Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Tighina pune capăt seriei de 5 meciuri fără victorii, Victoria pierde din nou la scor: rezultatele etapei 11 din Divizia A

17 octombrie 2020, simbata
Sursa: Divizia-A.md

Astăzi în Divizia A se vor disputa două meciuri ale etapei a 11-a.

Vă reamintim că toate meciurile Diviziei A din acest sezon sunt transmise în direct de către platforma MyCujoo. Un meci în fiecare etapă este transmis gratis, restul – contra sumei de 1,50 €, iar abonamentul pentru vizionarea tuturor meciurilor pînă la finele anului 2020 costă doar 9€ euro. Mai multe detalii – găsiți accesîndacest link.

Cahul-2005 - Victoria 6:0
Goluri
: Haritov, 2 - 1:0, Haritov, 5 - 2:0, Dan.Zagorodnîi, 25 - 3:0, Stancev, 65 - 4:0, Stancev, 70 - 5:0, E.Fiodorov, 88 - 6:0.
Cahul-2005: N.Țurcan (Stancov 78), G.Mîţă, Vas.Mîţă, D.Calaraş, Dizov (E.Fiodorov, 78), A.Paşcenco, Haritov (Bacalu, 78), S.Dobrioglo, V.Dobrioglo (Val.Mîţă, 78), Zaporojan, Dan.Zagorodni (Stancev, 59).
Rezerve: Gorbunov, Baciu, D.Prepeliţa.
Victoria: Vicol, Pavlov (N.Ursachi, 85), Tofilat, Cheltuitor (I.Ursachi, 83), Șonţovoi, Gh.Orbu, Tiron (Ala, 83), Valuța (Frecațel, 74), D.Covali, Iancioglo, R.Jalbă (Curchi, 83).
Rezerve: Conica.
Arbitru: V.Cobzac. Cahul, stadionul Atlant.

Real-Succes - Tighina 0:1
Gol: Țivirenco, 21 - 0:1.
Real-Succes: Garanovschi, A.Lavric, M.Ștefan, Moisei (Chilian, 83), Zămosteanu, Chele, Guiban, N.Moraru (Buiuclî, 67), Axenti, Hatman, Manole (Garganciuc, 46, Mînăscurtă, 67).
Rezerve: Gh.Cazacu, Agatinei, Șavga.
Tighina: A.Coval, Chirev (Boligari, 77), R.Gadevici, A.Tcaciuc (C.Ciobanu, 90+3), A.Spînu (Saveliev, 86), E.Țiverenco, Iu.Mîrza, Cușnir, Turta, Mihailuța, N.Ciumacenko.
Rezerve: Dolea, A.Hodichin, Evtodiev.
Arbitru: R.Tobultoc. Chișinău, stadionul Real-Succes.

..........
18.10.2020
21:30

в Виктории блистают сыновья Урсаки, результат на табло

Автор
18.10.2020
11:33

Игроков нет нормальных, не кому играть, играют детьми

Klose
18.10.2020
08:40

Что происходит с Викторией?? Не просто проигрывает всем подряд, а крупно.

007
17.10.2020
18:09

Молодцы Кагул так держать.

