Nicolae Ciornîi despre stadionul Zimbu: "Chiar dacă ceva vom vinde, stadionul rămâne permanent pe toată viața, cât vom putea să-l întreținem"
ru
md
Sezon 2023/24
Concurs
Publicitate
Despre noi
Cluburi
Noutăți
Astăzi, 15:00. Spartanii - Saksan, în direct
0
29.03.24
Astăzi, 15:00. FCM Ungheni - Iskra, în direct
0
29.03.24
Astăzi, 15:00. Olimp - Real-Succes, în direct
0
29.03.24
FC Florești a transferat al treilea jucător în acest an
1
26.03.24
Conferința FMF - TFF facilitează schimbul de experiență pentru Asociațiile Raionale de Fotbal (foto)
0
22.03.24
Olimp a transferat un jucător, care a evoluat în ultimii patru ani în România
0
22.03.24
FC Florești poate transfera un jucător cu experiența evoluției în Super Liga
2
22.03.24
FC Florești a învins Speranța și a preluat conducerea în Grupa: rezultatul etapei 2 (rezumat video)
12
17.03.24
FC Florești a transferat un tânăr mijlocaș
1
16.03.24
FC Fălești - Olimp 2:1 (rezumat video)
10
16.03.24
Saksan - Univer 0:1 (rezumat video)
9
16.03.24
Iskra - Speranis 0:1 (rezumat video)
5
16.03.24
Univer câștigă Saksan în derby-ul etapei, FC Fălești scoate o victorie, marcînd în minutul 89: rezultatele etapei 2 din Faza 2
0
16.03.24
Victoria - Spartanii 4:1 (rezumat video)
5
15.03.24
Sheriff-2 - FCM Ungheni 6:1 (rezumat video)
8
15.03.24
Arhiva noutăților
Concursul Pronosticurilor
Liderii
1
nikolai1949
198
2
TirasGBR
196
2
Lola
196
4
Gol
191
5
Александр
188
Accesați concursul
Arhiva noutăților
18.01.2015
3
Rezultatele meciurilor etapei a patra a Cupei R?d?u?anu (actualizat)
11.01.2015
11
Torent ?nvinge ?S Ialoveni cu o diferen?? de 19 goluri, Speran?a se impune ?n fa?a Politehnicii ?i alte rezultate ale etapei a 3-a a Cupei R?d?u?anu (actualizat)
03.01.2015
6
Rezultatele meciurilor etapei a doua a Cupei R?d?u?anu (actualizat)
28.12.2014
8
Rezultatele meciurilor primei etape a Cupei R?d?u?anu (actualizat)
24.12.2014
5
Au fost desemna?i to?i participan?ii ?i orarul meciurilor Cupei R?d?u?anu-2015
22.12.2014
4
Marin C?runtu: "Sheriff-2 este sigur ?n for?ele proprii: nu avem nici un adversar pe m?sur?"
20.12.2014
6
Atacantul Daciei-2 Buiucani, Nicolae Nemerenco, a revenit la antrenamente dup? o pauz? de un an
20.12.2014
3
Maxim ?oimu: "Sper c? Speran?a va deveni o putere ?n fotbalul moldovenesc ?i nu va trebui s? plec de la club"
19.12.2014
1
Speran?a Nisporeni va participa la turneul Cupa R?d?u?anu
14.12.2014
3
Igor ?panera: "?nc? nu s?ntem preg?ti?i s? evolu?m ?n Divizia Na?ional?"
05.12.2014
0
Sheriff-2 a ie?it ?n vacan??
