Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Veris a semnat discipoli ai academiilor Gheorghe Hagi ?i Nice

16 septembrie 2012, duminica
Sursa: Divizia-A.md

Veris Dr?g?ne?ti nu se lini?te?te cu faptul c? este lider? în clasamentul provizoriu al Diviziei A ?i conitnu? s? înt?reasc? lotul. 

Zilele trecute, au fost semna?i atacantul în vîrst? de 20 de ani, Nicolae Miliniceanu, discipolul academiei clubului francez Nice ?i mijloca?ul în vîrst? de 19 ani, Valeriu Tiron, ?colit la academia lui Gheorghe Hagi. Ultimul s-a remarcat deja cu un gol în meciul s?u de debut contra Tighinei. 

La moment, în echip? se afl? ?i al?i juc?tori în probe, printre care un fotbalist din Rusia. 

фмф
30.11.-0001
00:00

Последний уже отметился в дебютном для себя матче против «Тигины» голом.


Как их заявляют, если трансферное окно закрыто с 1 сентября?

солтаничмаковей
30.11.-0001
00:00

Невозможное возможно!

Грийнберг
30.11.-0001
00:00

Знаю что в Англии можно было заявлять свободных агентов по ходу сезона. Мы как в Англии наверное)))

Лидер
30.11.-0001
00:00

ФМФ - ты пойми, что игрок мог быть заявлян но не играл из-за документов, к примеру, щас все наладилось и он повился на поле!"

просаркаша
30.11.-0001
00:00

Верис повыгонял кучу футбалеров и набрал новых

Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Faza 2, Grupa 1
08.03.2024, Etapa 1
  • Univer - Spartanii
    14:00
  • Speranța D - Saksan
    14:00
Faza 2, Grupa 2
08.03.2024, Etapa 1
  • Sheriff-2 - Iskra
    14:00
  • FCM Ungheni - Real-Succes
    14:00
Faza 2, Grupa 2
09.03.2024, Etapa 1
  • Dinamo-Auto - FC Fălești
    14:00
  • Olimp - Speranis
    14:00
Faza 2, Grupa 1
10.03.2024, Etapa 1
  • FC Florești - Victoria
    14:00
Faza 2, Grupa 1
15.03.2024, Etapa 2
  • Victoria - Spartanii
    14:00
Faza 2, Grupa 2
15.03.2024, Etapa 2
  • Real-Succes - Dinamo-Auto
    15:00
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    15:00
Faza 2, Grupa 1
16.03.2024, Etapa 2
  • Saksan - Univer
    14:00
Faza 2, Grupa 2
16.03.2024, Etapa 2
  • Iskra - Speranis
    15:00
  • FC Fălești - Olimp
    15:00
Faza 2, Grupa 1
17.03.2024, Etapa 2
  • FC Florești - Speranța D
    14:00
Faza 2, Grupa 1
29.03.2024, Etapa 3
  • Spartanii - Saksan
    15:00
Faza 2, Grupa 2
29.03.2024, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Iskra
    15:00
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    15:00
  • Olimp - Real-Succes
    15:00
Faza 2, Grupa 1
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    15:00
  • Univer - FC Florești
    15:00
Faza 2, Grupa 2
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranis - FC Fălești
    15:00
Faza 2, Grupa 2
05.04.2024, Etapa 4
  • Real-Succes - Speranis
    16:00
  • Sheriff-2 - Olimp
    16:00
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    16:00
Faza 2, Grupa 1
06.04.2024, Etapa 4
  • Victoria - Saksan
    16:00
  • FC Florești - Spartanii
    16:00
  • Speranța D - Univer
    16:00
Faza 2, Grupa 2
06.04.2024, Etapa 4
  • Iskra - FC Fălești
    16:00
Faza 2, Grupa 1
12.04.2024, Etapa 5
  • Univer - Victoria
    16:00
Faza 2, Grupa 2
12.04.2024, Etapa 5
  • Speranis - Sheriff-2
    16:00
  • FC Fălești - Real-Succes
    16:00
Faza 2, Grupa 1
13.04.2024, Etapa 5
  • Spartanii - Speranța D
    16:00
  • Saksan - FC Florești
    16:00
Faza 2, Grupa 2
13.04.2024, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Iskra
    16:00
  • Olimp - FCM Ungheni
    16:00
Calendarul sezonului
Conferința