Noutăți
Concursul Pronosticurilor

A fost stabilit programul meciurilor din Faza 2 din Liga 1

02 decembrie 2022, vineri
Sursa: Site-ul oficial al FMF
A fost stabilit programul meciurilor din Faza 2 din Liga 1 A fost stabilit programul meciurilor din Faza 2 din Liga 1, ediția 2022-2023.

Grupa 1


Etapa 1, 10-11.03.2023

FC Florești-Dacia Buiucani
CSF Spartanii-FC Dinamo Auto
FC Victoria- FC Fălești

Etapa 2, 17-18.03.2023

Dacia Buiucani-FC Fălești
FC Dinamo Auto-FC Victoria
FC Florești-CSF Spartanii

Etapa 3, 31.03-01.04.2023

CSF Spartanii-Dacia Buiucani
FC Victoria-FC Florești
FC Fălești- FC Dinamo Auto

Etapa 4, 07-08.04.2023

Dacia Buiucani-FC Dinamo Auto
FC Florești- FC Fălești
CSF Spartanii-FC Victoria

Etapa 5, 14-15.04.2023

FC Victoria-Dacia Buiucani
FC Fălești-CSF Spartanii
FC Dinamo Auto-FC Florești

Etapa 6, 21-22.04.2023

Dacia Buiucani-FC Florești
FC Dinamo Auto- CSF Spartanii
FC Fălești-FC Victoria

Etapa 7, 29.04.2023

FC Fălești – Dacia Buiucani
FC Victoria-FC Dinamo Auto
CSF Spartanii-FC Florești

Etapa 8, 03.05.2023

Dacia Buiucani-CSF Spartanii
FC Florești-FC Victoria
FC Dinamo Auto-FC Fălești

Etapa 9, 06.05.2023

FC Dinamo Auto-Dacia Buiucani
FC Fălești-FC Florești
FC Victoria –CSF Spartanii

Etapa 10, 10.05.2023

Dacia Buiucani-FC Victoria
CSF Spartanii-FC Fălești
FC Florești-FC Dinamo Auto

Grupa 2


Etapa 1, 10-11.03.2023

CS Real Succes-FC Speranța
Speranis Nisporeni-FC Olimp
FC Văsieni-Sheriff 2
FCM Ungheni-CF Sucleia

Etapa 2, 17-18.03.2023

FC Speranța-CF Sucleia
Sheriff 2-FCM Ungheni
FC Olimp-FC Văsieni
CS Real Succes-Speranis Nisporeni

Etapa 3, 31.03-01.04.2023

Speranis Nisporeni-FC Speranța
FC Văsieni-CS Real Succes
FCM Ungheni-FC Olimp
CF Sucleia-Sheriff 2

Etapa 4, 07-08.04.2023

FC Speranța-Sheriff 2
FC Olimp-CF Sucleia
CS Real Succes-FCM Ungheni
Speranis Nisporeni-FC Văsieni

Etapa 5, 14-15.04.2023

FC Văsieni-FC Speranța
FCM Ungheni-Speranis Nisporeni
CF Sucleia –CS Real Succes
Sheriff 2 – FC Olimp

Etapa 6, 21-22.04.2023

FC Speranța-FC Olimp
CS Real Succes-Sheriff 2
Speranis Nisporeni-CF Sucleia
FC Văsieni-FCM Ungheni

Etapa 7, 28.04.2023

FCM Ungheni-FC Speranța
CF Sucleia-FC Văsieni
Sheriff 2-Speranis Nisporeni
FC Olimp-CS Real Succes

Торпезад
16.12.2022
14:34

Bs de unde fălești o fost campioana Moldovei ? Ce aiurești bai prostonacule ? Au avut și ei cândva o echipa cristal , de care își ștergeau picioarele zimbru , tiligul , constructorul . Și el ne spune că au fost campionii Moldovei . Nu mai manca svecla de pe deal

Bs
14.12.2022
16:39

Смесь бульдога с носорогом - cam așa arată formatul diviziei A . Nu mai știți ce sa mai născociți , dar tot nivelul echipelor și fotbalului este jos de tot . Unele echipe din divizia B așteaptă zeci de ani , că sa promoveze ln A , generații întregi de copii cresc , și îmbătrânesc - dar nu mai apuca sa joace in divizia A . Că exemplu Fălești - echipa care a fost campioana Moldovei în trecut ,și de doua ori a cistigat

Oleg 123
13.12.2022
19:25

La gunoi fmf

Oleg 123
13.12.2022
19:24

Niște prostănaci la conducerea fmf

Moldovan
08.12.2022
00:33

Ce oameni alcatuiesc asa faze?....parimise ca ei singuri sunt pe o faza......faceti cum era si pina acum 1 loc se califica 2 joaca baraj....si visuri nebune aveti cind alcatuiti asa ceva

Sheriff
06.12.2022
21:58

Cum sheriff2 vor ieși din competiția

Asta ? Cînd ? E f aiurita treaba!

