Noutăți
Concursul Pronosticurilor

FC Fălești - Dacia Buiucani 0:5 (rezumat video)

29 aprilie 2023, simbata
Sursa: Divizia-A.md
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului FC Fălești - Dacia Buiucani (0:5) din cadrul etapei a 7-a din Faza 2 Liga 1.

Transmisiunile în direct și rezumatele meciurilor din Liga 1 sunt gratuite. Este necesar să vă înregistrați o singură dată pe LigaTV.md.

Гарик
03.05.2023
10:39

Спасибо за разнеснение ,но дома я сидеть не буду ,потому что я ждал футбол в Фалештах 25 лет ,со времён "Кристалла"

Эхх Гарик
30.04.2023
14:50

Они не отдыхали, они на травме, ещё два основных пропускали из за перебора жёлтых карточек, но не понятно если они помогли бы нам, так что сиди дома Гарик!)

Цитата Гарик
Страная штука получается , основнои воротарь и лучшии бомбардир отдыхают в запасе , а выпускают играть молодняк . Никакой мотивации , просто нужно отыграть матч , отдать очки Дачии , а болельщики - пошли они в жопу !

Сталин Всея Руси
30.04.2023
09:50

А чего гол отменили-то?

Гарик
30.04.2023
05:53

Страная штука получается , основнои воротарь и лучшии бомбардир отдыхают в запасе , а выпускают играть молодняк . Никакой мотивации , просто нужно отыграть матч , отдать очки Дачии , а болельщики - пошли они в жопу !

Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Faza 2, Grupa 1
08.03.2024, Etapa 1
  • Univer - Spartanii
    1:1
  • Speranța D - Saksan
    0:2
Faza 2, Grupa 2
08.03.2024, Etapa 1
  • Sheriff-2 - Iskra
    3:0
  • FCM Ungheni - Real-Succes
    2:1
Faza 2, Grupa 2
09.03.2024, Etapa 1
Faza 2, Grupa 1
10.03.2024, Etapa 1
  • FC Florești - Victoria
    4:0
Faza 2, Grupa 1
15.03.2024, Etapa 2
  • Victoria - Spartanii
    4:1
Faza 2, Grupa 2
15.03.2024, Etapa 2
Faza 2, Grupa 1
16.03.2024, Etapa 2
  • Saksan - Univer
    0:3
Faza 2, Grupa 2
16.03.2024, Etapa 2
  • Iskra - Speranis
    0:1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 2, Grupa 1
17.03.2024, Etapa 2
  • FC Florești - Speranța D
    3:0
Faza 2, Grupa 1
29.03.2024, Etapa 3
  • Spartanii - Saksan
    2:4
Faza 2, Grupa 2
29.03.2024, Etapa 3
Faza 2, Grupa 1
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    1:1
  • Univer - FC Florești
    1:2
Faza 2, Grupa 2
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranis - FC Fălești
    1:0
Faza 2, Grupa 2
05.04.2024, Etapa 4
Faza 2, Grupa 1
06.04.2024, Etapa 4
  • Victoria - Saksan
    1:2
  • FC Florești - Spartanii
    3:0
  • Speranța D - Univer
    0:3
Faza 2, Grupa 2
06.04.2024, Etapa 4
  • Iskra - FC Fălești
    2:1
Faza 2, Grupa 1
12.04.2024, Etapa 5
  • Univer - Victoria
    2:3
Faza 2, Grupa 2
12.04.2024, Etapa 5
  • Speranis - Sheriff-2
    0:1
  • FC Fălești - Real-Succes
    3:2
Faza 2, Grupa 1
13.04.2024, Etapa 5
  • Spartanii - Speranța D
    2:1
  • Saksan - FC Florești
    0:1
Faza 2, Grupa 2
13.04.2024, Etapa 5
Faza 2, Grupa 1
16.04.2024, Etapa 6
  • Victoria - FC Florești
    1:0
  • Saksan - Speranța D
    1:0
Faza 2, Grupa 1
17.04.2024, Etapa 6
  • Spartanii - Univer
    2:1
Faza 2, Grupa 2
19.04.2024, Etapa 6
  • Iskra - Real-Succes
    3:0
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    9:0
  • FCM Ungheni - Speranis
    2:2
Faza 2, Grupa 1
20.04.2024, Etapa 7
  • Spartanii - Victoria
    0:1
  • Univer - Saksan
    1:2
  • Speranța D - FC Florești
    0:3
Faza 2, Grupa 2
20.04.2024, Etapa 6
Faza 2, Grupa 2
26.04.2024, Etapa 7
Faza 2, Grupa 1
27.04.2024, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    5:1
  • FC Florești - Univer
    1:1
  • Saksan - Spartanii
    1:3
Faza 2, Grupa 1
03.05.2024, Etapa 9
  • Univer - Speranța D
    7:0
  • Spartanii - FC Florești
    1:2
Faza 2, Grupa 1
04.05.2024, Etapa 9
  • Saksan - Victoria
    0:1
Play-off
04.05.2024, 1/8 de finală
  • Olimp - FC Fălești
    3:0
  • Speranis - FCM Ungheni
    3:2
Faza 2, Grupa 1
08.05.2024, Etapa 10
  • Victoria - Univer
    4:1
  • Speranța D - Spartanii
    1:2
  • FC Florești - Saksan
    2:2
Play-off
11.05.2024, 1/4 de finală
  • Univer - Speranța D
    2:1
  • Victoria - Speranis
    3:0
  • Spartanii - Iskra
    1:1
  • Saksan - Olimp
    0:0
Play-off
17.05.2024, 1/2 de finală
  • Victoria - Univer
    3:0
  • Saksan - Iskra
    4:0
Play-off
23.05.2024, Finala
  • Victoria - Saksan
    1:0
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 2, GRUPA 1
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Florești
10
7
2
1
21:6
23
2. Victoria
10
7
1
2
21:12
22
3. Saksan
10
5
1
4
14:14
16
4. Spartanii
10
4
1
5
14:19
13
5. Univer
10
3
2
5
21:15
11
6. Speranța D
10
0
1
9
4:29
1
Golgheteri
S.Țurcan (Spartanii)
7 (3)
Cozma (Univer)
6
Holodov (FC Florești)
6 (1)
Gurgurov (Victoria)
5
Molla (Victoria)
4
Ad.Rusu (Victoria)
4
N.Rotaru (Spartanii)
4
Namolovan (Victoria)
3
Picus (FC Florești)
3
D.Muntean (FC Florești)
3
Zverikin (Saksan)
3
Borovschii (Univer)
3
Pulucciu (Univer)
3 (1)
FAZA 2, GRUPA 2
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Sheriff-2
7
6
1
0
28:5
19
2. Olimp
7
5
0
2
17:8
15
3. Speranis
7
4
1
2
10:6
13
4. FCM Ungheni
7
3
2
2
12:15
11
5. FC Fălești
7
3
1
3
11:17
10
6. Iskra
7
3
0
4
10:10
9
7. Real-Succes
7
1
1
5
11:17
4
8. Dinamo-Auto
7
0
0
7
0:21
0
Dinamo-Auto s-a retras din campionat din cauza problemelor financiare. În toate partidele echipei i-a fost acordată înfrîngere tehnică
Golgheteri
Spatar (Sheriff-2)
5
Decev (Olimp)
4
D.Boțan (Sheriff-2)
4
Loukou (Sheriff-2)
4
Golovatîi (FC Fălești)
3
Boico (FC Fălești)
3
A.Popovici (Olimp)
3
Dijinari (Sheriff-2)
3 (1)