Concursul Pronosticurilor

FCM Ungheni - FC Sucleia 0:1 (rezumat video)

11 martie 2023, simbata
Sursa: Divizia-A.md
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului FCM Ungheni - FC Sucleia (0:1) din cadrul primei etape din Faza 2 din Liga 1.

Transmisiunile în direct și rezumatele meciurilor din Liga 1 sunt gratuite. Este necesar să vă înregistrați o singură dată pe LigaTV.md.

Торпезад
16.03.2023
12:21

Performanta la tras vodnii , la tochit coniac

Цитата tioska
ce performanta cand toti maladie au abonament saptaminal la magadan?

Цитата bs
Trecerea dintro echipa in alta nui tradare - cum nu poti spune despre o persoana care si-a schimbat locul de munca ca e tradator , orice om cind i se propune un salariu mai mare , sau poate dublu , o sa accepte .
Cand o persoana isi schimba locul de munca anunta angajatorul cu 14 zile inainte de a-l parasi. In acest timp angajatorul cauta alt om.

UN
14.03.2023
16:51

Цитата bs
Corect,dar totul trebuie anunțat din timp,nu în ultima zi de legitimare...

bs
14.03.2023
16:46

Торпезад
13.03.2023
12:31

Cu jucători locali , e dificil . Din mai multe puncte de vedere . Trebuie sa existe o școală bine pregătită cu antrenori , sa existe o selectie de copii regulata . Și cel mai important sa se vrea sa se facă performanță . Pe tru asta e nevoie și de bani . Plus infrastructura.
Băieții care joaca pentru echipa nu sunt rai in esență , dar în mare parte arata pot . Și nu poti să îi învinuiești .
Ce tine de echipa și sposorizarea ei din bani publici , niciodată primăria sau cine sponsorizează nu va investi bani multi pentru performanta . Fiindca din fotbal e dificil sa câștigi bani și ei nu au interes .
Sponsorii însă fug. E vorba de investiții pe termen lung . Exemplu e petrocub
Ei au mers pe jucători moldoveni din doua motive , unu nu pot concura cu sheriff care au inda verde la adus jucători străini . Neplătind taxe . Iar petrocub că și restul echipelor sunt dezavantajate , trebuind să achite cate 100 de mii de Eli pe fiecare străin.
Și doi , petrocub a înțeles că fără o școală de fotbal bine pregătită nu va rezista in timp cu jucători moldoveni buni pentru divizia a . Că exemplu e milsami care aducea și e amulti Moldoveni, care au imbatinit deja și nu mai fac performanță.
Ungheniul trebuie sa încerce să își găsească jocul până la final . Sa se salveze de la retrogradare
Și deja în vara va putea sa își stabilească noi perspective de viitor . Repet trebuie bani și trebuie să fie drept scop performanta. La moment nu este nici una nici alta

Цитата Da
Din comentariile ,, experții fotbalului,, propun să se prezinte la antrenamentul echipei FCM Ungheni să spună public ce au de zis , da nu să comenteze aici ! Sau veniți cu ideee cum să facem fotbalul în MD să crească doar cu jucătoriii locali.

Da
13.03.2023
10:50

Din comentariile ,, experții fotbalului,, propun să se prezinte la antrenamentul echipei FCM Ungheni să spună public ce au de zis , da nu să comenteze aici !

Sau veniți cu ideee cum să facem fotbalul în MD să crească doar cu jucătoriii locali.

PARTIZAN
12.03.2023
21:57

Цитата Da
Baniii , sunt la putere !!! Acesta e și motivul real !

18:24

Se va termina CUMĂTRISMU, va fi si fotbal la Ungheni, pacat ca tinerii care stau pe banca nu sunt cumatri, ca ar juca si ei…

10.
12.03.2023
12:41

Stratan și Porojniuc doi jucatori care trebuia tinuti la echipa o mai ramas unul F.Cojocaru pacat de acesti 3 ca ei trebuia sa joace cel putin pe nationala de ce nu si undeva peste hotare da asa e la noi fotbal de 2 bani si CUMATRISM ...da restul tot e clar nu ai cu cine la ce mai vin baieti din capitala ca deal de ei e plin raionul nr. 22 e bunicel lasati sa joace tineri ca vin si fug 5 zile ca prosti si simbata se uita ...la ce se mai fac 5 antrenamente daca jumate de echipa nu joaca la meciuri sau la voi cineva fuge si alti joaca.Aduceti 3-4 baieti da care sa faca diferenta dar ca acestea NU.

Da
11.03.2023
21:58

Цитата Real
Stratan si Porojniuk: erati eroi, acum tradatori. Cum ati lasat colegii in asa momente grele?
Stratan și Porojniuc la Ungheni pe 15 aprilie să nu veniți aveți zi liberă !

