Mass-media din Kazahstan: Sheriff are în vizor trei candidați la funcția de antrenor principal. Printre ei Levan Korgalidze și tehnicianul selecționatei din Kazahstan
ru
md
Sezon 2023/24
Concurs
Publicitate
Despre noi
Cluburi
Noutăți
Saksan a învins Spartanii Sportul în meciul central al etapei a 3-a din Faza 2 din Liga 1
1
29.03.24
Câte un jucător de la Saksan și Univer au fost suspendați pentru două etape din cauza comportamentului violent în meciul direct
0
29.03.24
Dan Pîsla a fost suspendat pentru trei etape din Liga 1
0
29.03.24
Astăzi, 15:00. Spartanii - Saksan, în direct
2
29.03.24
Astăzi, 15:00. FCM Ungheni - Iskra, în direct
2
29.03.24
Astăzi, 15:00. Olimp - Real-Succes, în direct
3
29.03.24
FC Florești a transferat al treilea jucător în acest an
1
26.03.24
Conferința FMF - TFF facilitează schimbul de experiență pentru Asociațiile Raionale de Fotbal (foto)
0
22.03.24
Olimp a transferat un jucător, care a evoluat în ultimii patru ani în România
0
22.03.24
FC Florești poate transfera un jucător cu experiența evoluției în Super Liga
2
22.03.24
FC Florești a învins Speranța și a preluat conducerea în Grupa: rezultatul etapei 2 (rezumat video)
12
17.03.24
FC Florești a transferat un tânăr mijlocaș
1
16.03.24
FC Fălești - Olimp 2:1 (rezumat video)
10
16.03.24
Saksan - Univer 0:1 (rezumat video)
9
16.03.24
Iskra - Speranis 0:1 (rezumat video)
5
16.03.24
Arhiva noutăților
Concursul Pronosticurilor
Liderii
1
nikolai1949
198
2
TirasGBR
196
2
Lola
196
4
Gol
191
5
Александр
188
Accesați concursul
Arhiva noutăților
01.04.2013
1
Valeriu R?ilean: «Am rezistat practic p?n? la fluierul final»
31.03.2013
9
Victoria - Saxan 1:3
31.03.2013
2
Locomotiv umile?te Sf?ntul Gheorghe, Dacia-2 Buiucani ia puncte unui alt pretendent de a promova ?n DN
30.03.2013
8
Ivan Burduniuc: «Le mul?umesc b?ie?ilor pentru d?ruire de sine»
30.03.2013
27
Veris - G?g?uzia 3:0
30.03.2013
9
D?nu? Oprea: "Vom lucra asupra realiz?rii ?i vom marca c?t mai mult"
30.03.2013
6
Hat-tricul lui Vorni?el a adus victoria echipei Saxan, Veris s-a impus categoric ?n meciul cu G?g?uzia
29.03.2013
0
Selec?ionata Moldovei U-19 va disputa dou? amicale cu Azerbaidjanul
28.03.2013
3
Discipolul ?colii Edine? ajut? echipa de tineret a Rusiei s? ?nving? Andora
24.03.2013
7
Selec?ionata Moldovei U-19 a ?nvins echipa similar? a Letoniei
24.03.2013
73
Maiak a ob?inut primele puncte ?n campionat
24.03.2013
0
Victoria a fost ?nvins? de Academia ?ntr-un amical
24.03.2013
5
Iurie Torpan: "?n Campionatul Italiei am ajuns ?nt?mpl?tor"
23.03.2013
4
Saxan a ratat victoria ?n amicalul cu Costuleni
23.03.2013
0
Meciul Edine? - Maiak se va disputa la B?l?i
23.03.2013
0
Dinamo-Auto a disputat un amical ?n deplasare cu FC Tiraspol
23.03.2013
0
Zimbru-2 ?i Iskra-Stal au remizat
21.03.2013
7
Saxan va disputa un meci amical cu Costuleni
21.03.2013
0
Locomotiv a fost ?nvins? de Olimpia ?ntr-un meci de verificare
18.03.2013
4
Saxan - Dinamo-Auto 2:0
18.03.2013
12
Saxan, Maiak ?i G?g?uzia vor primi c?te 200 mii lei de la stat
17.03.2013
2
Igor Negrescu: "Doresc s? dezvolt ?n discipolii mei spiritul de ?nving?tori"
17.03.2013
1
Zimbru-2 - Sheriff-2 0:0
17.03.2013
0
Ghenadie Pu?ca: "Am ?ncercat s? juc?m c?t mai simplu pentru a omite gre?elile"
17.03.2013
10
Saxan a ?nvins pretendenta la promovare ?n DN, iar Sheriff-2 ?i G?g?uzia au remizat
14.03.2013
5
Selec?ionata Moldovei U-16 a ?nvins la scor Real-Succes
12.03.2013
3
Sheriff-2 - Gagauzia 5:0
11.03.2013
3
Saxan - Sf.Gheorghe 3:0
10.03.2013
6
Tat?l ?i fiul Bursuc au jucat pentru Sf?ntul Gheorghe
10.03.2013
18
Dubla lui Pogreban a adus victoria pentru Dinamo-Auto, Saxan s-a impus categoric ?n meciul cu Sf?ntul Gheorghe ?i alte rezultate ale etapei a 16-a
10.03.2013
16
Veris - Dacia-2 Buiucani 0:1
09.03.2013
20
Veris a suferit prima ?nfr?ngere ?n Campionat, iar Locomotiva a remizat cu Edine?
