sireți - FC Sucleia
    0:9
  • Victoria - Grănicerul
    0:1
02.10.2020, Etapa 9
  • FC Sucleia - Speranța D
    1:1
  • Iskra - Tighina
    2:1
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:0
03.10.2020, Etapa 9
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    3:0
  • FC Bălți - Spartanii
    4:0
  • Real-Succes - FC Fălești
    1:2
04.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    4:3
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    4:0
  • Victoria - FC Sucleia
    4:6
  • Grănicerul - Sheriff-2
    0:1
10.10.2020, Etapa 10
  • Tighina - FC Bălți
    0:3
  • FC Sireți - Iskra
    4:4
  • Speranța D - Cahul-2005
    1:3
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
    5:0
  • Iskra - Speranța D
    2:2
  • FC Fălești - Spartanii
    1:4
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:1
17.10.2020, Etapa 11
  • Cahul-2005 - Victoria
    6:0
  • Real-Succes - Tighina
    0:1
20.10.2020, Etapa 11
  • FC Bălți - FC Sireți
    5:0
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    2:3
  • Victoria - Iskra
    3:3
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    0:3
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
    6:1
  • Speranța D - FC Bălți
    1:0
  • FC Sireți - Real-Succes
    1:2
  • Grănicerul - Cahul-2005
    1:3
27.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    2:1
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
    2:0
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    4:1
  • FC Fălești - FC Sireți
    1:3
  • Spartanii - Tighina
    1:4
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    3:1
  • FC Bălți - Victoria
    4:1
  • Real-Succes - Speranța D
    1:1
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    2:1
  • Spartanii - FC Sireți
    1:1
  • Iskra - Sheriff-2
    1:2
07.11.2020, Etapa 14
  • FC Fălești - Speranța D
    0:7
  • Real-Succes - Victoria
    2:3
  • FC Bălți - Grănicerul
    2:1
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    1:0
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
    5:1
  • Grănicerul - Real-Succes
    0:1
  • Victoria - FC Fălești
    4:1
  • Cahul-2005 - Olimp
    0:0
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    0:3
14.11.2020, Etapa 15
  • FC Sireți - Tighina
    1:6
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    5:0
  • FC Fălești - Grănicerul
    1:2
  • Real-Succes - Sheriff-2
    0:2
21.11.2020, Etapa 16
  • Tighina - Speranța D
    2:2
  • Spartanii - Victoria
    1:0
  • FC Bălți - FC Sucleia
    7:0
  • Cahul-2005 - Iskra
    3:0
28.11.2020, Etapa 15
  • Speranța D - Spartanii
    5:1
19.03.2021, Etapa 17
  • Iskra - Olimp
    3:3
  • FC Sucleia - Real-Succes
    1:1
  • Grănicerul - Spartanii
    1:2
11.04.2021, Etapa 17
  • Speranța D - FC Sireți
    5:2
12.04.2021, Etapa 17
  • Victoria - Tighina
    8:0
13.04.2021, Etapa 17
  • Cahul-2005 - FC Bălți
    1:2
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    2:1
16.04.2021, Etapa 18
  • Olimp - Speranța D
    3:1
17.04.2021, Etapa 18
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:1
  • FC Fălești - FC Sucleia
    2:0
  • Iskra - FC Bălți
    1:2
  • FC Sireți - Victoria
    3:7
  • Tighina - Grănicerul
    3:3
  • Cahul-2005 - Real-Succes