Urît din partea voastră !!!

Da
11.03.2023
21:54

Цитата Торпезад
Cum și era de așteptat, Ungheni și cu sucleia vor retrograda la sfârșitul returului. Și asta din doua motive real succes și sherift 2 nu pot retrograda. Iar al doilea motiv , astea sunt cele mai slabe echipe la moment . Trecem la meci . Un meci între două echipe care suferă și nu au viziune la constructie. Ungheniul joaca previzibil de vreo doi ani cu mici excepții în câteva meciuri . Iar azi a aratat același joc jalnic de construcție. Cum nu ai avut un jucător de creatie , așa și nu l-au mai găsit .Prima repriză controlata de Ungheni , câteva faze create în mare parte prin centrări laterale . Activ jucătorul de pe banda dreaptă cojocaru și numărul 16 care a urcat deseori și a putut pune presiune pe o apărare destul de stingace a adevrsarilului.. La centru jale . Numărul 30 doar a alergat . 4 nu știe ce să facă . Restul in mare parte figurație . Sucleia organizată după minutul 20 , apărarea mult mai sigura . La construcție , ăștia nici nu au avut pretenții , fiindcă nu au cu cine . Repriză a doua jalnică . Nu are cine construi , nu sunt jucători de creație . Câteva sclipiri , doua trei ocazii , o bara . C-am atît . Un meci care trebuia să se termine la egalitate . Nimic mai mult . Un meci in care uUngheniul a vrut dar nu are cu cine . In tur erau câțiva jucători care marcau , acum nu sunt . sucleia in genere a venit să nu ia multe goluri . Dar pleacă cu trei puncte . Meritate după un meci muncit . La finalul campionatului , astea doua echipe vor retrograda . In proporție de 90 la sută .

aici e regulamentul campionatului , și referitor la sheriff 2 și real succes nu scrie nimic

așa că ultimele 2 echipe vor retrograda !

Nu aiuriții , citiți regulamentul !!!!!!!

Торпезад
11.03.2023
21:52

Nu o vor face )
Din păcate sau din fericire. Ungheni și sucleia vor pleaca

Цитата Da
Prostiiiiii , și Real Succes și Sheriff 2 pot să retrogradeze în Liga 2 !

Da
11.03.2023
21:46

Da
11.03.2023
21:44

Baba Vanga , da războiul în Ucraina cînd se termină ?

Cum
11.03.2023
18:22

Au scoli de fotbal , regulamentul spunea că nu pot retrograda echipele care aparțin la școli de fotbal
Atunci dar si Zimbru-2 trebuea sa inceapa din Liga1 dar nu din Liga2...

Торпезад
11.03.2023
17:17

Цитата Cum
Asta de ce Sheriff-2 si Real Succes nu pot retrograda?

16:42

Dupa cate cunosc Sheriff-2 nu poate promova in Superliga, dasa retrogradeze de ce nu? Dar Real Succes poate cat sa promoveze, atat si sa retrogradeze...

16:05

Cum și era de așteptat, Ungheni și cu sucleia vor retrograda la sfârșitul returului. Și asta din doua motive real succes și sherift 2 nu pot retrograda. Iar al doilea motiv , astea sunt cele mai slabe echipe la moment .
Trecem la meci . Un meci între două echipe care suferă și nu au viziune la constructie. Ungheniul joaca previzibil de vreo doi ani cu mici excepții în câteva meciuri . Iar azi a aratat același joc jalnic de construcție. Cum nu ai avut un jucător de creatie , așa și nu l-au mai găsit .
Prima repriză controlata de Ungheni , câteva faze create în mare parte prin centrări laterale . Activ jucătorul de pe banda dreaptă cojocaru și numărul 16 care a urcat deseori și a putut pune presiune pe o apărare destul de stingace a adevrsarilului.. La centru jale . Numărul 30 doar a alergat . 4 nu știe ce să facă . Restul in mare parte figurație .
Sucleia organizată după minutul 20 , apărarea mult mai sigura . La construcție , ăștia nici nu au avut pretenții , fiindcă nu au cu cine .
Repriză a doua jalnică . Nu are cine construi , nu sunt jucători de creație . Câteva sclipiri , doua trei ocazii , o bara . C-am atît .
Un meci care trebuia să se termine la egalitate . Nimic mai mult . Un meci in care uUngheniul a vrut dar nu are cu cine . In tur erau câțiva jucători care marcau , acum nu sunt . sucleia in genere a venit să nu ia multe goluri . Dar pleacă cu trei puncte . Meritate după un meci muncit .
La finalul campionatului , astea doua echipe vor retrograda . In proporție de 90 la sută .

0
Dinamo-Auto s-a retras din campionat din cauza problemelor financiare. În toate partidele echipei i-a fost acordată înfrîngere tehnică