09.03.2013
4
Igor Negrescu: "Numai ?n partidele cu echipe ca Veris po?i descoperi capacit??ile discipolilor t?i"
09.03.2013
0
Meciul Dinamo-Аuto - Intersport-Аroma se va disputa la Bender
08.03.2013
6
?n pauza de iarna Veris a semnat 11 juc?tori
06.03.2013
7
Zimbru-2 a marcat 11 goluri ?n poarta grup?rii Voran
05.03.2013
4
Serghei Rogaciov ?i Victor Berco vor lucra cu Olimpia-B?l?i ?n Divizia Na?ional?
04.03.2013
1
Petru Stoianov a trecut ?n nefiin??
03.03.2013
1
Majoritatea juc?torilor de la Olimpia-2 au reziliat contractele cu clubul
03.03.2013
3
Saxan a ob?inut o victorie ?n amicalul cu Sheriff-2
02.03.2013
5
Moldova U-19 - Intersport-Aroma 0:1
02.03.2013
1
Moldova U-17 - Real-Succes 2:2
02.03.2013
1
Zimbru-2 a ?nvins Narubai
02.03.2013
3
Real-Succes nu a men?inut victoria ?n amicalul cu selec?ionata Moldovei U-17, iar Intersport-Аroma a ?nvins selec?ionata U-19
02.03.2013
1
Saxan s-a desp?r?it de ?apte juc?tori
01.03.2013
1
Olimpia-2 nu va evolua ?n partea a doua a sezonului ?n Divizia A
27.02.2013
2
Zimbru-2 a ?nvins Real-Succes ?ntr-un meci amical
26.02.2013
20
Veris continu? s? ?nving? ?n cantonamentul din Turcia
25.02.2013
4
Zimbru- 2 ?i Real-Succes vor disputa un meci de verificare
24.02.2013
0
Ghenadie Pu?ca: "Sper c? vom ?nv??a lec?ia din aceast? ?nfr?ngere"
1
...
90
91
92
...
