Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 6

11 septembrie 2020, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Olimp - FC Bălți 0:2
Goluri: Ploniș, 13 (pen) - 0:1, Țîgîrlaș, 45 - 0:2
Olimp: Cîlcic, Sinkovskii (N.Uzun, 66), M.Uzun (Gargalîc, 45), Bargan, Borovschi, S.Gheorghiev, Gaidarji, Apostolov, Botnarenco, Pulucciu, Parfeni.
Rezerve: Ozdemir, Gagauz, F.Uzun, Covricov.
FC Bălți: Burac, Burlacu, Costin, A.Grosu, Tîgîrlaș, Drab, Gherman, Bucătaru, Lefter (E.Berco, 61), Ploniș (Chirciu, 81), Gomez (Mișcov, 69).
Rezerve: Nazarciuc, Moşneaga, Golovatîi, Danu, Carazanu, Burdujan.
Eliminare: Costin (B), 87.
Arbitru: R.Jitari. Ceadîr Lunga, stadionul orășenesc.

FC Fălești - Cahul-2005 1:10
Goluri: St.Dobrioglo, 3 - 0:1, Haritov, 13 - 0:2, Stancev, 14 - 0:3, Stancev, 21 - 0:4, Stancev, 27 - 0:5, Stancev, 41 - 0:6, Melnic, 45 - 1:6, Vas.Mîță, 61 - 1:7, A.Stratan, 62 - 1:8, Șumchin, 72 - 1:9, Nudnîi, 78 - 1:10
FC Fălești: M.Popa, Melnic, Andriţchi, Șontea (Besarab, 46), Ciocoi, Gh.Boghiu (Turava, 46), Sîciov, Bîzga (Tonofrei, 46), Daniliuc, Jurat, M.Popescu (Val.Cojocaru, 81).
Rezerve: Iu.Noroc, Zamari, Dobîndă, Grajdean.
Cahul-2005: N.Țurcan (Gorbunov, 66), Vas.Mîţă, S.Nudnii, A.Paşcenco (D.Calaraş, 46), Haritov (Val.Mîţă, 46), Şumchin, Baciu (Zaporojan, 46), Stancev, S.Dobrioglo, Pruteanu (A.Stratan, 46), V.Dobrioglo.
Rezerve: Stancov, Bacalu, D.Prepeliţa.
Arbitru: V.Bughenco. Bălți, stadionul Pișevic.

Spartanii - FC Sucleia 3:1
Goluri: Onofrei, 4 - 1:0, Onofrei, 24 - 2:0, Stan, 53 - 3:0, Godday, 58 - 3:1
Spartanii: Galac, I.Borș (Coda, 90), V.Beșeti, Stan, V.Cojocaru, Adam (N.Cebotari-jun., 46), Onofrei, V.Rassulov (A.Mămăligă, 65), D.Popovici (Andr.Prepelița, 65), Iu.Erhan, Lisu.
Rezerve: A.Popovici, Rotaru, V.Negară.
FC Sucleia: Grozdev, Digori, Negara, Conteh, Nicolaiciuc (Mezerniuc, 57), Agbenyi (Cimpoeș, 89), Godday, John, Nichitov (Manastirli, 65), M.Isah, Arnaut.
Rezerve: Cebanica, Marcov.
Arbitru: A.Șturmilov. Selemet, stadionul sătesc.

