Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Sheriff-2 continuă fără înfrîngeri, Cahul-2005, Real-Succes și Speranța - fără victorii: rezultatele etapei 5 (se actualizează)

28 august 2021, simbata
Sursa: Divizia-A.md
Astăzi în Divizia A au loc trei meciuri ale etapei a 5-a.

Vă reamintim că toate meciurile Diviziei A din acest sezon sunt transmise în direct de către platforma MyCujoo. Сostul unui meci - 30 MDL ori puteți cumpăra un abonament pentru toate meciurile până la sfârșitul anului 2021 (84 de jocuri) cu 295 de lei. Mai multe detalii – găsiți accesînd acest link.

Cahul-2005 - Sporting 0:2
Marcatori
: Cristioglo, 7 - 0:1, Cristioglo, 55 - 0:2.
Cahul-2005: N.Țurcan, Guștiuc, Val.Mîţă, Borozan, I.Pîslari (Diacenco, 74), Stancev, D.Maximov, Vas.Mîţă, Iu.Mîrza, Putregai, E.Fiodorov (M.Soltanici, 56).
Rezerve: Stancov, Cazanji, Sofronovici, Șișcov, R.Chiriac.
Sporting: Coliba-Verde, P.Donțu (Cheltuitor, 46), D.Lungu, V.Gonța, Cristioglo (Mirciu, 61), C.Iavorschi (C.Cebotari, 89), A.Apostol, Roizman, Mandiș, Motricală, E.Avram.
Rezerve: Cerlat, A.Cușnir, Zalenschi, Garşinschi, Semcov, Donia.
Arbitru: D.Ivlev. Cahul, stadion "Atlant".

Speranța D - Sheriff-2 2:5
Marcatori
: Forov, 12 - 0:1, Picus, 16 - 0:2, Forov, 62 - 0:3, Carmanov, 68- 0:4, Lacusta, 79 (pen) - 1:4, Stînga, 88 - 2:4, Conohov, 90 (autogol) - 2:5.
Speranța D: Chiaburu, Dan.Caras, Conea (Vas.Noroc, 46), Zaplitnîi, Lacusta, Chirciu (Bodean, 75), V.Lisa, Laevschi, Stînga, Conohov, S.Calmaţui.
Rezerve: Polivaniuc, Colesnic, Nicolaev, Burlac, Dorogan, Cernișov.
Sheriff: M.Cioban, Corneencov, Untura, Hatman, N.Covali (Covalischii, 73), R.Scurtul, Ichim (A.Ivanov, 65), Carmanov, Forov (Cucereavenco, 65), Maracuța (Pogreban, 73), Picus (Procopişen, 78).
Rezerve: Dumenco, Coliş, V.Costin.
Arbitru: A.Stefciuc. Drochia, stadionul orașenesc.

Real-Succes - FCM Ungheni 1:3
Marcatori
: Cilipic, 44 - 1:0, Porojniuc, 50 - 1:1, Porojniuc, 80 - 1:2, F.Cojocaru, 82 - 1:3.
Real-Succes: D.Covali, A.Lavric, Lupan, Cilipic, Luchiță, Chele (Platovschi, 83), Mînăscurtă (Daraban, 46, V.Negru, 90), Matran, Agatinei (D.Cucereavîi, 63), Moisei, C.Martin.
Rezerve: Gabura, Ciobanu-Nițuleac, Castraveț, Gîrlea, Mereuță, Stegărescu, Cheibaș.
FCM Ungheni: Secrieru, V.Marjin, Proca, Arama, F.Cojocaru, O.Vatavu, Barbacaru (D.Creangă, 70), Porojniuc (Bîrzoi, 86), Șobraneschi, D.Bejanu, C.Cebotaru.
Rezerve: Zaharciuc, G.Marjin, Iepuraș, Lebădă, Șoldan, Nichiforov, M.Rotaru.
Arbitru: D.Luca. Chișinău, stadionul CS Real-Succes.
Gabi333
«Atenție! Posibil acest utilizator a scris comentarii folosind mai multe nick-uri: Gazmeas»
29.08.2021
07:02

Moșnii portar o adus real succes, Domnule antrenor cind ti dusi di la club?

Сила в правде
29.08.2021
02:09

Кагул по делу проиграл, нету мысли на поле что делать просто бей беги.

RTJ
29.08.2021
01:54

Bravo fcm Ungheni!
De la 1-0, ati revenit pana la 1-3.
Ati crezut, ati luptat si ati castigat.

Сила в правде
29.08.2021
00:50

Кагул слабо очень слабо играет.

1 kg de fotbal md
29.08.2021
00:06

Hai balerinelor . Facețiva de rușine

Gazmeas
«Atenție! Posibil acest utilizator a scris comentarii folosind mai multe nick-uri: Gabi333»
28.08.2021
23:13

Cahul bate pe mucegaitii de Sporting, Si Real succes sunt live la cantora. ,,+3

Marin
28.08.2021
22:23

Hai Ungheni!

#ForțaFCM Ungheni

Vladimir22
28.08.2021
22:20

Succes Real aveti șanse dacă o să depuneți efort

Holland
28.08.2021
21:12

Ungheniu azi treb castig de la Real fara success.

RTJ
28.08.2021
18:14

Cahul poate invinge....
Ungheni si Sherif trebuie sa castige.
Forzza fcm Ungheni!