98
Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
FCM Ungheni - Dinamo-Auto
6:0
Sheriff-2 - Victoria
3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
FC Fălești - Olimp
2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
Speranța D - Iskra
1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
Real-Succes - Speranis
0:3
Univer - Saksan
3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
Victoria - Iskra
7:1
Sheriff-2 - FCM Ungheni
1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
Olimp - Saksan
1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
Dinamo-Auto - Speranța D
1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
Speranis - Univer
3:2
FC Fălești - Real-Succes
1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
FCM Ungheni - Victoria
1:1
Speranța D - Sheriff-2
0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
Univer - FC Fălești
3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
Iskra - Dinamo-Auto
1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
Real-Succes - Olimp
1:1
Saksan - Speranis
0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
Victoria - Dinamo-Auto
4:1
Sheriff-2 - Iskra
4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
Olimp - Speranis
2:2
Real-Succes - Univer
0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
FCM Ungheni - Speranța D
2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
FC Fălești - Saksan
1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
Dinamo-Auto - Sheriff-2
0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
Univer - Olimp
0:0
Speranis - FC Fălești
0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
Speranța D - Victoria
1:3
Iskra - FCM Ungheni
3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
Saksan - Real-Succes
4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
Victoria - Sheriff-2
1:0
Dinamo-Auto - FCM Ungheni
1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
Olimp - FC Fălești
2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
Iskra - Speranța D
2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
Speranis - Real-Succes
2:1
Saksan - Univer
1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
Univer - Speranis
2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
Speranța D - Dinamo-Auto
0:0
Iskra - Victoria
0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
Saksan - Olimp
1:1
Real-Succes - FC Fălești
0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
Sheriff-2 - FCM Ungheni
5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
Sheriff-2 - Speranța D
1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
Speranis - Saksan
1:3
FC Fălești - Univer
1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
Victoria - FCM Ungheni
5:3
Dinamo-Auto - Iskra
1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
Olimp - Real-Succes
3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
Speranța D - FCM Ungheni
2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
Univer - Real-Succes
2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
Dinamo-Auto - Victoria
0:3
Iskra - Sheriff-2
1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
Saksan - FC Fălești
2:0
Speranis - Olimp
2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
Sheriff-2 - Dinamo-Auto
8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
Olimp - Univer
0:2
Real-Succes - Saksan
0:5
FC Fălești - Speranis
0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
FCM Ungheni - Iskra
3:1
Victoria - Speranța D
1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
FCM Ungheni - Dinamo-Auto
7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
FC Fălești - Olimp
0:1
Real-Succes - Speranis
1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
Sheriff-2 - Victoria
1:0
Speranța D - Iskra
0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
Univer - Saksan
0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
FCM Ungheni - Sheriff-2
3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
FC Fălești - Real-Succes
2:5
Speranis - Univer
2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
Dinamo-Auto - Speranța D
1:3
Victoria - Iskra
7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
Olimp - Saksan
0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
Iskra - Dinamo-Auto
