FC Florești a primit doar Licența B pentru sezonul 2024/25, șase cluburi din Super Liga au primit Licența UEFA
ru
md
Sezon 2023/24
Concurs
Publicitate
Despre noi
Cluburi
Noutăți
Olimp și Speranis s-au calificat în 1/4 de finală: rezultatele primei etape din faza play-off
0
04.05.24
Victoria obține o victorie grea cu Saksan: rezultatul etapei a 9-a
0
04.05.24
Vadim Cemîrtan: "Am prezentat la FMF toate documentele necesare și sunt sigur că Comisia FMF ne va acorda Licență Națională"
0
04.05.24
Astăzi, 16:00. Olimp - FC Fălești, în direct
4
04.05.24
Spartanii - FC Florești 1:2 (rezumat video)
3
03.05.24
FC Florești este campioana Ligii 1! Însă nu se cunoaște dacă clubul va evolua în Super Liga
0
03.05.24
Univer - Speranța D 7:0 (rezumat video)
3
03.05.24
FC Florești câștigă Liga 1 cu o etapă înainte de final, Univer înscrie de șapte ori în poarta Speranței: rezultatele etapei 9 din Liga 1
0
03.05.24
Antrenorul principal și managerul clubului FCM Ungheni au fost suspendați pentru 3 etape și amendați cu câte 3 000 lei fiecare
3
02.05.24
Saksan - Spartanii 1:3 (rezumat video)
0
27.04.24
FC Florești - Univer 1:1 (rezumat video)
0
27.04.24
Victoria - Speranța D 5:1 (rezumat video)
0
27.04.24
FC Florești pierde puncte cu Univer, Victoria a surclasat Speranța, Spartanii au învins Saksan: rezultatele etapei a 8-a
0
27.04.24
FC Stăuceni câștigă Liga 2 Sud cu patru etape înainte de finalul campionatului
4
27.04.24
Olimp - Iskra 3:1 (rezumat video)
0
26.04.24
Arhiva noutăților
Concursul Pronosticurilor
Liderii
1
nikolai1949
288
2
Крапива
278
3
Lola
274
4
TirasGBR
271
5
Gigs
263
Accesați concursul
Arhiva noutăților
01.09.2013
0
Au avut loс meciurile din cadrul etapei a doua preliminare a Cupei Moldovei-Orange
01.09.2013
0
Intersport-Aroma, Saxan ?i Zimbru-2 se impun ?n ultimele partide ale etapei a 3-a
31.08.2013
1
FC R??cani se impune sensa?ional ?n partida cu Sheriff-2 ?i alte rezultate ale etapei a 3-a
28.08.2013
0
Rezultatele preliminariilor Cupei Moldovei-Orange
27.08.2013
1
Magia cifrei patru (reportaj ?n jurul finalei Bemol Regions Cup-2013)
25.08.2013
0
Zimbru-2 a ?nvins categoric FC R??cani ?n ultimul meci al etapei secunde
24.08.2013
1
Sheriff-2 remizeaz? cu Saxan ?i alte rezultate ale etapei a doua
23.08.2013
7
Etapa a doua debuteaz? cu victoria Daciei-2 Buiucani ?n partida cu Edine?
23.08.2013
4
Iskra ?i Tighina vor evolua ?n Divizia B
23.08.2013
6
Site-urile Divizia-A.md ?i Moldfootball.com vor transmite ?n direct finala Bemol Regions Cup-2013
23.08.2013
0
Refuzul echipei Nistru de a evolua ?n Divizia A este legat de reconstruc?ia general? a stadionului ?i terenului
22.08.2013
0
Na?ionala U-16 a Moldovei a suferit ?nfr?ngere cu Rom?nia ?n cel de-al doilea amical
21.08.2013
16
Slobozia Mare - G?g?uzia 0:0
20.08.2013
0
Selec?ionata Moldovei U-16 nu a reu?it s? men?in? victoria ?n primul meci cu Rom?nia
20.08.2013
4
Ilie Uzun: «?n fiecare localitate din G?g?uzia va fi instalat un mini-teren de fotbal cu acoperire artificial?»
19.08.2013
5
Dacia-2 Buiucani - Olimpia-2 Locomotiv 5:1
19.08.2013
4
Ivan Cup?ov: "S?ntem pe calea cea dreapt?"
