Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Trei cluburi din Divizia A au fost eliminate din Cupa Moldovei Moldtelecom 2021/22

15 septembrie 2021, miercuri
Sursa: Divizia-A.md
Trei cluburi din Divizia A au fost eliminate din Cupa Moldovei Moldtelecom 2021/22 Trei cluburi din Divizia A au fost eliminate din Cupa Moldovei Moldtelecom 2021/22 după disputarea meciurilor din cadrul 1/16 de finală. Este vorba despre Real Succes, Sporting și Dacia Buiucani.

FC Olimpia Bălți - FC Sîngerei (Natalievca, stadionul sătesc) 1:3
FC Inter Soroca - FC Victoria Chișinău (Soroca, stadionul orășenesc) 0:1
CS Cruiz Plus Camenca – FCM Ungheni (Camenca, stadionul orășenesc) 1:4
ARF Ocnița – Speranța Drochia (Edineț, stadionul orășenesc) 0:4
CS Real Succes Chișinău - FC Olimp Comrat (Chișinău, stadionul Real Succes, teren sintetic) 1:8
CSCT Saksan Ceadîr-Lunga - FC Sporting Trestieni (Ceadîr-Lunga, stadionul orășenesc, teren sintetic) 2:2 (timp supl. - 1:0)
FC Maiak Chirsova - FC Cahul-2005 (Chirsova, stadionul sătesc) 2:4
CSF Spartanii Selemet - CS Dacia Buiucani Chișinău (Selemet, stadionul sătesc) 0:0 (timp supl. - 2:0)

Începând cu 1/8 de finală (26-27 octombrie 2021) vor intra în competiție și formațiile din Divizia Națională. Sferturile de finală sunt programate pentru 12-13 aprilie 2022, iar semifinalele – 26 aprilie 2022.

Finala Cupei Moldovei Moldtelecom, ediția 2021/22, va avea loc pe 21 mai 2022. Câștigătoarea va reprezenta Moldova în Europa Conference League de anul viitor.
RTJ
18.09.2021
00:53

Cineva, usurel la cantar, crapa de ciuda...
Forzza fcm Ungheni!

MD-Ungheni-2021
17.09.2021
05:23

ddaaaaaaa FCM Ungheni , felicitări !!!!!

Să vină Sheriff la UNGHENI !

1 kg de fotbal md
16.09.2021
23:05

Unde-s fanii la Ungheni sa se laude ?

Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    0:2
  • FCM Ungheni - Olimp
    2:3
  • Sporting - Dacia Buiucani
    1:0
  • Iskra - Speranța D
    3:3
  • Victoria - Real-Succes
    4:0
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    3:1
  • Olimp - Cahul-2005
    2:2
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    4:0
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:0
  • Speranța D - Victoria
    0:2
  • Spartanii - Sporting
    5:1
20.08.2021, Etapa 4
  • Victoria - Dacia Buiucani
    2:2
  • FC Sucleia - Speranța D
    3:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:0
21.08.2021, Etapa 4
  • Iskra - Spartanii
    0:3
  • Sporting - Olimp
    1:2
  • FCM Ungheni - Cahul-2005
    3:3
27.08.2021, Etapa 5
  • Olimp - Iskra
    1:2
  • Dacia Buiucani - FC Sucleia
    5:1
  • Spartanii - Victoria
    2:2
28.08.2021, Etapa 5
  • Cahul-2005 - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    2:5
  • Real-Succes - FCM Ungheni
    1:3
10.09.2021, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    3:2
  • FC Sucleia - Spartanii
    0:1
11.09.2021, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sporting
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    3:1
  • Sheriff-2 - Dacia Buiucani
    1:1
  • Real-Succes - Speranța D
    3:2
17.09.2021, Etapa 7
  • Dacia Buiucani - Real-Succes
    1:0
18.09.2021, Etapa 7
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:0
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Cahul-2005 - Victoria
    0:1
  • Sporting - Iskra
    2:0
24.09.2021, Etapa 8
  • FCM Ungheni - Iskra
    5:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:3
  • Real-Succes - Spartanii
    0:3
25.09.2021, Etapa 8
  • Victoria - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Dacia Buiucani
    0:0
01.10.2021, Etapa 9
  • Olimp - Real-Succes
    4:2
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    0:3
  • Sporting - FC Sucleia
    2:1
02.10.2021, Etapa 9
  • Dacia Buiucani - FCM Ungheni
    2:2
  • Spartanii - Speranța D
    0:0
  • Iskra - Victoria
    1:1
15.10.2021, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Victoria
    2:2
  • FC Sucleia - Iskra
    1:0
  • Sheriff-2 - Sporting
    0:1
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    5:0
16.10.2021, Etapa 10
  • Real-Succes - Cahul-2005
    4:0
  • Speranța D - Olimp
    0:1
22.10.2021, Etapa 11
  • Olimp - Dacia Buiucani
    0:3
  • Sporting - Real-Succes
    0:2
23.10.2021, Etapa 11
  • Spartanii - FCM Ungheni
    1:0
  • Cahul-2005 - Speranța D
    0:1
  • Iskra - Sheriff-2
    0:3
  • Victoria - FC Sucleia
    2:1
29.10.2021, Etapa 12
  • Victoria - Sheriff-2
    14:00
  • Olimp - Spartanii
    14:00
30.10.2021, Etapa 12
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    14:00
  • Iskra - Real-Succes
    14:00
  • Sporting - Speranța D
    14:00
  • Cahul-2005 - Dacia Buiucani
    14:00
05.11.2021, Etapa 13
  • Olimp - FCM Ungheni
    14:00
  • Dacia Buiucani - Sporting
    14:00
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    14:00
  • Real-Succes - Victoria
    14:00
06.11.2021, Etapa 13
  • Spartanii - Cahul-2005
    14:00
  • Speranța D - Iskra
    14:00
19.11.2021, Etapa 14
  • FC Sucleia - Real-Succes
    13:00
  • Sporting - Spartanii
    13:00
20.11.2021, Etapa 14
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    13:00
  • Victoria - Speranța D
    13:00
  • Iskra - Dacia Buiucani
    13:00
  • Cahul-2005 - Olimp
    13:00
31.12.2021, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    00:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Spartanii
11
7
3
1
20:10
24
2. Sporting
11
8
0
3
17:11
24
3. Dacia Buiucani
11
6
4
1
24:8
22
4. Sheriff-2
10
6
2
2
23:9
20
5. Victoria
11
5
4
2
20:14
19
6. Olimp
11
5
3
3
23:22
18
7. FCM Ungheni
11
3
3
5
22:22
12
8. Iskra
11
3
2
6
13:24
11
9. Real-Succes
11
3
1
7
13:22
10
10. FC Sucleia
10
3
1
6
12:16
10
11. Speranța D
11
2
3
6
10:20
9
12. Cahul-2005
11
0
2
9
6:25
2
Golgheteri
Porojniuc (FCM Ungheni)
8
Chele (Real-Succes)
7 (1)
V.Bîtlan (Dacia Buiucani)
6
M.Stan (Victoria)
6 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
5 (2)
Cilipic (Real-Succes)
4
A.Popovici (Iskra)
4
Haritov (Olimp)
4
Arama (FCM Ungheni)
4
Cristioglo (Sporting)
4
Onofrei (Spartanii)
4 (1)
Iavorchi (Sporting)
4 (1)