100%
04.12.2022
18:08

Первый тур
П2

П1

Торпезад
04.12.2022
11:07

Un turneu fara nici o importanță. Fara motivație și lipsit de orice perspectiva in viitor

MD-Ungheni-2023
03.12.2022
18:27

Succes FCM Ungheni

Noi suntem cu voi la bine și la rău !

Dar în 2023 , doar bine să fie la echipă !

La mulți ani tuturor

.
02.12.2022
14:33

2024?

Calendarul sezonului
Faza 2, Grupa 1
17.03.2022, Etapa 2
  • Dacia Buiucani - FC Fălești
    15:00
  • Dinamo-Auto - Victoria
    15:00
  • FC Florești - Spartanii
    --:--
Faza 2, Grupa 1
31.03.2022, Etapa 3
  • Spartanii - Dacia Buiucani
    --:--
  • Victoria - FC Florești
    --:--
  • FC Fălești - Dinamo-Auto
    --:--
Faza 2, Grupa 1
07.04.2022, Etapa 4
  • Dacia Buiucani - Dinamo-Auto
    --:--
  • FC Florești - FC Fălești
    --:--
  • Spartanii - Victoria
    --:--
Faza 2, Grupa 1
14.04.2022, Etapa 5
  • Victoria - Dacia Buiucani
    --:--
  • FC Fălești - Spartanii
    --:--
  • Dinamo-Auto - FC Florești
    --:--
Faza 2, Grupa 1
21.04.2022, Etapa 6
  • Dacia Buiucani - FC Florești
    --:--
  • Dinamo-Auto - Spartanii
    --:--
  • FC Fălești - Victoria
    --:--
Faza 2, Grupa 1
29.04.2022, Etapa 7
  • FC Fălești - Dacia Buiucani
    --:--
  • Victoria - Dinamo-Auto
    --:--
  • Spartanii - FC Florești
    --:--
Faza 2, Grupa 1
03.05.2022, Etapa 8
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    --:--
  • FC Florești - Victoria
    --:--
  • Dinamo-Auto - FC Fălești
    --:--
Faza 2, Grupa 1
06.05.2022, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Dacia Buiucani
    --:--
  • FC Fălești - FC Florești
    --:--
  • Victoria - Spartanii
    --:--
Faza 2, Grupa 1
10.05.2022, Etapa 10
  • Dacia Buiucani - Victoria
    --:--
  • Spartanii - FC Fălești
    --:--
  • FC Florești - Dinamo-Auto
    --:--
Faza 1, Grupa A
26.08.2022, Etapa 1
  • FC Sucleia - FC Fălești
    1:3
Faza 1, Grupa B
26.08.2022, Etapa 1
  • Olimp - Victoria
    1:3
Faza 1, Grupa A
27.08.2022, Etapa 1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    2:1
  • Speranis - FC Florești
    2:1
Faza 1, Grupa B
27.08.2022, Etapa 1
  • Speranța D - Spartanii
    3:0
Faza 1, Grupa A
02.09.2022, Etapa 2
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
  • FC Fălești - Speranis
    1:3
Faza 1, Grupa B
02.09.2022, Etapa 2
  • Spartanii - Real-Succes
    2:0
Faza 1, Grupa A
03.09.2022, Etapa 2
  • FCM Ungheni - FC Florești
    1:0
Faza 1, Grupa B
03.09.2022, Etapa 2
  • Victoria - FC Văsieni
    5:1
  • Olimp - Speranța D
    1:2
Faza 1, Grupa A
09.09.2022, Etapa 3
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    0:3
  • Speranis - Sheriff-2
    0:0
  • FC Florești - FC Fălești
    1:3
Faza 1, Grupa B
09.09.2022, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    2:2
Faza 1, Grupa B
10.09.2022, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • FC Văsieni - Spartanii
    1:2
Faza 1, Grupa A
30.09.2022, Etapa 5
  • Speranis - FCM Ungheni
    2:4
  • FC Florești - FC Sucleia
    3:1
Faza 1, Grupa B
30.09.2022, Etapa 5
  • FC Văsieni - Speranța D
    2:1
Faza 1, Grupa A
01.10.2022, Etapa 5
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, Grupa B
01.10.2022, Etapa 5
  • Real-Succes - Victoria
    1:7
  • Spartanii - Olimp
    2:1
Faza 1, Grupa B
04.10.2022, Etapa 1
  • Real-Succes - FC Văsieni
    1:3
Faza 1, Grupa A
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Florești - Speranis
    3:0
Faza 1, Grupa B
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Văsieni - Real-Succes
    1:6
  • Spartanii - Speranța D
    3:0
Faza 1, Grupa A
08.10.2022, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    1:1
  • FC Fălești - FC Sucleia
    2:1
Faza 1, Grupa B
08.10.2022, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    9:0
Faza 1, Grupa A