MD-Ungheni-2021
28.08.2021
16:25

FCM Ungheni mult succes !

MD-Ungheni-2021
28.08.2021
16:25

FCM Ungheni mult succes !

FAN
28.08.2021
15:51

Azi gazdelor le va fi greu de invins oaspetii...curaj baeti..Voi sinteti acasa si Noi sintem cu VOI....!!!

Calendarul sezonului
Liga 1 2022/23, Grupa A
26.08.2022, Etapa 1
  • FC Sucleia - FC Fălești
    1:3
Liga 1 2022/23, Grupa B
26.08.2022, Etapa 1
  • Olimp - Victoria
    1:3
Liga 1 2022/23, Grupa A
27.08.2022, Etapa 1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    2:1
  • Speranis - FC Florești
    2:1
Liga 1 2022/23, Grupa B
27.08.2022, Etapa 1
  • Speranța D - Spartanii
    3:0
Liga 1 2022/23, Grupa A
02.09.2022, Etapa 2
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
  • FC Fălești - Speranis
    1:3
Liga 1 2022/23, Grupa B
02.09.2022, Etapa 2
  • Spartanii - Real-Succes
    2:0
Liga 1 2022/23, Grupa A
03.09.2022, Etapa 2
  • FCM Ungheni - FC Florești
    1:0
Liga 1 2022/23, Grupa B
03.09.2022, Etapa 2
  • Victoria - FC Văsieni
    5:1
  • Olimp - Speranța D
    1:2
Liga 1 2022/23, Grupa A
09.09.2022, Etapa 3
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    0:3
  • Speranis - Sheriff-2
    0:0
  • FC Florești - FC Fălești
    1:3
Liga 1 2022/23, Grupa B
09.09.2022, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    2:2
Liga 1 2022/23, Grupa B
10.09.2022, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • FC Văsieni - Spartanii
    1:2
Liga 1 2022/23, Grupa A
30.09.2022, Etapa 5
  • Speranis - FCM Ungheni
    16:00
  • FC Florești - FC Sucleia
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
30.09.2022, Etapa 5
  • FC Văsieni - Speranța D
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
01.10.2022, Etapa 5
  • FC Fălești - Sheriff-2
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
01.10.2022, Etapa 5
  • Real-Succes - Victoria
    16:00
  • Spartanii - Olimp
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
04.10.2022, Etapa 1
  • Real-Succes - FC Văsieni
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Florești - Speranis
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Văsieni - Real-Succes
    15:00
  • Spartanii - Speranța D
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
08.10.2022, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sucleia
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
08.10.2022, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
14.10.2022, Etapa 7
  • FC Florești - FCM Ungheni
    15:00
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
14.10.2022, Etapa 7
  • Real-Succes - Spartanii
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
15.10.2022, Etapa 7
  • Speranis - FC Fălești
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Văsieni - Victoria
    15:00
  • Speranța D - Olimp
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
21.10.2022, Etapa 8
  • FC Fălești - FC Florești
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
21.10.2022, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
22.10.2022, Etapa 8
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    14:00
  • Sheriff-2 - Speranis
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
22.10.2022, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    14:00
  • Spartanii - FC Văsieni
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
28.10.2022, Etapa 9
  • Speranis - FC Sucleia
    14:00
  • FC Florești - Sheriff-2
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
28.10.2022, Etapa 9
  • Real-Succes - Speranța D
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Văsieni - Olimp
    14:00
  • Spartanii - Victoria
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
04.11.2022, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Speranis
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
04.11.2022, Etapa 10
  • Victoria - Real-Succes
    13:00
  • Olimp - Spartanii
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
05.11.2022, Etapa 10
  • FC Sucleia - FC Florești
    13:00
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
05.11.2022, Etapa 10
  • Speranța D - FC Văsieni
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
13.11.2022, Etapa 4
  • FCM Ungheni - FC Fălești
    13:00
  • Sheriff-2 - FC Florești
    13:00
  • FC Sucleia - Speranis
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
13.11.2022, Etapa 4
  • Olimp - FC Văsieni
    13:00
  • Victoria - Spartanii
    13:00
  • Speranța D - Real-Succes
    13:00
Calendarul sezonului
Conferința
LIGA 1 2022/23, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Sheriff-2
3
2
1
0
13:1
7
2. Speranis
3
2
1
0
5:2
7
3. FCM Ungheni
3
2
0
1
5:2
6
4. FC Fălești
3
2
0
1
7:5
6
5. FC Florești
3
0
0
3
2:6
0
6. FC Sucleia
3
0
0
3
1:17
0
Golgheteri
Ankudinov (Sheriff-2)
5 (1)
Maneacov (FC Fălești)
3
Hatman (Sheriff-2)
2
Dani (Speranis)
2
LIGA 1 2022/23, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Speranța D
3
3
0
0
7:2
9
2. Victoria
3
2
0
1
9:4
6
3. Spartanii
3
2
0
1
4:4
6
4. Olimp
3
0
1
2
4:7
1
5. Real-Succes
2
0
1
1
2:4
1
6. FC Văsieni
2
0
0
2
2:7
0
Golgheteri
Nzokou (Speranța D)
4 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
4 (2)
M.Stan (Victoria)
2
D.Calaraș (Olimp)
2 (1)