Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Rezultatele meciurilor etapei a 8-a

30 septembrie 2012, duminica
Sursa: Divizia-A.md
Rezultatele meciurilor etapei a 8-a

Au devenit cunoscute rezultatele meciurilor etapei a 8-a Divizia А.

Dinamo-Auto – Маiac 7:2
Marcatori: Covalenco, 2 - 1:0, Iulanji, 28 - 2:0, Iurcu, 48 - 3:0, Iurcu, 56 - 4:0, Iurcu, 58 - 5:0, Spînu, 61 - 6:0, Iurcu, 62 - 7:0, Glavcev, 68 - 7:1, Dragan, 88 - 7:2.

Sheriff-2 – Locomotiv 3:1
Marcatori: Cheptine, 22 - 1:0, Orlov, 34 - 2:0 (autogol), Dima, 81 - 3:0, Maneacov, 84 - 3:1.
În minutul 13, Grab (L) a ratat un penalty.

Real-SuccesVictoria 0:1
Marcatori: Tontici, 52 - 0:1.

VerisSaxan 1:0
MarcatoriFrunze, 11 (pen) - 1:0.
Eliminare: Morari (S), 62.

Intersport-AromaSf. Gheorghe 1:0
Marcatori: Vozian, 3 - 1:0

Dacia-2 Buiucani – Тighina 6:0
Marcatori: Fratea, 22 - 1:0, Patkashvili, 26 - 2:0, Ro?ca, 45 - 3:0, Munteanu, 67 - 4:0, Popescu, 73 - 5:0, Jardan, 85 - 6:0.

Privi?i mîine pe site-ul nostru un reportaj despre FC Tighina, din seria reportajelor despre cluburile din Divizia A.

Оlimpia-2 – Еdine? 4:2
Marcatori: Janu, 3 - 1:0, Gu?u, 28 - 2:0, Colenco, 58 - 2:1, Clipca, 68 - 3:1, Nulman, 79 - 4:1, Bezica, 92 - 4:2.

G?g?uzia – Zimbru-2 1:1
Marcatori: Todorov, 35 - 1:0, Sîrbu, 39 - 1:1.

Fotografia prezint? un episod din meciul Real-Suucces - Victoria (foto - Roman Gvozdov (Eu - reporter))

тирас
30.11.-0001
00:00

"Маяк" жалко. Ребята забивают - в нападении порядок, но вратаря менять нужно. да и в защите не мешало бы пару перестановок сделать, а тренера это не волнует.

maiak
30.11.-0001
00:00

mdaaa,s vratariom v Maiake slabo oceni daje,no centr oceni slabii,a osobenno poluzashita_tam ih prohodeat kak detei vmeste s zashitoi,daje novicki ne pomogaiut a kajetsea naooborot bolishe stali propuskati.,a tut eshio denigi na igri zakoncilisi,tak voobshe jopa.jalko odnako nash rodnoi Maiak!

balelishik
30.11.-0001
00:00

ахахах маяк глатнул)))

ВИ
30.11.-0001
00:00

Ну Верис дает. На рекорд идет.

олимпия888
30.11.-0001
00:00

первый гол за Оли-2 забил не Робенс(которого в команде давно нет), а, Денис Жану.

neutru
30.11.-0001
00:00

Da.... Veris daca ati invins toate jocurile ca si cu Saxan (clar favorizati de arbitri) atunci drumul vostru nu e lung....

FCS
30.11.-0001
00:00

Toliko s igri Veris-Saxan.Veris nikakoi.Saxan v desiaterom hyti ne otigralsia.Penaliti spornii.Coneshno record esli ih sudiia tianet,no i oni ukomplektovani.Frunze pijon.Krehit na sudei,daiot im ukazaniia kak math suditi.A sam za math dva udara nanioz.Penaliti zasemuliroval.Odnim slovom PEJON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! V ND s takoi igroi im nehego loviti.Tam sudii ne pomogut.

greg
30.11.-0001
00:00

Toti sun de o parerea ca" kredeam ka Veris ceva mai puternik...dar Vasea Carp isi face datoria ku arbitrii ...bravo...

FCS
30.11.-0001
00:00

NEUTU! Molodet,luhshii ne dal sovrati.Uvajay za pravdu.

veris
«Atenție! Posibil acest utilizator a scris comentarii folosind mai multe nick-uri: sirev»
30.11.-0001
00:00

Tak vot kak veris viigrvaet vse matchi (s pomoshi sudei)

sirev
«Atenție! Posibil acest utilizator a scris comentarii folosind mai multe nick-uri: veris»
30.11.-0001
00:00

Esli oni tolkom do vorot sopernikov sami ne mogut dobratsea

болельщик
30.11.-0001
00:00

Саксак молодцы,спасибо за игру.Верис+судья=победа

FCS
30.11.-0001
00:00

Drugih igr nevidel!Obzor eto obzol tam niuansi neulovish.A tut tehnichno travil comandu.Pri narushenii pravil igrokami Verisa na polovine polia Saxana shtrafnoi daiot.Daje esli igrok Saxana s miachom.A na polovine polia Verisa po situatii.Esli zashita vernulasi.VOT VAM I VERIS NEPOBEDIMII.!!!!!!

12345
30.11.-0001
00:00

Интересный случай!!!!!2 первых места бомбардиры,игроки 2-ух команд,одни идут первыми,другие,последними!))))Одни ничего еще не пропустили,другие,идут на рекорд.)))))Вопрос-кто больше забьет?Фрунзе или Драган?

FCS
30.11.-0001
00:00

Igroku SAXANA daiut vtoruiu joltuiu za razgavori. a Frunze vesi match boltal kak TAMODA.Emu netu on zvezda.Horosho shto sudii trezvie bili ponimali kogo tianut!!!!!!!!!!!!

Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 1, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Victoria
15
11
1
3
46:17
34
2. Sheriff-2
15
10
2
3
38:10
32
3. Speranța D
15
6
3
6
14:15
21
4. Iskra
15
6
3
6
24:32
21
5. FCM Ungheni
15
6
2
7
38:30
20
6. Dinamo-Auto
15
0
1
14
6:62
1
Golgheteri
E.Sidorenco (FCM Ungheni)
15 (1)
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
10 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
10 (2)
D.Pleșca (Sheriff-2)
8 (1)
A.Popovici (Iskra)
8 (2)
Tuluc (Iskra)
6
Blajchin (Victoria)
6 (1)
Molla (Victoria)
6 (1)
Ad.Rusu (Speranța D)
5
Spatar (Sheriff-2)
5
FAZA 1, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Saksan
15
10
5
0
44:14
35
2. Univer
15
10
3
2
33:18
33
3. Speranis
15
5
4
6
26:28
19
4. FC Fălești
15
5
2
8
24:32
17
5. Olimp
15
4
5
6
19:24
17
6. Real-Succes
15
1
1
13
14:44
4
Golgheteri
Guibero (Saksan)
10
L.Bamba (Saksan)
10
Maneacov (FC Fălești)
8
A.Umar (Saksan)
8 (1)
Cozma (Univer)
7
Decev (Olimp)
6
Porojniuc (Speranis)
6
Abba (Saksan)
6
Borovschii (Univer)
5
S.Gheorghiev (Univer)
5