14.10.2022, Etapa 7
  • FC Florești - FCM Ungheni
    2:0
Faza 1, Grupa B
14.10.2022, Etapa 7
  • Real-Succes - Spartanii
    0:4
Faza 1, Grupa A
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    0:5
  • Speranis - FC Fălești
    2:4
Faza 1, Grupa B
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Văsieni - Victoria
    0:2
  • Speranța D - Olimp
    2:2
Faza 1, Grupa A
21.10.2022, Etapa 8
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    6:0
Faza 1, Grupa B
21.10.2022, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    2:0
Faza 1, Grupa A
22.10.2022, Etapa 8
  • FC Fălești - FC Florești
    1:2
  • Sheriff-2 - Speranis
    4:0
Faza 1, Grupa B
22.10.2022, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    1:0
  • Spartanii - FC Văsieni
    4:0
Faza 1, Grupa A
27.10.2022, Etapa 9
  • FC Florești - Sheriff-2
    1:0
Faza 1, Grupa A
28.10.2022, Etapa 9
  • Speranis - FC Sucleia
    6:1
Faza 1, Grupa B
28.10.2022, Etapa 9
  • Real-Succes - Speranța D
    2:1
Faza 1, Grupa A
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    4:1
Faza 1, Grupa B
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Văsieni - Olimp
    3:1
  • Spartanii - Victoria
    4:1
Faza 1, Grupa A
04.11.2022, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Speranis
    3:2
Faza 1, Grupa B
04.11.2022, Etapa 10
  • Victoria - Real-Succes
    7:0
  • Olimp - Spartanii
    0:4
Faza 1, Grupa A
05.11.2022, Etapa 10
  • FC Sucleia - FC Florești
    0:1
Faza 1, Grupa B
05.11.2022, Etapa 10
  • Speranța D - FC Văsieni
    0:1
Faza 1, Grupa A
08.11.2022, Etapa 10
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    4:1
Faza 1, Grupa A
13.11.2022, Etapa 4
  • FCM Ungheni - FC Fălești
    0:2
  • Sheriff-2 - FC Florești
    0:1
  • FC Sucleia - Speranis
    6:0
Faza 1, Grupa B
13.11.2022, Etapa 4
  • Olimp - FC Văsieni
    2:1
  • Victoria - Spartanii
    5:0
  • Speranța D - Real-Succes
    3:1
Faza 2, Grupa 1
10.03.2023, Etapa 1
  • Spartanii - Dinamo-Auto
    14:00
Faza 1, Grupa 2
10.03.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranța D
    14:00
  • FC Văsieni - Sheriff-2
    14:00
Faza 2, Grupa 1
11.03.2023, Etapa 1
  • FC Florești - Dacia Buiucani
    14:00
  • Victoria - FC Fălești
    14:00
Faza 1, Grupa 2
11.03.2023, Etapa 1
  • Speranis - Olimp
    14:00
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    14:00
Faza 1, Grupa 2
17.03.2023, Etapa 2
  • Olimp - FC Văsieni
    15:00
  • Real-Succes - Speranis
    15:00
Faza 1, Grupa 2
18.03.2023, Etapa 2
  • Speranța D - FC Sucleia
    15:00
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    --:--
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 1, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Florești
10
7
0
3
15:8
21
2. FC Fălești
10
6
1
3
22:16
19
3. Sheriff-2
10
5
3
2
28:6
18
4. FCM Ungheni
10
5
1
4
20:15
16
5. Speranis
10
3
1
6
17:27
10
6. FC Sucleia
10
1
0
9
10:40
3
Noul format de desfășurare al Super Ligii și Ligii 1 
Golgheteri
Maneacov (FC Fălești)
10
Ankudinov (Sheriff-2)
8 (1)
Dani (Speranis)
8 (1)
Porojniuc (FCM Ungheni)
7
Cemîrtan (FC Florești)
5 (1)
Gliga (Sheriff-2)
4
Hatman (Sheriff-2)
4 (1)
A.Stratan (FCM Ungheni)
4 (2)
FAZA 1, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Victoria
10
8
0
2
41:9
24
2. Spartanii
10
8
0
2
25:11
24
3. Speranța D
10
4
1
5
14:14
13
4. FC Văsieni
10
4
0
6
13:24
12
5. Olimp
10
2
2
6
12:28
8
6. Real-Succes
10
2
1
7
13:32
7
Noul format de desfășurare al Super Ligii și Ligii 1 
Golgheteri
Gh.Orbu (Victoria)
8 (2)
C.Cebotari (Victoria)
7
M.Stan (Victoria)
7 (1)
Șumchin (Spartanii)
7 (1)
Cricimari (Victoria)
6
Nzokou (Speranța D)
6 (3)
G.Spînu (Spartanii)
5
D.Calaraș (Olimp)
5 (1)
Molla (Victoria)
4
Koffi (Spartanii)
4
Bîrcă (FC Văsieni)
4
Trofan (Speranța D)
4 (1)