Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Liga 1 se va vedea din această vară la canalul We Sport TV

16 august 2023, miercuri
Sursa: Site-ul oficial al FMF
Liga 1 se va vedea din această vară la canalul We Sport TV Campionatul Moldovei la fotbal, a doua divizie valorică - Liga 1 - se va vedea din această vară la canalul We Sport TV.

Cel mai important meci din fiecare etapă va fi transmis în direct de singurul post de televiziune sportiv din Republica Moldova.

Un acord în acest sens a fost semnat astăzi la Casa Fotbalului.

Liga 1, ediția 2023/24, va începe vineri, 18 august.
Limited
18.08.2023
07:45

Principalul ca meciurile sunt vineri.
Toți se vor elibera de la lucru să vina acasă să privească Liga Q

Paza!anulare!
16.08.2023
17:59

Da cine wei oaie e din tiraspol? De când sinteticul de la sculenaca e mai bun că stadionul din drochia ? De când e toloaca cel de la fălești , gagauzia ? Se vede că ești o oaie cu talanca care maninca doar la cacao .

Цитата Bs
Cam la jumatate din echipele diviziei 1 terenurile unde joaca - arata ca toloaca de la marginea satului , unde pasc bobocii , sau o sa translati meciurile numai din Chisinau si Tiraspol .

Сталин Всея Руси
16.08.2023
17:00

Лишь бы это была не ретрансляция с лигиТВ, где снимают на телефоны иногда, судя по нарезкам видеообзоров

Raul_de_Mexicano
16.08.2023
15:28

Цитата Bs
Cam la jumatate din echipele diviziei 1 terenurile unde joaca - arata ca toloaca de la marginea satului , unde pasc bobocii , sau o sa translati meciurile numai din Chisinau si Tiraspol .
Mai lasa divanul si mergi prin Moldova! sunt localitati cu teren destul de bun si privelisti mai frumoase decat la Chisinau.

Bs
16.08.2023
14:53

Cam la jumatate din echipele diviziei 1 terenurile unde joaca - arata ca toloaca de la marginea satului , unde pasc bobocii , sau o sa translati meciurile numai din Chisinau si Tiraspol .

Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    13:00
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    13:00
  • Saksan - Speranis
    13:00
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    13:00
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    13:00
  • FCM Ungheni - Victoria
    13:00
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    13:00
  • FCM Ungheni - Speranța D
    13:00
Faza 1, grupa B
08.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    13:00
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
  • Victoria - Dinamo-Auto
    13:00
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • FC Fălești - Saksan
    13:00
  • Olimp - Speranis
    13:00
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    13:00
  • Iskra - FCM Ungheni
    13:00
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    13:00
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    13:00
  • Saksan - Real-Succes
    13:00
  • Speranis - FC Fălești
    13:00
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 1, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Sheriff-2
12
9
1
2
30:8
28
2. Victoria
12
9
1
2
36:12
28
3. FCM Ungheni
12
6
1
5
34:21
19
4. Speranța D
12
4
2
6
11:14
14
5. Iskra
12
4
2
6
14:29
14
6. Dinamo-Auto
12
0
1
11
5:46
1
Golgheteri
E.Sidorenco (FCM Ungheni)
14 (1)
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
9 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
9 (2)
D.Pleșca (Sheriff-2)
6 (1)
Blajchin (Victoria)
5
Molla (Victoria)
5 (1)
And.Arabaji (Victoria)
4
Loukou (Sheriff-2)
4
A.Popovici (Iskra)
4 (1)
I.Gavrilița (Speranța D)
4 (1)
FAZA 1, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Saksan
12
7
5
0
26:10
26
2. Univer
12
7
3
2
24:13
24
3. Speranis
12
5
3
4
21:16
18
4. FC Fălești
12
5
1
6
14:18
16
5. Olimp
12
2
5
5
12:18
11
6. Real-Succes
12
1
1
10
12:34
4
Golgheteri
Maneacov (FC Fălești)
8
Guibero (Saksan)
8
Porojniuc (Speranis)
5
L.Bamba (Saksan)
5
Borovschii (Univer)
5
M.Danilov (Speranis)
4
Abba (Saksan)
4
A.Umar (Saksan)
4
S.Gheorghiev (Univer)
4
Cozma (Univer)
4
C.Mandrîcenco (Univer)
4 (1)
A.Cojocari (Speranis)
4 (3)