Noutăți
Concursul Pronosticurilor

A fost stabilit programul meciurilor din Faza 2 din Liga 1

02 decembrie 2022, vineri
Sursa: Site-ul oficial al FMF
A fost stabilit programul meciurilor din Faza 2 din Liga 1 A fost stabilit programul meciurilor din Faza 2 din Liga 1, ediția 2022-2023.

Grupa 1


Etapa 1, 10-11.03.2023

FC Florești-Dacia Buiucani
CSF Spartanii-FC Dinamo Auto
FC Victoria- FC Fălești

Etapa 2, 17-18.03.2023

Dacia Buiucani-FC Fălești
FC Dinamo Auto-FC Victoria
FC Florești-CSF Spartanii

Etapa 3, 31.03-01.04.2023

CSF Spartanii-Dacia Buiucani
FC Victoria-FC Florești
FC Fălești- FC Dinamo Auto

Etapa 4, 07-08.04.2023

Dacia Buiucani-FC Dinamo Auto
FC Florești- FC Fălești
CSF Spartanii-FC Victoria

Etapa 5, 14-15.04.2023

FC Victoria-Dacia Buiucani
FC Fălești-CSF Spartanii
FC Dinamo Auto-FC Florești

Etapa 6, 21-22.04.2023

Dacia Buiucani-FC Florești
FC Dinamo Auto- CSF Spartanii
FC Fălești-FC Victoria

Etapa 7, 29.04.2023

FC Fălești – Dacia Buiucani
FC Victoria-FC Dinamo Auto
CSF Spartanii-FC Florești

Etapa 8, 03.05.2023

Dacia Buiucani-CSF Spartanii
FC Florești-FC Victoria
FC Dinamo Auto-FC Fălești

Etapa 9, 06.05.2023

FC Dinamo Auto-Dacia Buiucani
FC Fălești-FC Florești
FC Victoria –CSF Spartanii

Etapa 10, 10.05.2023

Dacia Buiucani-FC Victoria
CSF Spartanii-FC Fălești
FC Florești-FC Dinamo Auto

Grupa 2


Etapa 1, 10-11.03.2023

CS Real Succes-FC Speranța
Speranis Nisporeni-FC Olimp
FC Văsieni-Sheriff 2
FCM Ungheni-CF Sucleia

Etapa 2, 17-18.03.2023

FC Speranța-CF Sucleia
Sheriff 2-FCM Ungheni
FC Olimp-FC Văsieni
CS Real Succes-Speranis Nisporeni

Etapa 3, 31.03-01.04.2023

Speranis Nisporeni-FC Speranța
FC Văsieni-CS Real Succes
FCM Ungheni-FC Olimp
CF Sucleia-Sheriff 2

Etapa 4, 07-08.04.2023

FC Speranța-Sheriff 2
FC Olimp-CF Sucleia
CS Real Succes-FCM Ungheni
Speranis Nisporeni-FC Văsieni

Etapa 5, 14-15.04.2023

FC Văsieni-FC Speranța
FCM Ungheni-Speranis Nisporeni
CF Sucleia –CS Real Succes
Sheriff 2 – FC Olimp

Etapa 6, 21-22.04.2023

FC Speranța-FC Olimp
CS Real Succes-Sheriff 2
Speranis Nisporeni-CF Sucleia
FC Văsieni-FCM Ungheni

Etapa 7, 28.04.2023

FCM Ungheni-FC Speranța
CF Sucleia-FC Văsieni
Sheriff 2-Speranis Nisporeni
FC Olimp-CS Real Succes

Торпезад
16.12.2022
14:34

Bs de unde fălești o fost campioana Moldovei ? Ce aiurești bai prostonacule ? Au avut și ei cândva o echipa cristal , de care își ștergeau picioarele zimbru , tiligul , constructorul . Și el ne spune că au fost campionii Moldovei . Nu mai manca svecla de pe deal