04.12.2014
0
Pentru meciurile trucate, FMF va discalifica pe via??, iar echipele vor fi retrase din campionatе
28.11.2014
0
Zimbru-2 a fost ?nvins? de Veris ?ntr-un meci de verificare
26.11.2014
7
Speran?a Nisporeni: dup? scurgerea a 17 ani (reportaj despre club)
26.11.2014
2
Constantin Anghel: "?n a doua parte a campionatului Buiucani va fi la mijlocul clasamentului" (video)
25.11.2014
1
Meciul amical dintre Ungheni ?i Sheriff-2 s-a ?ncheiat cu victoria sigur? a oaspe?ilor
25.11.2014
0
Iacob Be?leaga: "Edine? a avut o presta?ie satisf?c?toare ?n prima parte a campionatului"
25.11.2014
4
Serghei Chirilov: "Consider c? Zimbru-2 merit? un loc mai ?nalt ?n clasament"
15.11.2014
0
Sf?ntul Gheorghe a cedat clubului Milsami ?ntr-un meci de verificare
13.11.2014
12
Lupt? acerb?, rezultate imprevizibile, tensiune maxim?. Concluzion?m prima parte a sezonului ?n Divizia A
09.11.2014
6
Sf?ntul Gheorghe ?nvinge Zimbru-2 ?i urc? pe pozi?ia a patra ?n clasament
08.11.2014
0
Sheriff-2 - Petrocub 2:0
08.11.2014
35
Speran?a - Edine? 1:0 (actualizat)
08.11.2014
11
Igor ?panera: "Ne dorim ca ?n Edine? s? fie o echip? puternic? de nivel na?ional ?i vom atinge acest scop"
08.11.2014
5
Cristian Efros: "La moment savur?m rezultatele"
08.11.2014
4
Speran?a ?nvinge Edine?, Sheriff-2 a ?ncheiat prima parte a campionatului pe prima pozi?ie ?i alte rezultate ale etapei a 11-a
07.11.2014
2
Intersport-Aroma ?i FC Bud?i au ?ncheiat meciul la egalitate
06.11.2014
0
Mamadu Diallo a fost suspendat pentru trei etape
01.11.2014
2
Dacia-2 Buiucani - Sheriff-2 0:3
01.11.2014
28
FC Bud?i - Speran?a 0:1
01.11.2014
9
Vladimir Ambros: "Cinci goluri - nu, dar trei eram sigur c? voi marca"
01.11.2014
0
Leonid Pascaru: "I-am spus lui Ambros ?n vestiar c? putea s? marcheze ?i mai mult"
01.11.2014
2
Cristian Efros: "Nu am avut dreptul s? pierdem ast?zi puncte"
01.11.2014
17
Vladimir Ambros marcheaz? de cinci ori ?n meciul cu G?g?uzia, dublorii Daciei cedeaz? dublorilor Sheriff-ului, Zimbru-2 ?nvinge Victoria. Rezultatele etapei a 10-a
31.10.2014
0
Oleg Roman?ev: "To?i juc?torii de la Sheriff-2 s?nt de un nivel destul de bun"
30.10.2014
2
Juc?torul Daciei-2 Buiucani, Dan Ca?er, a fost suspendat pentru trei etape
30.10.2014
2
G?g?uzia a jucat ?n forma Daciei partida cu Zimbru
29.10.2014
1
G?g?uzia nu a ripostat niciodat? la cele 10 goluri ale Zimbrului
28.10.2014
4
Speran?a - FC Tiraspol 0:2
28.10.2014
0
Cristian Efros: "Am jucat defensiv, dorind s? ducem meciul la loviturile de departajare"
28.10.2014
0
Intersport-Aroma - Milsami 0:1
28.10.2014
1
Costuleni - Edine? 6:1
28.10.2014
2
Ruslan Istrati: "Juc?nd cu Milsami am ar?tat ca ni?te amatori"
28.10.2014
0
Trei cluburi din Divizia A p?r?sesc Cupa Moldovei-Orange
27.10.2014
0
Leonid Pascaru: "Sper s? demonstr?m cele mai bune calit??i ?i s? evolu?m destoinic contra Daciei"
26.10.2014
0
Sheriff-2 - Zimbru-2 1:1
25.10.2014
9
Sf?ntul Gheorghe - Speran?a 2:3
25.10.2014
1
Cristian Efros: "Ca juc?tor nu am ?ndeplinit tot ce mi-am dorit, dar ca antrenor - a fost ?ndeplinit totul la maximum"
25.10.2014
2
Veaceslav Bugneac: "Singuri s?ntem vinova?i de golurile ?ncasate"
25.10.2014
12
Speran?a se impune ?n deplasare ?n fa?a sfin?ilor, Victoria a surclasat FC Edine? ?i alte rezultate ale etapei a 9-a din Divizia A
1
...
74
75
76
...
