Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 2

31 iulie 2020, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Olimp - Cahul-2005 0:1
Marcator: Stancev, 75 - 0:1
Olimp: Cîlcic, Becu, Topciu (Sinkovskii, 58), Ivancioglo, M.Uzun, Bargan (Gargalîc, 81), Borovschi, S.Gheorghiev, Gaidarji, Apostolov, Pulucciu (Iancioglo, 79).
Rezerve: Botnarenco, Bîrdan, Covricov, Gagauz.
Cahul-2005: N.Țurcan, Vas.Mîţă, D.Calaraş, Dizov, A.Paşcenco, Haritov, Şumchin (Dan.Zagorodni, 92), Baciu, Pruteanu (Stancev, 72), A.Stratan, V.Dobrioglo (S.Dobrioglo, 72).
Rezerve: Gorbunov, Val.Mîţă, S.Nudnii, Chirciu, Bacalu, D.Prepeliţa, Den.Zagorodni.
Artbitru: А.Breguța. Ceadîr-Linga, stadionul orașenesc.

Iskra - FC Sucleia 4:1
Marcatori: I.Mirciu, 11 (pen) - 1:0, Bîcicov, 30 - 2:0, I.Pîslari, 53 (pen) - 3:0, A.Negara, 59 (pen) - 3:1, Cegurco, 63 (pen) - 4:1
Iskra: Sîrghi, Ceh, Gafina, Costandachi (Dum.Graur, 70), I.Pîslari, Bumbac (Latîșov, 70), Bîcicov, Cegurco (Iu.Cojocaru, 65), Mirciu, D.Rassulov (Reznic, 56), Malțev.
Rezerve: Parandiuc, Diaconu, Elțov, A.Ceban.
FC Sucleia: R.Istrati, Negara, Mezerniuc, Manastirli, A.Lupașco, Iordachi (Pilipenco, 75), Digori, Cimpoeș, Terzi (Morcov, 46), Verebceanu (Nichitov, 46), Arnaut (Cebanica, 75).
Rezerve: Grozdev, Marcov, Stamov.
Arbitru: N.Bălțătescu. Rîbnița, stadionul orașenesc.

FC Bălți - Sheriff-2 1:0
Marcator: Mișcov, 90 - 1:0
În minutul 42 jucătorul Sheriff-2 a ratat un penalty (portar).
FC Bălți: Burac, Burlacu, Moţpan, A.Grosu (Ploniș, 46), Tîgîrlaș (Mișcov, 85), Danu, Drab, Gherman, Tîşcul, Bucătaru, Gomez.
Rezerve: Nazarciuc, Moşneaga, Costin, Sîciov, Golovatîi, Burdujan, Carazanu.
Sheriff-2: M.Cioban, Pleșco, Danilov, Macalici, Ojehovschii (Holodov, 61), Covali (T.Gheorghiu 80), Cesnocov (Corneencov, 80), Ignatov, Seraf.Cojocari, Picus (Ichim 90), Murovanîi (Pogreban, 90).
Rezerve: Samoilenco, R.Scurtul.
Arbitru: I.Orlic. Bălți, stadionul orașenesc.

