Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Olimp egalează partida cu Real-Succes în ultimul minut de joc, FC Bălți lejer se descurcă cu echipa din Fălești: rezultatele etapei 21

01 mai 2021, simbata
Sursa: Divizia-A.md
Astăzi în Divizia A s-au disputat trei meciuri al etapei a 21-a.

Vă reamintim că toate meciurile Diviziei A din acest sezon sunt transmise în direct de către platforma MyCujoo. Сostul unui meci - 30 MDL, iar abonamentul pentru vizionarea tuturor meciurilor pînă la finele sezonului costă doar 169 MDL. Mai multe detalii – găsiți accesînd acest link.

FC Fălești - FC Bălți 0:6
Marcatori:
Besarab (autogol), 11 - 0:1, Molochko, 14 - 0:2, Molochko, 25 - 0:3, Grosu, 63 - 0:4, Molochko, 70 - 0:5, Secureanu, 89 - 0:6
FC Fălești: Dîntu, Oala, Melnic, Andriţchi, Dumenico, Ciocoi, Sîciov, Ș.Borș (V.Bejenari, 73), Besarab, Maneacov, Lacusta.
Rezerve: M.Popa, Macovschi, Iu.Noroc, Grajdean, Turava, Gh.Boghiu, Val.Cojocaru.
FC Bălți: Burac, Costin, Alvaro, Moţpan, A.Grosu (Carazanu, 70), Golovatîi, Danu, A.Stratan, Gherman (Mișcov, 65), Molochko, Gomez (Secureanu, 76).
Rezerve: Enyeribe, Tîgîrlaș.
Arbitru: A.Șturmilov. Bălți, stadionul Pișcevic.

Iskra - Spartanii 2:1
Marcatori
: V.Negară, 3 - 1:0, L.Iurcu, 7 - 1:1, A.Popovici, 64 - 2:1.
Iskra: A.Cebotari, Turta, D.Rassulov, D.Popovici (V.Cușnir, 65), Bumbac (Gherin, 65), L.Iurcu (Tuluc, 46), V.Rassulov (A.Ceban, 46), A.Popovici, N.Ciumacenko, Tasev (Reznic, 65), Malțev.
Rezerve: Hamurar.
Spartanii: Galac, Burlacu, V.Beșeti, M.Stan, V.Cojocaru, Adam (R.Guşan, 82), Onofrei (N.Cebotari-jun. 70), M.Popescu, Cheptine (A.Mămăligă, 82), V.Negară, V.Bejenari (Ploniș, 65).
Rezerve: Sîrghi, Rotaru, Coda.
Arbitru: I.Tudos. Rîbnița, stadionul orașenesc.

Real-Succes - Olimp 1:1
Marcatori: Chele, 36 - 1:0, Haritov, 93 - 1:1.
Real-Succes: Garanovschi, A.Lavric (Cilipic, 46), Moşneaga, Chilian (Mînăscurtă, 68), Luchiță (Axenti, 68), Chele, Guiban (Agatinei, 46), Moisei, Matran, Lupan, Șavga.
Rezerve: Gabura, Gîrlea, M.Moraru, C.Martin, Țîra, Castraveț.
Olimp: Ozdemir, Sinkovskii (Apostolov, 65), S.Dobrioglo, Bargan, Borovschi (Rostokin, 46), S.Gheorghiev, Haritov, Gaidarji, Pulucciu (Botnarenco, 46), V.Dobrioglo, M.Uzun.
Rezerve: Cîlcic, Gagauz, Gargalîc, Covricov.
Eliminare: S.Gheorghiev (O), 86.
Arbitru: O.Pînzari. Chișinău, stadionul Real-Succes.
Бэлцы
04.05.2021
17:29

Для ора
Бред пишеш ты

Opa
02.05.2021
18:29

Он может в унгенах лидер но не в Бельцы таких как он много у фк бэлць не пишите бред

Бэлцы
02.05.2021
13:38

А почему не играл лидер команды Букэтарь?

fcb
01.05.2021
22:49

Bravo FC BALTI

As
01.05.2021
22:13

Ce le pasa lor , salarii bunisoare au .

Рарполд
01.05.2021
19:42

Политика давно вмешалась в спорт .... печально...

Rst
01.05.2021
19:37

La Kaufland, Slavena, Metro, foieste lumea cu sutele pe zeci de metri patrati acolo se da voie, covid nui, da pe stadion sub ceru liber cu 5900 de locuri , nui voie nici macar 100 de amatori de fodbal. Ce fel de legi fac ei?

Сс
01.05.2021
17:56

Думаю, что уже можно поздравить ФК Бельцы с выходом в НД. Спасибо, парни за хороший сезон. Ждём побед в "вышке"! Надеюсь откроют стадионы и мы прийдём поболеть!!