98
Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
FCM Ungheni - Dinamo-Auto
6:0
Sheriff-2 - Victoria
3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
FC Fălești - Olimp
2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
Speranța D - Iskra
1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
Real-Succes - Speranis
0:3
Univer - Saksan
3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
Victoria - Iskra
7:1
Sheriff-2 - FCM Ungheni
1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
Olimp - Saksan
1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
Dinamo-Auto - Speranța D
1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
Speranis - Univer
3:2
FC Fălești - Real-Succes
1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
FCM Ungheni - Victoria
1:1
Speranța D - Sheriff-2
0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
Univer - FC Fălești
3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
Iskra - Dinamo-Auto
1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
Real-Succes - Olimp
1:1
Saksan - Speranis
0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
Victoria - Dinamo-Auto
4:1
Sheriff-2 - Iskra
4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
Olimp - Speranis
2:2
Real-Succes - Univer
0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
FCM Ungheni - Speranța D
2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
FC Fălești - Saksan
1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
Dinamo-Auto - Sheriff-2
0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
Univer - Olimp
0:0
Speranis - FC Fălești
0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
Speranța D - Victoria
1:3
Iskra - FCM Ungheni
3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
Saksan - Real-Succes
4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
Victoria - Sheriff-2
1:0
Dinamo-Auto - FCM Ungheni
1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
Olimp - FC Fălești
2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
Iskra - Speranța D
2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
Speranis - Real-Succes
2:1
Saksan - Univer
1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
Univer - Speranis
2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
Speranța D - Dinamo-Auto
0:0
Iskra - Victoria
0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
Saksan - Olimp
1:1
Real-Succes - FC Fălești
0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
Sheriff-2 - FCM Ungheni
5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
Sheriff-2 - Speranța D
1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
Speranis - Saksan
1:3
FC Fălești - Univer
1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
Victoria - FCM Ungheni
5:3
Dinamo-Auto - Iskra
1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
Olimp - Real-Succes
3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
Speranța D - FCM Ungheni
2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
Univer - Real-Succes
2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
Dinamo-Auto - Victoria
0:3
Iskra - Sheriff-2
1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
Saksan - FC Fălești
2:0
Speranis - Olimp
2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
Sheriff-2 - Dinamo-Auto
8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
Olimp - Univer
0:2
Real-Succes - Saksan
0:5
FC Fălești - Speranis
0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
FCM Ungheni - Iskra
3:1
Victoria - Speranța D
1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
FCM Ungheni - Dinamo-Auto
7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
FC Fălești - Olimp
0:1
Real-Succes - Speranis
1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
Sheriff-2 - Victoria
1:0
Speranța D - Iskra
0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
Univer - Saksan
0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
FCM Ungheni - Sheriff-2
3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
FC Fălești - Real-Succes
2:5
Speranis - Univer
2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
Dinamo-Auto - Speranța D
1:3
Victoria - Iskra
7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
Olimp - Saksan
