Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 2

31 iulie 2020, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Olimp - Cahul-2005 0:1
Marcator: Stancev, 75 - 0:1
Olimp: Cîlcic, Becu, Topciu (Sinkovskii, 58), Ivancioglo, M.Uzun, Bargan (Gargalîc, 81), Borovschi, S.Gheorghiev, Gaidarji, Apostolov, Pulucciu (Iancioglo, 79).
Rezerve: Botnarenco, Bîrdan, Covricov, Gagauz.
Cahul-2005: N.Țurcan, Vas.Mîţă, D.Calaraş, Dizov, A.Paşcenco, Haritov, Şumchin (Dan.Zagorodni, 92), Baciu, Pruteanu (Stancev, 72), A.Stratan, V.Dobrioglo (S.Dobrioglo, 72).
Rezerve: Gorbunov, Val.Mîţă, S.Nudnii, Chirciu, Bacalu, D.Prepeliţa, Den.Zagorodni.
Artbitru: А.Breguța. Ceadîr-Linga, stadionul orașenesc.

Iskra - FC Sucleia 4:1
Marcatori: I.Mirciu, 11 (pen) - 1:0, Bîcicov, 30 - 2:0, I.Pîslari, 53 (pen) - 3:0, A.Negara, 59 (pen) - 3:1, Cegurco, 63 (pen) - 4:1
Iskra: Sîrghi, Ceh, Gafina, Costandachi (Dum.Graur, 70), I.Pîslari, Bumbac (Latîșov, 70), Bîcicov, Cegurco (Iu.Cojocaru, 65), Mirciu, D.Rassulov (Reznic, 56), Malțev.
Rezerve: Parandiuc, Diaconu, Elțov, A.Ceban.
FC Sucleia: R.Istrati, Negara, Mezerniuc, Manastirli, A.Lupașco, Iordachi (Pilipenco, 75), Digori, Cimpoeș, Terzi (Morcov, 46), Verebceanu (Nichitov, 46), Arnaut (Cebanica, 75).
Rezerve: Grozdev, Marcov, Stamov.
Arbitru: N.Bălțătescu. Rîbnița, stadionul orașenesc.

FC Bălți - Sheriff-2 1:0
Marcator: Mișcov, 90 - 1:0
În minutul 42 jucătorul Sheriff-2 a ratat un penalty (portar).
FC Bălți: Burac, Burlacu, Moţpan, A.Grosu (Ploniș, 46), Tîgîrlaș (Mișcov, 85), Danu, Drab, Gherman, Tîşcul, Bucătaru, Gomez.
Rezerve: Nazarciuc, Moşneaga, Costin, Sîciov, Golovatîi, Burdujan, Carazanu.
Sheriff-2: M.Cioban, Pleșco, Danilov, Macalici, Ojehovschii (Holodov, 61), Covali (T.Gheorghiu 80), Cesnocov (Corneencov, 80), Ignatov, Seraf.Cojocari, Picus (Ichim 90), Murovanîi (Pogreban, 90).
Rezerve: Samoilenco, R.Scurtul.
Arbitru: I.Orlic. Bălți, stadionul orașenesc.

Tighina - FC Sireți 2:0
Marcatori: Pojoga, 13 (autogol) - 1:0, Țiverenco, 72 - 2:0
În minutul 70 Țiverenco (T) a ratat un penalty (portar).
Tighina: A.Coval, R.Gadevici, A.Tcaciuc (Boligari, 80), A.Spinu (Chirev, 86), E.Țiverenco, Iu.Mîrza, Cușnir (N.Volcov, 58), Turta, Mihailuta, N.Ciumacenko (Saveliev, 58), Tasev.
Rezerve: Chizca, Dolea, Schițenco, Ciobanu, A.Hodichin, Lohmatov, Evtodiev.
FC Sireți: Madan, Ermurachi, Gologan, Pojoga, Mihei, Meleca, O.Șoimu, R.Beșeti (Știrbu, 61), Sula, A.Erhan (Bețivu, 64), Casim.
Rezerve: -
Arbitru: А.Gîrneț. Bender, stadionul orașenesc.
Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
06.08.2021, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    18:00
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    18:00
  • FCM Ungheni - Olimp
    18:00
  • Sporting - Dacia Buiucani
    18:00
  • Iskra - Speranța D
    18:00
  • Victoria - Real-Succes
    18:00
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    18:00
  • Olimp - Cahul-2005
    18:00
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    18:00
  • Real-Succes - FC Sucleia
    18:00
  • Speranța D - Victoria
    18:00
  • Spartanii - Sporting
    18:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FCM Ungheni
1
1
0
0
3:1
3
2. Dacia Buiucani
1
1
0
0
2:0
3
3. Sheriff-2
1
1
0
0
2:1
3
4. Iskra
1
1
0
0
3:1
3
5. Sporting
1
1
0
0
2:0
3
6. Olimp
1
0
1
0
2:2
1
7. Spartanii
1
0
1
0
2:2
1
8. Speranța D
1
0
0
1
0:2
0
9. Real-Succes
1
0
0
1
1:3
0
10. Victoria
1
0
0
1
1:2
0
11. FC Sucleia
1
0
0
1
1:3
0
12. Cahul-2005
1
0
0
1
0:2
0
Golgheteri
L.Iurcu (Iskra)
2
Șumchin (Spartanii)
2
Cucereavîi (Real-Succes)
1
M.Stan (Victoria)
1
Cegurco (Iskra)
1
Gohou (FC Sucleia)
1
Rostokin (Olimp)
1
St.Dobrioglo (Olimp)
1
Maracuța (Sheriff-2)
1
I.Botnari (Dacia Buiucani)
1
D.Bivol (Dacia Buiucani)
1
Șobraneschi (FCM Ungheni)
1
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
1
Arama (FCM Ungheni)
1
Semcov (Sporting)
1
Cheltuitor (Sporting)
1
Danilov (Sheriff-2)
1 (1)