6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
Real-Succes - Olimp
1:2
Saksan - Speranis
5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
Univer - FC Fălești
3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
Speranța D - Sheriff-2
1:0
FCM Ungheni - Victoria
3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
Sheriff-2 - Iskra
1:1
FCM Ungheni - Speranța D
0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Victoria - Dinamo-Auto
Înfrîngere tehnică 3:0
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
Real-Succes - Univer
1:2
FC Fălești - Saksan
4:7
Olimp - Speranis
3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
Speranța D - Victoria
2:1
Iskra - FCM Ungheni
3:1
Dinamo-Auto - Sheriff-2
0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
Univer - Olimp
4:2
Saksan - Real-Succes
6:0
Speranis - FC Fălești
4:4
Faza 2, Grupa 1
08.03.2024, Etapa 1
Univer - Spartanii
1:1
Speranța D - Saksan
0:2
Faza 2, Grupa 2
08.03.2024, Etapa 1
Sheriff-2 - Iskra
3:0
FCM Ungheni - Real-Succes
2:1
Faza 2, Grupa 2
09.03.2024, Etapa 1
Dinamo-Auto - FC Fălești
Înfrîngere tehnică 0:3
Olimp - Speranis
2:1
Faza 2, Grupa 1
10.03.2024, Etapa 1
FC Florești - Victoria
4:0
Faza 2, Grupa 1
15.03.2024, Etapa 2
Victoria - Spartanii
4:1
Faza 2, Grupa 2
15.03.2024, Etapa 2
Real-Succes - Dinamo-Auto
Înfrîngere tehnică 3:0
Sheriff-2 - FCM Ungheni
6:1
Faza 2, Grupa 1
16.03.2024, Etapa 2
Saksan - Univer
0:3
Faza 2, Grupa 2
16.03.2024, Etapa 2
Iskra - Speranis
0:1
FC Fălești - Olimp
2:1
Faza 2, Grupa 1
17.03.2024, Etapa 2
FC Florești - Speranța D
3:0
Faza 2, Grupa 1
29.03.2024, Etapa 3
Spartanii - Saksan
2:4
Faza 2, Grupa 2
29.03.2024, Etapa 3
FCM Ungheni - Iskra
2:1
Dinamo-Auto - Sheriff-2
Înfrîngere tehnică 0:3
Olimp - Real-Succes
4:1
Faza 2, Grupa 1
30.03.2024, Etapa 3
Speranța D - Victoria
15:00
Univer - FC Florești
15:00
Faza 2, Grupa 2
30.03.2024, Etapa 3
Speranis - FC Fălești
15:00
Faza 2, Grupa 2
05.04.2024, Etapa 4
Real-Succes - Speranis
16:00
Sheriff-2 - Olimp
16:00
FCM Ungheni - Dinamo-Auto
16:00
Faza 2, Grupa 1
06.04.2024, Etapa 4
Victoria - Saksan
16:00
FC Florești - Spartanii
16:00
Speranța D - Univer
16:00
Faza 2, Grupa 2
06.04.2024, Etapa 4
Iskra - FC Fălești
16:00
Faza 2, Grupa 1
12.04.2024, Etapa 5
Univer - Victoria
16:00
Faza 2, Grupa 2
12.04.2024, Etapa 5
Speranis - Sheriff-2
16:00
FC Fălești - Real-Succes
16:00
Faza 2, Grupa 1
13.04.2024, Etapa 5
Spartanii - Speranța D
16:00
Saksan - FC Florești
16:00
Faza 2, Grupa 2
13.04.2024, Etapa 5
Dinamo-Auto - Iskra
16:00
Olimp - FCM Ungheni
16:00
Calendarul sezonului
Conferința
Divizia-A.md - Administraţia site-ului
Вот тут ФК "Флорешть" объяснил ситуацию со стадионом: https://moldfootball.com/ru/news/fk-floresht-arendoval-stadion-v-benderakh-do-konca-sezona-no-stremitsja-pereekhat-vo-floreshty
FAZA 2, GRUPA 1
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1.
FC Florești
2
2
0
0
7:0
6
2.
Saksan
3
2
0
1
6:5
6
3.
Univer
2
1
1
0
4:1
4
4.
Victoria
2
1
0
1
4:5
3
5.
Spartanii
3
0
1
2
4:9
1
6.
Speranța D
2
0
0
2
0:5
0
Golgheteri
Holodov (FC Florești)
3 (1)
Gurgurov (Victoria)
2
N.Rotaru (Spartanii)
2
Pulucciu (Univer)
2 (1)
Ad.Rusu (Victoria)
1
I.Sandu (Victoria)
1
C.Ursu (Spartanii)
1
S.Țurcan (Spartanii)
1
Picus (FC Florești)
1
Voropai (FC Florești)
1
D.Muntean (FC Florești)
1
L.Bamba (Saksan)
1
Abba (Saksan)
1
D.Cucer (Saksan)
1
Gla (Saksan)
1
Cozma (Univer)
1
Ș.Mocanu (Saksan)
1 (1)
S.Aliyu (Saksan)
1 (1)
Gaidarji (Univer)
1 (1)
FAZA 2, GRUPA 2
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1.
Sheriff-2
3
3
0
0
12:1
9
2.
FC Fălești
2
2
0
0
5:1
6
3.
Olimp
3
2
0
1
7:4
6
4.
FCM Ungheni
3
2
0
1
5:8
6
5.
Speranis
2
1
0
1
2:2
3
6.
Real-Succes
3
1
0
2
5:6
3
7.
Dinamo-Auto
3
0
0
3
0:9
0
8.
Iskra
3
0
0
3
1:6
0
Dinamo-Auto s-a retras din campionat din cauza problemelor financiare. În toate partidele echipei i-a fost acordată înfrîngere tehnică
Golgheteri
Decev (Olimp)
3
Loukou (Sheriff-2)
3
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
3
Golovatîi (FC Fălești)
2
D.Boțan (Sheriff-2)
2
G.Bujor (Real-Succes)
1
Untilă (Real-Succes)
1
V.Gobjilă (Iskra)
1
Voitco (Olimp)
1
A.Popovici (Olimp)
1
Chirciu (Olimp)
1
Covalschii (Sheriff-2)
1
Pleșco (Sheriff-2)
1
Iațco (Sheriff-2)
1
Zugravu (FCM Ungheni)
1
Novicov (FCM Ungheni)
1
C.Cebotari (Speranis)
1
Cricimari (Speranis)
1