0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
Iskra - Dinamo-Auto
6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
Real-Succes - Olimp
1:2
Saksan - Speranis
5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
Univer - FC Fălești
3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
Speranța D - Sheriff-2
1:0
FCM Ungheni - Victoria
3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
Sheriff-2 - Iskra
1:1
FCM Ungheni - Speranța D
0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Victoria - Dinamo-Auto
Înfrîngere tehnică 3:0
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
Real-Succes - Univer
1:2
FC Fălești - Saksan
4:7
Olimp - Speranis
3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
Speranța D - Victoria
2:1
Iskra - FCM Ungheni
3:1
Dinamo-Auto - Sheriff-2
0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
Univer - Olimp
4:2
Saksan - Real-Succes
6:0
Speranis - FC Fălești
4:4
Faza 2, Grupa 1
08.03.2024, Etapa 1
Univer - Spartanii
1:1
Speranța D - Saksan
0:2
Faza 2, Grupa 2
08.03.2024, Etapa 1
Sheriff-2 - Iskra
3:0
FCM Ungheni - Real-Succes
2:1
Faza 2, Grupa 2
09.03.2024, Etapa 1
Dinamo-Auto - FC Fălești
Înfrîngere tehnică 0:3
Olimp - Speranis
2:1
Faza 2, Grupa 1
10.03.2024, Etapa 1
FC Florești - Victoria
4:0
Faza 2, Grupa 1
15.03.2024, Etapa 2
Victoria - Spartanii
4:1
Faza 2, Grupa 2
15.03.2024, Etapa 2
Real-Succes - Dinamo-Auto
Înfrîngere tehnică 3:0
Sheriff-2 - FCM Ungheni
6:1
Faza 2, Grupa 1
16.03.2024, Etapa 2
Saksan - Univer
0:3
Faza 2, Grupa 2
16.03.2024, Etapa 2
Iskra - Speranis
0:1
FC Fălești - Olimp
2:1
Faza 2, Grupa 1
17.03.2024, Etapa 2
FC Florești - Speranța D
3:0
Faza 2, Grupa 1
29.03.2024, Etapa 3
Spartanii - Saksan
15:00
Faza 2, Grupa 2
29.03.2024, Etapa 3
FCM Ungheni - Iskra
15:00
Dinamo-Auto - Sheriff-2
15:00
Olimp - Real-Succes
15:00
Faza 2, Grupa 1
30.03.2024, Etapa 3
Speranța D - Victoria
15:00
Univer - FC Florești
15:00
Faza 2, Grupa 2
30.03.2024, Etapa 3
Speranis - FC Fălești
15:00
Faza 2, Grupa 2
05.04.2024, Etapa 4
Real-Succes - Speranis
16:00
Sheriff-2 - Olimp
16:00
FCM Ungheni - Dinamo-Auto
16:00
Faza 2, Grupa 1
06.04.2024, Etapa 4
Victoria - Saksan
16:00
FC Florești - Spartanii
16:00
Speranța D - Univer
16:00
Faza 2, Grupa 2
06.04.2024, Etapa 4
Iskra - FC Fălești
16:00
Faza 2, Grupa 1
12.04.2024, Etapa 5
Univer - Victoria
16:00
Faza 2, Grupa 2
12.04.2024, Etapa 5
Speranis - Sheriff-2
16:00
FC Fălești - Real-Succes
16:00
Faza 2, Grupa 1
13.04.2024, Etapa 5
Spartanii - Speranța D
16:00
Saksan - FC Florești
16:00
Faza 2, Grupa 2
13.04.2024, Etapa 5
Dinamo-Auto - Iskra
16:00
Olimp - FCM Ungheni
16:00
Calendarul sezonului
Conferința
Divizia-A.md - Administraţia site-ului
Вот тут ФК "Флорешть" объяснил ситуацию со стадионом: https://moldfootball.com/ru/news/fk-floresht-arendoval-stadion-v-benderakh-do-konca-sezona-no-stremitsja-pereekhat-vo-floreshty
FAZA 2, GRUPA 1
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1.
FC Florești
2
2
0
0
7:0
6
2.
Univer
2
1
1
0
4:1
4
3.
Victoria
2
1
0
1
4:5
3
4.
Saksan
2
1
0
1
2:3
3
5.
Spartanii
2
0
1
1
2:5
1
6.
Speranța D
2
0
0
2
0:5
0
Golgheteri
Holodov (FC Florești)
3 (1)
Gurgurov (Victoria)
2
Pulucciu (Univer)
2 (1)
Ad.Rusu (Victoria)
1
I.Sandu (Victoria)
1
N.Rotaru (Spartanii)
1
S.Țurcan (Spartanii)
1
Voropai (FC Florești)
1
D.Muntean (FC Florești)
1
Picus (FC Florești)
1
Gla (Saksan)
1
L.Bamba (Saksan)
1
Cozma (Univer)
1
Gaidarji (Univer)
1 (1)
FAZA 2, GRUPA 2
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1.
Sheriff-2
2
2
0
0
9:1
6
2.
FC Fălești
2
2
0
0
5:1
6
3.
FCM Ungheni
2
1
0
1
3:7
3
4.
Olimp
2
1
0
1
3:3
3
5.
Speranis
2
1
0
1
2:2
3
6.
Real-Succes
2
1
0
1
4:2
3
7.
Dinamo-Auto
2
0
0
2
0:6
0
8.
Iskra
2
0
0
2
0:4
0
Dinamo-Auto s-a retras din campionat din cauza problemelor financiare. În toate partidele echipei i-a fost acordată înfrîngere tehnică
Golgheteri
Loukou (Sheriff-2)
3
Golovatîi (FC Fălești)
2
D.Boțan (Sheriff-2)
2
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
2
Untilă (Real-Succes)
1
Voitco (Olimp)
1
A.Popovici (Olimp)
1
Decev (Olimp)
1
Iațco (Sheriff-2)
1
Covalschii (Sheriff-2)
1
Pleșco (Sheriff-2)
1
Zugravu (FCM Ungheni)
1
Cricimari (Speranis)
1
C.Cebotari (Speranis)
1