19.08.2013
0
Alexandru Patraman: "Al treilea gol a decis soarta jocului"
19.08.2013
0
Ivan Mandricenco: "Rezultatul spune c? meciul ne-a reu?it"
19.08.2013
3
Dacia-2 Buiucani a surclasat Olimpia-2 Locomotiva, iar Sheriff-2 a ?nvins Intersport
19.08.2013
6
Veaceslav Bugneac: «?n c?teva etape, la Sf?ntul Gheorghe se va ameliora situa?ia"
19.08.2013
10
Saxan – Zimbru-2 5:0
19.08.2013
0
Selec?ionata Moldovei U-15 a ?nvins echipa Sheriff U-16
18.08.2013
3
Slobozia Mare demareaz? ?n campionat cu o remiz? cu G?g?uzia, Real-Succes ?nvinge Sf?ntul Gheorghe
18.08.2013
1
Na?ionala U-16 a Moldovei va disputa dou? meciuri amicale cu reprezentativa simialr? a Rom?niei
17.08.2013
10
Saxan debuteaz? ?n campionat cu un scor fluvuiu ?n meciul cu ZImbru-2 ?i alte rezultate ale primei etape
17.08.2013
4
EXCLUSIV. Nistru nu va evolua ?n Divizia A
17.08.2013
0
Na?ionala U-15 a Moldovei a suferit ?nfr?ngere ?n amicalul cu CSCT Buiucani U-16
16.08.2013
13
M?rcule?ti este a doua finalist? a turneului Bemol Regions Cup-2013
15.08.2013
1
Al doilea meci de verificare dintre selec?ionatele U-19 a Moldovei ?i Rom?niei s-a ?ncheiat din nou cu o remiz?
15.08.2013
2
Savelie Coptu: "Un loc din mijlocul clasamentului este un obiectiv real pentru FC R??cani"
14.08.2013
6
Antrenorul echipei Sheriff-2: «Este pl?cut c? dublorii s?nt convoca?i la prima echip?»
14.08.2013
3
Coju?na ?i M?rcule?ti vor juca un meci suplimentar pentru a se califica ?n finala Bemol Regions Cup-2013
14.08.2013
7
Viorel Cr?ciun: "Promovarea ?n Divizia A este o provocare pentru Slobozia Mare"
14.08.2013
1
Na?ionala U-19 a Moldovei a remizat cu Rom?nia
13.08.2013
3
Gloria va juca ?n finala turneului Bemol Regions Cup
13.08.2013
10
Bu?eni s-a calificat ?n finala Bemol Regions Cup, dar a refuzat participarea
11.08.2013
0
Lilian Popescu: «Am fost rugat s? m? im?lic ?n procesul preg?tirii echipei Sf?ntul Gheorghe»
10.08.2013
3
Dacia-2 Buiucani a ?nvins Victoria ?ntr-un meci de verificare
10.08.2013
0
Na?ionala U-17 a Moldovei a cedat amicalul cu echipa similar? a Rom?niei
09.08.2013
6
Lilian Popescu a condus Sf?ntul Gheorghe ?n amicalul cu Zimbru-2
09.08.2013
1
Iurie Osipenco s-a decis cu lotul pentru meciurile amicale cu Rom?nia
09.08.2013
5
Bu?eni a ?nvins M?rcule?ti ?n prima semifinal? a turneului Bemol Regions Cup
09.08.2013
0
Na?ionala U-17 a Moldovei a suferit ?nfr?ngere ?n primul amical cu Rom?nia
07.08.2013
10
?n rubrica "Calendar" este accesibil orarul meciurilor noului sezon ?n Divizia A
07.08.2013
0
Zimbru-2 si Sfintul Gheorghe vor disputa un meci amical
07.08.2013
2
Gloria a ?nvins categoric Coju?na ?i a f?cut un pas spre finala Bemol Regions Cup
05.08.2013
0
A devenit cunoscut lotul selec?ionatei de juniori U-17 a Moldovei pentru amicalele cu echipa similar? a Rom?niei
04.08.2013
0
Serghei Dubrovin: "Informa?ia c? eu voi lucra cu G?g?uzia a fost prealabil?"
03.08.2013
2
Zimbru-2 ?i Victoria au remizat
1
...
86
87
88
...