Tighina - Sheriff-2 0:1
Gol: Murovanîi, 66 - 0:1
Tighina: A.Coval, Chirev (Slobodeniuc, 82), R.Gadevici, Pudovinnicov ( Saveliev, 26), A.Tcaciuc, A.Spinu, E.Țiverenco, Iu.Mîrza, Turta, N.Ciumacenko, Tasev (Boligari, 87).
Rezerve: Dolea, Schițenco, Cușnir, Ciobanu, A.Hodichin, Evtodiev.
Sheriff-2: Samoilenco, Pleșco, Danilov, Macalici, Ojehovschii (R.Scurtul, 81), N.Covali (Morarenco, 89), Cesnocov, Ignatov, Seraf.Cojocari, Holodov (Murovanîi, 57), Picus.
Rezerve: M.Cioban, Gradinar, Procopişen, Ichim, Untura, Cucereavenco.
Arbitru: A.Ghetmaniuc. Stadionul orășănesc Bender.
Calendarul sezonului
Liga 1 2022/23, Grupa A
26.08.2022, Etapa 1
  • FC Sucleia - FC Fălești
    1:3
Liga 1 2022/23, Grupa B
26.08.2022, Etapa 1
  • Olimp - Victoria
    1:3
Liga 1 2022/23, Grupa A
27.08.2022, Etapa 1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    2:1
  • Speranis - FC Florești
    2:1
Liga 1 2022/23, Grupa B
27.08.2022, Etapa 1
  • Speranța D - Spartanii
    3:0
Liga 1 2022/23, Grupa A
02.09.2022, Etapa 2
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
  • FC Fălești - Speranis
    1:3
Liga 1 2022/23, Grupa B
02.09.2022, Etapa 2
  • Spartanii - Real-Succes
    2:0
Liga 1 2022/23, Grupa A
03.09.2022, Etapa 2
  • FCM Ungheni - FC Florești
    1:0
Liga 1 2022/23, Grupa B
03.09.2022, Etapa 2
  • Victoria - FC Văsieni
    5:1
  • Olimp - Speranța D
    1:2
Liga 1 2022/23, Grupa A
09.09.2022, Etapa 3
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    0:3
  • Speranis - Sheriff-2
    0:0
  • FC Florești - FC Fălești
    1:3
Liga 1 2022/23, Grupa B
09.09.2022, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    2:2
Liga 1 2022/23, Grupa B
10.09.2022, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • FC Văsieni - Spartanii
    1:2
Liga 1 2022/23, Grupa A
30.09.2022, Etapa 5
  • Speranis - FCM Ungheni
    16:00
  • FC Florești - FC Sucleia
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
30.09.2022, Etapa 5
  • FC Văsieni - Speranța D
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
01.10.2022, Etapa 5
  • FC Fălești - Sheriff-2
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
01.10.2022, Etapa 5
  • Real-Succes - Victoria
    16:00
  • Spartanii - Olimp
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
04.10.2022, Etapa 1
  • Real-Succes - FC Văsieni
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Florești - Speranis
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Văsieni - Real-Succes
    15:00
  • Spartanii - Speranța D
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
08.10.2022, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sucleia
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
08.10.2022, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
14.10.2022, Etapa 7
  • FC Florești - FCM Ungheni
    15:00
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
14.10.2022, Etapa 7
  • Real-Succes - Spartanii
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
15.10.2022, Etapa 7
  • Speranis - FC Fălești
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Văsieni - Victoria
    15:00
  • Speranța D - Olimp
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
21.10.2022, Etapa 8
  • FC Fălești - FC Florești
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
21.10.2022, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
22.10.2022, Etapa 8
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    14:00
  • Sheriff-2 - Speranis
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
22.10.2022, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    14:00
  • Spartanii - FC Văsieni
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
28.10.2022, Etapa 9
  • Speranis - FC Sucleia
    14:00
  • FC Florești - Sheriff-2
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
28.10.2022, Etapa 9
  • Real-Succes - Speranța D
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Văsieni - Olimp
    14:00
  • Spartanii - Victoria
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
04.11.2022, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Speranis
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
04.11.2022, Etapa 10
  • Victoria - Real-Succes
    13:00
  • Olimp - Spartanii
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
05.11.2022, Etapa 10
  • FC Sucleia - FC Florești
    13:00
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
05.11.2022, Etapa 10
  • Speranța D - FC Văsieni
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
13.11.2022, Etapa 4
  • FCM Ungheni - FC Fălești
    13:00
  • Sheriff-2 - FC Florești
    13:00
  • FC Sucleia - Speranis
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
13.11.2022, Etapa 4
  • Olimp - FC Văsieni
    13:00
  • Victoria - Spartanii
    13:00
  • Speranța D - Real-Succes
    13:00
Calendarul sezonului
Conferința
LIGA 1 2022/23, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Sheriff-2
3
2
1
0
13:1
7
2. Speranis
3
2
1
0
5:2
7
3. FCM Ungheni
3
2
0
1
5:2
6
4. FC Fălești
3
2
0
1
7:5
6
5. FC Florești
3
0
0
3
2:6
0
6. FC Sucleia
3
0
0
3
1:17
0
Golgheteri
Ankudinov (Sheriff-2)
5 (1)
Maneacov (FC Fălești)
3
Hatman (Sheriff-2)
2
Dani (Speranis)
2
LIGA 1 2022/23, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Speranța D
3
3
0
0
7:2
9
2. Victoria
3
2
0
1
9:4
6
3. Spartanii
3
2
0
1
4:4
6
4. Olimp
3
0
1
2
4:7
1
5. Real-Succes
2
0
1
1
2:4
1
6. FC Văsieni
2
0
0
2
2:7
0
Golgheteri
Nzokou (Speranța D)
4 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
4 (2)
M.Stan (Victoria)
2
D.Calaraș (Olimp)
2 (1)