Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Iskra își poate întări lotul cu jucători de la Tighina și Spartanii

03 martie 2021, miercuri
Sursa: Divizia-A.md
Iskra își poate întări lotul cu jucători de la Tighina și Spartanii Conform informației site-ului Divizia-A.md, în ajunul reluării părții secunde a campionatului Iskra își poate întări lotul cu cinci jucători.

Primii doi - mijlocașul Arteom Tașev și fundașul Arteom Turta - au evoluat pînă acum pentru Tighina Bender, iar Tașev a marcat două goluri în acest sezon.

Alți trei potențiali nou-veniți la Iskra sînt: mijlocașul Vladimir Rassulov, în vîrstă de 28 de ani, atacantul Alexandru Popovici, în vîrstă de 43 de ani și fratele său, fundașul Dmitri Popovici, în vîrstă de 37 de ani (în imagine). Evoluînd pentru Spartanii în prima parte a campionatului, Rassulov a înscris un gol, Alexandru Popovici - 5 goluri.

Toți trei au plecat de la Spartanii în luna octombrie a anului trecut.
Pentru Iscra
05.03.2021
02:44

Frații Popovici și Rasulov a să-i facă gospodari și pe Iscra, cum a făcut și-n alte cluburi !
Dezchideți ochii ?????

Ххахах
03.03.2021
21:39

Фурдуй как там дела?)) По дивизии Б хоть бегать будешь? ))

Лис
03.03.2021
21:33

А Тигина кем усилится??

Гицэ
03.03.2021
16:51

Вы полные ноль в футболе? Рассулов защитник, а Александр Попович всегда был нападающим))))))) Не позорьтесь

Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
    0:3
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    1:0
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
    3:1
  • Tighina - Olimp
    1:0
  • FC Sireți - Spartanii
    0:4
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
    1:1
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
    0:1
  • Iskra - FC Sucleia
    4:1
  • FC Bălți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sireți
    2:0
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
    7:2
  • FC Fălești - Victoria
    3:2
  • Spartanii - Speranța D
    2:0
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
    1:7
  • Grănicerul - FC Fălești
    2:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:1
  • FC Sucleia - FC Bălți
    1:3
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
    1:2
  • Speranța D - Tighina
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    2:4
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    1:1
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:1
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    3:1
  • Spartanii - Grănicerul
    0:1
  • Tighina - Victoria
    3:1
  • FC Sireți - Speranța D
    2:3
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    6:1
  • Sheriff-2 - Spartanii
    0:0
  • FC Bălți - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - FC Fălești
    4:2
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    9:0
  • Grănicerul - Tighina
    0:4
  • Real-Succes - Cahul-2005
    1:3
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    0:2
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
    3:1
  • Tighina - Sheriff-2
    0:1
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    1:1
  • FC Sireți - Grănicerul
    0:2
  • Speranța D - Victoria
    1:0
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    0:1
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    8:0
  • FC Sucleia - Tighina
    2:2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    2:2
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    1:4
  • Iskra - FC Fălești
    3:1
  • FC Bălți - Real-Succes
    4:2
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    0:0
  • Spartanii - Iskra
    4:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:1
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
    0:2
  • Tighina - Cahul-2005
    1:3
  • FC Sireți - FC Sucleia
    0:9
  • Victoria - Grănicerul
    0:1
02.10.2020, Etapa 9
  • FC Sucleia - Speranța D
    1:1
  • Iskra - Tighina
    2:1
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:0
03.10.2020, Etapa 9
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    3:0
  • FC Bălți - Spartanii
    4:0
  • Real-Succes - FC Fălești
    1:2
04.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    4:3
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    4:0
  • Victoria - FC Sucleia
    4:6
  • Grănicerul - Sheriff-2
    0:1
10.10.2020, Etapa 10
  • Tighina - FC Bălți
    0:3
  • FC Sireți - Iskra
    4:4
  • Speranța D - Cahul-2005
    1:3
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
    5:0
  • Iskra - Speranța D
    2:2
  • FC Fălești - Spartanii
    1:4
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:1
17.10.2020, Etapa 11
  • Cahul-2005 - Victoria
    6:0
  • Real-Succes - Tighina
    0:1
20.10.2020, Etapa 11
  • FC Bălți - FC Sireți
    5:0
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    2:3
  • Victoria - Iskra
    3:3
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    0:3
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
    6:1
  • Speranța D - FC Bălți
    1:0
  • FC Sireți - Real-Succes
    1:2
  • Grănicerul - Cahul-2005
    1:3
27.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    2:1
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
    2:0
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    4:1
  • FC Fălești - FC Sireți
    1:3
  • Spartanii - Tighina
    1:4
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    3:1
  • FC Bălți - Victoria
    4:1
  • Real-Succes - Speranța D
    1:1
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    2:1
  • Spartanii - FC Sireți
    1:1
  • Iskra - Sheriff-2
    1:2
07.11.2020, Etapa 14
  • FC Fălești - Speranța D
    0:7
  • Real-Succes - Victoria
    2:3
  • FC Bălți - Grănicerul
    2:1
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    1:0
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
    5:1
  • Grănicerul - Real-Succes
    0:1
  • Victoria - FC Fălești
    4:1
  • Cahul-2005 - Olimp
    0:0
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    0:3
14.11.2020, Etapa 15
  • FC Sireți - Tighina
    1:6
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    5:0
  • FC Fălești - Grănicerul
    1:2
  • Real-Succes - Sheriff-2
    0:2
21.11.2020, Etapa 16
  • Tighina - Speranța D
    2:2
  • Spartanii - Victoria
    1:0
  • FC Bălți - FC Sucleia
    7:0
  • Cahul-2005 - Iskra
    3:0
28.11.2020, Etapa 15
  • Speranța D - Spartanii
    5:1
19.03.2021, Etapa 17
  • Iskra - Olimp
    3:3
  • FC Sucleia - Real-Succes
    1:1
  • Grănicerul - Spartanii
    1:2
11.04.2021, Etapa 17
  • Speranța D - FC Sireți
    5:2
12.04.2021, Etapa 17
  • Victoria - Tighina
    8:0
13.04.2021, Etapa 17
  • Cahul-2005 - FC Bălți
    1:2
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    2:1
16.04.2021, Etapa 18
  • Olimp - Speranța D
    15:00
17.04.2021, Etapa 18
  • Spartanii - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sucleia
    15:00
  • Iskra - FC Bălți
    15:00
  • FC Sireți - Victoria
    15:00
  • Tighina - Grănicerul
    15:00
  • Cahul-2005 - Real-Succes
    15:00
20.04.2021, Etapa 19
  • Grănicerul - FC Sireți
    16:00
21.04.2021, Etapa 19
  • FC Bălți - Olimp
    16:00
  • FC Sucleia - Spartanii
    16:00
  • Sheriff-2 - Tighina
    16:00
  • Victoria - Speranța D
    16:00
  • Iskra - Real-Succes
    16:00
  • Cahul-2005 - FC Fălești
    16:00
23.04.2021, Etapa 22
  • Olimp - Grănicerul
    16:00
  • Victoria - Sheriff-2
    16:00
  • Spartanii - FC Bălți
    16:00
  • FC Fălești - Real-Succes
    16:00
24.04.2021, Etapa 20
  • FC Fălești - Iskra
    16:00
  • Spartanii - Cahul-2005
    16:00
24.04.2021, Etapa 22
  • Speranța D - FC Sucleia
    16:00
  • FC Sireți - Cahul-2005
    16:00
  • Tighina - Iskra
    16:00
25.04.2021, Etapa 20
  • Olimp - Victoria
    16:00
  • FC Sireți - Sheriff-2
    16:00
  • Tighina - FC Sucleia
    16:00
  • Speranța D - Grănicerul
    16:00
  • Real-Succes - FC Bălți
    16:00
30.04.2021, Etapa 21
  • FC Sucleia - FC Sireți
    16:00
  • Cahul-2005 - Tighina
    16:00
  • Sheriff-2 - Speranța D
    16:00
  • Grănicerul - Victoria
    16:00
30.04.2021, Etapa 23
  • FC Fălești - Olimp
    17:00
  • Iskra - FC Sireți
    17:00
  • FC Sucleia - Victoria
    17:00
01.05.2021, Etapa 21
  • FC Fălești - FC Bălți
    16:00
  • Iskra - Spartanii
    16:00
  • Real-Succes - Olimp
    16:00
01.05.2021, Etapa 23
  • Real-Succes - Spartanii
    17:00
  • FC Bălți - Tighina
    17:00
  • Cahul-2005 - Speranța D
    17:00
  • Sheriff-2 - Grănicerul
    17:00
07.05.2021, Etapa 24
  • Grănicerul - FC Sucleia
    17:00
  • Tighina - Real-Succes
    17:00
  • Spartanii - FC Fălești
    17:00
08.05.2021, Etapa 24
  • Victoria - Cahul-2005
    17:00
  • Olimp - Sheriff-2
    17:00
  • Speranța D - Iskra
    17:00
  • FC Sireți - FC Bălți
    17:00
14.05.2021, Etapa 25
  • FC Fălești - Tighina
    17:00
  • Real-Succes - FC Sireți
    17:00
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    17:00
15.05.2021, Etapa 25
  • Spartanii - Olimp
    17:00
  • FC Bălți - Speranța D
    17:00
  • Iskra - Victoria
    17:00
  • Cahul-2005 - Grănicerul
    17:00
21.05.2021, Etapa 26
  • Olimp - FC Sucleia
    18:00
  • Sheriff-2 - Cahul-2005
    18:00
  • Grănicerul - Iskra
    18:00
  • Victoria - FC Bălți
    18:00
  • Speranța D - Real-Succes
    18:00
  • FC Sireți - FC Fălești
    18:00
  • Tighina - Spartanii
    18:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Informație despre case de pariuri
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
17
15
0
2
47:10
45
2. Cahul-2005
17
12
2
3
48:16
38
3. Sheriff-2
17
11
2
4
28:17
35
4. Spartanii
17
10
3
4
37:26
33
5. Speranța D
17
9
5
3
41:22
32
6. FC Sucleia
17
9
3
5
43:29
30
7. Tighina
17
9
2
6
37:28
29
8. Olimp
17
5
4
8
28:29
19
9. Iskra
17
4
6
7
32:38
18
10. Grănicerul
17
6
0
11
18:36
18
11. Victoria
17
4
2
11
38:45
14
12. Real-Succes
17
3
5
9
22:27
14
13. FC Fălești
17
3
0
14
19:59
9
14. FC Sireți
17
1
2
14
15:71
5
Golgheteri
Godday (FC Sucleia)
17 (3)
M.Țurcan (Speranța D)
16 (1)
Șumchin (Cahul-2005)
13
E.Țiverenco (Tighina)
13
Onofrei (Spartanii)
13 (1)
Stancev (Cahul-2005)
11
Noroc (Speranța D)
11
A.Stratan (Cahul-2005)
10
Borovschii (FC Sireți / Olimp)
10
Molochko (FC Bălți)
9
M.Ștefan (Real-Succes)
9 (1)
Tuluc (Iskra)
8
Țîgîrlaș (FC Bălți)
8 (1)
Moțpan (FC Bălți)
8 (2)
Gh.Orbu (Victoria)
7