100
Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
FCM Ungheni - Dinamo-Auto
6:0
Sheriff-2 - Victoria
3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
FC Fălești - Olimp
2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
Speranța D - Iskra
1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
Real-Succes - Speranis
0:3
Univer - Saksan
3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
Victoria - Iskra
7:1
Sheriff-2 - FCM Ungheni
1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
Olimp - Saksan
1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
Dinamo-Auto - Speranța D
1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
Speranis - Univer
3:2
FC Fălești - Real-Succes
1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
FCM Ungheni - Victoria
1:1
Speranța D - Sheriff-2
0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
Univer - FC Fălești
3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
Iskra - Dinamo-Auto
1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
Real-Succes - Olimp
1:1
Saksan - Speranis
0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
Victoria - Dinamo-Auto
4:1
Sheriff-2 - Iskra
4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
Olimp - Speranis
2:2
Real-Succes - Univer
0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
FCM Ungheni - Speranța D
2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
FC Fălești - Saksan
1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
Dinamo-Auto - Sheriff-2
0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
Univer - Olimp
0:0
Speranis - FC Fălești
0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
Speranța D - Victoria
1:3
Iskra - FCM Ungheni
3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
Saksan - Real-Succes
4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
Victoria - Sheriff-2
1:0
Dinamo-Auto - FCM Ungheni
1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
Olimp - FC Fălești
2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
Iskra - Speranța D
2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
Speranis - Real-Succes
2:1
Saksan - Univer
1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
Univer - Speranis
2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
Speranța D - Dinamo-Auto
0:0
Iskra - Victoria
0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
Saksan - Olimp
1:1
Real-Succes - FC Fălești
0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
Sheriff-2 - FCM Ungheni
5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
Sheriff-2 - Speranța D
1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
Speranis - Saksan
1:3
FC Fălești - Univer
1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
Victoria - FCM Ungheni
5:3
Dinamo-Auto - Iskra
1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
Olimp - Real-Succes
3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
Speranța D - FCM Ungheni
2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
Univer - Real-Succes
2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
Dinamo-Auto - Victoria
0:3
Iskra - Sheriff-2
1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
Saksan - FC Fălești
2:0
Speranis - Olimp
2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
Sheriff-2 - Dinamo-Auto
8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
Olimp - Univer
0:2
Real-Succes - Saksan
0:5
FC Fălești - Speranis
0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
FCM Ungheni - Iskra
3:1
Victoria - Speranța D
1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
FCM Ungheni - Dinamo-Auto
7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
FC Fălești - Olimp
0:1
Real-Succes - Speranis
1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
Sheriff-2 - Victoria
1:0
Speranța D - Iskra
0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
Univer - Saksan
0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
FCM Ungheni - Sheriff-2
3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
FC Fălești - Real-Succes
2:5
Speranis - Univer
2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
Dinamo-Auto - Speranța D
1:3
Victoria - Iskra
7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
Olimp - Saksan
0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
Iskra - Dinamo-Auto
6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
Real-Succes - Olimp
1:2
Saksan - Speranis
5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
Univer - FC Fălești
3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
Speranța D - Sheriff-2
1:0
FCM Ungheni - Victoria
3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
Sheriff-2 - Iskra
1:1
FCM Ungheni - Speranța D