Cahul
17.10.2020
17:18

cahull bravooo

Евген
17.10.2020
16:12

Где авторы голов Кагула

Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
  • Sheriff-2 - Iskra
  • FC Sucleia - Cahul-2005
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
  • Tighina - Olimp
  • FC Sireți - Spartanii
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
  • Iskra - FC Sucleia
  • FC Bălți - Sheriff-2
  • Tighina - FC Sireți
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
  • FC Fălești - Victoria
  • Spartanii - Speranța D
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
  • Grănicerul - FC Fălești
  • Sheriff-2 - Real-Succes
  • FC Sucleia - FC Bălți
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
  • Speranța D - Tighina
  • Iskra - Cahul-2005
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
  • Real-Succes - FC Sucleia
  • FC Fălești - Sheriff-2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
  • Spartanii - Grănicerul
  • Tighina - Victoria
  • FC Sireți - Speranța D
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
  • Sheriff-2 - Spartanii
  • FC Bălți - Iskra
  • FC Sucleia - FC Fălești
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
  • Grănicerul - Tighina
  • Real-Succes - Cahul-2005
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
  • Tighina - Sheriff-2
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
  • FC Sireți - Grănicerul
  • Speranța D - Victoria
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
  • Sheriff-2 - FC Sireți
  • FC Sucleia - Tighina
  • Cahul-2005 - Spartanii
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
  • Iskra - FC Fălești
  • FC Bălți - Real-Succes
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
  • Spartanii - Iskra
  • Speranța D - Sheriff-2
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
  • Tighina - Cahul-2005
  • FC Sireți - FC Sucleia
  • Victoria - Grănicerul
02.10.2020, Etapa 9
  • FC Sucleia - Speranța D
  • Iskra - Tighina
  • Sheriff-2 - Victoria
03.10.2020, Etapa 9
  • Cahul-2005 - FC Sireți
  • FC Bălți - Spartanii
  • Real-Succes - FC Fălești
04.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
  • Victoria - FC Sucleia
  • Grănicerul - Sheriff-2
10.10.2020, Etapa 10
  • Tighina - FC Bălți
  • FC Sireți - Iskra
  • Speranța D - Cahul-2005
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
  • Iskra - Speranța D
  • FC Fălești - Spartanii
  • Sheriff-2 - Olimp
17.10.2020, Etapa 11
  • Cahul-2005 - Victoria
  • Real-Succes - Tighina
20.10.2020, Etapa 11
  • FC Bălți - FC Sireți
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
  • Victoria - Iskra
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
  • Speranța D - FC Bălți
  • FC Sireți - Real-Succes
  • Grănicerul - Cahul-2005
27.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
  • FC Fălești - FC Sireți
  • Spartanii - Tighina
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
  • FC Bălți - Victoria
  • Real-Succes - Speranța D
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
  • Spartanii - FC Sireți
  • Iskra - Sheriff-2
07.11.2020, Etapa 14
  • FC Fălești - Speranța D
  • Real-Succes - Victoria
  • FC Bălți - Grănicerul
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
  • Grănicerul - Real-Succes
  • Victoria - FC Fălești
  • Cahul-2005 - Olimp
  • Sheriff-2 - FC Bălți
14.11.2020, Etapa 15
  • FC Sireți - Tighina
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
  • FC Fălești - Grănicerul
  • Real-Succes - Sheriff-2
21.11.2020, Etapa 16
  • Tighina - Speranța D
  • Spartanii - Victoria
  • FC Bălți - FC Sucleia
  • Cahul-2005 - Iskra
28.11.2020, Etapa 15
  • Speranța D - Spartanii
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Case de pariuri recomandate
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
16
14
0
2
45:9
42
2. Cahul-2005
16
12
2
2
47:14
38
3. Sheriff-2
16
10
2
4
26:16
32
4. Spartanii
16
9
3
4
35:25
30
5. Tighina
16
9
2
5
37:20
29
6. Speranța D
16
8
5
3
36:20
29
7. FC Sucleia
16
9
2
5
42:28
29
8. Grănicerul
16
6
0
10
17:34
18
9. Olimp
16
5
3
8
25:26
18
10. Iskra
16
4
5
7
29:35
17
11. Real-Succes
16
3
4
9
21:26
13
12. Victoria
16
3
2
11
30:45
11
13. FC Fălești
16
3
0
13
18:57
9
14. FC Sireți
16
1
2
13
13:66
5
Golgheteri
Godday (FC Sucleia)
17 (3)
M.Țurcan (Speranța D)
14 (1)
Șumchin (Cahul-2005)
13
E.Țiverenco (Tighina)
13
Stancev (Cahul-2005)
11
Onofrei (Spartanii)
11 (1)
A.Stratan (Cahul-2005)
10
Noroc (Speranța D)
10
Borovschii (FC Sireți / Olimp)
9
Molochko (FC Bălți)
9
M.Ștefan (Real-Succes)
9 (1)
Tuluc (Iskra)
8
Țîgîrlaș (FC Bălți)
8 (1)
Moțpan (FC Bălți)
8 (2)