объектив
01.05.2021
16:17

Cred ca explicatiile sunt anevoioase. Este platforma MyCujoo care doreste sa aiba cat mai multi abonati. FC Balti transmitea pe Facebook si le incurcau un pic. Au rezolvat misto. Smecheri.

Jk
01.05.2021
16:15

Magarii de sus de nu dau voie să filmeze jocul ce avem noi cu ei Băltul filma în direct la facebok ce le încurcăm noi lor

Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
    0:3
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    1:0
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
    3:1
  • Tighina - Olimp
    1:0
  • FC Sireți - Spartanii
    0:4
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
    1:1
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
    0:1
  • Iskra - FC Sucleia
    4:1
  • FC Bălți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sireți
    2:0
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
    7:2
  • FC Fălești - Victoria
    3:2
  • Spartanii - Speranța D
    2:0
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
    1:7
  • Grănicerul - FC Fălești
    2:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:1
  • FC Sucleia - FC Bălți
    1:3
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
    1:2
  • Speranța D - Tighina
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    2:4
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    1:1
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:1
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    3:1
  • Spartanii - Grănicerul
    0:1
  • Tighina - Victoria
    3:1
  • FC Sireți - Speranța D
    2:3
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    6:1
  • Sheriff-2 - Spartanii
    0:0
  • FC Bălți - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - FC Fălești
    4:2
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    9:0
  • Grănicerul - Tighina
    0:4
  • Real-Succes - Cahul-2005
    1:3
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    0:2
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
    3:1
  • Tighina - Sheriff-2
    0:1
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    1:1
  • FC Sireți - Grănicerul
    0:2
  • Speranța D - Victoria
    1:0
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    0:1
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    8:0
  • FC Sucleia - Tighina
    2:2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    2:2
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    1:4
  • Iskra - FC Fălești
    3:1
  • FC Bălți - Real-Succes
    4:2
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    0:0
  • Spartanii - Iskra
    4:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:1
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
    0:2
  • Tighina - Cahul-2005
    1:3
  • FC Sireți - FC Sucleia
    0:9
  • Victoria - Grănicerul
    0:1
02.10.2020, Etapa 9
  • FC Sucleia - Speranța D
    1:1
  • Iskra - Tighina
    2:1
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:0
03.10.2020, Etapa 9
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    3:0
  • FC Bălți - Spartanii
    4:0
  • Real-Succes - FC Fălești
    1:2
04.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    4:3
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    4:0
  • Victoria - FC Sucleia
    4:6
  • Grănicerul - Sheriff-2
    0:1
10.10.2020, Etapa 10
  • Tighina - FC Bălți
    0:3
  • FC Sireți - Iskra
    4:4
  • Speranța D - Cahul-2005
    1:3
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
    5:0
  • Iskra - Speranța D
    2:2
  • FC Fălești - Spartanii
    1:4
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:1
17.10.2020, Etapa 11
  • Cahul-2005 - Victoria
    6:0
  • Real-Succes - Tighina
    0:1
20.10.2020, Etapa 11
  • FC Bălți - FC Sireți
    5:0
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    2:3
  • Victoria - Iskra
    3:3
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    0:3
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
    6:1
  • Speranța D - FC Bălți
    1:0
  • FC Sireți - Real-Succes
    1:2
  • Grănicerul - Cahul-2005
    1:3
27.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    2:1
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
    2:0
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    4:1
  • FC Fălești - FC Sireți
    1:3
  • Spartanii - Tighina
    1:4
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    3:1
  • FC Bălți - Victoria
    4:1
  • Real-Succes - Speranța D
    1:1
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    2:1