0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Victoria - Dinamo-Auto
Înfrîngere tehnică 3:0
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
Real-Succes - Univer
1:2
FC Fălești - Saksan
4:7
Olimp - Speranis
3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
Speranța D - Victoria
2:1
Iskra - FCM Ungheni
3:1
Dinamo-Auto - Sheriff-2
0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
Univer - Olimp
4:2
Saksan - Real-Succes
6:0
Speranis - FC Fălești
4:4
Faza 2, Grupa 1
08.03.2024, Etapa 1
Univer - Spartanii
1:1
Speranța D - Saksan
0:2
Faza 2, Grupa 2
08.03.2024, Etapa 1
Sheriff-2 - Iskra
3:0
FCM Ungheni - Real-Succes
2:1
Faza 2, Grupa 2
09.03.2024, Etapa 1
Dinamo-Auto - FC Fălești
Înfrîngere tehnică 0:3
Olimp - Speranis
2:1
Faza 2, Grupa 1
10.03.2024, Etapa 1
FC Florești - Victoria
4:0
Faza 2, Grupa 1
15.03.2024, Etapa 2
Victoria - Spartanii
4:1
Faza 2, Grupa 2
15.03.2024, Etapa 2
Real-Succes - Dinamo-Auto
Înfrîngere tehnică 3:0
Sheriff-2 - FCM Ungheni
6:1
Faza 2, Grupa 1
16.03.2024, Etapa 2
Saksan - Univer
0:3
Faza 2, Grupa 2
16.03.2024, Etapa 2
Iskra - Speranis
0:1
FC Fălești - Olimp
2:1
Faza 2, Grupa 1
17.03.2024, Etapa 2
FC Florești - Speranța D
3:0
Faza 2, Grupa 1
29.03.2024, Etapa 3
Spartanii - Saksan
2:4
Faza 2, Grupa 2
29.03.2024, Etapa 3
FCM Ungheni - Iskra
2:1
Dinamo-Auto - Sheriff-2
Înfrîngere tehnică 0:3
Olimp - Real-Succes
4:1
Faza 2, Grupa 1
30.03.2024, Etapa 3
Speranța D - Victoria
1:1
Univer - FC Florești
1:2
Faza 2, Grupa 2
30.03.2024, Etapa 3
Speranis - FC Fălești
1:0
Faza 2, Grupa 2
05.04.2024, Etapa 4
Real-Succes - Speranis
1:2
Sheriff-2 - Olimp
3:1
FCM Ungheni - Dinamo-Auto
Înfrîngere tehnică 3:0
Faza 2, Grupa 1
06.04.2024, Etapa 4
Victoria - Saksan
1:2
FC Florești - Spartanii
3:0
Speranța D - Univer
0:3
Faza 2, Grupa 2
06.04.2024, Etapa 4
Iskra - FC Fălești
2:1
Faza 2, Grupa 1
12.04.2024, Etapa 5
Univer - Victoria
2:3
Faza 2, Grupa 2
12.04.2024, Etapa 5
Speranis - Sheriff-2
0:1
FC Fălești - Real-Succes
3:2
Faza 2, Grupa 1
13.04.2024, Etapa 5
Spartanii - Speranța D
2:1
Saksan - FC Florești
0:1
Faza 2, Grupa 2
13.04.2024, Etapa 5
Dinamo-Auto - Iskra
Înfrîngere tehnică 0:3
Olimp - FCM Ungheni
3:0
Faza 2, Grupa 1
16.04.2024, Etapa 6
Victoria - FC Florești
1:0
Saksan - Speranța D
1:0
Faza 2, Grupa 1
17.04.2024, Etapa 6
Spartanii - Univer
2:1
Faza 2, Grupa 2
19.04.2024, Etapa 6
Iskra - Real-Succes
3:0
Sheriff-2 - FC Fălești
9:0
FCM Ungheni - Speranis
2:2
Faza 2, Grupa 1
20.04.2024, Etapa 7
Spartanii - Victoria
0:1
Univer - Saksan
1:2
Speranța D - FC Florești
0:3
Faza 2, Grupa 2
20.04.2024, Etapa 6
Dinamo-Auto - Olimp
Înfrîngere tehnică 0:3
Faza 2, Grupa 2
26.04.2024, Etapa 7
Olimp - Iskra
3:1
Speranis - Dinamo-Auto
Înfrîngere tehnică 3:0
FC Fălești - FCM Ungheni
2:2
Real-Succes - Sheriff-2
3:3
Faza 2, Grupa 1
27.04.2024, Etapa 8
Victoria - Speranța D
5:1
FC Florești - Univer
1:1
Saksan - Spartanii
1:3
Faza 2, Grupa 1
03.05.2024, Etapa 9
Univer - Speranța D
7:0
Spartanii - FC Florești
1:2
Faza 2, Grupa 1
04.05.2024, Etapa 9
Saksan - Victoria
0:1
Play-off
04.05.2024, 1/8 de finală
Olimp - FC Fălești
3:0
Speranis - FCM Ungheni
3:2
Faza 2, Grupa 1
08.05.2024, Etapa 10
Victoria - Univer
17:00
Speranța D - Spartanii
17:00
FC Florești - Saksan
17:00
Calendarul sezonului
Conferința
Divizia-A.md - Administraţia site-ului
Вот тут ФК "Флорешть" объяснил ситуацию со стадионом: https://moldfootball.com/ru/news/fk-floresht-arendoval-stadion-v-benderakh-do-konca-sezona-no-stremitsja-pereekhat-vo-floreshty
FAZA 2, GRUPA 1
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1.
FC Florești
9
7
1
1
19:4
22
2.
Victoria
9
6
1
2
17:11
19
3.
Saksan
9
5
0
4
12:12
15
4.
Univer
9
3
2
4
20:11
11
5.
Spartanii
9
3
1
5
12:18
10
6.
Speranța D
9
0
1
8
3:27
1
Golgheteri
Holodov (FC Florești)
6 (1)
Gurgurov (Victoria)
5
Cozma (Univer)
5
S.Țurcan (Spartanii)
5 (2)
Molla (Victoria)
4
Ad.Rusu (Victoria)
4
N.Rotaru (Spartanii)
4
Picus (FC Florești)
3
D.Muntean (FC Florești)
3
Zverikin (Saksan)
3
Borovschii (Univer)
3
Pulucciu (Univer)
3 (1)
FAZA 2, GRUPA 2
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1.
Sheriff-2
7
6
1
0
28:5
19
2.
Olimp
7
5
0
2
17:8
15
3.
Speranis
7
4
1
2
10:6
13
4.
FCM Ungheni
7
3
2
2
12:15
11
5.
FC Fălești
7
3
1
3
11:17
10
6.
Iskra
7
3
0
4
10:10
9
7.
Real-Succes
7
1
1
5
11:17
4
8.
Dinamo-Auto
7
0
0
7
0:21
0
Dinamo-Auto s-a retras din campionat din cauza problemelor financiare. În toate partidele echipei i-a fost acordată înfrîngere tehnică
Golgheteri
Spatar (Sheriff-2)
5
Decev (Olimp)
4
D.Boțan (Sheriff-2)
4
Loukou (Sheriff-2)
4
Golovatîi (FC Fălești)
3
Boico (FC Fălești)
3
A.Popovici (Olimp)
3
Dijinari (Sheriff-2)
3 (1)