    0:0
20.04.2021, Etapa 19
  • Grănicerul - FC Sireți
    1:0
21.04.2021, Etapa 19
  • FC Bălți - Olimp
    3:0
  • FC Sucleia - Spartanii
    1:2
  • Sheriff-2 - Tighina
    4:0
  • Victoria - Speranța D
    2:2
  • Iskra - Real-Succes
    2:1
  • Cahul-2005 - FC Fălești
    1:0
24.04.2021, Etapa 20
  • FC Fălești - Iskra
    1:5
  • Spartanii - Cahul-2005
    0:5
25.04.2021, Etapa 20
  • Olimp - Victoria
    4:1
  • FC Sireți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sucleia
    1:6
  • Speranța D - Grănicerul
    1:0
  • Real-Succes - FC Bălți
    0:3
30.04.2021, Etapa 21
01.05.2021, Etapa 21
  • FC Fălești - FC Bălți
    0:6
  • Iskra - Spartanii
    2:1
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
05.05.2021, Etapa 22
  • Olimp - Grănicerul
    4:1
  • Tighina - Iskra
    0:2
  • Spartanii - FC Bălți
    4:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    0:3
06.05.2021, Etapa 22
  • Victoria - Sheriff-2
    1:2
  • Speranța D - FC Sucleia
    0:3
  • FC Sireți - Cahul-2005
    2:9
11.05.2021, Etapa 23
  • Real-Succes - Spartanii
    2:1
  • FC Bălți - Tighina
    4:0
  • Iskra - FC Sireți
    1:1
  • Cahul-2005 - Speranța D
    2:0
  • FC Sucleia - Victoria
    1:1
  • Sheriff-2 - Grănicerul
    3:1
12.05.2021, Etapa 23
  • FC Fălești - Olimp
    17:00
15.05.2021, Etapa 24
  • Grănicerul - FC Sucleia
    17:00
  • Tighina - Real-Succes
    17:00
16.05.2021, Etapa 24
  • Olimp - Sheriff-2
    17:00
  • Victoria - Cahul-2005
    17:00
  • Speranța D - Iskra
    17:00
  • FC Sireți - FC Bălți
    17:00
  • Spartanii - FC Fălești
    17:00
21.05.2021, Etapa 25
  • Spartanii - Olimp
    18:00
  • FC Fălești - Tighina
    18:00
  • Real-Succes - FC Sireți
    18:00
  • FC Bălți - Speranța D
    18:00
  • Iskra - Victoria
    18:00
  • Cahul-2005 - Grănicerul
    18:00
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    18:00
25.05.2021, Etapa 26
  • Olimp - FC Sucleia
    18:00
  • Sheriff-2 - Cahul-2005
    18:00
  • Grănicerul - Iskra
    18:00
  • Victoria - FC Bălți
    18:00
  • Speranța D - Real-Succes
    18:00
  • FC Sireți - FC Fălești
    18:00
  • Tighina - Spartanii
    18:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Informație despre case de pariuri
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
23
20
0
3
67:15
60
2. Cahul-2005
23
17
3
3
66:18
54
3. Sheriff-2
23
15
3
5
42:21
48
4. Spartanii
23
12
4
7
46:39
40
5. FC Sucleia
23
12
4
7
57:35
40
6. Speranța D
23
10
6
7
45:36
36
7. Iskra
23
8
7
8
45:44
31
8. Tighina
23
9
3
11
41:48
30
9. Olimp
22
8
5
9
40:36
29
10. Victoria
23
6
4
13
54:57
22
11. Grănicerul
23
7
1
15
24:51
22
12. Real-Succes
23
5
7
11
29:34
22
13. FC Fălești
22
4
0
18
22:74
12
14. FC Sireți
23
2
3
18
22:92
9
Golgheteri
Godday (FC Sucleia)
22 (3)
Șumchin (Cahul-2005)
18
Molochko (FC Bălți)
17
M.Țurcan (Speranța D)
17 (1)
E.Țiverenco (Tighina)
13
Onofrei (Spartanii)
13 (1)
A.Stratan (Cahul-2005 / FC Bălți)
12
Stancev (Cahul-2005)
12
Noroc (Speranța D)
11
Pavlov (Victoria)
10
Borovschii (FC Sireți / Olimp)
10
A.Popovici (Iskra / Spartanii)
10 (1)
Moțpan (FC Bălți)
10 (2)
M.Ștefan (Real-Succes)
9 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
9 (1)
L.Iurcu (Iskra)
8
Tuluc (Iskra)
8
Stan (Spartanii)
8 (1)
Țîgîrlaș (FC Bălți)
8 (1)