Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 9

03 octombrie 2020, simbata
Sursa: Divizia-A.md
Cahul-2005 - FC Sireți 3:0
Goluri: Stancev, 43 - 1:0, Șumchin, 45 - 2:0, Stancev, 51 - 3:0
În minutul 78 Bursuc (S) nu a realizat un penalty (portarul).
Cahul-2005: N.Țurcan, Val.Mîţă (S.Nudnii, 35), D.Calaraş (Dizov, 46), A.Paşcenco, Şumchin (Dan.Zagorodni, 46), Baciu, Stancev, Pruteanu (Den.Zagorodni, 46), A.Stratan, V.Dobrioglo (E.Fiodorov, 62), Zaporojan.
Rezerve: Stancov, Gorbunov, Vas.Mîţă, D.Prepeliţa.
FC Sireți: An.Popovici, Ermurachi, Petrascu, Țîmbalist, Ciobu, A.șoimu, Iu.Bursuc, Comlionoc, O.Șoimu, Bețivu (Badea, 46).
Rezerve: S.Epureanu.
Arbitru: A.Gîrne. Cahul, stadion "Atlant".

FC Bălți - Spartanii 4:0
Goluri: Molochko, 10 - 1:0, Molochko, 45 - 2:0, Mișcov, 66 - 3:0, Golovatîi, 79 - 4:0
FC Bălți: Burac, Burlacu, Costin, Moţpan, Tîgîrlaș (Gherman, 74), Drab, Tîşcul, Bucătaru (Golovatîi, 78), Molochko (Danu, 46), Ploniș (Mișcov, 78), Gomez (A.Grosu, 68), Bargan.
Rezerve: Enyeribe, Moşneaga, Carazanu, Chirciu, Lefter, E.Berco.
Spartanii: Galac, I.Borș, Furdui, Stan, V.Cojocaru, V.Rassulov (V.Beșeti, 55), A.Popovici (N.Cebotari-jun., 65), D.Popovici (Andr.Prepelița, 74), Iu.Erhan (Adam, 65), Lisu (A.Mămăligă, 65), V.Negară.
Rezerve: Onofrei, Rotaru.
Arbitru: P.Stoianov. Bălți, stadion orășenesc.

Real-Succes - FC Fălești 1:2
Goluri: Turava, 3 - 0:1, Dumenico, 55 - 0:2, M.Ștefan, 76 - 1:2
Real-Succes: Garanovschi, A.Lavric (Moisei, 61), M.Ștefan, Chilian (Hatman, 61), Zămosteanu (Guiban, 61), Chele, Castraveț, Axenti, Garganciuc (Șavga, 86), Manole, Lupan (Mînăscurtă, 61).
Rezerve: Gh.Cazacu, Agatinei, Luchiță, Buiuclî, Lisnic.
FC Fălești: M.Popa, Melnic, Jurat, Andriţchi, Dumenico, Ciocoi, Turava, Sîciov, Bîzga (Tonofrei, 67), Daniliuc, Besarab.
Rezerve: Grajdean, Șontea, Braiu, Zamari, Val.Cojocaru, Macovschi.
Arbitru: G.Vorfolomei. Chișinău, stadion "Real-Succes".
Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
06.08.2021, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    18:00
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    18:00
  • FCM Ungheni - Olimp
    18:00
  • Sporting - Dacia Buiucani
    18:00
  • Iskra - Speranța D
    18:00
  • Victoria - Real-Succes
    18:00
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    18:00
  • Olimp - Cahul-2005
    18:00
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    18:00
  • Real-Succes - FC Sucleia
    18:00
  • Speranța D - Victoria
    18:00
  • Spartanii - Sporting
    18:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FCM Ungheni
1
1
0
0
3:1
3
2. Dacia Buiucani
1
1
0
0
2:0
3
3. Sheriff-2
1
1
0
0
2:1
3
4. Iskra
1
1
0
0
3:1
3
5. Sporting
1
1
0
0
2:0
3
6. Olimp
1
0
1
0
2:2
1
7. Spartanii
1
0
1
0
2:2
1
8. Speranța D
1
0
0
1
0:2
0
9. Real-Succes
1
0
0
1
1:3
0
10. Victoria
1
0
0
1
1:2
0
11. FC Sucleia
1
0
0
1
1:3
0
12. Cahul-2005
1
0
0
1
0:2
0
Golgheteri
L.Iurcu (Iskra)
2
Șumchin (Spartanii)
2
Cucereavîi (Real-Succes)
1
M.Stan (Victoria)
1
Cegurco (Iskra)
1
Gohou (FC Sucleia)
1
Rostokin (Olimp)
1
St.Dobrioglo (Olimp)
1
Maracuța (Sheriff-2)
1
I.Botnari (Dacia Buiucani)
1
D.Bivol (Dacia Buiucani)
1
Șobraneschi (FCM Ungheni)
1
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
1
Arama (FCM Ungheni)
1
Semcov (Sporting)
1
Cheltuitor (Sporting)
1
Danilov (Sheriff-2)
1 (1)