Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Arhiva noutăților

05.02.2024
6
Un stranier african de la Saksan s-a transferat în Rusia și a fost împrumutat în Belarus
27.01.2024
0
CSF Spartanii-Sportul a obținut victorie într-un amical cu Olimp
13.01.2024
11
A demarat tradiționalul turneu "Cupa Chișinăul de Seară"
21.12.2023
13
⚽ Liga 1. S-a stabilit programul meciurilor fazei a II-a
17.12.2023
9
Dinamo-Auto este aproape de desființare
16.12.2023
3
Speranța D - Victoria 2:1 (rezumat video)
16.12.2023
5
Speranța Drochia a acces în Grupa 1 în Faza II, depășind Iskra în clasament doar după al cincilea criteriu suplimentar
16.12.2023
0
Univer - Olimp 4:2 (rezumat video)
16.12.2023
3
Speranis - FC Fălești 4:4 (rezumat video)
16.12.2023
1
Iskra - FCM Ungheni 3:1 (rezumat video)
16.12.2023
0
Saksan - Real-Succes 6:0 (rezumat video)
16.12.2023
0
Dinamo-Auto - Sheriff-2 0:7 (rezumat video)
16.12.2023
3
Speranis a remizat cu FC Fălești, Saksan și Sheriff-2 și-au surclasat adversarii, Speranța se impune în fața Victoriei: rezultatele etapei a 15-a
12.12.2023
1
Dinamo-Auto planifică să dispute ultimul meci din Faza I, dar viitorul clubului rămâne incert
12.12.2023
14
We Sport TV va transmite în direct meciul Speranța Drochia - Victoria din etapa a 15-a din Liga 1
09.12.2023
6
Dinamo Auto nu s-a prezentat la meciul cu FC Victoria (video)
09.12.2023
1
Real-Succes - Univer 1:2 (rezumat video)
09.12.2023
10
FC Fălești - Saksan 4:7 (rezumat video)
09.12.2023
1
Olimp - Speranis 3:1 (rezumat video)
09.12.2023
4
FC Fălești pierde la scor partida cu Saksan, Univer obține o victorie grea cu Real-Succes, Olimp a învins Speranis: rezultatele etapei a 14-a
09.12.2023
0
Faza 1, grupa A, Etapa 14
08.12.2023
7
Sheriff-2 - Iskra 1:1 (rezumat video)
08.12.2023
10
FCM Ungheni - Speranța D 0:0 (rezumat video)
07.12.2023
3
FMF a transferat un meci din Liga 1 cu participarea echipei Real-Succes
03.12.2023
16
FCM Ungheni - Victoria 3:6 (rezumat video)
03.12.2023
0
Speranța D - Sheriff-2 1:0 (rezumat video)
03.12.2023
0
Victoria și FCM Ungheni înscriu 9 goluri într-un meci, Sheriff-2 pierde la limită în Drochia: rezultatele etapei a 13-a
02.12.2023
3
Univer obține o victorie grea cu FC Fălești și își asigură prezența în Grupa 1 în Faza II (rezumat video)
01.12.2023
1
Real-Succes - Olimp 1:2 (rezumat video)
01.12.2023
1
Iskra - Dinamo-Auto 6:1 (rezumat video)
01.12.2023
3
Saksan - Speranis 5:0 (rezumat video)
01.12.2023
0
Saksan a surclasat Speranis, Dinamo-Auto pierde la scor partida cu Iskra, Olimp învinge dramatic Real-Succes: rezultatele etapei a 13-a
28.11.2023
1
Opt jucători nu au drept de joc în etapa a 13-a din Liga 1
28.11.2023
2
We Sport TV va transmite în direct două meciuri din etapa a 13-a din Liga 1
28.11.2023
0
Cum să-ți faci copilul interesat de fotbal: sfaturi și recomandări
25.11.2023
1
Victoria și-a garantat calificarea în Grupa 1 în Faza II din campionat
25.11.2023
0
Dinamo-Auto - Speranța D 1:3 (rezumat video)
25.11.2023
0
Victoria - Iskra 7:1 (rezumat video)
25.11.2023
2
Olimp - Saksan 0:3 (rezumat video)
25.11.2023
0
Victoria a surclasat Iskra, Speranța a învins Dinamo-Auto, Saksan se impune lejer în meciul cu Olimp: rezultatele etapei a 12-a
24.11.2023
2
Speranis - Univer 2:4 (rezumat video)
24.11.2023
5
FCM Ungheni - Sheriff-2 3:1 (rezumat video)
24.11.2023
8
FC Fălești - Real-Succes 2:5 (rezumat video)
24.11.2023
0
Real-Succes obține prima victorie în acest sezon, FCM Ungheni a învins Sheriff-2, Univer obține o victorie grea cu Speranis: rezultatele etapei a 12-a
24.11.2023
1
Antrenorul principal al clubului Univer a fost suspendat pentru trei etape
11.11.2023
0
Sheriff-2 - Victoria 1:0 (rezumat video)
11.11.2023
3
Sheriff-2 a învins Victoria, Speranța și Iskra se despart indecis, Saksan își contină seria fără înfrîngeri: rezultatele etapei a 12-a din Liga 1
11.11.2023
0
Univer - Saksan 0:1 (rezumat video)
11.11.2023
1
Speranța D - Iskra 0:0 (rezumat video)
10.11.2023
2
Real Succes - Speranis 1:5 (rezumat video)
Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 1, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Victoria
15
11
1
3
46:17
34
2. Sheriff-2
15
10
2
3
38:10
32
3. Speranța D
15
6
3
6
14:15
21
4. Iskra
15
6
3
6
24:32
21
5. FCM Ungheni
15
6
2
7
38:30
20
6. Dinamo-Auto
15
0
1
14
6:62
1
Golgheteri
E.Sidorenco (FCM Ungheni)
15 (1)
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
10 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
10 (2)
D.Pleșca (Sheriff-2)
8 (1)
A.Popovici (Iskra)
8 (2)
Tuluc (Iskra)
6
Blajchin (Victoria)
6 (1)
Molla (Victoria)
6 (1)
Ad.Rusu (Speranța D)
5
Spatar (Sheriff-2)
5
FAZA 1, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Saksan
15
10
5
0
44:14
35
2. Univer
15
10
3
2
33:18
33
3. Speranis
15
5
4
6
26:28
19
4. FC Fălești
15
5
2
8
24:32
17
5. Olimp
15
4
5
6
19:24
17
6. Real-Succes
15
1
1
13
14:44
4
Golgheteri
Guibero (Saksan)
10
L.Bamba (Saksan)
10
Maneacov (FC Fălești)
8
A.Umar (Saksan)
8 (1)
Cozma (Univer)
7
Decev (Olimp)
6
Porojniuc (Speranis)
6
Abba (Saksan)
6
Borovschii (Univer)
5
S.Gheorghiev (Univer)
5