Noutăți
Concursul Pronosticurilor

?n meciul central al etapei Veris a umilit Sf ?ntul Gheorghe

20 septembrie 2012, joi
Sursa: Divizia-A.md

Ast?zi, site-ul Divizia-A.md, a transmis în direct meciul central al etapei a 7-a din Campionatul Moldovei, Divizia A, dintre liderele turneului - Sfîntul Gheorghe Suruceni ?i Veris Dr?g?ne?ti. 

Pe final, Veris s-a impus cu un scor categoric în fa?a sfin?ilor, marcînd 4 goluri f?r? a sc?pa nici unul.

Sfîntul Gheorghe - Veris 0:4
Marcatori: Lisa, 24 - 0:1, Frunze, 40 - 0:2, Romaniuc, 76 - 0:3, Маtei, 85 - 0:4.
Sfîntul Gheorghe: Аntonii, V. Lungu (Gro?ev, 46), Costin, Ursu (D. Tofan, 87), А. ?urcan, Oan?a, Тоdorov, Postoronc? (P. Secrieru, 58), Rotaru, T. Lungu (C. Pl?m?deal?, 87), А. R?ilean.
Veris: Diaconu, Popu?oi, Popov, S. Cojocari, Cîrlan (Morgun, 82), Frunze, Romaniuc, М. Boghiu (Маtei, 75), V. Lisa (Milinceanu, 81), Seul (Тiron, 81), Cabac.

Tighina - Intersport- Aroma 1:4
Marcatori: Diordiev, 37 - 1:0, Vdovicenco, 57 - 1:1, Fondos, 73 - 1:2, Cotorobai, 79 - 1:3, Vozean, 90 - 1:4.
În minutul 85, Vozean a ratat un penalty (portarul).

G?g?uzia - Dinamo-Auto 1:2
Marcatori: Cojusea
, 74 – 1:0, Iurcu, 82 – 1:1, Аrabadji, 93 – 1:2.

Zimbru-2 - Оlimpia-2 2:3
Marcatori: Golovco, 34 - 1:0, Iu. Bodean, 57 - 1:1, Patic, 63 - 2:1, Мudrac, 75 (pen) - 2:2, Cemschii, 77 - 2:3.

Zimbru-2: Тiutiuniuc, Golovco, C. Bogdan, Gridasov, Vlas, Mihailiuc, Lupu?or (Stepniashvili, 61), Patic, Ciuntu, А. Sîrbu (Iona?, 71), Pavalachi (C. Lungu, 65).
Olimpia-2: Colibaba, Vl. Ghinaitis, Мudrac, Dombrovschii, Lacusta, Janu, N. Gu?u, Rogac, Iu. Bodean (Casianov, 85), Cemschii, Clipca.
Eliminare: Golovco (З), 89

Edine? - Dacia-2 Buiucani 0:0

Victoria - Sheriff-2 0:2
Marcatori: Ra?a, 68 – 0:1, Dima, 82 – 0:2.

Locomotiv - Maiak  7:3
Marcatori:  Dragan, 12 - 0:1, Maneacov, 25 - 1:1, Iasnogor, Cemschi, , 48 - 3:1, Cernîh, 61 - 4:1, Maneacov, 66 - 5:1, Maneacov, 76 - 6:1, Dragan, 82 (pen) - 6:2, Мaneacov, 76 - 7:2, Dragan, 85 (pen) - 7:3.

soccer
30.11.-0001
00:00

Sa vedem ce fotbal ne vor arata echipele care se bat pentru locul pe vishka!

efros28
30.11.-0001
00:00

Ce fotbal mai putem astepta de la Veris? Doar unul agresiv...

Soccer
30.11.-0001
00:00

Din partea lui Frunza si arbitrilor?:D

soccer1999
30.11.-0001
00:00

hai sgs!!!

DDD
«Atenție! Posibil acest utilizator a scris comentarii folosind mai multe nick-uri: dima»
30.11.-0001
00:00

vreau ca sgs sa obtina un rezultat pozitiv.... dar o sa fie greu....

efros28
30.11.-0001
00:00

Звук будет?

dima
«Atenție! Posibil acest utilizator a scris comentarii folosind mai multe nick-uri: DDD»
30.11.-0001
00:00

faceti ceva cu sunetul....

eu
30.11.-0001
00:00

cine bate?

Дима
«Atenție! Posibil acest utilizator a scris comentarii folosind mai multe nick-uri: real»
30.11.-0001
00:00

Думал Верис сильные, а они никакие.

real
«Atenție! Posibil acest utilizator a scris comentarii folosind mai multe nick-uri: Дима»
30.11.-0001
00:00

с каких пор у Фрунзе поза при штрафных ударах как у Роналду?

laspalas
30.11.-0001
00:00

Va rog frumos filmati oleak mai profisional,undei mingea si undei camera,undei faza perikuloasa si undei camera?!!!!

laspalas
30.11.-0001
00:00

mersi mult!!!!

Дима
«Atenție! Posibil acest utilizator a scris comentarii folosind mai multe nick-uri: real»
30.11.-0001
00:00

Забил таки Фрунзе.Какой же он деревянный.

suru
30.11.-0001
00:00

Пля, какое же дерево этот фрунзэ! Впрочем таким был всегда. Зато понтов выше крыши: стойка а ля Рональдо, забил случайный гол во 2й молдавской лиге, эмоции а ля Лига Чемпионов )

efros28
30.11.-0001
00:00

Эй DJ. Это футбольная игра а не бои без правил. Умерь пожалуйста крутизны, такое не крутят даже на Барселона - Реал М.
Спасибо

mipan
30.11.-0001
00:00

care e scoru?

VAG
30.11.-0001
00:00

Ого. Локомотив 7:3 выиграл у Маяка.

сергей
30.11.-0001
00:00

веселый получился матч Локомотив-Маяк 7-3

kOL
30.11.-0001
00:00

Интерспорт молодцы!!!!!!!! Хорошо представляют новоаненский футбол

Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 1, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Victoria
15
11
1
3
46:17
34
2. Sheriff-2
15
10
2
3
38:10
32
3. Speranța D
15
6
3
6
14:15
21
4. Iskra
15
6
3
6
24:32
21
5. FCM Ungheni
15
6
2
7
38:30
20
6. Dinamo-Auto
15
0
1
14
6:62
1
Golgheteri
E.Sidorenco (FCM Ungheni)
15 (1)
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
10 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
10 (2)
D.Pleșca (Sheriff-2)
8 (1)
A.Popovici (Iskra)
8 (2)
Tuluc (Iskra)
6
Blajchin (Victoria)
6 (1)
Molla (Victoria)
6 (1)
Ad.Rusu (Speranța D)
5
Spatar (Sheriff-2)
5
FAZA 1, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Saksan
15
10
5
0
44:14
35
2. Univer
15
10
3
2
33:18
33
3. Speranis
15
5
4
6
26:28
19
4. FC Fălești
15
5
2
8
24:32
17
5. Olimp
15
4
5
6
19:24
17
6. Real-Succes
15
1
1
13
14:44
4
Golgheteri
Guibero (Saksan)
10
L.Bamba (Saksan)
10
Maneacov (FC Fălești)
8
A.Umar (Saksan)
8 (1)
Cozma (Univer)
7
Decev (Olimp)
6
Porojniuc (Speranis)
6
Abba (Saksan)
6
Borovschii (Univer)
5
S.Gheorghiev (Univer)
5