Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Arhiva noutăților

20.09.2012
4
Sf?ntul Gheorghe - Veris 0:4
20.09.2012
8
Iurie Hod?chin: "Se creaz? impresia c? ?n Bender doresc s? ?ngroape fotbalul"
20.09.2012
0
Victor Berco: "Eu ?i cu Rogaciov s?ntem mul?umi?i"
20.09.2012
2
Vitalie Grosu: "Am tratat acest meci mai responsabil dec?t Sf?ntul Gheorghe"
20.09.2012
0
Iurie Gro?ev: "Am prestat un joc oribil"
20.09.2012
19
?n meciul central al etapei Veris a umilit Sf ?ntul Gheorghe
20.09.2012
8
S-a stins din via?? mijloca?ul echipei Victoria (Bardar), Denis Coicev
19.09.2012
3
Juc?torul echipei Locomotiv, Grigore Demciuc, a fost suspendat pentru 8 meciuri
19.09.2012
1
Toate raporturile de joc a meciurilor din Divizia A - numai pe Divizia-A.md
19.09.2012
1
Valeriu Reni??: "Cebanu a refuzat procesul de judecat? de la Lausanne"
18.09.2012
1
Sheriff-2 - Saxan 3:1
18.09.2012
8
Alexandru Patraman: "C?ile Ferate ale Moldovei" nu s?nt interesate absolut deloc ?n fotbal"
17.09.2012
3
Serghei Rogaciov: "Tind ca discipolii mei s? nu presteze un fotbal primitiv"
17.09.2012
2
Dumitru Maneacov: "Startul campionatului ?n principiu poate fi considerat pozitiv"
16.09.2012
3
Etapa a 6-a s-a ?ncheiat cu victoriile rezervelor Olimpiei ?i Sheriff-ului
16.09.2012
5
Veris a semnat discipoli ai academiilor Gheorghe Hagi ?i Nice
15.09.2012
12
Divizia A, rezultatele etapei a 6-a
15.09.2012
11
Starurile Diviziei A
15.09.2012
10
Saxan se preg?te?te s? inaugureze un nou stadion (foto
14.09.2012
1
Dacia-2 Buiucani - Zimbru 1:1
14.09.2012
0
Igor Negrescu: "Am meritat victoria"
14.09.2012
0
Ghenadie Pu?ca: "P?catc? nu am men?inut avantajul pe tabel?"
14.09.2012
20
Dacia-2 Buiucani ?i Zimbru-2 au remizat ?n cadrul etapei a 6-a
14.09.2012
7
Ghenadie Lisi?a: "Cred c? ne vom impune ?n fa?a Olimpiei-2"
13.09.2012
3
Valeriu Reni??: "Ar fi ra?ional s? ne ab?inem de la ?ntrebuin?area etichet?rilor ?i constat?rilor"
13.09.2012
2
Real-Succes a semnat un atacant din echipa secund? a Rapidului"
12.09.2012
2
Denis Cristofovici a schimbat Locomotiva pe Olimpia
12.09.2012
5
?n prima diurn? ?i jum?tate de la lansare, Divizia-A.md a fost vizitat? de mai bine de 1000 de persoane
12.09.2012
5
Presedintele echipei Real-Succes Veaceslav Maximov: “La moment clubul nu-?i permite salarizarea juc?torilor”
11.09.2012
0
Sf?ntul Gheorghe ?i Milsami au disputat un meci de verificare
11.09.2012
6
Tighina are un nou echipament (foto)
11.09.2012
3
CSCT Buiucani anun?? formarea unei echipe de fotbal feminin
11.09.2012
15
Fotbalul ?n Edine?: specificul nordic al Diviziei A
11.09.2012
9
A fost lansat un site unic - Divizia-A.md!
11.09.2012
8
Grigore Cad?n: "Din Septembrie Saxan va juca ?n Cead?r-Lunga"
10.09.2012
4
Ilie Uzun: «Nu pot ?i nu mai vreau s? finan?ez de unul singur G?g?uzia»
10.09.2012
58
Valeriu Reni??: "Juc?m numai cu discipolii no?tri"
10.09.2012
5
Slobodzia Mare - Saxan 0:4
09.09.2012
0
Cinci cluburi din Divizia A au p?r?sit Cupa Moldovei
09.09.2012
4
Igor ?panera: “Sarcina maxim? pentru acest sezon este s? ocup?m locul 5-6 ?n clasament”
02.09.2012
0
Saxan - Мaiak 3:2
30.08.2012
1
Doi juc?tori din Divizia A au fost convoca?i la echipa de tineret a Moldovei
29.08.2012
2
Golul echipei Veris ?n meciul cu ZImbru-2 a fost validat corect (video)
28.08.2012
0
Locomotiv - Saxan 1:1
27.08.2012
1
Fotbalul veritabil din localit??ile Moldovei (video)
17.08.2012
2
?n primul meci al etapei a 3-a Olimpia-2 a remizat cu Intersport-Аroma
13.08.2012
0
Dinamo-Аuto - Saxan 1:1
12.08.2012
0
Rezultatele etapei a 2-a din Divizia A
11.08.2012
1
Intersport-Aroma - Dacia-2 Buiucani 2:1
10.08.2012
1
Dumitru Margarint: "Dinamo-Auto are sarcina de a promova ?n Divizia Na?ional?"
Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 1, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Victoria
15
11
1
3
46:17
34
2. Sheriff-2
15
10
2
3
38:10
32
3. Speranța D
15
6
3
6
14:15
21
4. Iskra
15
6
3
6
24:32
21
5. FCM Ungheni
15
6
2
7
38:30
20
6. Dinamo-Auto
15
0
1
14
6:62
1
Golgheteri
E.Sidorenco (FCM Ungheni)
15 (1)
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
10 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
10 (2)
D.Pleșca (Sheriff-2)
8 (1)
A.Popovici (Iskra)
8 (2)
Tuluc (Iskra)
6
Blajchin (Victoria)
6 (1)
Molla (Victoria)
6 (1)
Ad.Rusu (Speranța D)
5
Spatar (Sheriff-2)
5
FAZA 1, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Saksan
15
10
5
0
44:14
35
2. Univer
15
10
3
2
33:18
33
3. Speranis
15
5
4
6
26:28
19
4. FC Fălești
15
5
2
8
24:32
17
5. Olimp
15
4
5
6
19:24
17
6. Real-Succes
15
1
1
13
14:44
4
Golgheteri
Guibero (Saksan)
10
L.Bamba (Saksan)
10
Maneacov (FC Fălești)
8
A.Umar (Saksan)
8 (1)
Cozma (Univer)
7
Decev (Olimp)
6
Porojniuc (Speranis)
6
Abba (Saksan)
6
Borovschii (Univer)
5
S.Gheorghiev (Univer)
5