Bs
14.12.2022
16:39

Смесь бульдога с носорогом - cam așa arată formatul diviziei A . Nu mai știți ce sa mai născociți , dar tot nivelul echipelor și fotbalului este jos de tot . Unele echipe din divizia B așteaptă zeci de ani , că sa promoveze ln A , generații întregi de copii cresc , și îmbătrânesc - dar nu mai apuca sa joace in divizia A . Că exemplu Fălești - echipa care a fost campioana Moldovei în trecut ,și de doua ori a cistigat

Oleg 123
13.12.2022
19:25

La gunoi fmf

Oleg 123
13.12.2022
19:24

Niște prostănaci la conducerea fmf

Moldovan
08.12.2022
00:33

Ce oameni alcatuiesc asa faze?....parimise ca ei singuri sunt pe o faza......faceti cum era si pina acum 1 loc se califica 2 joaca baraj....si visuri nebune aveti cind alcatuiti asa ceva

Sheriff
06.12.2022
21:58

Cum sheriff2 vor ieși din competiția

Asta ? Cînd ? E f aiurita treaba!

100%
04.12.2022
18:08

Первый тур
П2

П1

Торпезад
04.12.2022
11:07

Un turneu fara nici o importanță. Fara motivație și lipsit de orice perspectiva in viitor

MD-Ungheni-2023
03.12.2022
18:27

Succes FCM Ungheni

Noi suntem cu voi la bine și la rău !

Dar în 2023 , doar bine să fie la echipă !

La mulți ani tuturor

.
02.12.2022
14:33

2024?

Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Faza 2, Grupa 1
08.03.2024, Etapa 1
  • Univer - Spartanii
    14:00
  • Speranța D - Saksan
    14:00
Faza 2, Grupa 2
08.03.2024, Etapa 1
  • Sheriff-2 - Iskra
    14:00
  • FCM Ungheni - Real-Succes
    14:00
Faza 2, Grupa 2
09.03.2024, Etapa 1
  • Dinamo-Auto - FC Fălești
    14:00
  • Olimp - Speranis
    14:00
Faza 2, Grupa 1
10.03.2024, Etapa 1
  • FC Florești - Victoria
    14:00
Faza 2, Grupa 1
15.03.2024, Etapa 2
  • Victoria - Spartanii
    14:00
Faza 2, Grupa 2
15.03.2024, Etapa 2
  • Real-Succes - Dinamo-Auto
    15:00
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    15:00
Faza 2, Grupa 1
16.03.2024, Etapa 2
  • Saksan - Univer
    14:00
Faza 2, Grupa 2
16.03.2024, Etapa 2
  • Iskra - Speranis
    15:00
  • FC Fălești - Olimp
    15:00
Faza 2, Grupa 1
17.03.2024, Etapa 2
  • FC Florești - Speranța D
    14:00
Faza 2, Grupa 1
29.03.2024, Etapa 3
  • Spartanii - Saksan
    15:00
Faza 2, Grupa 2
29.03.2024, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Iskra
    15:00
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    15:00
  • Olimp - Real-Succes
    15:00
Faza 2, Grupa 1
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    15:00
  • Univer - FC Florești
    15:00
Faza 2, Grupa 2
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranis - FC Fălești
    15:00
Faza 2, Grupa 2
05.04.2024, Etapa 4
  • Real-Succes - Speranis
    16:00
  • Sheriff-2 - Olimp
    16:00
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    16:00
Faza 2, Grupa 1
06.04.2024, Etapa 4
  • Victoria - Saksan
    16:00
  • FC Florești - Spartanii
    16:00
  • Speranța D - Univer
    16:00
Faza 2, Grupa 2
06.04.2024, Etapa 4
  • Iskra - FC Fălești
    16:00
Faza 2, Grupa 1
12.04.2024, Etapa 5
  • Univer - Victoria
    16:00
Faza 2, Grupa 2
12.04.2024, Etapa 5
  • Speranis - Sheriff-2
    16:00
  • FC Fălești - Real-Succes
    16:00
Faza 2, Grupa 1
13.04.2024, Etapa 5
  • Spartanii - Speranța D
    16:00
  • Saksan - FC Florești
    16:00
Faza 2, Grupa 2
13.04.2024, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Iskra
    16:00
  • Olimp - FCM Ungheni
    16:00
Calendarul sezonului
Conferința