Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 8

26 septembrie 2020, simbata
Sursa: Divizia-A.md
FC Bălți - FC Fălești 0:2
Goluri: Bîzga, 61 - 0:1, Besarab, 87 - 0:2
FC Bălți: Enyeribe, Burlacu, Costin, Moţpan (Mișcov, 63), Tîgîrlaș, Danu (Ploniș, 55), Drab (Lefter, 80), Gherman (Gomez, 46), Tîşcul, Bucătaru, Molochko.
Rezerve: Burac, Nazarciuc, Moşneaga, A.Grosu, Golovatîi, Chirciu, E.Berco
FC Fălești: M.Popa, Melnic, Jurat (Tonofrei, 90+3), Andriţchi (Șontea, 80), Dumenico, Ciocoi, Gh.Boghiu (Turava, 87), Sîciov, Bîzga, Daniliuc, Besarab.
Rezerve: Braiu, Macovschi, Val.Cojocaru.
Arbitru: N.Murzac. Bălți, stadion orășenesc.

Tighina - Cahul-2005 1:3
Goluri: Șumchin, 55 - 0:1, Șumchin, 71 - 0:2, Mîrza, 75 - 1:2, Stancev, 87 - 1:3
Tighina: A.Coval, Chirev, R.Gadevici, A.Tcaciuc (Boligari, 69), E.Țiverenco, Iu.Mîrza, Cușnir, Turta, Mihailuța, N.Ciumacenko, Tasev (Slobodeniuc, 58).
Rezerve: Dolea, Lohmatov, Schițenco, Ciobanu, A.Hodichin, Evtodiev.
Cahul-2005: N.Țurcan, Vas.Mîţă, D.Calaraş (Dan.Zagorodni, 90+2), Dizov, S.Nudnii, A.Paşcenco (Stancev, 46), Haritov, Şumchin (Baciu, 90+2), S.Dobrioglo, A.Stratan (Pruteanu, 55), Zaporojan.
Rezerve: Stancov, Gorbunov, Val.Mîţă, V.Dobrioglo, Den.Zagorodni.
Arbitru: I.Orlic. Bender, stadion orășenesc.

FC Sireți - FC Sucleia 0:9
Goluri: Godday, 4 - 0:1, Godday, 17 - 0:2, Godday, 36 - 0:3, Konteh, 43 - 0:4, Godday, 48 - 0:5, M.Isah, 49 - 0:6, Nicolaiciuc, 50 - 0:7, Godday, 66 - 0:8, Burlac, 90 - 0:9
FC Sireți: An.Popovici (Slavinschi, 64), Petrascu, Mihei, Țîmbalist, A.Șoimu, R.Beșeti, Sula (Badea, 46), Comlionoc, S.Epureanu, O.Șoimu, Bețivu.
Rezerve: Ciobu.
Sucleia: R.Istrati (A.Colibaba, 46), Digori, Negara, Conteh, Mezerniuc (Nicolaiciuc, 46), Godday, John, Iordachi (Cimpoeș, 67), M.Isah, Nichitov (Burlac, 67), Verebceanu.
Rezerve: -
Arbitru: V.Cobzac. Sireți, stadion sătesc.

