Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Arhiva noutăților

29.10.2012
2
Alexandru Patraman: "Oricare nu ar fi rezultatul din meciul cu Dacia, Locomotiva va avea doar de c??tigat"
29.10.2012
0
?n meciul din Cup? cu Dacia, Locomotiva B?l?i va juca ?n lipsa antrenorului principal
29.10.2012
0
Saxan - Olimpia-2
28.10.2012
4
Ilie Uzun a ob?inut medalia de bronz la Campionatul mondial de sambo
28.10.2012
15
Etapa a 11-a. Saxan a ?nvins dublorii Olimpiei
26.10.2012
3
Sheriff-2 - Real-Succes 10:0
26.10.2012
0
Igor Negrescu: "Sunt de acord s? c??tig?m toate meciurile cu 1-0"
26.10.2012
0
Campionatul Chi?in?ului, Etapa a 7-a
26.10.2012
2
Victoria - Dacia-2 Buiucani 0:1
25.10.2012
4
Ghenadie Pu?ca: "B?ie?ii se a?teptau la o victorie lejer?"
25.10.2012
4
Juc?torul echipei Sf?ntul Gheorghe a marcat dup? 15 secunde de joc. Rezultatele etapei a 11-a
25.10.2012
0
?n meciul din Cup?, Locomotiva va g?zdui Dacia pe stadionul Pi?evic
24.10.2012
5
Sergiu Chirilov: "Exemplul spre care tindem noi este modelul CSCT Buiucani"
23.10.2012
0
Pre?edintele FC Locomotiva, Ivan Cup?ov, ?i-a lansat conferin?a sa pe Divizia-A.md
23.10.2012
4
Au devenit cunoscute datele exacte partidelor din 1/8 de finala ale Cupei Moldovei
22.10.2012
6
Ivan Kup?ov: "Arbitrajul a influen?at ?n mod direct deznod?m?ntul partidei"
22.10.2012
0
Campionatul Chi?in?ului, etapa a 6-a
22.10.2012
11
Iurie Hod?chin: "B?ie?ii ?i-au f?cut singuri lor s?rb?toare"
21.10.2012
0
Valeriu R?ilean: "Am demonstrat c? nu s?ntem cea mai slab? echip? din campionat"
21.10.2012
3
Ivan Zlatovcean: "?n repriza secund? am sc?pat cu totul controlul asupra meciului"
21.10.2012
1
Dacia-2 Buiucani - Saxan 3:1
21.10.2012
0
Dinamo-Auto - Sheriff-2 1:1
21.10.2012
14
Viorel Frunze a marcat cinci goluri ?ntr-un singur meci
20.10.2012
0
Ghenadie Pu?ca: "Nu am subestimat adversarul"
20.10.2012
1
Igor ?panera: "Ne-am deplasat ?n Chi?in?u dup? victorie"
20.10.2012
3
Rezultatele meciurilor etapei a 10-a din Divizia A
18.10.2012
1
Juc?torii Victoriei au adus din nou o remiz? pentru Ialoveni la turneul UEFA Regions Cup
17.10.2012
0
Ialoveni a remizat cu letonii ?n cadrul UEFA Regions Cup
17.10.2012
16
Ilie Dragan: "De la Tiligul am plecat pentru c? ... m-am ?ndr?gostit"
16.10.2012
10
Nu arunca?i Locomotiva de pe ?ine! (reportaj despre cel mai vechi club de fotbal din Moldova)
16.10.2012
2
Ialoveni a debutat cu o ?nfr?ngere la UEFA Regions Cup
15.10.2012
6
Selec?ionata Moldovei U-19 a ocupat ultimul loc ?n grupa preliminar?
14.10.2012
9
Chernomorets Odesa s-a impus la limit? ?n amicalul cu Veris
14.10.2012
5
Dinamo-Auto ?i Academia au marcat 8 goluri ?ntr-un singur meci
14.10.2012
1
Alexandru Patraman: «Consider c? am meritat victoria»
13.10.2012
9
Locomotiv - Tighina 6:2
13.10.2012
4
Saxan a ?nvins Speran?a ?ntr-un meci amical
13.10.2012
17
Locomotiv a surclasat Tighina ?n meciul transferat al etapei a 2-a
12.10.2012
3
Valentin Ternavschii: "Nu am mare dorin?? s? revin ?n Divizia Na?ional?"
12.10.2012
2
Saxan ?i Speran?a vor disputa un amical
12.10.2012
1
S-au disputat meciurile etapei a 5-a a Campionatului Chi?in?ului
11.10.2012
0
Selec?ionata de tineret a Moldovei a cedat amicalul cu Ungaria
11.10.2012
7
Sf?ntul Gheorghe ?i Rapid vor disputa un meci amical
10.10.2012
4
?n probe la Veris se afl? un fost stranier de la Academia
10.10.2012
13
Victoria a remizat cu Intersport-Aroma marc?nd din penalty ?n minutul 91
09.10.2012
0
M?ine, Selec?ionata Moldovei U-19 va demara campania preliminar? pentru Campionatul European de juniori
09.10.2012
1
Un juc?tor de la Zimbru-2 a fost convocat la Selec?ionata de tineret a Georgiei
09.10.2012
4
Antrenorul principal al FC Edine?, Igor ?panera ?i-a deschis propria conferin??
09.10.2012
10
80% din lotul echipei reformate de tineret a Moldovei U-21 ?l constituie juc?tori din Divizia A
08.10.2012
1
Divizia-A.md ?ndeamn? la colaborare jurnali?tii ?ncep?tori ?i microbi?tii
Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 1, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Victoria
15
11
1
3
46:17
34
2. Sheriff-2
15
10
2
3
38:10
32
3. Speranța D
15
6
3
6
14:15
21
4. Iskra
15
6
3
6
24:32
21
5. FCM Ungheni
15
6
2
7
38:30
20
6. Dinamo-Auto
15
0
1
14
6:62
1
Golgheteri
E.Sidorenco (FCM Ungheni)
15 (1)
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
10 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
10 (2)
D.Pleșca (Sheriff-2)
8 (1)
A.Popovici (Iskra)
8 (2)
Tuluc (Iskra)
6
Blajchin (Victoria)
6 (1)
Molla (Victoria)
6 (1)
Ad.Rusu (Speranța D)
5
Spatar (Sheriff-2)
5
FAZA 1, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Saksan
15
10
5
0
44:14
35
2. Univer
15
10
3
2
33:18
33
3. Speranis
15
5
4
6
26:28
19
4. FC Fălești
15
5
2
8
24:32
17
5. Olimp
15
4
5
6
19:24
17
6. Real-Succes
15
1
1
13
14:44
4
Golgheteri
Guibero (Saksan)
10
L.Bamba (Saksan)
10
Maneacov (FC Fălești)
8
A.Umar (Saksan)
8 (1)
Cozma (Univer)
7
Decev (Olimp)
6
Porojniuc (Speranis)
6
Abba (Saksan)
6
Borovschii (Univer)
5
S.Gheorghiev (Univer)
5