Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Arhiva noutăților

27.09.2023
13
Postul de televiziune We Sport va transmite în direct meciul Victoria - Sheriff-2 din etapa a 6 din Liga 1
23.09.2023
6
Iskra - FCM Ungheni 3:2 (rezumat video)
23.09.2023
8
Speranis - FC Fălești 0:1 (rezumat video)
23.09.2023
3
Saksan - Real-Succes 4:2 (rezumat video)
23.09.2023
1
Speranța D - Victoria 1:3 (rezumat video)
23.09.2023
0
Victoria își întărește poziția în grupa A, Iskra obține a doua victorie în acest sezon, Saksan urcă în clasamentul grupei B: rezultatele etapei 5
22.09.2023
2
Dinamo-Auto - Sheriff-2 0:3 (rezumat video)
22.09.2023
4
O remiză în derby-ul din Comrat, Sheriff-2 a surclasat Dinamo-Auto, FC Fălești este liderul grupei B: rezultatele etapei a 5-a
20.09.2023
5
Postul de televiziune We Sport va transmite în direct meciul Dinamo-Auto - Sheriff-2
16.09.2023
16
FC Fălești - Saksan 1:2 (rezumat video)
16.09.2023
5
FCM Ungheni - Speranța D 2:1 (rezumat video)
16.09.2023
0
Saksan se impune dramatic la Fălești în minutul 90+3, FCM Ungheni învinge Speranța: rezultatele etapei a 4-a
15.09.2023
4
Victoria - Dinamo-Auto 4:1 (rezumat video)
15.09.2023
0
Olimp - Speranis 2:2 (rezumat video)
15.09.2023
0
Sheriff-2 - Iskra 4:0 (rezumat video)
15.09.2023
0
Real-Succes - Univer 0:3 (rezumat video)
15.09.2023
1
Olimp revine în meciul cu Speranis, Sheriff-2 se impune la scor cu Iskra, o nouă înfrîngere pentru Dinamo-Auto: rezultatele etapei 4
15.09.2023
1
Real-Succes și-a întărit lotul cu un fundaș experimentat de la Zimbru
14.09.2023
0
Postul de televiziune We Sport va transmite în direct meciul Victoria Chișinău - Dinamo Auto Tiraspol
08.09.2023
5
Dinamo-Auto și Univer au cedat la scor în meciurile de verificare cu un club din Super Liga
02.09.2023
0
Iskra - Dinamo-Auto 1:0 (rezumat video)
02.09.2023
1
Real-Succes - Olimp 1:1 (rezumat video)
02.09.2023
8
Saksan - Speranis 0:0 (rezumat video)
02.09.2023
0
Iskra și Real Succes au acumulat primele puncte, Dinamo-Auto râmâne cu zero la activ: rezultate de sâmbătă ale etapei a 3-a
01.09.2023
7
Univer - FC Fălești 3:0 (rezumat video)
01.09.2023
3
FCM Ungheni - Victoria 1:1 (rezumat video)
01.09.2023
1
Speranța D - Sheriff-2 0:2 (rezumat video)
01.09.2023
0
FCM Ungheni a scos un egal cu Victoria, Univer a învins FC Fălești, Sheriff-2 se impune la Drochia: rezultatele etapei a 3-a
31.08.2023
0
În etapa a 3-a din Liga 1 vor fi transmise ăn direct două meciuri la We Sport TV
29.08.2023
0
1/32 de finală din Cupa Moldovei. Ambele echipe din Comrat și Speranța Drochia părăsesc competiția
26.08.2023
0
Speranis - Univer 3:2 (rezumat video)
26.08.2023
8
Dinamo-Auto - Speranța Drochia 1:2 (rezumat video)
26.08.2023
6
FC Fălești - Real-Succes 1:0 (rezumat video)
26.08.2023
0
Speranis a revenit în partida cu Univer, Speranța a luat trei puncte la Ternovca, FC Fălești se impune la limită cu Real Succes: rezultatele etapei a 2-a
25.08.2023
5
Sheriff-2 - FCM Ungheni 1:0 (rezumat video)
25.08.2023
5
Olimp - Saksan 1:1 (rezumat video)
25.08.2023
1
Victoria - Iskra 7:1 (rezumat video)
25.08.2023
22
Victoria a surclasat veteranii de la Iskra, Sheriff-2 preia conducerea în clasament: rezultatele etapei a 2-a
24.08.2023
0
Se cunoaște meciul etapei a doua care va fi transmis în direct de We Sport TV
19.08.2023
2
Univer - Saksan 3:3 (rezumat video)
19.08.2023
0
Real Succes - Speranis 0:3 (rezumat video)
19.08.2023
5
Speranța Drochia - Iskra 1:0 (rezumat video)
19.08.2023
0
Univer și Saksan se despart indecis, Speranis și Speranța încheie prima etapă învingătoare: rezultatele primei etapei
18.08.2023
2
FC Fălești - Olimp 2:1 (rezumat video)
18.08.2023
7
Sheriff-2 - Victoria 3:2 (rezumat video)
18.08.2023
26
FCM Ungheni - Dinamo-Auto 6:0 (rezumat video)
18.08.2023
0
FCM Ungheni a surclasat Dinamo-Auto, FC Florești și Sheriff-2 la fel acumulează primele puncte: rezultatele primei etapei
16.08.2023
5
Liga 1 se va vedea din această vară la canalul We Sport TV
11.08.2023
7
⚽ După retragerea din campionat, FC Văsieni a încercat să revină în Liga 1
08.08.2023
10
FC Văsieni nu va evolua în noul sezon în Liga 1. Clubul a fost înlocuit de FCM Ungheni
Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 1, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Victoria
15
11
1
3
46:17
34
2. Sheriff-2
15
10
2
3
38:10
32
3. Speranța D
15
6
3
6
14:15
21
4. Iskra
15
6
3
6
24:32
21
5. FCM Ungheni
15
6
2
7
38:30
20
6. Dinamo-Auto
15
0
1
14
6:62
1
Golgheteri
E.Sidorenco (FCM Ungheni)
15 (1)
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
10 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
10 (2)
D.Pleșca (Sheriff-2)
8 (1)
A.Popovici (Iskra)
8 (2)
Tuluc (Iskra)
6
Blajchin (Victoria)
6 (1)
Molla (Victoria)
6 (1)
Ad.Rusu (Speranța D)
5
Spatar (Sheriff-2)
5
FAZA 1, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Saksan
15
10
5
0
44:14
35
2. Univer
15
10
3
2
33:18
33
3. Speranis
15
5
4
6
26:28
19
4. FC Fălești
15
5
2
8
24:32
17
5. Olimp
15
4
5
6
19:24
17
6. Real-Succes
15
1
1
13
14:44
4
Golgheteri
Guibero (Saksan)
10
L.Bamba (Saksan)
10
Maneacov (FC Fălești)
8
A.Umar (Saksan)
8 (1)
Cozma (Univer)
7
Decev (Olimp)
6
Porojniuc (Speranis)
6
Abba (Saksan)
6
Borovschii (Univer)
5
S.Gheorghiev (Univer)
5