Victoria - Grănicerul 0:1
Gol: Dobrovinschi, 83 - 0:1
Victoria: Vicol, Bordianu, Tofilat, Cheltuitor (I.Ursachi, 89), Tiron, Valuța (Butucel, 67), S.Bivol, D.Covali, Frecațel (Ala, 89), Iancioglo, R.Jalbă (Curchi, 67).
Rezerve: Conica, N.Ursachi, Tonu, I.Andronic.
Grănicerul: Cristofovici, Carabulea, Orlov, Cheptenari, G.Ovseannicov, Pîslari, Dobrovinschi (Calistru, 89), A.Ciobanu (Găicean, 72), Cernîh (Colbasiuc, 67), Hovanschii, Grijuc (Dan.Caras, 72).
Rezerve: Sinegur, Usatenco, Tașco, Ghen.Boghiu, Gafinciuc, N.Reaboi.
Arbitru: P.Mura. Chișinău, stadion "Joma Arena".
Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
    0:3
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    1:0
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
    3:1
  • Tighina - Olimp
    1:0
  • FC Sireți - Spartanii
    0:4
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
    1:1
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
    0:1
  • Iskra - FC Sucleia
    4:1
  • FC Bălți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sireți
    2:0
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
    7:2
  • FC Fălești - Victoria
    3:2
  • Spartanii - Speranța D
    2:0
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
    1:7
  • Grănicerul - FC Fălești
    2:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:1
  • FC Sucleia - FC Bălți
    1:3
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
    1:2
  • Speranța D - Tighina
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    2:4
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    1:1
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:1
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    3:1
  • Spartanii - Grănicerul
    0:1
  • Tighina - Victoria
    3:1
  • FC Sireți - Speranța D
    2:3
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    6:1
  • Sheriff-2 - Spartanii
    0:0
  • FC Bălți - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - FC Fălești
    4:2
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    9:0
  • Grănicerul - Tighina
    0:4
  • Real-Succes - Cahul-2005
    1:3
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    0:2
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
    3:1
  • Tighina - Sheriff-2
    0:1
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    1:1
  • FC Sireți - Grănicerul
    0:2
  • Speranța D - Victoria
    1:0
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    0:1
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    8:0
  • FC Sucleia - Tighina
    2:2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    2:2
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    1:4
  • Iskra - FC Fălești
    3:1
  • FC Bălți - Real-Succes
    4:2
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    0:0
  • Spartanii - Iskra
    4:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:1
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
    0:2
  • Tighina - Cahul-2005
    1:3
  • FC Sireți - FC Sucleia
    0:9
  • Victoria - Grănicerul
    0:1
02.10.2020, Etapa 9
  • FC Sucleia - Speranța D
    1:1
  • Iskra - Tighina
    2:1
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:0
03.10.2020, Etapa 9
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    3:0
  • FC Bălți - Spartanii
    4:0
  • Real-Succes - FC Fălești
    1:2
04.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    4:3
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    4:0
  • Victoria - FC Sucleia
    4:6
  • Grănicerul - Sheriff-2
    0:1
10.10.2020, Etapa 10
  • Tighina - FC Bălți
    0:3
  • FC Sireți - Iskra
    4:4
  • Speranța D - Cahul-2005
    1:3
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
    5:0
  • Iskra - Speranța D
    2:2
  • FC Fălești - Spartanii
    1:4
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:1
17.10.2020, Etapa 11
  • Cahul-2005 - Victoria
    6:0
  • Real-Succes - Tighina
    0:1
20.10.2020, Etapa 11
  • FC Bălți - FC Sireți
    5:0
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    15:00
  • Victoria - Iskra
    15:00
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    15:00
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
    15:00
  • Speranța D - FC Bălți
    15:00
  • FC Sireți - Real-Succes
    15:00
  • Grănicerul - Cahul-2005
    15:00
27.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    15:00
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
    15:00
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sireți
    15:00
  • Spartanii - Tighina
    15:00
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    15:00
  • FC Bălți - Victoria
    15:00
  • Real-Succes - Speranța D
    15:00
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    14:00
  • Spartanii - FC Sireți
    14:00
  • FC Fălești - Speranța D
    14:00
  • Iskra - Sheriff-2
    14:00
07.11.2020, Etapa 14
  • Real-Succes - Victoria
    14:00
  • FC Bălți - Grănicerul
    14:00
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    14:00
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
    14:00
  • Grănicerul - Real-Succes
    14:00
  • Victoria - FC Fălești
    14:00
14.11.2020, Etapa 15
  • Cahul-2005 - Olimp
    14:00
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    14:00
  • Speranța D - Spartanii
    14:00
  • FC Sireți - Tighina
    14:00
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    13:00
  • Tighina - Speranța D
    13:00
  • FC Fălești - Grănicerul
    13:00
  • Real-Succes - Sheriff-2
    13:00
21.11.2020, Etapa 16
  • Spartanii - Victoria
    13:00
  • FC Bălți - FC Sucleia
    13:00
  • Iskra - Cahul-2005
    13:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Case de pariuri recomandate
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
11
10
0
1
29:6
30
2. Sheriff-2
11
8
2
1
21:5
26
3. Cahul-2005
11
8
1
2
36:12
25
4. Spartanii
10
6
2
2
26:12
20
5. FC Sucleia
11
6
2
3
32:19
20
6. Tighina
11
6
1
4
18:13
19
7. Speranța D
11
5
3
3
20:16
18
8. Grănicerul
11
5
0
6
12:24
15
9. Iskra
11
3
4
4
21:21
13
10. Olimp
11
3
2
6
16:20
11
11. FC Fălești
11
3
0
8
14:35
9
12. Real-Succes
10
1
3
6
14:17
6
13. Victoria
11
1
1
9
19:34
4
14. FC Sireți
11
0
1
10
7:51
1
Golgheteri
Godday (FC Sucleia)
14 (2)
Stancev (Cahul-2005)
11
Șumchin (Cahul-2005)
10
Onofrei (Spartanii)
9
E.Țiverenco (Tighina)
8
Țîgîrlaș (FC Bălți)
8 (1)
Tuluc (Iskra)
6
Borovschii (FC Sireți / Olimp)
6
Molochko (FC Bălți)
6
Noroc (Speranța D)
6
Seraf.Cojocari (Sheriff-2)
6