Tighina - FC Sireți 2:0
Marcatori: Pojoga, 13 (autogol) - 1:0, Țiverenco, 72 - 2:0
În minutul 70 Țiverenco (T) a ratat un penalty (portar).
Tighina: A.Coval, R.Gadevici, A.Tcaciuc (Boligari, 80), A.Spinu (Chirev, 86), E.Țiverenco, Iu.Mîrza, Cușnir (N.Volcov, 58), Turta, Mihailuta, N.Ciumacenko (Saveliev, 58), Tasev.
Rezerve: Chizca, Dolea, Schițenco, Ciobanu, A.Hodichin, Lohmatov, Evtodiev.
FC Sireți: Madan, Ermurachi, Gologan, Pojoga, Mihei, Meleca, O.Șoimu, R.Beșeti (Știrbu, 61), Sula, A.Erhan (Bețivu, 64), Casim.
Rezerve: -
Arbitru: А.Gîrneț. Bender, stadionul orașenesc.
Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
    0:3
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    1:0
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
    3:1
  • Tighina - Olimp
    1:0
  • FC Sireți - Spartanii
    0:4
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
    1:1
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
    0:1
  • Iskra - FC Sucleia
    4:1
  • FC Bălți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sireți
    2:0
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
    7:2
  • FC Fălești - Victoria
    3:2
  • Spartanii - Speranța D
    2:0
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
    1:7
  • Grănicerul - FC Fălești
    2:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:1
  • FC Sucleia - FC Bălți
    1:3
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
    1:2
  • Speranța D - Tighina
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    2:4
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    1:1
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:1
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    3:1
  • Spartanii - Grănicerul
    0:1
  • Tighina - Victoria
    3:1
  • FC Sireți - Speranța D
    2:3
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    6:1
  • Sheriff-2 - Spartanii
    0:0
  • FC Bălți - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - FC Fălești
    4:2
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    9:0
  • Grănicerul - Tighina
    0:4
  • Real-Succes - Cahul-2005
    1:3
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    0:2
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
    3:1
  • Tighina - Sheriff-2
    0:1
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    1:1
  • FC Sireți - Grănicerul
    0:2
  • Speranța D - Victoria
    1:0
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    0:1
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    8:0
  • FC Sucleia - Tighina
    2:2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    2:2
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    1:4
  • Iskra - FC Fălești
    3:1
  • FC Bălți - Real-Succes
    4:2
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    0:0
  • Spartanii - Iskra
    4:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:1
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
    0:2
  • Tighina - Cahul-2005
    1:3
  • FC Sireți - FC Sucleia
    0:9
  • Victoria - Grănicerul
    0:1
02.10.2020, Etapa 9
  • FC Sucleia - Speranța D
    1:1
  • Iskra - Tighina
    2:1
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:0
03.10.2020, Etapa 9
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    3:0
  • FC Bălți - Spartanii
    4:0
  • Real-Succes - FC Fălești
    1:2
04.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    4:3
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    4:0
  • Victoria - FC Sucleia
    4:6
  • Grănicerul - Sheriff-2
    0:1
10.10.2020, Etapa 10
  • Tighina - FC Bălți
    0:3
  • FC Sireți - Iskra
    4:4
  • Speranța D - Cahul-2005
    1:3
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
    5:0
  • Iskra - Speranța D
    2:2
  • FC Fălești - Spartanii
    1:4
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:1
17.10.2020, Etapa 11
  • Cahul-2005 - Victoria
    6:0
  • Real-Succes - Tighina
    0:1
20.10.2020, Etapa 11
  • FC Bălți - FC Sireți
    5:0
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    2:3
  • Victoria - Iskra
    3:3
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    0:3
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
    15:00
  • Speranța D - FC Bălți
    15:00
  • FC Sireți - Real-Succes
    15:00
  • Grănicerul - Cahul-2005
    15:00
27.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    15:00
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
    15:00
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sireți
    15:00
  • Spartanii - Tighina
    15:00
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    15:00
  • FC Bălți - Victoria
    15:00
  • Real-Succes - Speranța D
    15:00
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    14:00
  • Spartanii - FC Sireți
    14:00
  • FC Fălești - Speranța D
    14:00
  • Iskra - Sheriff-2
    14:00
07.11.2020, Etapa 14
  • Real-Succes - Victoria
    14:00
  • FC Bălți - Grănicerul
    14:00
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    14:00
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
    14:00
  • Grănicerul - Real-Succes
    14:00
  • Victoria - FC Fălești
    14:00
14.11.2020, Etapa 15
  • Cahul-2005 - Olimp
    14:00
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    14:00
  • Speranța D - Spartanii
    14:00
  • FC Sireți - Tighina
    14:00
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    13:00
  • Tighina - Speranța D
    13:00
  • FC Fălești - Grănicerul
    13:00
  • Real-Succes - Sheriff-2
    13:00
21.11.2020, Etapa 16
  • Spartanii - Victoria
    13:00
  • FC Bălți - FC Sucleia
    13:00
  • Iskra - Cahul-2005
    13:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Case de pariuri recomandate
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
11
10
0
1
29:6
30
2. Sheriff-2
12
8
2
2
21:8
26
3. Cahul-2005
11
8
1
2
36:12
25
4. Spartanii
11
7
2
2
29:14
23
5. FC Sucleia
12
7
2
3
35:19
23
6. Tighina
11
6
1
4
18:13
19
7. Speranța D
11
5
3
3
20:16
18
8. Grănicerul
11
5
0
6
12:24
15
9. Iskra
12
3
5
4
24:24
14
10. Olimp
12
3
2
7
18:23
11
11. FC Fălești
11
3
0
8
14:35
9
12. Real-Succes
10
1
3
6
14:17
6
13. Victoria
12
1
2
9
22:37
5
14. FC Sireți
11
0
1
10
7:51
1
Golgheteri
Godday (FC Sucleia)
15 (2)
Stancev (Cahul-2005)
11
Șumchin (Cahul-2005)
10
Onofrei (Spartanii)
9
E.Țiverenco (Tighina)
8
Borovschii (FC Sireți / Olimp)
8
Țîgîrlaș (FC Bălți)
8 (1)
Tuluc (Iskra)
6
Molochko (FC Bălți)
6
Noroc (Speranța D)
6
Seraf.Cojocari (Sheriff-2)
6