  • Spartanii - FC Sireți
    1:1
  • Iskra - Sheriff-2
    1:2
07.11.2020, Etapa 14
  • FC Fălești - Speranța D
    0:7
  • Real-Succes - Victoria
    2:3
  • FC Bălți - Grănicerul
    2:1
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    1:0
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
    5:1
  • Grănicerul - Real-Succes
    0:1
  • Victoria - FC Fălești
    4:1
  • Cahul-2005 - Olimp
    0:0
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    0:3
14.11.2020, Etapa 15
  • FC Sireți - Tighina
    1:6
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    5:0
  • FC Fălești - Grănicerul
    1:2
  • Real-Succes - Sheriff-2
    0:2
21.11.2020, Etapa 16
  • Tighina - Speranța D
    2:2
  • Spartanii - Victoria
    1:0
  • FC Bălți - FC Sucleia
    7:0
  • Cahul-2005 - Iskra
    3:0
28.11.2020, Etapa 15
  • Speranța D - Spartanii
    5:1
19.03.2021, Etapa 17
  • Iskra - Olimp
    3:3
  • FC Sucleia - Real-Succes
    1:1
  • Grănicerul - Spartanii
    1:2
11.04.2021, Etapa 17
  • Speranța D - FC Sireți
    5:2
12.04.2021, Etapa 17
  • Victoria - Tighina
    8:0
13.04.2021, Etapa 17
  • Cahul-2005 - FC Bălți
    1:2
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    2:1
16.04.2021, Etapa 18
  • Olimp - Speranța D
    3:1
17.04.2021, Etapa 18
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:1
  • FC Fălești - FC Sucleia
    2:0
  • Iskra - FC Bălți
    1:2
  • FC Sireți - Victoria
    3:7
  • Tighina - Grănicerul
    3:3
  • Cahul-2005 - Real-Succes
    0:0
20.04.2021, Etapa 19
  • Grănicerul - FC Sireți
    1:0
21.04.2021, Etapa 19
  • FC Bălți - Olimp
    3:0
  • FC Sucleia - Spartanii
    1:2
  • Sheriff-2 - Tighina
    4:0
  • Victoria - Speranța D
    2:2
  • Iskra - Real-Succes
    2:1
  • Cahul-2005 - FC Fălești
    1:0
24.04.2021, Etapa 20
  • FC Fălești - Iskra
    1:5
  • Spartanii - Cahul-2005
    0:5
25.04.2021, Etapa 20
  • Olimp - Victoria
    4:1
  • FC Sireți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sucleia
    1:6
  • Speranța D - Grănicerul
    1:0
  • Real-Succes - FC Bălți
    0:3
30.04.2021, Etapa 21
01.05.2021, Etapa 21
  • FC Fălești - FC Bălți
    0:6
  • Iskra - Spartanii
    2:1
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
05.05.2021, Etapa 22
  • Olimp - Grănicerul
    4:1
  • Tighina - Iskra
    0:2
  • Spartanii - FC Bălți
    4:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    0:3
06.05.2021, Etapa 22
  • Victoria - Sheriff-2
    1:2
  • Speranța D - FC Sucleia
    0:3
  • FC Sireți - Cahul-2005
    2:9
11.05.2021, Etapa 23
  • Real-Succes - Spartanii
    2:1
  • FC Bălți - Tighina
    4:0
  • Iskra - FC Sireți
    1:1
  • Cahul-2005 - Speranța D
    2:0
  • FC Sucleia - Victoria
    1:1
  • Sheriff-2 - Grănicerul
    3:1
12.05.2021, Etapa 23
  • FC Fălești - Olimp
    3:5
15.05.2021, Etapa 24
  • Grănicerul - FC Sucleia
    0:4
  • Tighina - Real-Succes
    0:6
16.05.2021, Etapa 24
  • Olimp - Sheriff-2
    2:3
  • Victoria - Cahul-2005
    4:3
  • Speranța D - Iskra
    3:2
  • FC Sireți - FC Bălți
  • Spartanii - FC Fălești
    8:2
21.05.2021, Etapa 25
  • Spartanii - Olimp
    0:1
  • FC Fălești - Tighina
    4:1
  • Real-Succes - FC Sireți
    9:0
  • FC Bălți - Speranța D
    3:0
  • Iskra - Victoria
    1:1
  • Cahul-2005 - Grănicerul
    1:0
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    1:0
25.05.2021, Etapa 26
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Sheriff-2 - Cahul-2005
    1:0
  • Grănicerul - Iskra
    1:5
  • Victoria - FC Bălți
    2:4
  • Speranța D - Real-Succes
    1:0
  • FC Sireți - FC Fălești
    4:9
  • Tighina - Spartanii
    0:3
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
26
23
0
3
85:17
69
2. Cahul-2005
26
18
3
5
70:23
57
3. Sheriff-2
26
17
3
6
46:24
54
4. Spartanii
26
14
4
8
57:42
46
5. FC Sucleia
26
14
4
8
64:38
46
6. Speranța D
26
12
6
8
49:41
42
7. Olimp
26
11
5
10
51:44
38
8. Iskra
26
9
8
9
53:49
35
9. Tighina
26
9
3
14
42:61
30
10. Real-Succes
26
7
7
12
44:35
28
11. Victoria
26
7
5
14
61:65
26
12. Grănicerul
26
7
1
18
25:61
22
13. FC Fălești
26
6
0
20
40:92
18
14. FC Sireți
26
2
3
21
26:121
9
Golgheteri
Godday (FC Sucleia)
25 (4)
Molochko (FC Bălți)
24
Șumchin (Cahul-2005)
18
M.Țurcan (Speranța D)
17 (1)
Onofrei (Spartanii)
15 (1)
Stancev (Cahul-2005)
13
E.Țiverenco (Tighina)
13
Noroc (Speranța D)
13
Gh.Orbu (Victoria)
13 (2)
Moțpan (FC Bălți)
13 (2)
A.Stratan (Cahul-2005 / FC Bălți)
12
L.Iurcu (Iskra)
12
Borovschii (Olimp)
12 (1)
Țîgîrlaș (FC Bălți)
11 (1)