Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 17

19 martie 2021, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Iskra - Olimp 3:3
Goluri: Turta, 41 - 1:0, St.Dobrioglo, 54 - 1:1, St.Dobrioglo, 62 - 1:2, N.Ciumacenko, 69 - 2:2, Borovschii, 81 - 2:3, D.Popovici, 84 - 3:3
Iskra: N.Țurcan, Turta, V.Cușnir, D.Popovici, Bumbac, V.Rassulov (A.Ceban, 70), A.Popovici (L.Iurcu, 77), N.Ciumacenko (Tuluc, 77), Tasev, Reznic, Malțev (c).
Rezerve: A.Cebotari, Hamurar, Gherin.
Olimp: Ozdemir (Cîlcic, 88), Sinkovskii (Apostolov, 82), S.Dobrioglo (Covricov, 88), Bargan (Gargalîc, 54), Borovschi, S.Gheorghiev (c), Haritov, Gaidarji, V.Dobrioglo, M.Uzun (Gagauz, 82), D.Calaraş.
Rezerve: Mîsencov, Pulucciu.
Arbitru: A.Ghetmanciuc. Chișinău, stadion Real-Succes.

FC Sucleia - Real-Succes 1:1
Goluri: Moșneaga, 44 - 0:1, Abdulmashid, 57 - 1:1
FC Sucleia: R.Istrati, Digori, Cusursuz, Djaha, Garşinschi (Burlac, 78), Godday, Shuaibu (Becu 46), Cimpoeș (c) (Negara, 69), Arnaut.
Rezerve: -
Real-Succes: Gh.Cazacu, Moşneaga, Moisei (Castraveț, 86), Lupan (Mînăscurtă, 86), Luchiță (Țîra, 73), Chilian (Șavga, 73), Chele (c), Guiban, Agatinei, Cilipic, Matran.
Rezerve: Gabura.
Arbitru: G.Dandeș. Ceadîr-Lunga, stadion orășenesc.

Grănicerul - Spartanii 1:2
Goluri: Onofrei, 45 - 0:1, Onofrei, 47 - 0:2, Hovanschii, 93 (pen) - 1:2
Grănicerul: Cristofovici, Grijuc, Carabulea, Cheptenari, Colbasiuc (Cernîh, 64), Găicean, G.Ovseannicov (c), Tașco (Ad.Popovici, 56), Vasilevschi, Dobrovinschi, Hovanschii.
Rezerve: Orlov, Dan.Caras.
Spartanii: Galac (Sîrghi, 87), Burlacu (A.Mămăligă, 87), V.Beșeti, Ciuntu, Stan, V.Cojocaru (c), Adam (V.Bejenari, 70), Onofrei (Coda, 87), Ploniș (N.Cebotari-jun., 14), M.Popescu, V.Negară.
Rezerve: R.Guşan, Rotaru, Cheptine.
Arbitru: A.Șturmilov. Glodeni, stadion orăeșenesc.
Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    0:2
  • FCM Ungheni - Olimp
    2:3
  • Sporting - Dacia Buiucani
    1:0
  • Iskra - Speranța D
    3:3
  • Victoria - Real-Succes
    4:0
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    3:1
  • Olimp - Cahul-2005
    2:2
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    4:0
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:0
  • Speranța D - Victoria
    0:2
  • Spartanii - Sporting
    5:1
20.08.2021, Etapa 4
  • Victoria - Dacia Buiucani
    2:2
  • FC Sucleia - Speranța D
    3:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:0
21.08.2021, Etapa 4
  • Iskra - Spartanii
    0:3
  • Sporting - Olimp
    1:2
  • FCM Ungheni - Cahul-2005
    3:3
27.08.2021, Etapa 5
  • Olimp - Iskra
    1:2
  • Dacia Buiucani - FC Sucleia
    5:1
  • Spartanii - Victoria
    2:2
28.08.2021, Etapa 5
  • Cahul-2005 - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    2:5
  • Real-Succes - FCM Ungheni
    1:3
10.09.2021, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    3:2
  • FC Sucleia - Spartanii
    0:1
11.09.2021, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sporting
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    3:1
  • Sheriff-2 - Dacia Buiucani
    1:1
  • Real-Succes - Speranța D
    3:2
17.09.2021, Etapa 7
  • Dacia Buiucani - Real-Succes
    1:0
18.09.2021, Etapa 7
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:0
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Cahul-2005 - Victoria
    0:1
  • Sporting - Iskra
    2:0
24.09.2021, Etapa 8
  • FCM Ungheni - Iskra
    16:00
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    16:00
  • Sheriff-2 - Olimp
    16:00
  • Real-Succes - Spartanii
    16:00
25.09.2021, Etapa 8
  • Victoria - Sporting
    16:00
  • Speranța D - Dacia Buiucani
    16:00
01.10.2021, Etapa 9
  • Olimp - Real-Succes
    15:00
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    15:00
  • Sporting - FC Sucleia
    15:00
02.10.2021, Etapa 9
  • Dacia Buiucani - FCM Ungheni
    15:00
  • Spartanii - Speranța D
    15:00
  • Iskra - Victoria
    15:00
15.10.2021, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Victoria
    15:00
  • FC Sucleia - Iskra
    15:00
  • Sheriff-2 - Sporting
    15:00
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    15:00
16.10.2021, Etapa 10
  • Real-Succes - Cahul-2005
    15:00
  • Speranța D - Olimp
    15:00
31.12.2021, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    00:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Spartanii
7
5
2
0
16:5
17
2. Sporting
7
5
0
2
12:8
15
3. Dacia Buiucani
7
4
2
1
14:6
14
4. Victoria
7
4
2
1
15:8
14
5. Sheriff-2
6
4
1
1
14:5
13
6. Olimp
7
3
2
2
15:14
11
7. Iskra
7
3
1
3
12:14
10
8. FCM Ungheni
7
2
1
4
13:17
7
9. FC Sucleia
6
1
1
4
7:12
4
10. Speranța D
7
1
1
5
9:19
4
11. Real-Succes
7
1
1
5
5:15
4
12. Cahul-2005
7
0
2
5
6:15
2
Golgheteri
M.Stan (Victoria)
5 (1)
A.Popovici (Iskra)
4
V.Bîtlan (Dacia Buiucani)
4
Porojniuc (FCM Ungheni)
4
Arama (FCM Ungheni)
4
Iavorchi (Sporting)
4 (1)
Vas.Mîță (Cahul-2005)
3
Gh.Orbu (Victoria)
3
Molla (Victoria)
3
Cegurco (Iskra)
3
L.Iurcu (Iskra)
3
Shuaibu (FC Sucleia)
3
Borovschii (Olimp)
3
Forov (Sheriff-2)
3
Pleșco (Sheriff-2)
3
Onofrei (Spartanii)
3 (1)